Quest en OSM?
- jhaarsma
- WayPoint relatie
- Berichten: 355
- Lid geworden op: 7 aug 2006 10:13
- Locatie: Katwijk
- Contacteer:
Quest en OSM?
Goedenavond,
Ik ben nog steeds in het bezit van een Garmin Quest met kaartmateriaal City Navigator Europe V8 (erg oud).
Aangezien het zo af en toe wel eens voorkomt dat ik de Quest nodig heb, wil ik graag wat recenter kaartmateriaal erin zetten.
Ik gebruik het apparaat heel af en toe in de auto om van A naar B te rijden.
Is OSM NL daarvoor geschikt?
Kan ik beter iets anders erin zetten?
Ik ben benieuwd naar ervaringen van anderen (is het werkbaar, wordt het erg traag).
Alvast bedankt voor een reactie.
Ik ben nog steeds in het bezit van een Garmin Quest met kaartmateriaal City Navigator Europe V8 (erg oud).
Aangezien het zo af en toe wel eens voorkomt dat ik de Quest nodig heb, wil ik graag wat recenter kaartmateriaal erin zetten.
Ik gebruik het apparaat heel af en toe in de auto om van A naar B te rijden.
Is OSM NL daarvoor geschikt?
Kan ik beter iets anders erin zetten?
Ik ben benieuwd naar ervaringen van anderen (is het werkbaar, wordt het erg traag).
Alvast bedankt voor een reactie.
Zumo 350, Edge Touring, Quest, GPS Map 60C, eTrex Touch 25, eTrex Legend HCx, Elemnt Bold.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Quest en OSM?
osm is dan zeer geschikt, lekker up to date en werkt goed
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Moet kunnen, wordt bij de oudere streetpilots ook wel gedaan.
Het kan voorkomen dat het berekenen van een lange route soms problematisch is; en ook het opzoeken van een adres gaat niet altijd goed. Maar ik zou het met de quest zeker doen.
En bovendien: mocht het je onverhoopt tegenvallen; dan zet je toch gewoon je oude kaart weer terug? Beiden komen naast elkaar in mapsource/basecamp.
Zorg wel dat je inderdaad de pc-installatieversie kiest en vanuit MS/BC overzet naar de quest; werken met een img-file werkt alleen bij de nieuwe toestellen.
http://garmin.openstreetmap.nl
Suc6!
Het kan voorkomen dat het berekenen van een lange route soms problematisch is; en ook het opzoeken van een adres gaat niet altijd goed. Maar ik zou het met de quest zeker doen.
En bovendien: mocht het je onverhoopt tegenvallen; dan zet je toch gewoon je oude kaart weer terug? Beiden komen naast elkaar in mapsource/basecamp.
Zorg wel dat je inderdaad de pc-installatieversie kiest en vanuit MS/BC overzet naar de quest; werken met een img-file werkt alleen bij de nieuwe toestellen.
http://garmin.openstreetmap.nl
Suc6!
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- jhaarsma
- WayPoint relatie
- Berichten: 355
- Lid geworden op: 7 aug 2006 10:13
- Locatie: Katwijk
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Dank voor de reacties.
Ik ga ermee aan de slag.
In combinatie met de Quest gebruik ik nog steeds probleemloos Mapsource.
Ik ga ermee aan de slag.
In combinatie met de Quest gebruik ik nog steeds probleemloos Mapsource.
Zumo 350, Edge Touring, Quest, GPS Map 60C, eTrex Touch 25, eTrex Legend HCx, Elemnt Bold.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Klopt. Zijn ook van de zelfde generatie.jhaarsma schreef: In combinatie met de Quest gebruik ik nog steeds probleemloos Mapsource.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Quest en OSM?
Als je download van http://garmin.openstreetmap.nl kun je wel erg weinin coverage in de Quest I. Voorheen NL+BE+LUX en klein beetje Eifel. Met OSM is Benelux nog een probleem.
Ik heb destijds zelf (hobbie) kaartmateriaal ge-extraheerd / gecompiled hoe je het noemen wil, en kwam toen iets verder (groter gebied). Ik beperkte de compilatie dan ook tot motorvoertuigwegen en tankstations, samen met bebouwde kom. Dan wordt het beperkt maar om een route te rijden voldoende.
Mijn ervaring is: oude kaarten wijken minimaal af en soms is het ook leuk om te zoeken om weer op de route te komen.
gr Wim
Ik heb destijds zelf (hobbie) kaartmateriaal ge-extraheerd / gecompiled hoe je het noemen wil, en kwam toen iets verder (groter gebied). Ik beperkte de compilatie dan ook tot motorvoertuigwegen en tankstations, samen met bebouwde kom. Dan wordt het beperkt maar om een route te rijden voldoende.
