Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
je ziet ze in de gps (ergens een keuze kaarten) als ofm_SW en ofm_gb etc
evt mag je alle 4 ofm kaarten tegelijk aanzetten, daar zijn ze voor gemaakt
zorg er wel voor dat als je één (of meer) ofm kaarten aan zet je dan de garmin cycle map uitzet
iets anders, je werkt kennelijk met een Mac . Gebruik JDM om zowel in de gps als op de sd de prullebak uit te zetten en gebruik voortaan altijd cleaneject http://www.javawa.nl/cleaneject.html om gps/sd uit te werpen
evt mag je alle 4 ofm kaarten tegelijk aanzetten, daar zijn ze voor gemaakt
zorg er wel voor dat als je één (of meer) ofm kaarten aan zet je dan de garmin cycle map uitzet
iets anders, je werkt kennelijk met een Mac . Gebruik JDM om zowel in de gps als op de sd de prullebak uit te zetten en gebruik voortaan altijd cleaneject http://www.javawa.nl/cleaneject.html om gps/sd uit te werpen
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Volgens mij gaat het zo werken. Altijd de basiskaart aan + 1 routerende kaart. K ben nu toevallig op de kaartgrens in Bourgogne aan het fietsen en nu twee routerende ofm kaarten aan.... en de routering loopt zelfs zonder fouten door naar de volgende kaart. De ofm europa delen kun je samen aanzetten naast de basiskaart.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Hi HaWee & e.vdwerf
Ben hier nu even aan het zoeken waar ik op de Edge ik eventueel de cycle map kan "uitzetten"
Intussen zoek ik wél verder..misschien kijk ik ergens over...
Staan ze in het toestel nu op de juiste plaats...?
Kan er een probleem opstaan mocht ik geen "knopje" vinden om bvb de Cycle map uit te schakelen..?
Ik heb voor de upload van de 4 kaartdelen alles uitgevoerd met mijn "oudere" Win7 pc
De "reportage" en het plaatsen van de JDM link om de "inhoud v/d Edge te tonen heb ik met de Mac gedaan
Ik verwijder altijd met Clean-eject alle externe dragers
Toch weer een dikke dank U wel voor deze support op enkele uurtjes tijd
En ik blijf hier de goede raad volgen...
Ben hier nu even aan het zoeken waar ik op de Edge ik eventueel de cycle map kan "uitzetten"
Intussen zoek ik wél verder..misschien kijk ik ergens over...
Staan ze in het toestel nu op de juiste plaats...?
Kan er een probleem opstaan mocht ik geen "knopje" vinden om bvb de Cycle map uit te schakelen..?
Ik heb voor de upload van de 4 kaartdelen alles uitgevoerd met mijn "oudere" Win7 pc
De "reportage" en het plaatsen van de JDM link om de "inhoud v/d Edge te tonen heb ik met de Mac gedaan
Ik verwijder altijd met Clean-eject alle externe dragers
Toch weer een dikke dank U wel voor deze support op enkele uurtjes tijd
En ik blijf hier de goede raad volgen...
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
gebruiksaanwijzing blz 5 http://static.garmin.com/pumac/Edge_Touring_OM_NL.pdf
Startscherm - Reispagina's - Kaart - Kaartinformatie
Startscherm - Reispagina's - Kaart - Kaartinformatie
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Hi HaWee & e.vdwerf
Gevonden....reispagina's > kaart > kaartinformatie -selecteer kaart
Hierin zie ik dat volgende kaarten zijn "ingeschakeld"
>INTL Standard Basemap
>Ingeschakeld Garmin Cycle Map EU versie 2015.30 (uitschakelen of "aan" laten staan?)
>Ingeschakeld Edge DEM Map EU 2014.20 (uitschakelen of "aan" laten staan?) heb hierboven gelezen "aan" laten
>Ingeschakeld Garmin Geocode Map EU 2015.10 (uitschakelen of aan laten staan?) heb hierboven gelezen "aan" laten
>Ingeschakeld OFM(EU2016_SW) maar hier de vraag of er hier nu de 4 kaartdelen achter zitten...?
Waarom de vraag bij deze laatste....EU2016_SW verwijst op de OFM website naar zuid Frankrijk,Spanje en Portugal....?
