Structuur CSV-bestand
Structuur CSV-bestand
Ik tracht inzicht te krijgen in het maken van een POI-bestand.
Via het forum zie ik dat ik in dezelfde map een bestand xyz.bmp moet hebben en een apart bestand xyz.csv; en dat ik POI-loader moet gebruiken om deze combinatie om te vormen tot een bestand *.gpx.
Van internet heb een voorbeeld geplukt en geladen in het RTWtool, dat levert dit:
Hetzelfde bestand geladen in TextWrangler levert na het scheiden van herkenbare zaken dit: Qua structuur zie ik eerst een onbegrijpelijke header;
Dan een tekenreeksje met telkens een * op het eind;
Dan een adres dat eindigt met een ,
Dan een plaatsnaam met weer een ,
Dan een postcode met weer een ,
Dan een land aanduiding
Dan een spatie die ik voor de leesbaarheid heb vervangen door een CR
De structuur voor het csv-bestand lijkt wel duidelijk, maar waar staan de coordinaten? Of is dat juist het “tekenreeksje”? Zo ja: hoe staan die dan? Lat/Lon of Lon/Lat?
Of moet het gewoon zo: (afkomstig van POI factory) Wat me nu in de war brengt zijn de “|” tekens; waar dienen die voor?
Waarom staan sommige stukken tussen “ tekens?
Graag enige verlichting
Via het forum zie ik dat ik in dezelfde map een bestand xyz.bmp moet hebben en een apart bestand xyz.csv; en dat ik POI-loader moet gebruiken om deze combinatie om te vormen tot een bestand *.gpx.
Van internet heb een voorbeeld geplukt en geladen in het RTWtool, dat levert dit:
Hetzelfde bestand geladen in TextWrangler levert na het scheiden van herkenbare zaken dit: Qua structuur zie ik eerst een onbegrijpelijke header;
Dan een tekenreeksje met telkens een * op het eind;
Dan een adres dat eindigt met een ,
Dan een plaatsnaam met weer een ,
Dan een postcode met weer een ,
Dan een land aanduiding
Dan een spatie die ik voor de leesbaarheid heb vervangen door een CR
De structuur voor het csv-bestand lijkt wel duidelijk, maar waar staan de coordinaten? Of is dat juist het “tekenreeksje”? Zo ja: hoe staan die dan? Lat/Lon of Lon/Lat?
Of moet het gewoon zo: (afkomstig van POI factory) Wat me nu in de war brengt zijn de “|” tekens; waar dienen die voor?
Waarom staan sommige stukken tussen “ tekens?
Graag enige verlichting
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Structuur CSV-bestand
Het eerste bestand is een ov2-bestand, dat is een binair formaat gebruikt door TomTom. Het heeft geen zin om deze in te lezen in een text editor.
Bij het tweede bestand hebben de "|" tekens geen functie voor de structuur, ze zijn waarschijnlijk erin gezet om te zorgen voor een zichtbare scheiding als de regeleindes zouden wegvallen. De aanhalingstekens tenslotte worden in csv-bestanden gebruikt om de verschillende velden te begrenzen, aangezien er best wel eens een komma in zou kunnen voorkomen (en die niet als scheidingsteken gezien mag worden). Ze worden ook gebruikt als een veld regeleindes bevat, zoals hier. Overigens zullen niet alle programma's goed overweg kunnen met csv-bestanden waarin velden voorkomen die regeleindes bevatten.
Bij het tweede bestand hebben de "|" tekens geen functie voor de structuur, ze zijn waarschijnlijk erin gezet om te zorgen voor een zichtbare scheiding als de regeleindes zouden wegvallen. De aanhalingstekens tenslotte worden in csv-bestanden gebruikt om de verschillende velden te begrenzen, aangezien er best wel eens een komma in zou kunnen voorkomen (en die niet als scheidingsteken gezien mag worden). Ze worden ook gebruikt als een veld regeleindes bevat, zoals hier. Overigens zullen niet alle programma's goed overweg kunnen met csv-bestanden waarin velden voorkomen die regeleindes bevatten.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Structuur CSV-bestand
Dank voor de reactie.
Dat maakt het een en ander duidelijker.
Is er een gestandaardiseerde/gebruikelijke veldindeling voor het csv-bestand of staat alles maar kris kras door elkaar?
En dan is Numbers weer stront eigenwijs en maakt van ,'s puntkomma's (;). Is dat een ramp?
Dat maakt het een en ander duidelijker.
Is er een gestandaardiseerde/gebruikelijke veldindeling voor het csv-bestand of staat alles maar kris kras door elkaar?
