Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Ik heb sinds kort een gps64s aangeschaft en ik heb begrepen dat er geen begeleiding meer op zit (voor zover ik daar toch al naar keek). Klopt dit inderdaad ?
2e vraag: als ik een track bewerk en ik wil met basecamp of mapsource aangeven dat er een punt komt dat belangrijk is (bijv een afslag naar een horecapunt dat zelf niet op de track ligt maar wel vlakbij is) kan ik dan een geluidsignalering in deze track inbouwen (aangeven) ? Of zijn daar andere methoden voor ?
Een signalering aangeven kan volgens de handleiding van het apparaat namelijk zelf wel (nabijheidswaarschuwing) maar het zou makkelijk zijn als dat via Mapsource of Basecamp zou kunnen.
Als je aan het fietsen ben kan het namelijk weleens gebeuren dat je zo'n afslag mist en dan is een waypoint aangeven op de track alleen niet genoeg..
Alvast hartelijk dank voor jullie antwoord(en) !
2e vraag: als ik een track bewerk en ik wil met basecamp of mapsource aangeven dat er een punt komt dat belangrijk is (bijv een afslag naar een horecapunt dat zelf niet op de track ligt maar wel vlakbij is) kan ik dan een geluidsignalering in deze track inbouwen (aangeven) ? Of zijn daar andere methoden voor ?
Een signalering aangeven kan volgens de handleiding van het apparaat namelijk zelf wel (nabijheidswaarschuwing) maar het zou makkelijk zijn als dat via Mapsource of Basecamp zou kunnen.
Als je aan het fietsen ben kan het namelijk weleens gebeuren dat je zo'n afslag mist en dan is een waypoint aangeven op de track alleen niet genoeg..
Alvast hartelijk dank voor jullie antwoord(en) !
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
nabijheidswaarschuwing kun je met basecamp instellen bij een waypoint
dubbelklik op het waypoint in de lijst links en in het scherm wat dan opent is een punt nabijheid waar je een getal kunt invoeren (even uitproberen wat je moet invoeren, soms kan 50 voor 50 m , soms moet je .05 invoeren daarvoor)
je kunt ook met POI (point of interest) werken, daar is een speciaal programma voor zelfs.
er is recentelijk een draadje over dit onderwerp geweest, ik kijk even of ik het kan vinden
dubbelklik op het waypoint in de lijst links en in het scherm wat dan opent is een punt nabijheid waar je een getal kunt invoeren (even uitproberen wat je moet invoeren, soms kan 50 voor 50 m , soms moet je .05 invoeren daarvoor)
je kunt ook met POI (point of interest) werken, daar is een speciaal programma voor zelfs.
er is recentelijk een draadje over dit onderwerp geweest, ik kijk even of ik het kan vinden
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Voor zover ik weet zit er zeker routebegeleiding op de 64s, niet anders dan zijn voorgangers, de 60 en 62. het is wel zo dat je alleen maar begeleiding krijgt als je een route volgt. Bij het volgen van een track krijg je nooit begeleiding.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Het antwoord is al gegeven door Frank, maar als toevoeging:tarkus schreef:Ik heb sinds kort een gps64s aangeschaft en ik heb begrepen dat er geen begeleiding meer op zit (voor zover ik daar toch al naar keek). Klopt dit inderdaad ?
Vroegug kreeg ik op onze eerste GPS (Emap) wél begeleiding in de vorm van piepjes bij een track. Maar het probleem voor de GPS is: wat is een afslag? Is een haakse bocht naar rechts een afslag of is dat een haakse bocht naar rechts?
Immers het kenmerk van een track, volgens Garmin, is dat deze geen kaart kent of gebruikt.
Daarom hanteerde de GPS een grenswaarde als veronderstelling: méér dan 45 graden richtingverandering is een afslag.
En "dus" werd je "gek gepiept" op een bochtige weg... en "dus" zwijgt de GPSMAP 64 nu bij het volgen van een track.
TracBack (selecteer Current Track,View Map, TracBack...) zit qua functionaliteit ergens tussen route en track in. Maar de GPSMAP 60 deed dat, vroeguh, beter dan de huidige generatie outdoor toestellen.
Ook OsmAnd kan wél routeren op basis van een track en "best redelijk goed".
