Hallo,
als ik een route uitstippel in Basecamp en deze overzet naar mijn GPS, geeft de GPS eerst de uitgestippelde lengte weer, maar meteen daarna geeft deze een grote lengte weer. Precies een herberekening maar ik zie niet meteen een verschil.
Lengte route is 21,4km in Basecamp, maar 34km op mijn GPS. Is het een reden voor?
Bedankt,
Bart
Garmin Oregon 650 met topo benelux pro.
GPS en BAsecamp verschillende routelengtes
Moderator: GPStracks
-
- Berichten: 1
- Lid geworden op: 25 jul 2015 23:11
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: GPS en BAsecamp verschillende routelengtes
hoeveel viapunten heb je in de route zitten?
gebruik je dezelfde kaart in BC en de Oregon?
gebruik je dezelfde routeringsvoorkeuren in BC en de Oregon ? (snelste/kortste , vermijden etc)
Als de route niet veranderd in de gps kun je toch een andere lengte krijgen door de manier van rekenen/tellen
Basecamp telt de totale lengte , de gps pakt elk stukje tussen twee viapunten en rond de afstand naar boven af , daarna worden al die naar boven afgeronde waardes opgeteld voor het totaal
vaak berekent een outdoor toestel de route compleet nieuw met gebruik van de tussenpunten en de instellingen van routering. Ik weet niet zeker of de Oregon 650 dat ook doet maar ik dacht het wel.
gebruik je dezelfde kaart in BC en de Oregon?
gebruik je dezelfde routeringsvoorkeuren in BC en de Oregon ? (snelste/kortste , vermijden etc)
Als de route niet veranderd in de gps kun je toch een andere lengte krijgen door de manier van rekenen/tellen
Basecamp telt de totale lengte , de gps pakt elk stukje tussen twee viapunten en rond de afstand naar boven af , daarna worden al die naar boven afgeronde waardes opgeteld voor het totaal
vaak berekent een outdoor toestel de route compleet nieuw met gebruik van de tussenpunten en de instellingen van routering. Ik weet niet zeker of de Oregon 650 dat ook doet maar ik dacht het wel.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: GPS en BAsecamp verschillende routelengtes
Dat doet hij niet, mits de kaart waarop de route gemaakt is identiek is aan de gebruikte kaart in het toestel. Hetzelfde geldt overigens ook voor jouw MontanaHaWee schreef:vaak berekent een outdoor toestel de route compleet nieuw met gebruik van de tussenpunten en de instellingen van routering. Ik weet niet zeker of de Oregon 650 dat ook doet maar ik dacht het wel.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: GPS en BAsecamp verschillende routelengtes
is het dan nog van belang dat de "overdracht" vinkjes uit staan?
vanaf welke outdoor types is dit zo?
(ik ben nog erg gewend aan mijn good old gpsMap60CSx)
vanaf welke outdoor types is dit zo?
(ik ben nog erg gewend aan mijn good old gpsMap60CSx)
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: GPS en BAsecamp verschillende routelengtes
Het vinkje voor het aanpassen aan de toestelkaart moet uit staan, want je wilt niet dat BaseCamp gaat herberekenen. Net zoals bij de zumo's eigenlijk. Het vinkje voor het verwijderen van routepunten mag wel aan; dankzij de mogelijkheid van de toestellen om een route ongewijzigd over te nemen kun je een viapunt-vrije route overzetten! (nou ja, er blijven minimaal twee viapunten over: begin en eind)
Het werkt bij de Montana, Oregon 450/550/600/650 en GPSMAP 62/64/78 zo. Bij de oudere modellen uit deze series is het pas later toegevoegd, zie ook http://garmin.blogs.com/softwareupdates ... armin.html
De Colorado en oudere Oregons (200/300/400) hebben deze vernieuwing volgens mij niet gekregen, en de eTrex'en en Dakota's kunnen voor zover ik weet dit kunstje ook niet.
Het werkt bij de Montana, Oregon 450/550/600/650 en GPSMAP 62/64/78 zo. Bij de oudere modellen uit deze series is het pas later toegevoegd, zie ook http://garmin.blogs.com/softwareupdates ... armin.html
De Colorado en oudere Oregons (200/300/400) hebben deze vernieuwing volgens mij niet gekregen, en de eTrex'en en Dakota's kunnen voor zover ik weet dit kunstje ook niet.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: GPS en BAsecamp verschillende routelengtes
Kleine correctie: de eTrex 20x kan het in ieder geval ook, maar omdat herberekenen niet uitschakelbaar is zal het in de praktijk minder bruikbaar zijn.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen