Maar dat is juist de vraag van ts. die data stonden volgens hem in beide tracks. maar de track die hij in Basecamp geopend had 'verloor' die data. Waarom ?Hans Vaessen schreef:De ene gpx bevat wel de snelheids en hoogtedata, de andere niet. Maar dat komt imho niet door basecamp versus mapsource.
Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Da's inderdaad de vraag. Of liever: wat is er gebeurd? Ik heb zelf althans nog nooit meegemaakt dat BC spontaan dergelijke data verliest.FM schreef: Waarom ?
Ik heb daarom (mogelijk ten onrechte) mijn vraagtekens bij de oorzaak/gevolg conclusie. Een verklaring zou kùnnen zijn dat de track is nagetekend als route; en dat daar vervolgens weer een track van is gemaakt... Dan krijg je namelijk precies dit effect. Maar ik begrijp dat dat niet aan de orde is?
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Wat opvalt Hans is dat in de kolomkop van basecamp wel de hoogtemeters staan, terwijl er geen kolom met hoogtemeters aanwezig is. Kunnen de kolommen eventueel op verborgen staan in Basecamp?Hans Vaessen schreef:Ik volg het even niet meer. Hoe dan ook: beide gpx files zien er in mapsource en basecamp hetzelfde uit; ook na export via resp. mapsource en basecamp. De ene gpx bevat wel de snelheids en hoogtedata, de andere niet. Maar dat komt imho niet door basecamp versus mapsource.
Ik heb nog even een testje gedaan met de virb XE om te zien of daar iets vreemds aan de hand is.
Ik rijd met de gps en tegelijk met de virb, er worden dus 2 verschillende gps bestanden aangemaakt.
Eerst film geïmporteerd (ritje van vanmorgen) toen de gps gegevens, daarna bij de montage van de film in Virb edit de gps gegevens van de virb vervangen voor de gps gegevens van de gps64st. (Misschien zit daar iets wat de oorzaak kan zijn.)
Dus niet , alles normaal en kolommen allemaal en overal aanwezig.
Henk
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Als Basecamp in de gpx geen hoogtes ziet zal hij ook geen kolom met hoogtes tonen. Vergelijk voor de aardigheid beide gpx-files eens door ze in 'kladblok' te openen en je ziet meteen dat in het 27/1 bestand geen hoogtedata zitten.Henk Vogel schreef:
Wat opvalt Hans is dat in de kolomkop van basecamp wel de hoogtemeters staan, terwijl er geen kolom met hoogtemeters aanwezig is.
Dat geen toeval of een omgevallen bitje maar duidt op een andere bron. Maar ik kan niet zien wat er met dat bestand precies gebeurd is. Het is als zodanig géén basecamp willekeur/bug: wat er niet in zit kan Basecamp ook niet laten zien.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Het is wel zo dat BaseCamp de hoogtes en tijdstempels uit tracks op een aparte locatie bewaart (los van de geometrie, welke in de hoofddatabase zit). Daar zou iets mee gebeurd kunnen zijn...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Dat is in ieder geval een juiste conclusie HansHans Vaessen schreef:Da's inderdaad de vraag. Of liever: wat is er gebeurd? Ik heb zelf althans nog nooit meegemaakt dat BC spontaan dergelijke data verliest.FM schreef: Waarom ?
Ik heb daarom (mogelijk ten onrechte) mijn vraagtekens bij de oorzaak/gevolg conclusie. Een verklaring zou kùnnen zijn dat de track is nagetekend als route; en dat daar vervolgens weer een track van is gemaakt... Dan krijg je namelijk precies dit effect. Maar ik begrijp dat dat niet aan de orde is?
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Je geeft geen antwoord op mijn opmerking dat in de kolomkop van het bestand WEL het aantal hoogtemeters staat.Hans Vaessen schreef:Als Basecamp in de gpx geen hoogtes ziet zal hij ook geen kolom met hoogtes tonen. Vergelijk voor de aardigheid beide gpx-files eens door ze in 'kladblok' te openen en je ziet meteen dat in het 27/1 bestand geen hoogtedata zitten.Henk Vogel schreef:
Wat opvalt Hans is dat in de kolomkop van basecamp wel de hoogtemeters staan, terwijl er geen kolom met hoogtemeters aanwezig is.
Dat geen toeval of een omgevallen bitje maar duidt op een andere bron. Maar ik kan niet zien wat er met dat bestand precies gebeurd is. Het is als zodanig géén basecamp willekeur/bug: wat er niet in zit kan Basecamp ook niet laten zien.
