Groot verschil routering Zumo - Montana
Groot verschil routering Zumo - Montana
Net terug van een weekje Frankrijk met de motor. Mijn motormaat en ik hebben allebei de Onroute Motorkaart 2015/16 gebruikt. Hij heeft een Zumo 220 en ik een Montana 600. Op een bepaald moment hebben we allebei de de gps eens de weg naar het hotel laten berekenen vanaf hetzelfde punt (Montsec -> Metz) en het bleek dat de route die mijn Montana had berekend bijna 20km langer was dan die van de Zumo (alle instellingen waren uiteraard dezelfde).
Intussen weten we al lang dat de routering motor gps vs outdoor gps nooit 100% hetzelfde loopt, maar 20km verschil is o.i. toch wel héél groot. Vanwaar dat grote verschil ???
Intussen weten we al lang dat de routering motor gps vs outdoor gps nooit 100% hetzelfde loopt, maar 20km verschil is o.i. toch wel héél groot. Vanwaar dat grote verschil ???
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2533
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Daar kunnen zoveel oorzaken voor zijn, moeilijk te zeggen... Laten we erop houden dat de berekeningsmethoden van deze toestellen niet hetzelfde zijn.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
En wat is 20 km ? de ene route 10 km en de andere 30, dat is significant. De ene route 300 km en de andere 320, dan is dat helemaal niet abnormaal.
Ik heb het trouwens nog nooit voorgehad dat 2 verschillende toestellen een identieke route berekenden...
Ik heb het trouwens nog nooit voorgehad dat 2 verschillende toestellen een identieke route berekenden...
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Wat ook zeker een factor kan zijn is hoe je normaliter rijdt met je toestel, de toestellen, in elk geval de Montana, zijn soort van zelflerend, d.w.z. ze passen zich aan aan jou rijgedrag en houden daar rekening mee met berekenen, als je maar vaak genoeg een bepaald rijpatroon laat zien als je met je toestel rijdt dan "neemt die dat over".
En als jij en je maat normaliter bij normaal apart gebruik anders met route's, snelheden en wegen omgaan kan het heel best dat er daardoor verschillende routes worden gemaakt door de toestellen.
En laten we eerlijk zijn "dezelfde instellingen" kan volgens mij geeneens bij twee zo verschillende toestellen die voor totaal verschillende doelgroepen zijn, wel "dezelfde" als in "we hebben ze zo goed als hetzelfde" ingesteld.
Gert-Jan.
En als jij en je maat normaliter bij normaal apart gebruik anders met route's, snelheden en wegen omgaan kan het heel best dat er daardoor verschillende routes worden gemaakt door de toestellen.
En laten we eerlijk zijn "dezelfde instellingen" kan volgens mij geeneens bij twee zo verschillende toestellen die voor totaal verschillende doelgroepen zijn, wel "dezelfde" als in "we hebben ze zo goed als hetzelfde" ingesteld.
Gert-Jan.
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Hiermee wilde ik aangeven dat wij bij de kaartinstellingen van de Onroutekaart dezelfde instellingen hadden ingesteld.Tallguy schreef:En laten we eerlijk zijn "dezelfde instellingen" kan volgens mij geeneens bij twee zo verschillende toestellen die voor totaal verschillende doelgroepen zijn, wel "dezelfde" als in "we hebben ze zo goed als hetzelfde" ingesteld.
Gert-Jan.
Zoals ik al aangaf vind ik het normaal dat een motorgps anders routes berekent dan een outdoorgps, maar toch vind ik 20 km een aanzienlijk groot verschil ....
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 526
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Uit ervaring weet ik dat een Z220 inderdaad een heel ander algorithme heeft dan een Z550 of Z660. Dat kan zo maar heel wat km's schelen.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
zoals FM al aangaf:
20 km verschil op 10 km is veel, op 300 km is het niet veel.
Je hebt nog geen antwoord gegeven op die vraag.
In je bericht staat Montsec > Metz , als ik dat bekijk kom ik uit op een route van 480 km dus dan is 20 km verschil helemaal niks. (maar ik weet dat er meer gelijksoortige namen zijn in Frankrijk (en niet alleen daar) dus waarschijnlijk heb jij het over een kortere rit)
20 km verschil op 10 km is veel, op 300 km is het niet veel.