En dan is Numbers weer stront eigenwijs en maakt van ,'s puntkomma's (;). Is dat een ramp?
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Structuur CSV-bestand
Er is geen standaard voor CSV-bestanden, waardoor het gebruik van dit soort bestanden altijd zo lastig is.
Garmin POI Loader verwacht CSV-bestanden met komma's als veldscheidingsteken, de punt als decimaalteken en met minimaal de velden lengtegraad, breedtegraad en omschrijving (in precies die volgorde). Tenslotte is ook nog eens de gebruikte tekstcodering van belang, met name als je omschrijvingen letters met accenten bevatten. De tekstcodering moet UTF-8 zijn.
Echter, je hebt RTWtool al ontdekt, die is een stuk flexibeler qua CSV-layout en tekstcodering en kan ook POI-betanden maken.
Garmin POI Loader verwacht CSV-bestanden met komma's als veldscheidingsteken, de punt als decimaalteken en met minimaal de velden lengtegraad, breedtegraad en omschrijving (in precies die volgorde). Tenslotte is ook nog eens de gebruikte tekstcodering van belang, met name als je omschrijvingen letters met accenten bevatten. De tekstcodering moet UTF-8 zijn.
Echter, je hebt RTWtool al ontdekt, die is een stuk flexibeler qua CSV-layout en tekstcodering en kan ook POI-betanden maken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Structuur CSV-bestand
Inderdaad dat maakt het leven weer een stuk eenvoudiger.
Maar...
1.
Waar en Hoe hang ik een kaart in RTWtool? Of is dat een Sierra probleem?
2.
Ik zou ook graag een een link naar een website willen opnemen. Vorm: http://www.weetikveel.xyz
In de dropdown list staat deze er niet bij. Kan het überhaupt?
Maar...
1.
Waar en Hoe hang ik een kaart in RTWtool? Of is dat een Sierra probleem?
2.
Ik zou ook graag een een link naar een website willen opnemen. Vorm: http://www.weetikveel.xyz
In de dropdown list staat deze er niet bij. Kan het überhaupt?
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Structuur CSV-bestand
1. Hoe bedoel je? RTWtool is niet gemaakt om kaarten te manipuleren. POI's kunnen opgenomen zijn in kaarten, maar je kunt ook aparte POI-bestanden op je toestel zetten. RTWtool kan dat soort POI-bestanden maken.
Of bedoel je de preview? Mijn programma's zijn wat problematisch onder Sierra, maar de preview doet 't wel.
2. Je kunt een link gewoon in een tekstveld opnemen (bijv. in het "Commentaar" of "Omschrijving" veld), er is geen speciaal veld daarvoor. Op een toestel kun je er ook verder niets mee behalve overtypen op je smartphone/computer...
Of bedoel je de preview? Mijn programma's zijn wat problematisch onder Sierra, maar de preview doet 't wel.
2. Je kunt een link gewoon in een tekstveld opnemen (bijv. in het "Commentaar" of "Omschrijving" veld), er is geen speciaal veld daarvoor. Op een toestel kun je er ook verder niets mee behalve overtypen op je smartphone/computer...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Structuur CSV-bestand
Het maken van eigen nuttige punten (POI's) laat me niet los.
Veel verder dan de wetenschap dat het met een *.csv bestaan moet ben ik tot dusver niet gekomen. Ik stel de vraag nog eens maar nu anders.
Wanneer ik in BaseCamp (op een Mac) in de hoek rechtsonder op het icoontje van de verrekijker druk dan krijg ik het scherm-01 van onderstaande afbeelding: Klik ik nu op het knopje 'Opties' dan verschijnt scherm-02 van de afbeelding. Nu kan ik in het uitval-menu onder meer kiezen voor 'Eigen nuttige punten'. Daar zit nu niks in, maar Hoe kan ik daar wel iets in krijgen?
Waar heeft Garmin deze POI opgeslagen? In de map Garmin/POI vind ik ze in elk geval niet.
Veel verder dan de wetenschap dat het met een *.csv bestaan moet ben ik tot dusver niet gekomen. Ik stel de vraag nog eens maar nu anders.
Wanneer ik in BaseCamp (op een Mac) in de hoek rechtsonder op het icoontje van de verrekijker druk dan krijg ik het scherm-01 van onderstaande afbeelding: Klik ik nu op het knopje 'Opties' dan verschijnt scherm-02 van de afbeelding. Nu kan ik in het uitval-menu onder meer kiezen voor 'Eigen nuttige punten'. Daar zit nu niks in, maar Hoe kan ik daar wel iets in krijgen?
Waar heeft Garmin deze POI opgeslagen? In de map Garmin/POI vind ik ze in elk geval niet.
