routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare wegen
-
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 22 feb 2015 12:38
routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare wegen
Hallo,
Ik heb de oregon 650T met bovenstaande foutmelding.
Vorige keer, voor de winter, geen last van gehad.
Ik heb in basecamp een route overgezet naar de 650 en deze als route geopend en uiteindelijk op GA gedrukt.
Dan komt die foutmelding, wel vreemd want ik zie wel op de kaart hoe mijn route loopt (per fiets).
Ook als ik op de 650 zelf een plaats zoek om te navigeren geeft hij die foutmelding.
Tijdens het fietsen blijft de paarse lijn gewoon in beeld en kan ik die volgen, alleen mis ik bovenin beeld dus de navigatie.
Hoe kan dit en wat kan ik eraan doen?
Dank voor jullie reacties.
Groet, Peter
Ik heb de oregon 650T met bovenstaande foutmelding.
Vorige keer, voor de winter, geen last van gehad.
Ik heb in basecamp een route overgezet naar de 650 en deze als route geopend en uiteindelijk op GA gedrukt.
Dan komt die foutmelding, wel vreemd want ik zie wel op de kaart hoe mijn route loopt (per fiets).
Ook als ik op de 650 zelf een plaats zoek om te navigeren geeft hij die foutmelding.
Tijdens het fietsen blijft de paarse lijn gewoon in beeld en kan ik die volgen, alleen mis ik bovenin beeld dus de navigatie.
Hoe kan dit en wat kan ik eraan doen?
Dank voor jullie reacties.
Groet, Peter
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
die melding slaat erop dat ofwel op een deel van de route de kaart geen "navigeerbare wegen" heeft, dat betekend dus wegen waar de gps je over kan leiden ofwel dat je niet de juiste kaart hebt gekozen, ofwel dat je gps denkt of weet dat hij ergens is waar de kaart geen routeerbare wegen heeft.
Controleer eerst welke kaart(en) er aan staan. Er moet één routeerbare kaart aan staan en de basiskaart. Er mogen geen twee routeerbare kaarten aan staan.
De ingebouwde Topo kaart is niet routeerbaar.
Het kan zijn dat je wel een goede kaart hebt maar dat een stukje van de route niet over een weg op de kaart loopt (bv je maakt een route naar een campingterrein en je hebt de punt bij je tent gezet maar de weg houd op bij de ingang van het terrein)
Het kan ook zijn dat een stukje buiten de kaart valt of dat je zelf thuis zit met goede gps ontvangst en de gps ziet dus geen weg om te navigeren bij jouw in de tuin.
Dit zijn wat algemene mogelijkheden voor die melding
Jouw specifieke geval dat je wel een routelijn krijgt maar geen aanwijzingen wijzen erop dat de oorzaak waarschijnlijk zit in dat je twee of meer routeerbare kaarten aan hebt staan.
Controleer dit eens goed, het kan nl gebeuren dat na een kaartinstallatie of na een firmware update er ongewenst meerdere kaarten aan staan.
Controleer al je profielen op dit probleem.
Controleer eerst welke kaart(en) er aan staan. Er moet één routeerbare kaart aan staan en de basiskaart. Er mogen geen twee routeerbare kaarten aan staan.
De ingebouwde Topo kaart is niet routeerbaar.
Het kan zijn dat je wel een goede kaart hebt maar dat een stukje van de route niet over een weg op de kaart loopt (bv je maakt een route naar een campingterrein en je hebt de punt bij je tent gezet maar de weg houd op bij de ingang van het terrein)
Het kan ook zijn dat een stukje buiten de kaart valt of dat je zelf thuis zit met goede gps ontvangst en de gps ziet dus geen weg om te navigeren bij jouw in de tuin.
Dit zijn wat algemene mogelijkheden voor die melding
Jouw specifieke geval dat je wel een routelijn krijgt maar geen aanwijzingen wijzen erop dat de oorzaak waarschijnlijk zit in dat je twee of meer routeerbare kaarten aan hebt staan.
Controleer dit eens goed, het kan nl gebeuren dat na een kaartinstallatie of na een firmware update er ongewenst meerdere kaarten aan staan.
Controleer al je profielen op dit probleem.
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 22 feb 2015 12:38
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Ik begrijp het, maar toch nog niet helemaal denk ik want wat ik ook doe, niets veranderd.
