Al tweemaal recent voor gehad dat de aankomst tijd een uur later was dan in werkelijkheid..éénmaal met geladen route en éénmaal met direkte berekening of gewoon van A naar B.
Waaraan zou dit kunnen liggen ?
groeten
Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
-
- Berichten: 37
- Lid geworden op: 16 mar 2008 18:52
- Locatie: Belgica
Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
give buzze
- Jeroen D.
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 1265
- Lid geworden op: 3 sep 2008 07:31
- Locatie: Uden
- Contacteer:
Re: Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
Tijdzone instelling misschien. Staat je actuele tijd wel goed?
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
Je geeft erg weinig info...
Was het andere keren niet? Of waren dit de enige twee keren dat je het toestel gebruikte!
Heb je het toestel al lang?
Keek je vooraf wanneer je aan zou komen (bv 2 uur rijtijd) en was je verwachting dat je er minder lang over deed?
Of kwam je ergens om twee uur aan en gaf je navigatiesysteem 3 uur aan?
Was het andere keren niet? Of waren dit de enige twee keren dat je het toestel gebruikte!
Heb je het toestel al lang?
Keek je vooraf wanneer je aan zou komen (bv 2 uur rijtijd) en was je verwachting dat je er minder lang over deed?
Of kwam je ergens om twee uur aan en gaf je navigatiesysteem 3 uur aan?
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 37
- Lid geworden op: 16 mar 2008 18:52
- Locatie: Belgica
Re: Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
Heb toestel al vrij lang en veel gebruikt op moto.
Vroeger is dergelijks me niet direct opgevallen , onlangs trip in groep (gpx file van iemand gebruik ik frequent bij ritten tegenwoordig ipv de pijltjes maar voorheen geen problemen) het laatste gedeelte zag ik het einduur en schrok er een beetje van dat het nog zo lang rijden was..volgens de afstand die we al gereden hadden ,bij aankomst was het een uur vroeger dan het vermelde aankomstuur.
Tijdje eerder met collega tripje zelfde liedje , we reden toen niet met opgestelde route enkel van A naar B etc, toen hij de gegevens ingaf was het ook met groot tijdsverschil tov van mijn toestel
Had al naar mijn "klok" gekeken op de gps maar die staat juist..?
en dan nog(bijna zeker) telkens met verschillende kaartversies 2016>2017
groeten
Vroeger is dergelijks me niet direct opgevallen , onlangs trip in groep (gpx file van iemand gebruik ik frequent bij ritten tegenwoordig ipv de pijltjes maar voorheen geen problemen) het laatste gedeelte zag ik het einduur en schrok er een beetje van dat het nog zo lang rijden was..volgens de afstand die we al gereden hadden ,bij aankomst was het een uur vroeger dan het vermelde aankomstuur.
Tijdje eerder met collega tripje zelfde liedje , we reden toen niet met opgestelde route enkel van A naar B etc, toen hij de gegevens ingaf was het ook met groot tijdsverschil tov van mijn toestel
Had al naar mijn "klok" gekeken op de gps maar die staat juist..?
en dan nog(bijna zeker) telkens met verschillende kaartversies 2016>2017
groeten
give buzze
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
In alle jaren dat ik met de 550 heb gereden heb ik nog nooit grote verschillen geconstateerd.freddegret schreef:Vroeger is dergelijks me niet direct opgevallen , onlangs trip in groep (gpx file van iemand gebruik ik frequent bij ritten tegenwoordig ipv de pijltjes maar voorheen geen problemen) het laatste gedeelte zag ik het einduur en schrok er een beetje van dat het nog zo lang rijden was..volgens de afstand die we al gereden hadden ,bij aankomst was het een uur vroeger dan het vermelde aankomstuur.
Komt het misschien omdat "die iemand" de instellingen van de GPX route thuis heeft veranderd? Wat doe je zelf met de route thuis. Herbereken je de route en controleer je alleen de km's of loop je de route na? Ondanks dat km's gelijk kunnen zijn kan er ook een andere weg berekend zijn......
Ben benieuwd wat jouw behandeling van de route thuis is.
had de Zumo 550 niet een zelflerende instelling? Als die ander zijn apparaat een reset heeft gegeven en jij niet dan hebben beide apparaten een andere gemiddelde rijtijd. Anders kan ik het niet verklaren. Nieuwe kaart betekent ook andere wegen beschikbaar t.o.v. de oudere dus dat is mogelijk........Tijdje eerder met collega tripje zelfde liedje , we reden toen niet met opgestelde route enkel van A naar B etc, toen hij de gegevens ingaf was het ook met groot tijdsverschil tov van mijn toestel
en dan nog(bijna zeker) telkens met verschillende kaartversies 2016>2017
groeten[/quote]
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
-
- Berichten: 37
- Lid geworden op: 16 mar 2008 18:52
- Locatie: Belgica
Re: Zumo 550 routeberekening klopt niet altijd
De route is dan een verkregen route na inschrijven bij bepaalde tourritten , kan je kiezen om de route op je gps te laten zetten door iemand die ter plaatse met een laptop de gpx-file overzet. Daarna is het enkel importeren ter plaatse en dat is het.STXrider schreef:
Komt het misschien omdat "die iemand" de instellingen van de GPX route thuis heeft veranderd? Wat doe je zelf met de route thuis. Herbereken je de route en controleer je alleen de km's of loop je de route na? Ondanks dat km's gelijk kunnen zijn kan er ook een andere weg berekend zijn......
Ben benieuwd wat jouw behandeling van de route thuis is.
Gps op de moto en weg ....dat er daar dan af en toe verschillen in zitten gebeurt wel eens ,maar een uur verschil tussen de berekende tijd en het effectieve uur op het uurwerk had ik nog nooit gehad.
Tijdje eerder met collega tripje zelfde liedje , we reden toen niet met opgestelde route enkel van A naar B etc, toen hij de gegevens ingaf was het ook met groot tijdsverschil tov van mijn toestel
en dan nog(bijna zeker) telkens met verschillende kaartversies 2016>2017
Hier terug heel goed mogelijk bepaalde verschillen van apparaat naar apparaat , maar terug een uur verschil en over een afstand van ongeveer 60 km is bijna niet mogelijk.STXrider schreef: had de Zumo 550 niet een zelflerende instelling? Als die ander zijn apparaat een reset heeft gegeven en jij niet dan hebben beide apparaten een andere gemiddelde rijtijd. Anders kan ik het niet verklaren. Nieuwe kaart betekent ook andere wegen beschikbaar t.o.v. de oudere dus dat is mogelijk........
Vorige zondag terug een tourrit ,geen rariteiten opgevallen deze keer.
Dus waren dit twee uitzonderlijke toevalligheden of waren het sporadische......very strange
grts & thx
give buzze