Alhoewel ik de 4 x gmapsupp.img wél zie staan als ik koppel met JDM...en daar wordt geen foutmelding gegeven
Gevonden....reispagina's > kaart > kaartinformatie -selecteer kaart
Hierin zie ik dat volgende kaarten zijn "ingeschakeld"
>INTL Standard Basemap
>Ingeschakeld Garmin Cycle Map EU versie 2015.30 (uitschakelen of "aan" laten staan?)
>Ingeschakeld Edge DEM Map EU 2014.20 (uitschakelen of "aan" laten staan?) heb hierboven gelezen "aan" laten
>Ingeschakeld Garmin Geocode Map EU 2015.10 (uitschakelen of aan laten staan?) heb hierboven gelezen "aan" laten
>Ingeschakeld OFM(EU2016_SW) maar hier de vraag of er hier nu de 4 kaartdelen achter zitten...?
Waarom de vraag bij deze laatste....EU2016_SW verwijst op de OFM website naar zuid Frankrijk,Spanje en Portugal....?
Alhoewel ik de 4 x gmapsupp.img wél zie staan als ik koppel met JDM...en daar wordt geen foutmelding gegeven
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Vreemd.. je zou die andere kaartdelen van openfietsmap gewoon moeten kunnen kiezen zen. In sw zitten Niet de andere europadelen. De demkaart zou het ook moeten doen als hij uitgeschakeld is.Dat geldt ook boor die geo. Dat is alleen maar een databestand.
Edit.. kun je niet naar beneden scrollen. . Vást wel.
Edit.. kun je niet naar beneden scrollen. . Vást wel.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
zoals eerder gemeld, je moet ofwel de garmin cycle map ofwel alle ofm kaarten uitschakelen.
de rest mag aan blijven staan. maar dem en geo mogen ook uitgeschakeld worden, evt uitschakelen en dan testen of je inderdaad nog hoogte info krijgt en geo zoekinfo
simpele test, schakel de garmin cycle map uit (en OFM aan) en kijk daarna op het scherm van je gps of je je eigen omgeving in detail ziet (dat betekend dat de ofm-benelux werkt)
ik zou inderdaad verwachten dat de kaartdelen los aan en uit te schakelen zijn ,
kun je misschien nog verder naar beneden scrollen?
de rest mag aan blijven staan. maar dem en geo mogen ook uitgeschakeld worden, evt uitschakelen en dan testen of je inderdaad nog hoogte info krijgt en geo zoekinfo
simpele test, schakel de garmin cycle map uit (en OFM aan) en kijk daarna op het scherm van je gps of je je eigen omgeving in detail ziet (dat betekend dat de ofm-benelux werkt)
ik zou inderdaad verwachten dat de kaartdelen los aan en uit te schakelen zijn ,
kun je misschien nog verder naar beneden scrollen?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Leuk .. de analyse van Hawee is het zelfde...
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Ja, frank.dg krijgt de boel wel op scherp
Op zich moeten de kaarten in het toestel te zien zijn zoals hiervoor door beide heren is aangegeven.
Maar misschien loopt de Touring een beetje vast met al die gmapsupp namen, normaliter is Garmin gewend aan gmapsupp, gmapsup1 en gmapsup2. In ieder geval het advies aan frank om de naam per bestand wat origineler te maken ( zoals Hawee ook al eerder aangaf).
(Of het naar beneden scrollen biedt soelaas )
Op zich moeten de kaarten in het toestel te zien zijn zoals hiervoor door beide heren is aangegeven.
Maar misschien loopt de Touring een beetje vast met al die gmapsupp namen, normaliter is Garmin gewend aan gmapsupp, gmapsup1 en gmapsup2. In ieder geval het advies aan frank om de naam per bestand wat origineler te maken ( zoals Hawee ook al eerder aangaf).
(Of het naar beneden scrollen biedt soelaas )
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
@e.vdwerf
Bij aanvang had ik in de basemap daar een nieuw mapje garmin bij gezet (zie printscreen 1)
Zou ik dan telkens de "map" van elk kaartdeel ook een de mapnaam dienen te hernoemen als garmin1...? en de volgende 2 dan 3 en als laatste garmin4...?
Gelukkig is er aan de originele 8Gb niets veranderd en kan ik ze gewoon weer terug zetten tot we de oplossing gevonden hebben...?