Mijn ervaring is: oude kaarten wijken minimaal af en soms is het ook leuk om te zoeken om weer op de route te komen.
gr Wim
gr. Wim.
Garmin Quest -> Zumo 350 -> Zumo 590-595 -> Zumo XT + Scala Rider Q1
Garmin Quest -> Zumo 350 -> Zumo 590-595 -> Zumo XT + Scala Rider Q1
- jhaarsma
- WayPoint relatie
- Berichten: 355
- Lid geworden op: 7 aug 2006 10:13
- Locatie: Katwijk
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Even gekeken: OSM NL is "iets" te groot voor mijn Quest; heel Nederland is 376 MB, de Quest heeft plek voor 243 MB. City Navigator V8 Nederland is slechts 70 MB. Da's een behoorlijk verschil.
Dat wordt selectief kaartmateriaal plaatsen.
Of heeft iemand een suggestie voor ander kaartmateriaal?
Dat wordt selectief kaartmateriaal plaatsen.
Of heeft iemand een suggestie voor ander kaartmateriaal?
Zumo 350, Edge Touring, Quest, GPS Map 60C, eTrex Touch 25, eTrex Legend HCx, Elemnt Bold.
Re: Quest en OSM?
je kunt stukken uit de OSM selecteren, deze kun je dan laten samenstellen en dan via een link downloaden. Als je in Z-Ned woont, hoef je bv groningen of n-holland niet zo snel te hebben.
gr Wim
gr Wim
gr. Wim.
Garmin Quest -> Zumo 350 -> Zumo 590-595 -> Zumo XT + Scala Rider Q1
Garmin Quest -> Zumo 350 -> Zumo 590-595 -> Zumo XT + Scala Rider Q1
Re: Quest en OSM?
Is het op een klantvriendelijke manier ook mogelijk om extra info uit de osm kaart te halen? Zoals POIs, gebouwen, landbouwgrond, zand/fietspaden etc om de file kleiner te maken maar vooral zodat de Quest wat sneller routes kan berekenen?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Er zijn geen eenvoudige manieren om dat te doen... Voor de snelheid van het berekenen van routes zal het ook niets uitmaken, wel voor de grootte en voor de tekensnelheid.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Quest en OSM?
Tekenen bedoelde ik inderdaad. Ik heb eens een stukje OSM erin gezet en bij in en uitzoomen moest je dan een eeuwigheid wachten.JaVaWa schreef:Er zijn geen eenvoudige manieren om dat te doen... Voor de snelheid van het berekenen van routes zal het ook niets uitmaken, wel voor de grootte en voor de tekensnelheid.
Maar is er ergens een pagina waar wordt uitgelegd hoe je dan kan doen? Was leuk geweest als er een programma voor was maar een beetje hacken in een editor is ook prima.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Quest en OSM?
Wellicht relevant:mca2 schreef:Is het op een klantvriendelijke manier ook mogelijk om extra info uit de osm kaart te halen?
Van de open fiets map bestaat ook een 'light' versie. Daarbij zijn bijvoorbeeld niet alle gebouwen individueel getekend maar 'gegeneraliseerd' tot een bebouwingsvlak. Dat is beslist van invloed op de opbouwsnelheid; terwijl je eigenlijk amper informatie mist.
Te downloaden via http://www.openfietsmap.nl/downloads/bnl_light
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Quest en OSM?
Ik heb de diverse kaarten nog een naast elkaar gezet
CN2009
OFM light
OSM routable
Zoals je ziet, zitten er in de OFM en OSM veel meer detail. Hetgeen ook terug te vinden is in de bestandsgrootte. CN2009 past met de Benelux en een stuk van Duitsland prima op de Quest, bij OFM en OSM past alleen NL zelfs niet in de Quest.
Ik heb geëxperimenteerd met osmfilter om data uit OSM te filteren maar met weinig succes. Het is mij nog niet duidelijk hoe te komen tot een redelijk gestripte routable kaart zonder onnodige info over landbouwgrond, winkels, gebouwcontouren etc.
CN2009
OFM light
OSM routable
Zoals je ziet, zitten er in de OFM en OSM veel meer detail. Hetgeen ook terug te vinden is in de bestandsgrootte. CN2009 past met de Benelux en een stuk van Duitsland prima op de Quest, bij OFM en OSM past alleen NL zelfs niet in de Quest.
Ik heb geëxperimenteerd met osmfilter om data uit OSM te filteren maar met weinig succes. Het is mij nog niet duidelijk hoe te komen tot een redelijk gestripte routable kaart zonder onnodige info over landbouwgrond, winkels, gebouwcontouren etc.