Snelwegen in route
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Navigeren in Duitsland
moeilijk te zeggen waar het door kwam
maar ik ga wat verzinnen, misschien zit ik helemaal fout maar misschien brengt het je toch op een idee
zoals Mike Schenk al aangaf , het kan te maken hebben met bv een overgang over een rivier die alleen via de snelweg te maken is.
De OMK werkt ook met verschillende "lagen" afhankelijk van de afstand van je bestemming. Als je dus een bestemming op 400 km opgeeft kan het zijn dat je andere wegen pakt dan wanneer je een bestemming op 50 of 100 km opgeeft. Misschien krijg je een mooiere route als je een bestemming opgeeft langs een groene weg op bv 100 km afstand , dan daar een kopje koffie oid en dan de volgende etappe
Je kunt natuurlijk ook de route van te voren op de computer maken en een aantal viapunten toevoegen zodat je zo min mogelijk snelweg krijgt.
maar ik ga wat verzinnen, misschien zit ik helemaal fout maar misschien brengt het je toch op een idee
zoals Mike Schenk al aangaf , het kan te maken hebben met bv een overgang over een rivier die alleen via de snelweg te maken is.
De OMK werkt ook met verschillende "lagen" afhankelijk van de afstand van je bestemming. Als je dus een bestemming op 400 km opgeeft kan het zijn dat je andere wegen pakt dan wanneer je een bestemming op 50 of 100 km opgeeft. Misschien krijg je een mooiere route als je een bestemming opgeeft langs een groene weg op bv 100 km afstand , dan daar een kopje koffie oid en dan de volgende etappe
Je kunt natuurlijk ook de route van te voren op de computer maken en een aantal viapunten toevoegen zodat je zo min mogelijk snelweg krijgt.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Navigeren in Duitsland
Het klopt wel wat Mike Schenk zegt dat de OMK soms een (klein) stukje snelweg neemt, maar heb de betreffende route van Trier naar Marburg nog eens goed bekeken. Routelengte is 338km met een rijtijd van ruim 7 uur. De route gaat nergens over een (stukje) snelweg (A-weg). Wel 2x een klein stukje over een B-weg. Lijkt mij een fraaie en prima te rijden route. Ook eens gekeken wat er gebeurd als de route in kleinere stukjes geknipt wordt door een paar viapunten toe te voegen. En schrik, een enorme omweg tussen 2 viapunten; routelengte ruim 1000km, rijtijd 24 uur. Route wel weer in het gelid te krijgen door te spelen met de instellingen Tolwegen en Onverharde wegen vermijden of niet. Al vaker gezegd dat de combinatie BaseCamp en OMK geen gelukkige is. De OMK lijkt het veel beter te doen in de Zumo.
Het blijft vreemd dat ik hier wel een goede route krijg van Trier naar Marburg, maar MikeyMan niet. Er moet toch iets niet goed zijn aan zijn kant.
Ik gebruik de OMK trouwens nog steeds in BaseCamp om routes te maken voor de club. Maar gebruik niet alleen de OMK. Combineer routes van kurviger.de, City Nav kaart met curvy roads optie en dus de OMK. Vreemde omwegen haal je er zo wel uit.
Het blijft vreemd dat ik hier wel een goede route krijg van Trier naar Marburg, maar MikeyMan niet. Er moet toch iets niet goed zijn aan zijn kant.
Ik gebruik de OMK trouwens nog steeds in BaseCamp om routes te maken voor de club. Maar gebruik niet alleen de OMK. Combineer routes van kurviger.de, City Nav kaart met curvy roads optie en dus de OMK. Vreemde omwegen haal je er zo wel uit.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Navigeren in Duitsland
Voor alle zekerheid toch even vragen....MikeyMan schreef:.... ( ==> Garmin aan > opnieuw opstarten > OMK aan > opnieuw opstarten)....
OMK aangevinkt, City Navigator uitgevinkt, toestel uitgezet door de aan/uit toest circa 5 seconden in te drukken en daarna op het rode blokje UIT gedrukt? En daarna het toestel weer ingeschakeld.