Als ik de lees.txt er op natrek lees ik plaats de hernoemde kaartdelen en plaats deze in dezelfde map
Welke map (deze die er was bijgekomen te zien in printscreen 1)
Nu ben ik benieuwd hoe ik alle 4 de kaartdelen kan zien
Misschien eens terug naar het begin gaan waar het éné garmin mapje erbij kwam staan in printscreen 1 en...daar alle 4 de kaartdelen eens terug in zetten...?
De EU2016_SW was de "laatste" die ik heb toegevoegd dus...overschreef ik telkens het ene kaartdeel over het andere...
Je kan dus blijkbaar maar 1 gmapsupp.img hernoemen en geen 4 verschillende in 1 garmin map...?
@HaWee
Zal de Cycle map eens uitschakelen
Als ik kaartdétail zie hier in mijn omgeving (en ik ken de lay-out van de OFM kaarten) dan zou dit moeten werken
Tot zo dadelijk
Bij aanvang had ik in de basemap daar een nieuw mapje garmin bij gezet (zie printscreen 1)
Zou ik dan telkens de "map" van elk kaartdeel ook een de mapnaam dienen te hernoemen als garmin1...? en de volgende 2 dan 3 en als laatste garmin4...?
Gelukkig is er aan de originele 8Gb niets veranderd en kan ik ze gewoon weer terug zetten tot we de oplossing gevonden hebben...?
Als ik de lees.txt er op natrek lees ik plaats de hernoemde kaartdelen en plaats deze in dezelfde map
Welke map (deze die er was bijgekomen te zien in printscreen 1)
Nu ben ik benieuwd hoe ik alle 4 de kaartdelen kan zien
Misschien eens terug naar het begin gaan waar het éné garmin mapje erbij kwam staan in printscreen 1 en...daar alle 4 de kaartdelen eens terug in zetten...?
De EU2016_SW was de "laatste" die ik heb toegevoegd dus...overschreef ik telkens het ene kaartdeel over het andere...
Je kan dus blijkbaar maar 1 gmapsupp.img hernoemen en geen 4 verschillende in 1 garmin map...?
@HaWee
Zal de Cycle map eens uitschakelen
Als ik kaartdétail zie hier in mijn omgeving (en ik ken de lay-out van de OFM kaarten) dan zou dit moeten werken
Tot zo dadelijk
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
@HaWee
Heb zowel de Cycle map als de DEM en de Geo ff uitgeschakeld
Met de Cycle map kon ik toch een OFM kaart zien
Inzoomen van de kaart gaat zéér traag...in tegenstelling tot mijn Oregon
Vreemd dat op deze Edge alles zo traag verloopt....
Kan ik niet "zien" via Basecamp welke OFM kaartdekking er is op de Edge ?
Heb zowel de Cycle map als de DEM en de Geo ff uitgeschakeld
Met de Cycle map kon ik toch een OFM kaart zien
Inzoomen van de kaart gaat zéér traag...in tegenstelling tot mijn Oregon
Vreemd dat op deze Edge alles zo traag verloopt....
Kan ik niet "zien" via Basecamp welke OFM kaartdekking er is op de Edge ?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
in de JDM rapportage is te zien dat je nu keurig alle kaarten in de map \garmin hebt staan zoals het hoort en dat er inderdaad 4 ofm kaarten zijn met verschillende naam en verschillende inhoud dus dat is allemaal goed.
als je de dem map weer aan zet zul je waarschijnlijk sneller in en uit zoomen, toch maar altijd laten aan staan de DEM kaart omdat dit tevens je basiskaart is.
ofwel je moet verder naar beneden scrollen om de andere ofm kaartdelen te zien ofwel de Edge laat het als een kaart zien.
als je dus echt geen ander ofm namen te zien krijgt dan gewoon alles aan behalve de garmin cycle map en dan inzoomen op huis, detail ok, uitzoomen, schuif naar spanje (of find-city-barcelona en dan show on map) en inzoomen en dan idem voor bv duitsland , Italie etc dan weet je dat de kaart goed in de gps zit.
als je de gps aan de computer hangt en basecamp runt en wacht tot basecamp de kaarten heeft ingelezen (duurt eerste keer langer, volgende keer sneller) dan kun je de ofm kaart(en) kiezen en bekijken zoals ze op de sd staan
als je de dem map weer aan zet zul je waarschijnlijk sneller in en uit zoomen, toch maar altijd laten aan staan de DEM kaart omdat dit tevens je basiskaart is.
