Garmin 590 LM - wijzigende routes
Garmin 590 LM - wijzigende routes
Hallo,
Ik heb een motorgps Garmin 590 LM. Ik word er GEK van.
Bijvoorbeeld: gisteren een route gemaakt van Bourscheid naar huis. Een route die ik kreeg van het reisagentschap. Volgens de computer en de GPS een route van 275 km. Toen ik deze route opende, werd het meteen 461 km. Ok. Beginnen rijden maar. Ik zou wel zien waar het mij bracht.
Na ongeveer 80 km wou ik gaan tanken. Tankstation gezocht in GPS en 'invoegen bestaande route' aangevinkt. Ik moest volgens de GPS op dat moment nog 374 km afleggen. Na het toevoegen, plots maar 209 km meer en ... i.p.v. mooie motorvriendelijke wegen plots over autosnelweg tot thuis.
Frustrerend! HEEL frustrerend.
Ook ben ik na het activeren van een andere route, daags voordien, de route gewoon verloren op de GPS.
Ik werk met MacBook en Basecamp.
Wie weet raad?
Johan
Ik heb een motorgps Garmin 590 LM. Ik word er GEK van.
Bijvoorbeeld: gisteren een route gemaakt van Bourscheid naar huis. Een route die ik kreeg van het reisagentschap. Volgens de computer en de GPS een route van 275 km. Toen ik deze route opende, werd het meteen 461 km. Ok. Beginnen rijden maar. Ik zou wel zien waar het mij bracht.
Na ongeveer 80 km wou ik gaan tanken. Tankstation gezocht in GPS en 'invoegen bestaande route' aangevinkt. Ik moest volgens de GPS op dat moment nog 374 km afleggen. Na het toevoegen, plots maar 209 km meer en ... i.p.v. mooie motorvriendelijke wegen plots over autosnelweg tot thuis.
Frustrerend! HEEL frustrerend.
Ook ben ik na het activeren van een andere route, daags voordien, de route gewoon verloren op de GPS.
Ik werk met MacBook en Basecamp.
Wie weet raad?
Johan
- Erik
- WayPoint relatie
- Berichten: 2593
- Lid geworden op: 2 jun 2006 00:07
- Locatie: waar de tongval Nedersaksisch is
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
ligt de Helpdesk niet meer voor de hand? Bijvoorbeeld klik hierGusta schreef:Ik heb een motorgps Garmin 590 LM. Ik word er GEK van.
Wie weet raad?
dit forumdeel is bedoeld voor "als je vooral voor in de auto en/of op de motor een GPS zoekt"
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Er is inmiddels genoeg over geschreven, zoek maar in het forum deel wat specifiek over de Zumo serie gaat.
Twee tips:
- Zet in je toestel het automatisch herberekenen uit als je vooraf uitgezette routes wil rijden, dat is altijd een bron van "ellende".
- Gebruik een track als routebasis, in combinatie met niet herberekenen levert dit vrijwel altijd een route op die je perfect kunt rijden.
Kijk ook eens op YouTube naar de filmpjes van MrGPS. Er gaat er in ieder geval één over het afwijken van de route als je b.v. een tankstation moet opzoeken.
Twee tips:
- Zet in je toestel het automatisch herberekenen uit als je vooraf uitgezette routes wil rijden, dat is altijd een bron van "ellende".
- Gebruik een track als routebasis, in combinatie met niet herberekenen levert dit vrijwel altijd een route op die je perfect kunt rijden.
Kijk ook eens op YouTube naar de filmpjes van MrGPS. Er gaat er in ieder geval één over het afwijken van de route als je b.v. een tankstation moet opzoeken.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Dank voor de reacties. Ik ben nieuw op dit forum, dus ik heb nu een naar Helpdesk gekeken. Interessant. Vooral het verhaal over tracks en routes. En herberekenen uitzetten...
Binnenkort ga ik naar Faroer eilanden. Heeft iemand tips i.v.m. interessante routes op de eilanden? Ik heb de OMS-kaart gedownload!