Want dat rode blokje is heel erg belangrijk..... Alleen dan is het toestel uit. Na het indrukken van de aan/uit toest gaat het toestel in een soort slaapmodus. En dan krijg je ook hele rare effecten.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Navigeren in Duitsland
Precies datRonalT schreef:Voor alle zekerheid toch even vragen....MikeyMan schreef:.... ( ==> Garmin aan > opnieuw opstarten > OMK aan > opnieuw opstarten)....
OMK aangevinkt, City Navigator uitgevinkt, toestel uitgezet door de aan/uit toest circa 5 seconden in te drukken en daarna op het rode blokje UIT gedrukt? En daarna het toestel weer ingeschakeld.
Want dat rode blokje is heel erg belangrijk..... Alleen dan is het toestel uit. Na het indrukken van de aan/uit toest gaat het toestel in een soort slaapmodus. En dan krijg je ook hele rare effecten.
Overigens hier is de route die we gereden hebben:
https://adventures.garmin.com/nl-NL/by/ ... Sve15XauUl
Ik denk dat de blauwe wegnummers snelwegen betreft, of in ieder geval de wegen met enkele of dubbele cijferaanduiding. Vooral tussen Trier en Limburg an der Lahn ging het niet helemaal lekker.
Op zich het stuk langs de Moezel is inderdaad een provinciale weg. Daar doe je dan niet zoveel aan.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Navigeren in Duitsland
Nou ja, kleine stukjes. Ook in Nederland gaat het niet foutloos. Ik was vandaag in Dordrecht en wilde terug naar Dinteloord.
OMK gestart, uitgezet, opnieuw gestart, route laten berekenen en die liep volledig van Dord tot de afslag bij Dinteloord over de A16, A17, A59 en A4
Toestel opnieuw uitgeschakeld en opnieuw ingeschakeld, gecontroleerd of alleen de OMK aan stond. Snelste route is geselecteerd, motorprofiel en er staat niks op vermijden.
Nou ja, ik moest eerst over de Moerdijkbrug dus maar gaan rijden. Bij het dorp Moerdijk de autosnelweg af. Het dorp in en daar laten herberekenen. Ik werd netjes de Johan Willem Friso straat ingestuurd en richting Klundert. Vandaar via Oude Molen waarna ik alweer de autoweg (A59) op moest.
Ik ben stug onder het viaduct doorgereden en heb op circa 1 km voorbij de autoweg laten herberekenen. Ik moest terug om de A59 op te rijden.
Vanaf dat punt is de kortste weg 8.1 km naar huis en via de autoweg 11,7 km (volgens de OMK dus)
Wat ook raar is, ik moest op de Steenbergseweg de weg verlaten... terwijl er 30-50 meter verder gewoon een straat ligt.
Af en toe wordt ik een beetje nerveus ('hippelig' zou een Duitser zeggen) van de motorkaart. Ik heb nu versie 3.85
Er is echt iets aan de hand, ik kan alleen niet vinden wat.
OMK gestart, uitgezet, opnieuw gestart, route laten berekenen en die liep volledig van Dord tot de afslag bij Dinteloord over de A16, A17, A59 en A4
Toestel opnieuw uitgeschakeld en opnieuw ingeschakeld, gecontroleerd of alleen de OMK aan stond. Snelste route is geselecteerd, motorprofiel en er staat niks op vermijden.
Nou ja, ik moest eerst over de Moerdijkbrug dus maar gaan rijden. Bij het dorp Moerdijk de autosnelweg af. Het dorp in en daar laten herberekenen. Ik werd netjes de Johan Willem Friso straat ingestuurd en richting Klundert. Vandaar via Oude Molen waarna ik alweer de autoweg (A59) op moest.
Ik ben stug onder het viaduct doorgereden en heb op circa 1 km voorbij de autoweg laten herberekenen. Ik moest terug om de A59 op te rijden.