(In tegenstelling tot wat je hierboven schrijft dat wat niet in basecamp zit ook niet zichtbaar is)
Wellicht dat het idee van Javawa een oorzaak van het probleem is?
Laatst gewijzigd door Henk Vogel op 15 mar 2016 19:15, 1 keer totaal gewijzigd.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Kun je daar wat meer over zeggen?JaVaWa schreef:Het is wel zo dat BaseCamp de hoogtes en tijdstempels uit tracks op een aparte locatie bewaart (los van de geometrie, welke in de hoofddatabase zit). Daar zou iets mee gebeurd kunnen zijn...
Henk
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Over wat er mogelijk gebeurd is kan ik niets zinnigs zeggen, maar wel iets over de opslag van de gegevens.
BaseCamp gebruikt een database in de vorm van een gdb-bestand waarin alle waypoints, routes en tracks worden opgeslagen. Van tracks worden trouwens ook de statistieken apart bijgehouden (mits een toestel dat ondersteunt; de 64 doet dat), vandaar dat BaseCamp ondanks het ontbreken van de hoogtekolom toch iets over het aantal hoogtemeters kan aangeven. Van de track worden alleen de naam, statistieken en coördinaten van de punten bijgehouden in die database. Alle andere trackgegevens (hoogte en tijd en afhankelijk van de beschikbaarheid ook cadans, hartslag en temperatuur) worden in losse bestanden in de map "TrackSegments" bewaart (waar ankeric een aantal berichten terug al aan refereerde)
BaseCamp gebruikt een database in de vorm van een gdb-bestand waarin alle waypoints, routes en tracks worden opgeslagen. Van tracks worden trouwens ook de statistieken apart bijgehouden (mits een toestel dat ondersteunt; de 64 doet dat), vandaar dat BaseCamp ondanks het ontbreken van de hoogtekolom toch iets over het aantal hoogtemeters kan aangeven. Van de track worden alleen de naam, statistieken en coördinaten van de punten bijgehouden in die database. Alle andere trackgegevens (hoogte en tijd en afhankelijk van de beschikbaarheid ook cadans, hartslag en temperatuur) worden in losse bestanden in de map "TrackSegments" bewaart (waar ankeric een aantal berichten terug al aan refereerde)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Ik begrijp eerlijk gezegd niet goed wat je hiermee bedoelt...Henk Vogel schreef:
Je geeft geen antwoord op mijn opmerking dat in de kolomkop van het bestand WEL het aantal hoogtemeters staat.
Feit is dat, wanneer ik de inhoud van de XML bekijk het ene bestand wel en het andere bestand geen hoogtedata kent. Dat duidt er toch echt op dat beide bestanden een verschillende bron kennen cq dat er iets anders mee is gedaan.
Ik kan echter niet zien wat 'eraan vooraf ging'.
Ter illustratatie:
In het ene bestand staat:
"
<trkseg>
<trkpt lat="52.151374323293567" lon="6.740593845024705">
<ele>21.510000000000002</ele>
<time>2016-02-02T08:30:29Z</time>
</trkpt>
<trkpt lat="52.151381531730294" lon="6.740576745942235">
<ele>21.66</ele>
<time>2016-02-02T08:30:30Z</time>
</trkpt>
"
... enz...
In het andere bestand slechts:
"
<trkseg>
<trkpt lat="52.151338532567024" lon="6.740524107590318" />
<trkpt lat="52.151351608335972" lon="6.740507846698165" />
<trkpt lat="52.151370886713266" lon="6.740495190024376" />
"
Enz...
Ergo: één van de twee bevat de elevation en de tijd (kenmerk van een trackLOG), de andere niet. Vervolgens maakt het niets uit met welk programma je die gpx bestanden opent: wat er niet is is er niet.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
De hier eerder geplaatste bestanden zijn geëxporteerd uit BaseCamp en MapSource, het zijn niet de bronbestanden uit het toestel die wèl allebei tijdstempels en hoogtes zullen bevatten...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Correct!JaVaWa schreef:De hier eerder geplaatste bestanden zijn geëxporteerd uit BaseCamp en MapSource, het zijn niet de bronbestanden uit het toestel die wèl allebei tijdstempels en hoogtes zullen bevatten...
Henk
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Ik heb 2 segmentbestanden 4.5 en 4.6JaVaWa schreef:Over wat er mogelijk gebeurd is kan ik niets zinnigs zeggen, maar wel iets over de opslag van de gegevens.