Ik heb de volgende kaarten erin staan.
- Worldwide DEM Basecamp.NR
- recreation map of Europe v4
- Digital Globe demo jnx
- BirdsEye Select Kompass-Switserland
- Birdseye Select Eire
- Birdseye Select Franse
- Birdseye Select Kompass- Austria+East Alps
As ik nu dus nog steeds b.v. van huis naar Hengelo zou willen fietsen, maakt hij geen route, maar geeft de foutmelding weer.
Ik heb de volgende kaarten erin staan.
- Worldwide DEM Basecamp.NR
- recreation map of Europe v4
- Digital Globe demo jnx
- BirdsEye Select Kompass-Switserland
- Birdseye Select Eire
- Birdseye Select Franse
- Birdseye Select Kompass- Austria+East Alps
As ik nu dus nog steeds b.v. van huis naar Hengelo zou willen fietsen, maakt hij geen route, maar geeft de foutmelding weer.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Volgens mij zijn geen van die kaarten routeerbaar...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Als dat het echt is, dan is het volgende aan de hand volgens mij:
- je paarse route die je na kan fietsen is geen route maar een track.
- je kunt niet routeren op je toestel omdat je geen routerende kaart er op hebt. (de Basemap is dat niet en de recreational map is dat ook niet).
Zet bijvoorbeeld de openfietsmap op je toestel, deze is wel routeerbaar.
(heb je een backup gemaakt van je toestel, zo ja dan kun je die demokaarten van Garmin wel verwijderen)
- je paarse route die je na kan fietsen is geen route maar een track.
- je kunt niet routeren op je toestel omdat je geen routerende kaart er op hebt. (de Basemap is dat niet en de recreational map is dat ook niet).
Zet bijvoorbeeld de openfietsmap op je toestel, deze is wel routeerbaar.
(heb je een backup gemaakt van je toestel, zo ja dan kun je die demokaarten van Garmin wel verwijderen)
-
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 22 feb 2015 12:38
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Toch denk ik dat ik er iemand na laat kijken.
Het moet toch mogelijk zijn om met mijn huidige aanwezige kaarten gewoon van punt a naar b te navigeren, dat kan normaal toch met de software die bij het toestel zit?
Of ik snap er even dus helemaal niets meer van hihi
Het moet toch mogelijk zijn om met mijn huidige aanwezige kaarten gewoon van punt a naar b te navigeren, dat kan normaal toch met de software die bij het toestel zit?
Of ik snap er even dus helemaal niets meer van hihi
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Van A naar B kan, maar alleen in rechte lijn (een directe route). Voor het berekenen van een route die de wegen volgt moet er toch echt een routeerbare kaart op staan...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Die info is wel intrigerend. Had je toen wel routeerbare kaarten in je toestel ?Hondadrivertje schreef:Vorige keer, voor de winter, geen last van gehad.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
-
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 22 feb 2015 12:38
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Hoe kan ik nagaan of een kaart routeerbaar is voor ik hem installeer? Kan ik dat b.v. in Basecamp zien?
Vind het namelijk vreemd dat er blijkbaar een routeerbare kaart van mijn 650 af is omdat hij het vorig jaar nog wel deed.
Wel heb ik nu OSM-NL geïnstalleerd en als ik nu een route maak en druk op GA, dan werkt hij zoals het hoort.
Het probleem is dus min of meer opgelost waarvoor mijn dank voor de bovenstaande adviesen.
Toch denk ik dat een uitgebreide cursus niet verkeerd is, misschien toch maar eens doen.
Vind het namelijk vreemd dat er blijkbaar een routeerbare kaart van mijn 650 af is omdat hij het vorig jaar nog wel deed.
Wel heb ik nu OSM-NL geïnstalleerd en als ik nu een route maak en druk op GA, dan werkt hij zoals het hoort.
Het probleem is dus min of meer opgelost waarvoor mijn dank voor de bovenstaande adviesen.
