GPSMap276Cx * Meldingen van fouten , problemen enz. enz. *
GPSMap276Cx * Meldingen van fouten , problemen enz. enz. *
Een voorstel van mijn zijde is dat iedere gebruiker zijn problemen, fouten en suggesties zo snel mogelijk deelt met GARMIN want dan worden deze denk ik ook veel sneller hopelijk opgelost dan wel aan gepast aan de gebruiker.
Ik zelf heb al meerdere keren contact met Garmin gehad o.a. koppeling van mijn nieuwe headset sena 20s, fouten in de pop-up (kaarten) en koppeling van de LifeTime Update, zoeken op plaatsen en suggesties opbouw zoalsin de Montana 600t en Oregon 600.
Email aan garmin is: nlmarinesupport@garmin.com
Dus melden die FOUTEN, RARE ERVARINGEN EN SUGGESTIES voor een snellere resultaat voor een perfecte GPSmap276Cx.
Ik zelf heb al meerdere keren contact met Garmin gehad o.a. koppeling van mijn nieuwe headset sena 20s, fouten in de pop-up (kaarten) en koppeling van de LifeTime Update, zoeken op plaatsen en suggesties opbouw zoalsin de Montana 600t en Oregon 600.
Email aan garmin is: nlmarinesupport@garmin.com
Dus melden die FOUTEN, RARE ERVARINGEN EN SUGGESTIES voor een snellere resultaat voor een perfecte GPSmap276Cx.
Laatst gewijzigd door NULDEN op 4 dec 2016 21:16, 2 keer totaal gewijzigd.
-
- Berichten: 40
- Lid geworden op: 11 mei 2007 01:43
- Locatie: Nieuwerkerk aan den IJssel
- Contacteer:
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Goed initiatief.
Mijn bevindingen:
- Sena 20s koppeling idd (ondanks verwijderen van de telefoon
- Nav knop werkt niet voor het starten van een route (work-around door te starten uit het hoofdmenu)
- Traag
Mijn bevindingen:
- Sena 20s koppeling idd (ondanks verwijderen van de telefoon
- Nav knop werkt niet voor het starten van een route (work-around door te starten uit het hoofdmenu)
- Traag
Digitaal bevalt wel
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Wanneer ik ga zoeken met FIND of een nieuwe route met NAV naar adressen of plaatsen loop ik tegen het probleem aan dat ik niet verder kom om een waypoint te maken voor op te slaan dan wel in een route te gebruiken of toe te voegen dan wel te vervangen van een bestemming in een geactiveerde route met een ander bestemming.
Ook is mij opgevallen dat bij het zoeken van een willekeurig POI en deze selecteer er een 2e tab blad naast staat met plaats aanduiding. Wanneer je deze selecteert krijg je extra informatie van o.a. kaartinformatie met daaronder 3 keuze mogelijkheden van: Toon noties, Kaartenlijst en OK bij de meeste POI is alleen OK te kiezen en dan gebeurd er niets alleen kom je terug bij het overzicht van alle POI.
Ik heb het gevoel dat deze informatie van grote invloed is op de snelheid van het zoeken in de gps omdat er, denk ik, wordt gezocht in alle in de gps aanwezige kaarten i.p.v. alleen de geselecteerde kaart in het menu configureer kaarten.
Ik zelf heb de OSM, OFM, Onroute motorkaart W EU 15/16 3.83, CN EU NT 2017.3 , de standaard Recreation Map of EU v4 en de Worldwide DEM Basemap NR inde gps geladen.
Ben benieuwd naar jullie ervaringen en reacties.
Ook is mij opgevallen dat bij het zoeken van een willekeurig POI en deze selecteer er een 2e tab blad naast staat met plaats aanduiding. Wanneer je deze selecteert krijg je extra informatie van o.a. kaartinformatie met daaronder 3 keuze mogelijkheden van: Toon noties, Kaartenlijst en OK bij de meeste POI is alleen OK te kiezen en dan gebeurd er niets alleen kom je terug bij het overzicht van alle POI.
Ik heb het gevoel dat deze informatie van grote invloed is op de snelheid van het zoeken in de gps omdat er, denk ik, wordt gezocht in alle in de gps aanwezige kaarten i.p.v. alleen de geselecteerde kaart in het menu configureer kaarten.
Ik zelf heb de OSM, OFM, Onroute motorkaart W EU 15/16 3.83, CN EU NT 2017.3 , de standaard Recreation Map of EU v4 en de Worldwide DEM Basemap NR inde gps geladen.