Je hebt nog geen antwoord gegeven op die vraag.
In je bericht staat Montsec > Metz , als ik dat bekijk kom ik uit op een route van 480 km dus dan is 20 km verschil helemaal niks. (maar ik weet dat er meer gelijksoortige namen zijn in Frankrijk (en niet alleen daar) dus waarschijnlijk heb jij het over een kortere rit)
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2533
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Je kunt in het toestel inderdaad instellen hoe de kaart in het toestel wordt weergegeven, heeft echter niets te maken met het berekenen van de route.Erreske schreef:Hiermee wilde ik aangeven dat wij bij de kaartinstellingen van de Onroutekaart dezelfde instellingen hadden ingesteld.
Wat dat laatste betreft moet je dus de routering instellingen hetzelfde maken, en aangezien deze twee toestellen voor een hele andere doelgroep ontwikkeld zijn, zal dat "gelijk" dus op z'n best "ongeveer gelijk" zijn.
Edit: Bovendien kent de OnRoute Motorkaart nog wat eigenaardigheden. Als je b.v. in de Zumo 220 snelwegen op vermijden zet, zal de route vooral over de "groene weggetjes" gaan. Als deze instelling bij de Montana niet mogelijk is, zal er inderdaad een andere route uit kunnen komen
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
correctie: je mag niet snelwegen vermijden , want op de motorkaart zijn de groene wegen "snelweg"
voor grotere voorkeur voor de groene wegen kies je tolweg vermijden.
uit de FAQ van de motorkaart:
"De meest gesteld vraag die we krijgen is: "Wat zijn nu de beste instellingen?"
Daar kunnen we kort over zijn, zet bij je navigatie-instellingen de routevoorkeur op "snellere tijd" en zet bij vermijdingen een vinkje bij "tolwegen vermijden" en bij "u-bochten vermijden" (eventueel een vinkje bij "onverhard wegen"). Dat vinkje bij vermijd tolwegen is er juist voor dat de motorkaart de mooie wegen gaat kiezen, het overige (niet mooie) wegennet hebben we tolweg genoemd.
Verder hoef je helemaal geen vermijdinginstellingen te doen, dat regelt de motorkaart voor je. Sterker nog als je wel zaken laat vermijden als bijvoorbeeld "snelweg", dan kan het zijn dat de motorkaart je net niet op die mooiste weggetjes stuurt."
voor grotere voorkeur voor de groene wegen kies je tolweg vermijden.
uit de FAQ van de motorkaart:
"De meest gesteld vraag die we krijgen is: "Wat zijn nu de beste instellingen?"
Daar kunnen we kort over zijn, zet bij je navigatie-instellingen de routevoorkeur op "snellere tijd" en zet bij vermijdingen een vinkje bij "tolwegen vermijden" en bij "u-bochten vermijden" (eventueel een vinkje bij "onverhard wegen"). Dat vinkje bij vermijd tolwegen is er juist voor dat de motorkaart de mooie wegen gaat kiezen, het overige (niet mooie) wegennet hebben we tolweg genoemd.
Verder hoef je helemaal geen vermijdinginstellingen te doen, dat regelt de motorkaart voor je. Sterker nog als je wel zaken laat vermijden als bijvoorbeeld "snelweg", dan kan het zijn dat de motorkaart je net niet op die mooiste weggetjes stuurt."
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
De opmerking/vraag betrof de Zumo220 resp de Montana.Hans Schipper schreef:Uit ervaring weet ik dat een Z220 inderdaad een heel ander algorithme heeft dan een Z550 of Z660. Dat kan zo maar heel wat km's schelen.
Uit eigen ervaring met de Montana kan ik melden dat deze inderdaad afwijkend van de Zumo220 rekent. Dat is blijkbaar inherent aan het toestel. Ik heb verschillende routes ermee gereden samen met een motormaat met de Zumo220 en een andere motormaat met de Zumo660. Grappig dat we alledrie andere routes voorgeschoteld kregen. Was maar minimaal, maar toch. Uiteindelijk berekende de Zumo660 de oorspronkelijke route het best.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
We stonden boven aan het Amerikaans Monument van Montsec (Butte de Montsec) en hebben daar laten berekenen naar het centrum in Metz. Dat is volgens Google Maps ong. 63 km. Op die afstand is 20 km toch wel wat, vind ik ....HaWee schreef:zoals FM al aangaf:
20 km verschil op 10 km is veel, op 300 km is het niet veel.