ofwel je moet verder naar beneden scrollen om de andere ofm kaartdelen te zien ofwel de Edge laat het als een kaart zien.
als je dus echt geen ander ofm namen te zien krijgt dan gewoon alles aan behalve de garmin cycle map en dan inzoomen op huis, detail ok, uitzoomen, schuif naar spanje (of find-city-barcelona en dan show on map) en inzoomen en dan idem voor bv duitsland , Italie etc dan weet je dat de kaart goed in de gps zit.
als je de gps aan de computer hangt en basecamp runt en wacht tot basecamp de kaarten heeft ingelezen (duurt eerste keer langer, volgende keer sneller) dan kun je de ofm kaart(en) kiezen en bekijken zoals ze op de sd staan
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
@HaWee
Zal ik morgen eens proberen
Als ik de mapnaam EU2016_SW zie dan zou er van uit gaan daar enkel de landen zuid Frankrijk, Spanje en Portugal in terug te vinden.
Dus als ik je goed begrijp dan moet ik controleren of ik kaartdétail kan vinden van steden buiten deze 3 landen...
@keesm
Ik begrijp je stelling maar zou liever hebben dat ik er uit kom met U, HaWee en ed.werf om zéker te zijn dat alle 4 de kaartdelen er wél degelijk in staan.
De boel op scherp houden is niet mijn intentie wel er achter te komen waar ik verkeerd ben geweest of niet
Reageren om elkaars reactie is niet altijd evident en leid vaak tot verkeerde interpretaties..
Ik zie net als jullie de 4 kaartdelen wél staan in JDM maar ik had verdere vragen omdat ik enkel een bestandsnaam zie die EU2016_SW vermeld...
Zal ik morgen eens proberen
Als ik de mapnaam EU2016_SW zie dan zou er van uit gaan daar enkel de landen zuid Frankrijk, Spanje en Portugal in terug te vinden.
Dus als ik je goed begrijp dan moet ik controleren of ik kaartdétail kan vinden van steden buiten deze 3 landen...
@keesm
Ik begrijp je stelling maar zou liever hebben dat ik er uit kom met U, HaWee en ed.werf om zéker te zijn dat alle 4 de kaartdelen er wél degelijk in staan.
De boel op scherp houden is niet mijn intentie wel er achter te komen waar ik verkeerd ben geweest of niet
Reageren om elkaars reactie is niet altijd evident en leid vaak tot verkeerde interpretaties..
Ik zie net als jullie de 4 kaartdelen wél staan in JDM maar ik had verdere vragen omdat ik enkel een bestandsnaam zie die EU2016_SW vermeld...
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
we reageren niet om het reageren maar om het duidelijk te maken en soms reageren we op elkaar, ofwel om aan te vullen ofwel om gewoon te constateren dat we het eens zijn en dat geeft voor de vraagsteller weer meer vertrouwen dat hij het juiste antwoord heeft gekregen
wel van belang is dat je alles uitprobeert:
DEM aan: zoomen sneller? ok opgelost
in kaartkeuzescherm: kun je naar beneden scrollen en zie je dan de andere ofm ? ja . opgelost , nee ; doe de test met verschillende landen inzoomen
geen 4 ofm kaarten te zien? dan in verschillende landen inzoomen op de kaart of je de kleine straatjes ziet, zo ja dan heb je de kaarten goed werkend
extra test: in basecamp kijken naar de kaarten van de sd
wel van belang is dat je alles uitprobeert:
DEM aan: zoomen sneller? ok opgelost
in kaartkeuzescherm: kun je naar beneden scrollen en zie je dan de andere ofm ? ja . opgelost , nee ; doe de test met verschillende landen inzoomen
geen 4 ofm kaarten te zien? dan in verschillende landen inzoomen op de kaart of je de kleine straatjes ziet, zo ja dan heb je de kaarten goed werkend
extra test: in basecamp kijken naar de kaarten van de sd
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Fietsnavigatie Europa op Garmin Edge Touring
Hi HaWee
Vandaag Cycle map "uitgeschakeld"
Dem en Geo wel ingeschakeld
OFM "ingeschakeld"
Kaart mét détail in mijn regio terug te vinden
Ook détail (max. ingezoomd en détail op "meest") gevonden in Noord Duitsland en de Skandinavische landen dus....buiten ver het "gegeven" van de EU2016_SW
Na de support van gisteren heb ik misschien de boel onnodig scherp willen houden....
