Geen TDB bestand
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Geen TDB bestand
De volgende maand ga ik naar Griekenland en download zodoende van de site http://www.openfietsmap.nl/downloads/europe het bestand OFM(EU2016_E_Gps).zip (o.a. Griekenland). Zoals de instructie op de site voor een Mac schrijft moet ik het Zip bestand of het uitgepakte bestand vanuit Finder slepen naar de JvW converter. Echter als ik dat doe krijg de melding dat er geen TDB bestand aanwezig is. Het maakt geen verschil of ik dat met het zipbestand of uitgepakte map doe. In andere berichten heb ik hierover gelezen dat je het zipbestand of de uitgepakte map eerst naar het bureaublad moet kopiëren, maar ook dat werkt bij mij niet. In het uitgepakte zipbestand zie ik dat onder de map Garmin ook het bestand Gmapsupp.img staat.Is het misschien mogelijk om dit bestand via Finder rechtstreeks in mijn Gps te plaatsen? Wat is de oplossing hiervoor?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Geen TDB bestand
Het bestand wat je gedownload hebt is bedoeld om na uitpakken direct op je toestel of op SD te zetten (dan kopieer je het bestand gmapsupp.img naar de map Garmin op toestel/SD).
De conversieprocedure is bedoeld om de kaart op je Mac te plaatsen, en daar moet je een ander bestand voor downloaden (de PC-versie).
Als het echter alleen de bedoeling is de kaart op je GPS te zetten hoef je niets te converteren.
De conversieprocedure is bedoeld om de kaart op je Mac te plaatsen, en daar moet je een ander bestand voor downloaden (de PC-versie).
Als het echter alleen de bedoeling is de kaart op je GPS te zetten hoef je niets te converteren.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Geen TDB bestand
De conversie is gelukt. Maar nu, hoe verder? De situatie is dat ik een aparte Sd kaart heb waarop de kaarten staan: Onroute fietskaart, Onroute wandelkaart en de OFM kaar Benelux. Ik start Garmin Mapinstall en ga naar de sd kaart. Als ik hier nu voor OFM(EU2016-06) kies wordt er dan niet een verzamelbestand van alle kaarten geïnstalleerd, want dat heb ik al eens eerder gehad.JaVaWa schreef:Het bestand wat je gedownload hebt is bedoeld om na uitpakken direct op je toestel of op SD te zetten (dan kopieer je het bestand gmapsupp.img naar de map Garmin op toestel/SD).
De conversieprocedure is bedoeld om de kaart op je Mac te plaatsen, en daar moet je een ander bestand voor downloaden (de PC-versie).
Als het echter alleen de bedoeling is de kaart op je GPS te zetten hoef je niets te converteren.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Geen TDB bestand
Waarom zet je niet gewoon het bestand wat je eerder gedownload hebt op de SD-kaart? (eventueel hernoemen als er al een gmapsupp.img is)
Het probleem met alle kaarten in één bestand krijg je als je de SD-kaart niet in het toestel hebt zitten, maar in een kaartlezer.
Het probleem met alle kaarten in één bestand krijg je als je de SD-kaart niet in het toestel hebt zitten, maar in een kaartlezer.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Geen TDB bestand
??JaVaWa schreef: Het probleem met alle kaarten in één bestand krijg je als je de SD-kaart niet in het toestel hebt zitten, maar in een kaartlezer.
Ik dacht ook dat klopt wat Vindplaats zegt dat je een samengesteld bestand krijgt.
Edit: heb intussen de uitleg van Keesm gelezen dat meerdere kaarten in een kaartbestand, niet apart uitschakelaar zijn.
(Natuurlijk is het wel zo gemakkelijk om die GmapSupp.img een andere naam te geven en als apart kaartbestand op de SD te plaatsen.(wat op de gpsmap62 mogelijk is))
Overigens is het vindplaats al eerder uitgelegd.
Nogmaals ter opfrissing : http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=122 ... 43#p406220
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Geen TDB bestand
Nadat mijn pc 4 uur het bestand Gmapsupp.img gekopieerd heeft naar mijn SD kaart is dit uiteindelijk gelukt. Echter ik heb nu de kaart van heel Europa terwijl ik alleen maar Griekenland nodig heb, Uiteindelijk is dat geen ramp, maar het kost alleen maar wat tijd en ruimte op de sd kaart. Echter daar ik in heel Europa, dus ook in Griekenland zo goed als geen straten zie vraag ik mij af of ik het allemaal goed gedaan heb. Daarom zal ik hieronder stapsgewijs aangeven wat ik gedaan heb.Waarom zet je niet gewoon het bestand wat je eerder gedownload hebt op de SD-kaart? (eventueel hernoemen als er al een gmapsupp.img is)
1 Ik ben uitgegaan van de site van OFM en niet van OSM omdat blijkbaar OSM alleen maar de autowegen vermeld en geen wandelwegen of fietswegen
2 Van de GPS version heb ik van het uitgepakte bestand OFM(EU2016_E_GPS).zip het bestand Gmapsupp.img gekopieerd naar de SD kaart van mijn GPS onder de map Garmin
3 Mocht dit alles toch correct zijn dan ga ik het opnieuw proberen omdat er dan iets met de installatie misschien niet goed is gegaan.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geen TDB bestand
en als je heel flink inzoomed op Griekenland, bv op Athene zie je dan straten?