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
Re: Structuur CSV-bestand
Hier is een link naar informatie van Garmin over het maken van POI's
https://support.garmin.com/en-US/?faq=5 ... 7CzMmytjs6
Een dingetje is wel dat de Garmin POI Loader app een 32 bits applicatie is, na een upgrade naar macOS 10.15 Catalina kun je het niet meer gebruiken.
https://support.garmin.com/en-US/?faq=5 ... 7CzMmytjs6
Een dingetje is wel dat de Garmin POI Loader app een 32 bits applicatie is, na een upgrade naar macOS 10.15 Catalina kun je het niet meer gebruiken.
Frank
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Structuur CSV-bestand
Ik zal je laten zien hoe ik POI-bestanden maak.
Om te beginnen heb ik een Excel-bestand met gegevens van alle molens in Nederland en een aantal andere W-Europese landen. Elke Entry op een eigen regel. Alle gegevens van die entry op die ene regel.
Daaruit haal ik de gegevens die nodig zijn voor een serie POI, dat zijn de onderstaande.
Voor mijn POI-bestand zijn dat: de positie, de naam:plaats:type molen.
Deze gegevens staan in een cel, gescheiden door komma's.
4.535434,51.540738,Heimolen:Rucphen:beltmolen
De gegevens die ik als POI-bestand wil hebben selecteer ik en sla op als een CSV-bestand. Dat kunnen een tiental of misschien ook 10.000 regels zijn.
Dan start ik RTWTool en lees het CSV-bestand in.
Dan kunnen er een paar dingen ingesteld worden.
Dan kies ik voor: EENVOUDIG,
en bij TEKSTINDICATOREN kijk ik even welke het beste voldoet. Volgens mij meestal: een enkel hoog kommaatje,
dan krijg ik een tabel met daarin drie kolommen, klik op OK.
dan wordt alles ingelezen en heb ik een lijst van alle POI met een vlaggetje er voor,
bij Waypoint staat een getal, da's het aantal POI, zorg dat daaronder WAYPOINTS en GEEN BEWERKINGEN staat,
klik op CONVERTEREN en er wordt een GPI bestand aangemaakt. Dit GPI bestand kan je zo in een daarvoor geschikt toestel zetten.
Alle gekozen punten worden nu netjes op de kaart geprojecteerd.
en exporteer deze als POI bestand.
Dat is zo'n beetje mijn methode om een POI bestand te maken.
In dat EXCEL bestand kan je natuurlijk van alles zetten. AH-filialen, boekwinkels, campings of verzin het maar. Ook gewoon allerlei willekeurige punten die jij misschien in de toekomst nog eens wilt bezoeken. Verzin het maar.....
Om te beginnen heb ik een Excel-bestand met gegevens van alle molens in Nederland en een aantal andere W-Europese landen. Elke Entry op een eigen regel. Alle gegevens van die entry op die ene regel.
Daaruit haal ik de gegevens die nodig zijn voor een serie POI, dat zijn de onderstaande.
Voor mijn POI-bestand zijn dat: de positie, de naam:plaats:type molen.
Deze gegevens staan in een cel, gescheiden door komma's.
4.535434,51.540738,Heimolen:Rucphen:beltmolen
De gegevens die ik als POI-bestand wil hebben selecteer ik en sla op als een CSV-bestand. Dat kunnen een tiental of misschien ook 10.000 regels zijn.
Dan start ik RTWTool en lees het CSV-bestand in.
Dan kunnen er een paar dingen ingesteld worden.
Dan kies ik voor: EENVOUDIG,
en bij TEKSTINDICATOREN kijk ik even welke het beste voldoet. Volgens mij meestal: een enkel hoog kommaatje,
dan krijg ik een tabel met daarin drie kolommen, klik op OK.
dan wordt alles ingelezen en heb ik een lijst van alle POI met een vlaggetje er voor,
bij Waypoint staat een getal, da's het aantal POI, zorg dat daaronder WAYPOINTS en GEEN BEWERKINGEN staat,
klik op CONVERTEREN en er wordt een GPI bestand aangemaakt. Dit GPI bestand kan je zo in een daarvoor geschikt toestel zetten.
Alle gekozen punten worden nu netjes op de kaart geprojecteerd.
en exporteer deze als POI bestand.
Dat is zo'n beetje mijn methode om een POI bestand te maken.