Met het zien van de 4 kaartdelen in JDM met hun resp.inhoud en bestandsgrootte kon het niet anders dat die 4 delen er wél degelijk bijgevoegd waren
De basis bestanden die op het 8Gb stond was "maar" +/- 6,41Gb groot
Als ik nu via de verkenner zie dat de 16Gb sd nog 1,23GB over heeft dan was dit de logica zelf....en ik heb er onbewust niet verder over nagedacht...
Dus mijn excuus aan U , kees en e.vdwerf want ik zag enkel die mapnaam EU2016_SW.....terwijl alles wél goed was
Wat ik verder nog moet uitproberen is of het inzoomen sneller "zou" kunnen
Bij mijn Oregon is het toch een flink pak sneller....in-en uitzoomen
Als ik step by step snel + inzoom verdwijnt de kaart op de Edge
Door dan terug te gaan naar "lage" hoogte vb 500m is de kaart weer "zichtbaar"
Andersom net hetzelfde als ik verklein naar 50 of 100km verdwijnt de kaart
Nu weet ik uit ervaring met de Oregon eens de kaart er staat ik ze meestal nog een aantal stappen inzoom
Bij onverharde paden is het soms moeilijk te zien of het nu schuin links of rechts is en dan helpt mij een kaart die bijna max. is ingezoomd
En, de andere reden is dat ik een "leesbril" nodig heb om de kaart op zo een klein scherm te kunnen zien
De Edge is nog kleiner....
Zijn er nog mogelijkheden om het in of uitzoomen sneller te laten verlopen op de Edge...?
Zou het verwijderen van de Cycle map de zoom-functie versnellen.
Misschien bij wijze van test de Cycle map eens verwijderen...?
Ik lees verder alle advies waarvoor steeds enorm dank aan U en andere op dit forum
Vandaag Cycle map "uitgeschakeld"
Dem en Geo wel ingeschakeld
OFM "ingeschakeld"
Kaart mét détail in mijn regio terug te vinden
Ook détail (max. ingezoomd en détail op "meest") gevonden in Noord Duitsland en de Skandinavische landen dus....buiten ver het "gegeven" van de EU2016_SW
Na de support van gisteren heb ik misschien de boel onnodig scherp willen houden....
Met het zien van de 4 kaartdelen in JDM met hun resp.inhoud en bestandsgrootte kon het niet anders dat die 4 delen er wél degelijk bijgevoegd waren
De basis bestanden die op het 8Gb stond was "maar" +/- 6,41Gb groot
Als ik nu via de verkenner zie dat de 16Gb sd nog 1,23GB over heeft dan was dit de logica zelf....en ik heb er onbewust niet verder over nagedacht...
Dus mijn excuus aan U , kees en e.vdwerf want ik zag enkel die mapnaam EU2016_SW.....terwijl alles wél goed was
Wat ik verder nog moet uitproberen is of het inzoomen sneller "zou" kunnen
Bij mijn Oregon is het toch een flink pak sneller....in-en uitzoomen
Als ik step by step snel + inzoom verdwijnt de kaart op de Edge
Door dan terug te gaan naar "lage" hoogte vb 500m is de kaart weer "zichtbaar"
Andersom net hetzelfde als ik verklein naar 50 of 100km verdwijnt de kaart
Nu weet ik uit ervaring met de Oregon eens de kaart er staat ik ze meestal nog een aantal stappen inzoom
Bij onverharde paden is het soms moeilijk te zien of het nu schuin links of rechts is en dan helpt mij een kaart die bijna max. is ingezoomd
En, de andere reden is dat ik een "leesbril" nodig heb om de kaart op zo een klein scherm te kunnen zien
De Edge is nog kleiner....
Zijn er nog mogelijkheden om het in of uitzoomen sneller te laten verlopen op de Edge...?
Zou het verwijderen van de Cycle map de zoom-functie versnellen.
Misschien bij wijze van test de Cycle map eens verwijderen...?
Ik lees verder alle advies waarvoor steeds enorm dank aan U en andere op dit forum