Toch denk ik dat een uitgebreide cursus niet verkeerd is, misschien toch maar eens doen.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
als je wilt fietsen is de al eerder genoemde openfietsmap een veel betere keuze http://www.openfietsmap.nl/
wel even de Tips&Tricks lezen links op het scherm. http://www.openfietsmap.nl/tips-tricks/basecamp-nl over de instellingen van basecamp en je gps.
of een kaart routeerbaar is kun je heel simpel zien in basecamp , druk op de route tool en klik 2 punten aan, als er een route over de wegen wordt getekend is de kaart routeerbaar, als het een rechte lijn is waarschijnlijk niet (of je hebt routering op direct staan, cq niet over wegen)
wel even de Tips&Tricks lezen links op het scherm. http://www.openfietsmap.nl/tips-tricks/basecamp-nl over de instellingen van basecamp en je gps.
of een kaart routeerbaar is kun je heel simpel zien in basecamp , druk op de route tool en klik 2 punten aan, als er een route over de wegen wordt getekend is de kaart routeerbaar, als het een rechte lijn is waarschijnlijk niet (of je hebt routering op direct staan, cq niet over wegen)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Door goed de informatie op de site van de kaartmaker te lezen, zoals bijvoorbeeld:Hondadrivertje schreef:Hoe kan ik nagaan of een kaart routeerbaar is voor ik hem installeer?
- OpenFietsMap: is a free routable cycling map for Garmin ® GPS units*.
- Freizeitkarte: Automatic Route Planner (Routing)
- The Generic routable map: is a routable map which can be used for different activities
- Garmin: geeft ook altijd aan of een kaart routeerbaar is of niet (bijna allemaal tegenwoordig, oude topokaarten meestal niet zoals bijv. de oude Topo Nederland uit 2006)
In Basecamp kies je een routerend Activiteitenprofiel (zijn ze allemaal behalve Direct), in combinatie met een routerende kaart. De keuze Routering of Routebepaling zit op je gps (Directe route).HaWee schreef:(of je hebt routering op direct staan, cq niet over wegen)
-
- Berichten: 58
- Lid geworden op: 22 feb 2015 12:38
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Net na het een de "openfietsmap" gedownload en geïnstalleerd op pc en GPS, WOW...mooi man.
Bijna te veel details (kan ik later wel aanpassen), eerst maar zo eens even testen, het is tenslotte dauwtrappen op Hemelvaart nu donderdag;)
Wat is het achteraf simpel en nu ben ik een heel stuk wijzer geworden.
Wel heb ik vorig jaar jaar nog de topo kaart van Italië op een SD kaart gebruikt, toen werkte hij. Denk dat ik daar mee in de war ben geweest, eenmaal de kaart eruit en heeft het waarschijnlijk niet meer gedaan. Helaas zoals jullie merken heb ik te weinig tijd gehad voor mijn 650T, nu een stuk meer tijd om me er flink in te gaan verdiepen.
Nogmaals hartelijk dank allemaal, weer een blij iemand erbij op dit forum !!
Bijna te veel details (kan ik later wel aanpassen), eerst maar zo eens even testen, het is tenslotte dauwtrappen op Hemelvaart nu donderdag;)
Wat is het achteraf simpel en nu ben ik een heel stuk wijzer geworden.
Wel heb ik vorig jaar jaar nog de topo kaart van Italië op een SD kaart gebruikt, toen werkte hij. Denk dat ik daar mee in de war ben geweest, eenmaal de kaart eruit en heeft het waarschijnlijk niet meer gedaan. Helaas zoals jullie merken heb ik te weinig tijd gehad voor mijn 650T, nu een stuk meer tijd om me er flink in te gaan verdiepen.
Nogmaals hartelijk dank allemaal, weer een blij iemand erbij op dit forum !!
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
als de openfietsmap te veel detail heeft kun je de "light" versie pakken
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
Op je gps heb je ook nog de mogelijkheid om via Stel in>Kaart>Geavanceerde instellingen>Detail een keuze te maken tussen Meest en Minst met 4 varianten daartussen. Blijf je toch de voordelen (gegevens) behouden van de "normale" openfietsmap maar je kaartscherm op de stand Minst is een stuk rustiger. Naar de Light-versie kan je altijd nog gaan.
Kortom doorgrond eerst al je gps-instellingen maar eens (en dat zijn er heel wat).
Kortom doorgrond eerst al je gps-instellingen maar eens (en dat zijn er heel wat).
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: routeberekeningsfout; kaarten hebben geen navigeerbare w
en wat hulp bij het doorgronden http://www.mrgps.nl/kennisbank/outdoornavigatie/
"Always Look on the Bright Side of Life"