BaseCamp gebruikt een database in de vorm van een gdb-bestand waarin alle waypoints, routes en tracks worden opgeslagen. Van tracks worden trouwens ook de statistieken apart bijgehouden (mits een toestel dat ondersteunt; de 64 doet dat), vandaar dat BaseCamp ondanks het ontbreken van de hoogtekolom toch iets over het aantal hoogtemeters kan aangeven. Van de track worden alleen de naam, statistieken en coördinaten van de punten bijgehouden in die database. Alle andere trackgegevens (hoogte en tijd en afhankelijk van de beschikbaarheid ook cadans, hartslag en temperatuur) worden in losse bestanden in de map "TrackSegments" bewaart (waar ankeric een aantal berichten terug al aan refereerde)
In geen van die bestanden komt de datum 27-1-2015 voor (datum van het bestand waarbij mapsource of basecamp, geen gegevens zichtbaar heeft)
Als de gegevens uit die segment directory moet komen dan klopt dat dus!
Blijft de vraag waarom komt dat bestand niet voor in de segment directory.
De virb xe heb ik in augustus 2015 gekocht, het bestand dat de gegevens mist is van voor die datum van aankoop.
Daarmee is in ieder geval zeker dat virb gegevens het probleem niet hebben veroorzaakt.
Henk
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Henk (meerdere ervaringen?) en AnkEric (één ervaring) zijn het eens over één type incident: als je een track opent zijn - soms - niet - alle - trackgegevens zichtbaar.
Henk: een aantal kolommen zijn leeg.
AnkEric: alle rijen zijn leeg (als ik het destijds tenminste goed heb opgeschreven) in alle tracks.
Beiden gebruiken op dat moment BaseCamp 4.6.2.
Wild guess:
BaseCamp gebruikt "vlaggetjes" om aan te geven dat een track volledig gevuld is óf dat een aantal kolommen leeg zijn.
Dit – wild guess – om te voorkomen dat in een datumkolom komt te staan: "30-12-1899 00:00:00".
Dus BaseCamp "dacht dat de track leeg was"... omdat er een "vlaggetje was omgevallen"...?
Dit is niet juist. In mijn situatie was de track gewoon gevuld. Immers na stop-start van BaseCamp was de track weer volledig.
Maar stel nu – alweer wild guess – dat "BaseCamp denkt dat de track leeg is" én "Henk slaat op dat moment de track op" (door er – op de kaart - iets aan te wijzigen).
Het resultaat is nu dat je een lege track (die in feite niet leeg is) opslaat als een lege track. En daarna is de track echt leeg...!
Gelukkig hebben we de back-up als gpx bestand nog. En dat is precies de reden van mijn eerdere post. Bewaar – waardevolle - tracks óók als gpx bestand buiten BaseCamp.
Consequent zou zijn om de tracks rechtstreeks vanaf de GPS te kopiëren (en niet via BaseCamp).
Henk: een aantal kolommen zijn leeg.
AnkEric: alle rijen zijn leeg (als ik het destijds tenminste goed heb opgeschreven) in alle tracks.
Beiden gebruiken op dat moment BaseCamp 4.6.2.
Wild guess:
BaseCamp gebruikt "vlaggetjes" om aan te geven dat een track volledig gevuld is óf dat een aantal kolommen leeg zijn.
Dit – wild guess – om te voorkomen dat in een datumkolom komt te staan: "30-12-1899 00:00:00".
Dus BaseCamp "dacht dat de track leeg was"... omdat er een "vlaggetje was omgevallen"...?
Dit is niet juist. In mijn situatie was de track gewoon gevuld. Immers na stop-start van BaseCamp was de track weer volledig.
Maar stel nu – alweer wild guess – dat "BaseCamp denkt dat de track leeg is" én "Henk slaat op dat moment de track op" (door er – op de kaart - iets aan te wijzigen).
Het resultaat is nu dat je een lege track (die in feite niet leeg is) opslaat als een lege track. En daarna is de track echt leeg...!
Gelukkig hebben we de back-up als gpx bestand nog. En dat is precies de reden van mijn eerdere post. Bewaar – waardevolle - tracks óók als gpx bestand buiten BaseCamp.
Consequent zou zijn om de tracks rechtstreeks vanaf de GPS te kopiëren (en niet via BaseCamp).
Niet meer actief op dit forum...
Re: Track gegevens verdwijnen vanzelf rara?
Eigenlijk lijkt het er dus op dat de tracksegmenten niet altijd juist weggeschreven worden. Eigenlijk een bug in Basecamp ?
Hebben ze daar bij Garmin weet van? Moet dit gerapporteerd worden?
Hebben ze daar bij Garmin weet van? Moet dit gerapporteerd worden?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2