Beste,
mijn ZUMO 590 zet me blijkbaar enkele meters naast mijn echte positie, waardoor de navigatie fout loopt. Vooral bij autosnelwegen komt dit voor. Het gevolg is dat de GPS denkt dat ik (plots) op een parallelweg rijdt of dat ik afrit neem. Opvallend is dat dit zelfs voorkomt op rechte stukken autostrade, zonder dat er een op- of afrit is of er andere wegen in de buurt zijn. Raar, want 100 meter voordien reed ik nog op de autostrade (houdt blijkbaar aldus geen rekening met het verloop van de rit). Hierdoor gaat de GPS telkens herberekenen, met vaak een routesuggestie over secundaire wegen (waar ik dus niet op rijd).
Heeft iemand hier ervaring mee? Hoe kan dit opgelost worden? Het toestel wordt geregeld geupdate via Garmin Express en ik heb hem zelfs al eens volledig gereset.
Daarenboven krijg ik sinds enige tijd ook geen 'tweede scherm' meer om een afrit meer gedetailleerd weer te geven.
Met vriendelijke groeten,
Gert
fouten door situering enkele meters naast de weg
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: fouten door situering enkele meters naast de weg
heb je misschien sinds kort (tenminste ik neem aan dat deze toestand nieuw is?) iets veranderd aan het voertuig.
Extra electronica (muziek/camera/radio/intercom/? ) of andere bedrading oid.
Het zou nl misschien kunnen worden veroorzaakt door electro magnetische storing. De gps signalen zijn zeer zwak en als er in de buurt van die frequentie (door harmonischen van een ander signaal) extra signalen komen kan dit tot dit soort verwarring leiden.
Extra electronica (muziek/camera/radio/intercom/? ) of andere bedrading oid.
Het zou nl misschien kunnen worden veroorzaakt door electro magnetische storing. De gps signalen zijn zeer zwak en als er in de buurt van die frequentie (door harmonischen van een ander signaal) extra signalen komen kan dit tot dit soort verwarring leiden.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: fouten door situering enkele meters naast de weg
neen, want ook op mijn motor heb ik hetzelfde probleem.
Re: fouten door situering enkele meters naast de weg
Verschillende kaarten actief?
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.