Daar kunnen we een "academische" discussie over gaan houden.
Belangrijker vind ik dat we "puzzel opgelost krijgen hoe dat nou zit met die coördinaten of jaartallen van TS.
omrekenen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: omrekenen
Coördinaten zijn er met goed fatsoen niet van te maken. Als het in meters zou zijn suggereert het een nauwkeurigheid van millimeters (3 cijfers achter de komma); daar geloof ik niets van. Het zou in kilometers kunnen zijn (3 cijfers achter de komma = op 1 meter nauwkeurig), maar dan zijn de waardes weer veel te groot voor de in NL en BE bekende grids...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: omrekenen
Het zijn coordinaten in een lokaal stelsel.
De coordinaten zijn inderdaad in meters, met 3 cijfers achter de komma dus millimeters.
Doet het kadaster altijd, deze coordinaten zijn niet gekoppeld aan het RD.
Er zit ook een veldwerk bij (een schets) met daarop een schetsmatige tekening van de situatie en de puntnummers behorende bij de coordinatenlijst.
Op die schets zijn de perceelgrenzen te zien, en eventuele bebouwing er om heen.
Het kadaster plaatst dat in een database waarin de coordinaten gekoppeld worden in RD, maar die krijg je als consument niet.
Je kan wel uit de coordinaatverschillen de lengtes etc halen.
De coordinaten zijn inderdaad in meters, met 3 cijfers achter de komma dus millimeters.
Doet het kadaster altijd, deze coordinaten zijn niet gekoppeld aan het RD.
Er zit ook een veldwerk bij (een schets) met daarop een schetsmatige tekening van de situatie en de puntnummers behorende bij de coordinatenlijst.
Op die schets zijn de perceelgrenzen te zien, en eventuele bebouwing er om heen.
Het kadaster plaatst dat in een database waarin de coordinaten gekoppeld worden in RD, maar die krijg je als consument niet.
Je kan wel uit de coordinaatverschillen de lengtes etc halen.
Triumph Tiger 900 Rally Pro '21,
GPSMAP60Cx, 8Gb, TopoNL (transparant), OWK 1.13,
Zumo XT, OMK 5.16, CNEU NTU 2022.20
VivoActive 4
GPSMAP67
GPSMAP60Cx, 8Gb, TopoNL (transparant), OWK 1.13,
Zumo XT, OMK 5.16, CNEU NTU 2022.20
VivoActive 4
GPSMAP67
Re: omrekenen
Dus de afstand tussen de 2 punten is 81,392 meter? Kadaster kan tot op de mm bepalen?
Cache me if you can | etrex VISTA HCX | Oregon 650 | iPhone XR met Cachly
De reis is belangrijker dan de bestemming | ZUMO 210 | ZUMO XT met OnRoute Motorkaart
De reis is belangrijker dan de bestemming | ZUMO 210 | ZUMO XT met OnRoute Motorkaart
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: omrekenen
Ah, dat verklaart een hoop.TDM900 schreef:Het zijn coordinaten in een lokaal stelsel.
De coordinaten zijn inderdaad in meters, met 3 cijfers achter de komma dus millimeters.
Doet het kadaster altijd, deze coordinaten zijn niet gekoppeld aan het RD.
Nee, de opgegeven waarden zijn de X- en Y-coördinaat van één punt.Famda schreef:Dus de afstand tussen de 2 punten is 81,392 meter?
De absolute locatie kun je met (D)GPS niet tot op de millimeter nauwkeurig bepalen, maar de ligging van punten onderling in een klein gebied kun je wèl nauwkeurig opmeten met bijv. een meetlint (of moderner met laserapparatuur)Famda schreef:Kadaster kan tot op de mm bepalen?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: omrekenen
Dat klinkt inderdaad logischer. Dank.JaVaWa schreef:Nee, de opgegeven waarden zijn de X- en Y-coördinaat van één punt.Famda schreef:Dus de afstand tussen de 2 punten is 81,392 meter?
Cache me if you can | etrex VISTA HCX | Oregon 650 | iPhone XR met Cachly
De reis is belangrijker dan de bestemming | ZUMO 210 | ZUMO XT met OnRoute Motorkaart
De reis is belangrijker dan de bestemming | ZUMO 210 | ZUMO XT met OnRoute Motorkaart