Vanaf dat punt is de kortste weg 8.1 km naar huis en via de autoweg 11,7 km (volgens de OMK dus)
Wat ook raar is, ik moest op de Steenbergseweg de weg verlaten... terwijl er 30-50 meter verder gewoon een straat ligt.
Af en toe wordt ik een beetje nerveus ('hippelig' zou een Duitser zeggen) van de motorkaart. Ik heb nu versie 3.85
Er is echt iets aan de hand, ik kan alleen niet vinden wat.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Navigeren in Duitsland
@RonalT,
De "foute" route ingeladen in BaseCamp en in mijn 395; beide met OMK 3.90.
In BC met de aanbevolen OMK instellingen krijg ik na herberekenen een route niet over snelwegen. Met snelwegen vermijden aangevinkt, gaat de route wel over de snelwegen, exact gelijk aan de oorspronkelijke "foute" route.
Idem in de 395.
De OMK pakt wel eens een enkele keer een stukje snelweg, maar zo extreem als met de "foute" route heb ik nooit ervaren, ook niet met de vorige OMK versies. Betwijfel daarom of het aan de OMK ligt.
Misschien helpt een factory reset van de Zumo om daarna te zien wat de instellingen met de route doen.
De "foute" route ingeladen in BaseCamp en in mijn 395; beide met OMK 3.90.
In BC met de aanbevolen OMK instellingen krijg ik na herberekenen een route niet over snelwegen. Met snelwegen vermijden aangevinkt, gaat de route wel over de snelwegen, exact gelijk aan de oorspronkelijke "foute" route.
Idem in de 395.
De OMK pakt wel eens een enkele keer een stukje snelweg, maar zo extreem als met de "foute" route heb ik nooit ervaren, ook niet met de vorige OMK versies. Betwijfel daarom of het aan de OMK ligt.
Misschien helpt een factory reset van de Zumo om daarna te zien wat de instellingen met de route doen.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Navigeren in Duitsland
Ik probeer er elke winter aan te denken om het toestel een keer te resetten. Voor de zekerheid net een keer gedaan.
Voor de reset beide routes gesimuleerd en na de reset ook weer.
Maar het resultaat is precies hetzelfde... Van Dordrecht via de snelweg naar Dinteloord en ook van Fijnaart via de A59 en A4 naar Dinteloord.
De reset is goed gegaan, ik moest na het opnieuw opstarten wachten en wachten en daarna ingeven in welk land ik ben.
Voor de reset beide routes gesimuleerd en na de reset ook weer.
Maar het resultaat is precies hetzelfde... Van Dordrecht via de snelweg naar Dinteloord en ook van Fijnaart via de A59 en A4 naar Dinteloord.
De reset is goed gegaan, ik moest na het opnieuw opstarten wachten en wachten en daarna ingeven in welk land ik ben.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Navigeren in Duitsland
Na de reset moet je de instellingen opnieuw nakijken!
Zorg dat alleen OnRoute Motorkaart aanstaat, City Navigator (CN) uit. Herstart toestel door lang de aan-/uitknop in te drukken en "uit" te kiezen.
Zorg dat snelwegen niet vermeden worden, en tolwegen wel vermeden worden.
Zorg dat alleen OnRoute Motorkaart aanstaat, City Navigator (CN) uit. Herstart toestel door lang de aan-/uitknop in te drukken en "uit" te kiezen.
Zorg dat snelwegen niet vermeden worden, en tolwegen wel vermeden worden.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
Re: Navigeren in Duitsland
Das dus precies wat ik doe bij het wisselen van kaart.Arjen. schreef:Na de reset moet je de instellingen opnieuw nakijken!
Zorg dat alleen OnRoute Motorkaart aanstaat, City Navigator (CN) uit. Herstart toestel door lang de aan-/uitknop in te drukken en "uit" te kiezen.
Zorg dat snelwegen niet vermeden worden, en tolwegen wel vermeden worden.
Echter; nog steeds die flinke stukken snelweg gehad.