Binnenkort ga ik naar Faroer eilanden. Heeft iemand tips i.v.m. interessante routes op de eilanden? Ik heb de OMS-kaart gedownload!
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Johan, heb je nu zelf een route gemaakt of heb je iets van anderen gekregen. Daarin zit namelijk een verschil.Gusta schreef:Bijvoorbeeld: gisteren een route gemaakt van Bourscheid naar huis. Een route die ik kreeg van het reisagentschap
De ZUMO 590 reageert heel anders dan bv een 550 of een 660. Als dat reisagentschap een route heeft laten maken door iemand met 550 ervaring gaat het mis.
Als ik een route krijg importeer ik deze in Basecamp. Laat een track (spoor) maken en geef dit spoor een afwijkende kleur. Daarna laat ik de route herberekenen volgens de auto-instelling en controleer of de track en de route gelijk zijn. Eventuele afwijkingen corrigeren. Daarna nog een keer herberekenen met een door mijzelf gemaakte 'motor-kort' instelling en controleer weer of de track en route gelijk zijn. Eventueel weer corrigeren en dan gaat het eigenlijk altijd goed.
De route en track stuur ik naar mijn 590 en zet de track in beeld. Daarna de route starten.
En wat het laatste jaar gepromoot wordt is alleen de track importeren en de track IN HET TOESTEL laten omzetten naar een route. Herberekenen staat natuurlijk uit, rijden maar!
Maar voor mij als 550 gebruiker was het ook een behoorlijke overstap die ook enkele keren behoorlijk fout is gelopen. Dus probeer dit ruim voor je vakantie uit....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Dit helpt ook niet echt om de route intact te laten... Het toestel zal na wijzigingen de route herberekenen met de actieve instellingen, en als die op "snelste route" staat zal het inderdaad een snelwegritje worden.Gusta schreef:Tankstation gezocht in GPS en 'invoegen bestaande route' aangevinkt.
Het beste kun je in zo'n geval de route stoppen, naar het tankstation navigeren, terug naar de route en dan weer de route opnieuw activeren.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- jhaarsma
- WayPoint relatie
- Berichten: 355
- Lid geworden op: 7 aug 2006 10:13
- Locatie: Katwijk
- Contacteer:
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Waarom een aparte OSM-kaart? Faroer Eilanden staat toch ook in City NavigatorGusta schreef:Binnenkort ga ik naar Faroer eilanden. Ik heb de OMS-kaart gedownload!
Zumo 350, Edge Touring, Quest, GPS Map 60C, eTrex Touch 25, eTrex Legend HCx, Elemnt Bold.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Nee, toch niet...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
zo te zien staan ze er wel op maar qua detail niet meer dan de basismap
je kunt er ook niet op zoeken (wel zoeken maar niet vinden ) ik heb in GE de eilanden opgezocht, een coördinaat ergens in het midden gepakt en deze coördinaat opgezocht in CN2015.2 en dan flink ingezoomed en dan zie ik de eilanden.
De world routable basemap v3 toont zelfs meer details
je kunt er ook niet op zoeken (wel zoeken maar niet vinden ) ik heb in GE de eilanden opgezocht, een coördinaat ergens in het midden gepakt en deze coördinaat opgezocht in CN2015.2 en dan flink ingezoomed en dan zie ik de eilanden.
De world routable basemap v3 toont zelfs meer details
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
De contouren staan inderdaad wel op de CN ja, maar dat is dan ook alles.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Garmin 590 LM - wijzigende routes
Idd, geen details, dus een OSM downloaden was echt wel nodig. Een beetje gek want Faroer is wel degelijk onderdeel van Europa... De schapen daar moesten het weten dat ze geen Europeaanse dieren zijn
@RonalT: dank je voor je duiding. Ik ga zeker in de toekomst jouw werkwijze proberen volgen. Ondertussen heeft men mij via Waypoint gecontacteerd en blijkt de 'truc' via de track ook wel te werken!
@RonalT: dank je voor je duiding. Ik ga zeker in de toekomst jouw werkwijze proberen volgen. Ondertussen heeft men mij via Waypoint gecontacteerd en blijkt de 'truc' via de track ook wel te werken!