Ben benieuwd naar jullie ervaringen en reacties.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
je kunt dit simpel uittesten door de kaartbestanden waar osm , ofm en de motorkaart tijdelijk te renamen van bv osm.img naar osm.img.org etc . Dan worden deze bestanden niet meer herkend door de gps en zoekt hij er niet meer in maar alleen in de CN kaart en dan kun je zien of het veel sneller wordt
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Bestanden vandaag tijdelijk een ander extensie gegeven aan de extra kaarten en inderdaad het zoeken met FIND en met NAV werkt bijna weer perfect en is veel sneller. En zal mijn bevindingen hiervan ook melden bij Garmin, bedankt voor de tip.
Laatst gewijzigd door NULDEN op 29 nov 2016 22:11, 1 keer totaal gewijzigd.
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Als je de onderdelen aan of uit zet, maakt dat ook uit m.b.t. de snelheid? Omdat de Garmin alle bestanden meeneemt...
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Zou graag de ervaringen horen van andere gebruikers wanneer er een route gemaakt wordt in de GPS.
Als je in de buurt bent van een rivier en je van een willekeurige plaats (in de buurt van een veerpont) van de ene kant van de rivier naar de andere kant wilt via de kortste weg instelling en veerboten vermijden is NIET aangevinkt heeft mijn GPS last van watervrees hij wil het water niet over via deze dichtstbijzijnde veerpont. Ook wanneer ik vanuit huis naar een route over de RIJN wil, die ik gemaakt heb in de GPS, wordt de route ook hier niet via de kortste / snelste route naar het startpunt gemaakt maar via een grote omweg. VOORBEELD: De route is vanaf Huissen naar Loo (bij Arnhem) ik woon in Duiven dus verwacht je dat de route via de veerpont gemaakt zal worden maar dat gebeurd niet en het maakt niet uit of de instelling is ingesteld met minimale afstand of minimale tijd.
Als je in de buurt bent van een rivier en je van een willekeurige plaats (in de buurt van een veerpont) van de ene kant van de rivier naar de andere kant wilt via de kortste weg instelling en veerboten vermijden is NIET aangevinkt heeft mijn GPS last van watervrees hij wil het water niet over via deze dichtstbijzijnde veerpont. Ook wanneer ik vanuit huis naar een route over de RIJN wil, die ik gemaakt heb in de GPS, wordt de route ook hier niet via de kortste / snelste route naar het startpunt gemaakt maar via een grote omweg. VOORBEELD: De route is vanaf Huissen naar Loo (bij Arnhem) ik woon in Duiven dus verwacht je dat de route via de veerpont gemaakt zal worden maar dat gebeurd niet en het maakt niet uit of de instelling is ingesteld met minimale afstand of minimale tijd.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
een extra punt midden op de veerpunt hebt meestal
als dat niet werkt dan kan het zijn dat de kaart denkt dat de veerpont niet gaat of zo , dan is de oplossing om de route te laten eindigen bij opstappen op de veerpont en nieuwe route beginnen bij verlaten van de veerpont (dus 2 punten , een aan elke kant van het water)
het lijkt me dat je de berekening wel op minimale afstand moet zetten, het zal korter zijn met de veerboot maar tenzij hij zeer frequent gaat niet snel sneller
als dat niet werkt dan kan het zijn dat de kaart denkt dat de veerpont niet gaat of zo , dan is de oplossing om de route te laten eindigen bij opstappen op de veerpont en nieuwe route beginnen bij verlaten van de veerpont (dus 2 punten , een aan elke kant van het water)
het lijkt me dat je de berekening wel op minimale afstand moet zetten, het zal korter zijn met de veerboot maar tenzij hij zeer frequent gaat niet snel sneller
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Als ik de 276Cx op de pc aansluit krijg ik sinds vanmiddag de melding dat er een probleem is en dat ik dit moet herstellen. Als ik dan op "Herstellen" klik dan krijg ik de melding dat dat niet mogelijk is. Als ik op "Doorgaan zonder herstellen" klik gaat ie soms uit en soms kan ik gewoon contact maken tussen pc en de 276CX. Vreemd ?!
Dan nog een vraag: als ik de recreatie kaart die standaard geïnstalleerd is zou verwijderen, wordt het toestel dan sneller qua berekenen en kaartopbouw ?
Dan nog een vraag: als ik de recreatie kaart die standaard geïnstalleerd is zou verwijderen, wordt het toestel dan sneller qua berekenen en kaartopbouw ?
Beter één wiel op de grond dan twee in de lucht.