Re: Navigeren in Duitsland
Moet zeggen dat ik vorige week in Frankrijk en Spanje precies hetzelfde euvel had. Had de 595 meegenomen op onze autovakantie. En daar kon ik dus mooi de VAG navigatie vergelijken met de Onroute kaarten. En de ingebouwde Navi deed het eigenlijk vaak een stuk beter. Heb momenten gehad dat de Garmin me de snelweg op wilde hebben, terwijl er een groene route notabene naast lag. Met tol en snelwegen vermijden op de VAG navi kreeg ik vaak toch een mooiere route.
Gaat er iets mis in de combinatie 595 met de Onroute kaarten?
Heb een paar screenshots gemaakt op de Garmin, maar moet nog even uitzoeken hoe ik die eraf kreeg.
Bij het navigeren vanaf La Rochelle naar San Sebastian, werd ik bij Biarritz door de Garmin de snelweg op gedrukt, terwijl dat nergens voor nodig was. Overigens; tolwegen vermijden heb ik op 'vragen' staan. Vaak ontkom je er niet aan om door een stadscentrum te gaan. Ik vermijd deze dan ook meestal niet. Alleen onverhard vermijd ik altijd.
Gaat er iets mis in de combinatie 595 met de Onroute kaarten?
Heb een paar screenshots gemaakt op de Garmin, maar moet nog even uitzoeken hoe ik die eraf kreeg.
Bij het navigeren vanaf La Rochelle naar San Sebastian, werd ik bij Biarritz door de Garmin de snelweg op gedrukt, terwijl dat nergens voor nodig was. Overigens; tolwegen vermijden heb ik op 'vragen' staan. Vaak ontkom je er niet aan om door een stadscentrum te gaan. Ik vermijd deze dan ook meestal niet. Alleen onverhard vermijd ik altijd.
Re: Navigeren in Duitsland
Via verkenner, toestel aansluiten en de afbeeldingen zitten in de map screenshot. Nadien wel verkleinen tot 500 px voor je ze hier plaatst.MikeyMan schreef:
Heb een paar screenshots gemaakt op de Garmin, maar moet nog even uitzoeken hoe ik die eraf kreeg.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
Re: Navigeren in Duitsland
Blijkbaar maximaal 3 schermprints per stuk, maar enkele voorbeelden:
Tussen Biarritz en San Sebastian: Vag navi stuurt me netjes langs de kust, Garmin wil me de snelweg op hebben.
Garmin wilde me hier met alle mogelijke moeite van een mooie weg af houden, terwijl deze groen was.
Rechtdoor groen, maar ik moet linksaf? Terwijl de route rechtdoor nog bochtiger was.
Tussen Biarritz en San Sebastian: Vag navi stuurt me netjes langs de kust, Garmin wil me de snelweg op hebben.
Garmin wilde me hier met alle mogelijke moeite van een mooie weg af houden, terwijl deze groen was.
Rechtdoor groen, maar ik moet linksaf? Terwijl de route rechtdoor nog bochtiger was.
Re: Navigeren in Duitsland
Ook hier loopt de groene route rechtsaf, langs de kust.
Soms gaat het wel goed, maar die had ik met de VAG ook gevonden
Re: Snelwegen in route
Kleine update, Waypoint geeft aan dat het vermijden van tolwegen niet meer optioneel is en altijd aan moet staan voor de motorkaarten. Hiermee lijkt de mogelijkheid om stadscentra te vermijden vervallen te zijn.
Re: Snelwegen in route
Dit lijkt mij niet geheel duidelijk. Aanvinken van tolwegen vermijden met de OMK betekent juist dat steden/ stadscentra zoveel mogelijk vermeden worden.MikeyMan schreef:Kleine update, Waypoint geeft aan dat het vermijden van tolwegen niet meer optioneel is en altijd aan moet staan voor de motorkaarten. Hiermee lijkt de mogelijkheid om stadscentra te vermijden vervallen te zijn.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx