Topo Nederland Pro vs Open Street MAP (OSM)
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Topo Nederland Pro vs Open Street MAP (OSM)
Een duidelijk verhaal.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Topo Nederland Pro vs Open Street MAP (OSM)
@ankeric: bedankt voor de aanvulling, ik wist van de import indertijd van de AND data maar het meeste andere wist ik niet.
ik wilde geen kwaliteitsoordeel geven over osm of topo maar slechts het idee weerleggen dat het feit dat er iets ergens op een kaart staat of die nu van perkament, papier of elektronisch is de positie daarmee onveranderlijk bepaald is
welke kaart beter is weet ik niet, osm is zeker meer up to date dus wijzigingen zijn zeer goed bijgewerkt, maar wie een bepaalde weg of gebouw exacter op de juiste plek heeft liggen weet ik echt niet.
Ik denk dat je, om deze twee kaarten te vergelijken andere zaken moet vergelijken
osm is beter up to date
Topo Pro heeft activ routing
......
ik wilde geen kwaliteitsoordeel geven over osm of topo maar slechts het idee weerleggen dat het feit dat er iets ergens op een kaart staat of die nu van perkament, papier of elektronisch is de positie daarmee onveranderlijk bepaald is
ik ben het volledig eens met TS dat een wp vaste coördinaten heeft en dat die zijn positie bepalen maar ik verwonder me er in tegenstelling tot TS niet over dat datzelfde wp op verschillende kaarten op een andere kaartpositie wordt afgebeeld simpel omdat elke kaart afwijkingen heeft.jelleruben schreef:Het gaat mij puur om de verschillen in de kaarten, zoals je waarschijnlijk weet hebben waypoints of POI vaste coördinaten,
dus een vaste plaats op de kaart. Nu heb ik een Waypoint op de kaart gezet, maar als je op de bijde kaarten kijkt, worden ze niet op de zelfde locatie getoond.
welke kaart beter is weet ik niet, osm is zeker meer up to date dus wijzigingen zijn zeer goed bijgewerkt, maar wie een bepaalde weg of gebouw exacter op de juiste plek heeft liggen weet ik echt niet.
Ik denk dat je, om deze twee kaarten te vergelijken andere zaken moet vergelijken
osm is beter up to date
Topo Pro heeft activ routing
......
"Always Look on the Bright Side of Life"
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Topo Nederland Pro vs Open Street MAP (OSM)
hier een mooi voorbeeld dat kaarten afwijken van de werkelijkheid
http://www.nu.nl/gadgets/4299978/austra ... temen.html
http://www.nu.nl/gadgets/4299978/austra ... temen.html
"Always Look on the Bright Side of Life"