Zumo XT2 op Yamaha FJR1300AS en Triumph Trophy 900 caféracer
Zumo XT2 op Yamaha FJR1300AS en Triumph Trophy 900 caféracer
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
nee, als je de kaart niet wilt gebruiken dan gewoon uitzettenNoppie schreef:Als ik de 276Cx op de pc aansluit krijg ik sinds vanmiddag de melding dat er een probleem is en dat ik dit moet herstellen.
meestal iets van windows en minder van de gps
Dan nog een vraag: als ik de recreatie kaart die standaard geïnstalleerd is zou verwijderen, wordt het toestel dan sneller qua berekenen en kaartopbouw ?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
In het kader van dit draadje wellicht ook interessant om te volgen op het Garmin forum (wel in het Duits):
meldingen van fouten: https://forum.garmin.de/showthread.php? ... iste-276Cx
meldingen aan Garmin: https://forum.garmin.de/forumdisplay.ph ... ler-melden
meldingen van fouten: https://forum.garmin.de/showthread.php? ... iste-276Cx
meldingen aan Garmin: https://forum.garmin.de/forumdisplay.ph ... ler-melden
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Dit is geen ervaring maar een idee en geen oplossing voor een route zeker al je weet dat de veerpont vaart. Als de punten hemelsbreed nog geen 2 km van elkaar verwijderd zijn is er geen reden een route van meer dan 12 km om te gaan rijden.HaWee schreef:een extra punt midden op de veerpunt hebt meestal
als dat niet werkt dan kan het zijn dat de kaart denkt dat de veerpont niet gaat of zo , dan is de oplossing om de route te laten eindigen bij opstappen op de veerpont en nieuwe route beginnen bij verlaten van de veerpont (dus 2 punten , een aan elke kant van het water)
het lijkt me dat je de berekening wel op minimale afstand moet zetten, het zal korter zijn met de veerboot maar tenzij hij zeer frequent gaat niet snel sneller
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Dit is een fout die ik altijd al kreeg bij mijn Montana en mijn Oregon en ook nu weer bij de 276Cx, gewoon NEGEREN heeft geen gevolgen ergens voor.Noppie schreef:Als ik de 276Cx op de pc aansluit krijg ik sinds vanmiddag de melding dat er een probleem is en dat ik dit moet herstellen. Als ik dan op "Herstellen" klik dan krijg ik de melding dat dat niet mogelijk is. Als ik op "Doorgaan zonder herstellen" klik gaat ie soms uit en soms kan ik gewoon contact maken tussen pc en de 276CX. Vreemd ?!
Dan nog een vraag: als ik de recreatie kaart die standaard geïnstalleerd is zou verwijderen, wordt het toestel dan sneller qua berekenen en kaartopbouw ?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
geen ervaring maar je kunt ofwel boos kijken naar de gps dat hij niet doet wat je wilt of je kunt met een simpele truc zorgen dat hij wel doet wat je wilt. Dit is iets wat bij veel types gps voorkomtNULDEN schreef:Dit is geen ervaring maar een idee en geen oplossing voor een route zeker al je weet dat de veerpont vaart. Als de punten hemelsbreed nog geen 2 km van elkaar verwijderd zijn is er geen reden een route van meer dan 12 km om te gaan rijden.HaWee schreef:een extra punt midden op de veerpunt hebt meestal
..., dan is de oplossing om de route te laten eindigen bij opstappen op de veerpont en nieuwe route beginnen bij verlaten van de veerpont (dus 2 punten , een aan elke kant van het water)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Meldingen van fouten , problemen enz. enz.
Die twee punten aan weerszijden van het water zijn toch wel met een stukje directe route te verbinden ? (Zodat je uiteindelijk 1 route overhoud)HaWee schreef:een extra punt midden op de veerpunt hebt meestal
als dat niet werkt dan kan het zijn dat de kaart denkt dat de veerpont niet gaat of zo , dan is de oplossing om de route te laten eindigen bij opstappen op de veerpont en nieuwe route beginnen bij verlaten van de veerpont (dus 2 punten , een aan elke kant van het water)
het lijkt me dat je de berekening wel op minimale afstand moet zetten, het zal korter zijn met de veerboot maar tenzij hij zeer frequent gaat niet snel sneller
Neem aan dat die wel de rechte korte weg over het water neemt.
De route moet je wel in BaseCamp voorbereiden dan.
En inderdaad Nulden; HaWee gaf een oplossing om het probleem te omzeilen. Geen opsomming van feiten of verklaring.