In dat EXCEL bestand kan je natuurlijk van alles zetten. AH-filialen, boekwinkels, campings of verzin het maar. Ook gewoon allerlei willekeurige punten die jij misschien in de toekomst nog eens wilt bezoeken. Verzin het maar.....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Structuur CSV-bestand
@RonaldIT
Volstrekt duidelijk: zover was ik ook. Ik handhaaf even je voorbeeld voor de molens; de bestandsstructuur wordt dan zoiets als:
De mapnaam is: My-Molen-POI (uiteindelijk wordt dit: My-Molen-POI.GDI)
In de map My-Molen-POI zit het volgende:
- Molen-Icon.bpm
- Molen-records.csv
In het bestand Molen-records.csv zitten de regels/records met gegevens voor elke afzonderlijke molen: 4.535434,51.540738,Heimolen,Rucphen,"Beltmolen met vierkante wieken. Een uiterst uniek exemplaar!"
Tot zover is mij alles duidelijk. Het resultaat van deze structuur is dat in het *.GDI bestand aan ELK molenrecord steeds hetzelfde plaatje 'Molen-Icon.bpm' is gekoppeld.
Dat wil ik NIET, ik wil dat elk molenrecord zijn eigen unieke plaatje krijgt.
De vraag is: Hoe krijg ik dat voor elkaar?
Het kan natuurlijk zijn dat ik iets vraag dat in de huidige situatie met de huidige techniek niet mogelijk is.
Volstrekt duidelijk: zover was ik ook. Ik handhaaf even je voorbeeld voor de molens; de bestandsstructuur wordt dan zoiets als:
De mapnaam is: My-Molen-POI (uiteindelijk wordt dit: My-Molen-POI.GDI)
In de map My-Molen-POI zit het volgende:
- Molen-Icon.bpm
- Molen-records.csv
In het bestand Molen-records.csv zitten de regels/records met gegevens voor elke afzonderlijke molen: 4.535434,51.540738,Heimolen,Rucphen,"Beltmolen met vierkante wieken. Een uiterst uniek exemplaar!"
Tot zover is mij alles duidelijk. Het resultaat van deze structuur is dat in het *.GDI bestand aan ELK molenrecord steeds hetzelfde plaatje 'Molen-Icon.bpm' is gekoppeld.
Dat wil ik NIET, ik wil dat elk molenrecord zijn eigen unieke plaatje krijgt.
De vraag is: Hoe krijg ik dat voor elkaar?
Het kan natuurlijk zijn dat ik iets vraag dat in de huidige situatie met de huidige techniek niet mogelijk is.
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Structuur CSV-bestand
Dat wordt lastig, alle op het toestel aanwezige POI-bestanden mogen samen niet meer dan 256 symbolen bevatten. Als die bestanden POI's bevatten die in meerdere categorieën verdeeld zijn tellen de symbolen dubbel. Je zult dus al vrij snel over die 256 heen gaan.
Wat wel kan is het toevoegen van een foto aan een POI. Die wordt niet op de kaart getoond, maar kan wel bekeken worden via de POI-beschrijving.
In de help van RTWtool wordt wat meer info gegeven.
Wat wel kan is het toevoegen van een foto aan een POI. Die wordt niet op de kaart getoond, maar kan wel bekeken worden via de POI-beschrijving.
In de help van RTWtool wordt wat meer info gegeven.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Structuur CSV-bestand
De RTWTool handleiding zegt onder meer:
Kun je, wil je, uitleggen welk veld dat is?
Wat wat het 'link-veld is, blijft duister.Je kunt een eigen symboolbestand op verschillende manieren aan je waypoints koppelen. [...]
1. Aan het link-veld van een individueel waypoint.
Kun je, wil je, uitleggen welk veld dat is?
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Structuur CSV-bestand
"Link-veld" betreft de koppeling van een waypoint met een bepaald bestand zoals je dat in BaseCamp of MapSource instelt, en heeft alleen betrekking op GPX-bestanden. Voor CSV-bestanden bevat deze pagina een duidelijke beschrijving:
https://www.javawa.nl/poimaker_new.html
https://www.javawa.nl/poimaker_new.html
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Structuur CSV-bestand
Dank voor de reactie. Die vond ik ook, maar nog geen gewenst resultaat.
Ik gebruik als bestandsnaam voor het plaatje de volledige padnaam; dus iets als:
/Macintosh%20HD/Users/janhkila/Garmin/POImaken/icon/000.bmp
Maar tot dusver geen resultaat, wat doe ik fout?
Ik gebruik als bestandsnaam voor het plaatje de volledige padnaam; dus iets als:
/Macintosh%20HD/Users/janhkila/Garmin/POImaken/icon/000.bmp
Maar tot dusver geen resultaat, wat doe ik fout?
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
Re: Structuur CSV-bestand
Ik krijg deze foutmelding:
Elektrische fiets + Edge Explore 1000
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".
"De minsken wolle ornaris wêze hwer't se net binne".