Je hebt nog geen antwoord gegeven op die vraag.
In je bericht staat Montsec > Metz , als ik dat bekijk kom ik uit op een route van 480 km dus dan is 20 km verschil helemaal niks. (maar ik weet dat er meer gelijksoortige namen zijn in Frankrijk (en niet alleen daar) dus waarschijnlijk heb jij het over een kortere rit)
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Das inderdaad veel. Toch maar eens kijken naar de routeringsinstellingen van beide toestellen. Mijn ervaring was dit echt niet. Wel merkte ik dat na veranderen van de activiteitenstelling de Montana soms opnieuw ingesteld moest worden. bv van motor naar mtb, hij stond dan soms nog op mtb instellingen. Dan krijg je uiteraard ook hele rare dingen.Erreske schreef:We stonden boven aan het Amerikaans Monument van Montsec (Butte de Montsec) en hebben daar laten berekenen naar het centrum in Metz. Dat is volgens Google Maps ong. 63 km. Op die afstand is 20 km toch wel wat, vind ik ....
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Nee, aan de instellingen van de Montana ligt het zeker niet, die had ik nog gecheckt voordat ik de route liet berekenen.Rush FZ1N schreef:Das inderdaad veel. Toch maar eens kijken naar de routeringsinstellingen van beide toestellen. Mijn ervaring was dit echt niet. Wel merkte ik dat na veranderen van de activiteitenstelling de Montana soms opnieuw ingesteld moest worden. bv van motor naar mtb, hij stond dan soms nog op mtb instellingen. Dan krijg je uiteraard ook hele rare dingen.Erreske schreef:We stonden boven aan het Amerikaans Monument van Montsec (Butte de Montsec) en hebben daar laten berekenen naar het centrum in Metz. Dat is volgens Google Maps ong. 63 km. Op die afstand is 20 km toch wel wat, vind ik ....
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Je kan deze opmerking natuurlijk nog dikwijls herhalen. Maar als je door verschillende toestellen een route laat berekenen moet je gewoon accepteren dat er grotere of kleinere verschillen in zitten.Erreske schreef:....Dat is volgens Google Maps ong. 63 km. Op die afstand is 20 km toch wel wat, vind ik ....
Als je dat wilt voorkomen moet je in beide toestellen een track zetten en deze laten omrekenen naar een route (als dat kan)
Ik heb net een route, van thuis naar een adres, laten berekenen door een ZUMO 550 28km, een ZUMO 590 29km en een ZUMO 340 33km. Alle drie de toestellen sturen me anders. De 550 en 590 over kleinere wegen en de 340 neemt een stukje autoweg.
Er zitten nou eenmaal verschillende logeritmen in de toestellen en die berekenen op hun eigen manier.
Wij rijden samen met de 590 en de 340 en diegene die voorop rijdt bepaald de route... en als mijn vrouw voor rijdt moet ik nog al eens laten herberekenen....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Groot verschil routering Zumo - Montana
Ik heb er helemaal geen probleem mee dat verschillende toestellen een verschillende route berekenen, als ik met de motor op vakantie ga en op de Onroute kaart rij heb ik tijd zat en moét niks. Ik vond het alleen opmerkelijk dat er zoveel verschil kwa afstand zat op zo'n relatief korte rit en vroeg me gewoon af hoe dat zou komen.RonalT schreef:Je kan deze opmerking natuurlijk nog dikwijls herhalen. Maar als je door verschillende toestellen een route laat berekenen moet je gewoon accepteren dat er grotere of kleinere verschillen in zitten.Erreske schreef:....Dat is volgens Google Maps ong. 63 km. Op die afstand is 20 km toch wel wat, vind ik ....
Als je dat wilt voorkomen moet je in beide toestellen een track zetten en deze laten omrekenen naar een route (als dat kan)
Meer moet je daar niet achter zoeken