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Geen TDB bestand
Als ik flink inzoom dan zie ik weliswaar straten (hoofdwegen), maar geen namen van de straten. Dat is ook het geval als ik naar NEderland ga dan zie ik wel de straten (hoofdwegen) maar geen straatnamen. Moet ik dan toch maar eens Openstreetmap proberen. Daar kan ik tenslotte alleen het gedeelte van Griekenland installer
en dat ik nodig heb.
en dat ik nodig heb.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geen TDB bestand
je zegt dat je van " OFM(EU2016_E_GPS).zip het bestand Gmapsupp.img gekopieerd naar de SD kaart van mijn GPS " hebt
maar dit is oost Europa, daar zitten Griekenland, een stukje Turkije , Roemenië , half Polen en nog wat in die buurt in.
Daar zit dus bepaald geen heel Europa in en zeker geen Nederland dus ik begrijp je verhaal niet helemaal
maar dit is oost Europa, daar zitten Griekenland, een stukje Turkije , Roemenië , half Polen en nog wat in die buurt in.
Daar zit dus bepaald geen heel Europa in en zeker geen Nederland dus ik begrijp je verhaal niet helemaal
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Geen TDB bestand
Dat begrijp ik dan inderdaad niet. Kennelijk is er toch iets fouts gegaan. Als ik de kaart "Worldwide DEM Basemap" uitzet dan zie ik helemaal geen enkele kaart, dus ook niet Griekenland. Ik neem nu aan dat er kennelijk met de installatie iets fouts gegaan is en het nieuwe bestand door de GPS niet gelezen kan worden, terwijl ik het wel op de GPS heb aangezet. Daarom gaat de GPS naar de "Worldwide DEM Basemap" en ziet daar alleen van heel Europa de hoofdwegen. Ik ga een nieuwe poging wagen.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geen TDB bestand
niet te snel veranderen, eerst controleren
Heb je de ofm europe e wel aangezet?
controleer of de kaart goed op sd staat en of hij wel echt kaarten bevat met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html
dus JDM installeren, gps met sd erin aan de Mac en JDM runnen en kijken wat hij meld. Met Extra-Rapportage kun je een rapport online maken en de link hier plakken.
en als je dan bezig bent op de JaVaWa site meteen cleaneject installeren en voortaan gebruiken http://www.javawa.nl/cleaneject.html
Heb je de ofm europe e wel aangezet?
controleer of de kaart goed op sd staat en of hij wel echt kaarten bevat met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html
dus JDM installeren, gps met sd erin aan de Mac en JDM runnen en kijken wat hij meld. Met Extra-Rapportage kun je een rapport online maken en de link hier plakken.
en als je dan bezig bent op de JaVaWa site meteen cleaneject installeren en voortaan gebruiken http://www.javawa.nl/cleaneject.html
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Geen TDB bestand
Dat heb ik allemaal gedaan en in JDM stond de kaart zonder foutmelding. Ook gebruik ik regelmatig cleaneject. Een rapport kan ik niet meer sturen, want ik ben het bestand al verwijderd en ben bezig met de nieuwe installatie
Re: Geen TDB bestand
Zoomlevels correct ingesteld? Details correct ingesteld?
Klinkt alsof daar iets niet goed staat, details veel te laag of zo of zoomlevel pas vanaf 5 meter of zo.
En wat noem jij flink inzoomen? Aan je plaatje te zien zit je uitgezoomd op een niveau dat er zeker geen detailkaarten getoond worden, laat staan straatnamen, ook die straatnamen zie je pas onder een bepaald boomniveau.
EDIT: Net even de kaart gedownload en gekopieerd naar de SD-kaart op mijn Montana 650, maar alles werkt zoals ik het zou verwachten, echter de straatnamen zijn wel heul erg klein, zeker vergeleken met CN kaarten.
G-J.
Klinkt alsof daar iets niet goed staat, details veel te laag of zo of zoomlevel pas vanaf 5 meter of zo.
En wat noem jij flink inzoomen? Aan je plaatje te zien zit je uitgezoomd op een niveau dat er zeker geen detailkaarten getoond worden, laat staan straatnamen, ook die straatnamen zie je pas onder een bepaald boomniveau.
EDIT: Net even de kaart gedownload en gekopieerd naar de SD-kaart op mijn Montana 650, maar alles werkt zoals ik het zou verwachten, echter de straatnamen zijn wel heul erg klein, zeker vergeleken met CN kaarten.
G-J.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Geen TDB bestand
Ik heb nu alles gewist en ga helemaal opnieuw beginnen. Om te vermijden dat ik het verkeerde bestand installeer is mijn vraag welk van bijgaand 2 bestanden heb je geïnstalleer. Volgens mij en volgens de beschrijving zou dat E moeten zijn en niet SE zoals door HaWee gezegd wordt. Ik twijfel en wil het zeker weten.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geen TDB bestand
ik kan nergens vinden waar ik gezegd zou hebben dat je SE moet hebbenVindplaats schreef: Volgens mij en volgens de beschrijving zou dat E moeten zijn en niet SE zoals door HaWee gezegd wordt. Ik twijfel en wil het zeker weten.
voor Griekenland moet je inderdaad E hebben zoals je ook kunt zien als je op het kaartje onder de downloads kijkt.
"Always Look on the Bright Side of Life"