Hierboven staat al hoe je een nabijheidswaarschuwing toevoegt aan een waypoint.tarkus schreef:Een signalering aangeven kan volgens de handleiding van het apparaat namelijk zelf wel (nabijheidswaarschuwing) maar het zou makkelijk zijn als dat via Mapsource of Basecamp zou kunnen.
Ook hier een "vroeguh".
Bij de GPSMAP 60 en Etrex Vista waren "gevarenzones" een afzonderlijke lijst met punten. Om een "gevarenzone" toe te voegen selecteerde je een waypoint en voegde dit toe aan de lijst met "gevarenzones". Hierbij gold een maximum van, ik meen, 10 punten.
Bij de nieuwe generatie outdoor toestellen (geen mening over Zumo) is "gevarenzone" een eigenschap van ieder waypoint en kun je dus maximaal 1000 waypoints en dus ook maximaal 1000 "gevarenzones" toevoegen.
En dat kan zowel vanuit MapSource, BaseCamp als op de GPS. Op de GPS wel het geluidssignaal voor "gevarenzones" selecteren (tenzij je de pop-up voldoende vindt).
Niet meer actief op dit forum...
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Inmiddels ben heb ik al een aantal tracks afgelegd met deze voor mij nieuwe GPS en ook bij een aantal waypoints een nabijheids-markering ingesteld. Echter ik krijg bij het fietsen nimmer een waarschuwing te horen terwijl op de gps bij geluidsinstellingen toch echt een een bepaalde toon door mij is ingesteld (gevarenzone)
Heeft iemand een idee waarom het dan toch niet werkt...zou het te maken kunnen hebben dat ik dit in Mapsource heb gedaan ipv basecamp ? Immers in beide programma's staat de nabijheidsmarkering juist aangegeven !
Heeft iemand een idee waarom het dan toch niet werkt...zou het te maken kunnen hebben dat ik dit in Mapsource heb gedaan ipv basecamp ? Immers in beide programma's staat de nabijheidsmarkering juist aangegeven !
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Zou het kunnen zijn dat er 3 (of: 4) instellingen goed moeten staan?
- Tonen, Tonen = Aan
- Tonen, Gevarenzones, Gevarenzonetonen = Aan
En dan een Toon geselecteerd:
- Tonen, Gevarenzones, Gevarenzone...
- Tonen, Gevarenzones, Naderen van gevarenzone...
- Tonen, Gevarenzones, Gevarenzone verlaten...
Zou zo maar kunnen dat als er ergens "Uit" is geselecteerd... je dan niets hoort, ook als er wel "een bepaalde toon is ingesteld"
MapSource of BaseCamp maakt geen verschil.
Edit:
- Tonen, Tonen = Aan
- Tonen, Gevarenzones, Gevarenzonetonen = Aan
En dan een Toon geselecteerd:
- Tonen, Gevarenzones, Gevarenzone...
- Tonen, Gevarenzones, Naderen van gevarenzone...
- Tonen, Gevarenzones, Gevarenzone verlaten...
Zou zo maar kunnen dat als er ergens "Uit" is geselecteerd... je dan niets hoort, ook als er wel "een bepaalde toon is ingesteld"
MapSource of BaseCamp maakt geen verschil.
Edit:
MapSource exporteert een Waypoint niet als "gevarenzone". (Bij het waypoint staat geen afstand ingesteld én het waypoint staat niet in de lijst met gevarenzones).tarkus schreef:...het probleem zit 'm in Mapsource. Die geeft t niet goed door. Basecamp wel !
Laatst gewijzigd door ankeric op 16 mei 2017 14:47, 2 keer totaal gewijzigd.
Niet meer actief op dit forum...
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Bedankt voor je antwoord...het probleem zit 'm in Mapsource. Die geeft t niet goed door. Basecamp wel !
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Mapsource is een andere generatie, wat die overstuurd werkt goed op de toestellen van die tijd maar niet altijd op de nieuwe modellen, daarvoor is Basecamp beter geschikt. Je 64 is van de Basecamp generatie
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Route- en/of Trackbegeleiding - Signalering 64s
Je hebt helemaal gelijk. Weer wat geleerd.tarkus schreef:...het probleem zit 'm in Mapsource. Die geeft t niet goed door. Basecamp wel !
Niet meer actief op dit forum...