Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
- GPS Expert
- Berichten: 3300
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Er is toch een kaart volgorde die in te stellen is? Ben ff kwijt hoe en waar dat in te stellen.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Bij "custom maps" wel, maar voor zover ik weet niet bij de Discoverer-kaarten.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- GPS Expert
- Berichten: 3300
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
nee, ik bedoel dat elk garmin kaart toch op een laag nummer wordt gezet? euhhh de draw priority?
by the dark side of internet schreef:One can. Use GMapTool or IMGTool. Either will change the priority on even large maps in a twinkle.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
Transparante kaarten (zoals die IMGfromGPX maakt) hebben automatisch de hoogste tekenprioriteit. Tenminste, zolang het vectorkaarten betreft... De bitmapkaart van Discoverer gaat boven alles.
Als je al iets zou kunnen aanpassen, dan moet dat bij de Discovererkaart gezocht worden. Bij Custom Maps kun je in BaseCamp instellen hoe die getekend moet worden: alles eronder, alleen wegen erboven etc. Bij Discoverer heb je die optie volgens mij niet.
N.B. als je het over "instellen" hebt dan associeer ik dat met een optie in BaseCamp, niet met het modificeren van de kaartbestanden met een externe tool als Gmaptool.
Als je al iets zou kunnen aanpassen, dan moet dat bij de Discovererkaart gezocht worden. Bij Custom Maps kun je in BaseCamp instellen hoe die getekend moet worden: alles eronder, alleen wegen erboven etc. Bij Discoverer heb je die optie volgens mij niet.
N.B. als je het over "instellen" hebt dan associeer ik dat met een optie in BaseCamp, niet met het modificeren van de kaartbestanden met een externe tool als Gmaptool.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
De GB Discover heeft priority 20, de kaart van IMGfromGPX 25 (standaardwaarden). Normaliter: 25 is hoger en dekt een lagere kaart af, maar omdat de 25 transparant is laat hij dan ook de kaart met lagere priority zien. Maar bij de Discoverer niet.
Zelfs al geef ik de IMGfromGPX een priority van 127 dan wordt alles "weggedrukt" door de rasterkaart, zoals JaVaWa al aangeeft.
Net nog even getest met een Discovererkaart. Ik zie de kaart van Imgfromgpx vanaf een zoomniveau op 30 km en hoger en vanaf 200m en kleiner. Maar ja in die situaties verdwijnt ook de rasterkaart en zie je alleen de vectorkaart of basemap in combi met de imgfromgpx-kaart (track in mijn testgeval).
Als nader onderzoek nog enig verder uitsluitsel geeft meld ik me wel weer.
Zelfs al geef ik de IMGfromGPX een priority van 127 dan wordt alles "weggedrukt" door de rasterkaart, zoals JaVaWa al aangeeft.
Net nog even getest met een Discovererkaart. Ik zie de kaart van Imgfromgpx vanaf een zoomniveau op 30 km en hoger en vanaf 200m en kleiner. Maar ja in die situaties verdwijnt ook de rasterkaart en zie je alleen de vectorkaart of basemap in combi met de imgfromgpx-kaart (track in mijn testgeval).
Als nader onderzoek nog enig verder uitsluitsel geeft meld ik me wel weer.
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
De .typ files staan zowel in \nl en \en. Mijn bedoeling is om een gmapsupp file voor mijn Dakota te maken; ik hoef geen kaart in Basecamp. Ik dacht dat ik dan gewoon de gmapsupp op mijn Dakota kon zetten zonder GMTK te gebruiken. Of heb ik GMTK altijd nodig?JaVaWa schreef:Da's vreemd. Controleer eens de map waar IMGfromGPX staat, en kijk of in de submap resources\nl tien TYP-bestanden staan.
Keesm, bedankt voor het uitzoeken van de kaart prioriteiten. Het lijkt er op dat het inderdaad niet kan met GB Discoverer.
Re: Zelf kaarten maken met IMGfromGPX
GMTK gebruik je niet als je als je al een gmapsupp.img hebt. Dat is al een kaartbestand voor je toestel. Dit bestand kun je op je toestel zetten in de map Garmin, bij voorkeur op je sd-kaart. Het heeft ook de voorkeur om dan de bestandnaam aan te passen gerelateert aan de kaart. Bijv. Schotland.img. Dit aanpassen kun je heel mooi met een ander beheersprogramma van JaVaWa: DeviceManager.
GMTK voor op je computer, JDM voor je toestel (wel geinstalleerd op je computer )
GMTK voor op je computer, JDM voor je toestel (wel geinstalleerd op je computer )