etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Dag
ik ben nieuw hier en een fanatiek fietser. nu wilde ik lange tochten gaan maken met navigatie. Ik heb een aantal routes gedownload en via basecamp op mn Garmin gezet.
Als ik een adres intik dan krijg ik een perfecte navigatie met pijl aanwijzing en straat maar als ik een route ga rijden dan krijg ik alleen maar een overzichtskaart.
verder vraagt ie waarheen. ik selecteer dan een track en vervolgens bij GA schaketlt ie over naar een andere track op de kaart en doet verder nog niets,
Ik ben verder echt geen pc dommie maar ik begrijp er echt niets van. heel frustrerend
ik ben nieuw hier en een fanatiek fietser. nu wilde ik lange tochten gaan maken met navigatie. Ik heb een aantal routes gedownload en via basecamp op mn Garmin gezet.
Als ik een adres intik dan krijg ik een perfecte navigatie met pijl aanwijzing en straat maar als ik een route ga rijden dan krijg ik alleen maar een overzichtskaart.
verder vraagt ie waarheen. ik selecteer dan een track en vervolgens bij GA schaketlt ie over naar een andere track op de kaart en doet verder nog niets,
Ik ben verder echt geen pc dommie maar ik begrijp er echt niets van. heel frustrerend
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
bij Waarheen een track openen? De track dien je te openen met de app, niet met waarheen mits de etrex werkt zoals alle andere Garmins.
hij schakelt waarschijnlijk over naar de nog actieve track die je niet gestopt hebt
hij schakelt waarschijnlijk over naar de nog actieve track die je niet gestopt hebt
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Ik denk zomaar dat je geen routes hebt gedownload maar "Tracks" of in het Nederlands Sporen. Die routeren niet met aanwijzingen. Het is de eeuwige spraakverwarring....
Wanneer je zo'n spoor actief maakt met GA dan wordt het spoor margenta van kleur. Je krijgt in het de overige schermen wel meer info. Hoever nog naar bestemming en het hoogteprofiel wat je nog te wachten staat.
Je hoeft overigens niet het spoor actief te maken, maar kunt ook gewoon het kruimelspoor volgen.
Geeft het spoor verkeerde informatie, dan kun je zo'n spoor ook omkeren in de gps.
Veel lange afstand fietsers werken liever met sporen dan met routes. Dat heeft zo zijn voordelen.
edit: Wanneer je een adres intikt en voor GA kiest dan gaat de gps routeren. Overigens kun je ook routes downloaden, maar dat is niet altijd succes, want je die zijn vaak op een andere kaart gemaakt en je gps doet dan een herberekening met vaak ongewenst effect.
Wanneer je zo'n spoor actief maakt met GA dan wordt het spoor margenta van kleur. Je krijgt in het de overige schermen wel meer info. Hoever nog naar bestemming en het hoogteprofiel wat je nog te wachten staat.
Je hoeft overigens niet het spoor actief te maken, maar kunt ook gewoon het kruimelspoor volgen.
Geeft het spoor verkeerde informatie, dan kun je zo'n spoor ook omkeren in de gps.
Veel lange afstand fietsers werken liever met sporen dan met routes. Dat heeft zo zijn voordelen.
edit: Wanneer je een adres intikt en voor GA kiest dan gaat de gps routeren. Overigens kun je ook routes downloaden, maar dat is niet altijd succes, want je die zijn vaak op een andere kaart gemaakt en je gps doet dan een herberekening met vaak ongewenst effect.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
ik denk dat je je eerst een beetje zult moeten verdiepen in hoe het werkt en wat wat is.
je zegt dat je een route download van het net, helaas zijn de meeste "routes" voor fietsen op het net geen routes maar tracks (en ergens ook maar goed want een route is kaartafhankelijk en jij hebt waarschijnlijk niet dezelfde kaart als de poster van de route)
eerst even over de inhoud van je vraag:
mn Garmin (welke , er zijn er vele tientallen verschillende)
als ik een route ga rijden ... , welke handelingen voer je uit, compleet en uitvoerig , waarschijnlijk doe je iets verkeerd en wat dat weten we niet als je niet verteld wat je doet
In het algemeen, hoe uitvoeriger en completer de vraag hoe sneller je een antwoord hebt dat je verder helpt.
zoals gezegd, een route is kaartafhankelijk welke kaart (routerend) heb je in je gps en heb je die kaart gekozen (en alleen die plus de basiskaart) en welke routeringsinstellingen heb je ingesteld.
je probleem met de track is al door guzzi vero beantwoord ,
veel fietsers gebruiken liever de track dan de route omdat de track kaartonafhankelijk is en altijd hetzelfde blijft. Maar dan moet je inderdaad de track wel op de juiste manier oproepen.
Als je dan gaat fietsen zie je de track op je scherm met daarop je eigen positie als een symbooltje en de kaart met track schuift dan op zodat je positie netjes in het midden blijft staan.
Je navigeert door te zorgen dat je positiepijltje netjes de track volgt, klaar.
als je wel een route wilt rijden bv naar een adres dan moet je een geschikte kaart hebben (bv openfietsmap.nl ) en je routeringsinstellingen juist kiezen (zie Tips&Tricks) en dan kun je een adres intypen en daar naar toe geleid worden.
Maar het is heel simpel, hoe meer mogelijkheden een apparaat heeft hoe meer tijd je er in moet stoppen om die mogelijkheden er uit te halen, een simpele autogps kun je aansluiten, aanzetten , adres intypen en rijden.
Voor een outdoor gps die je voor heel veel verschillende soorten navigatie kunt gebruiken zul je je toch even in de mogelijkheden moeten verdiepen.
edit: een deel van mijn antwoord is ook al door e.vdwerf gegeven maar misschien vullen de antwoorden elkaar aan.
je zegt dat je een route download van het net, helaas zijn de meeste "routes" voor fietsen op het net geen routes maar tracks (en ergens ook maar goed want een route is kaartafhankelijk en jij hebt waarschijnlijk niet dezelfde kaart als de poster van de route)
eerst even over de inhoud van je vraag:
mn Garmin (welke , er zijn er vele tientallen verschillende)
als ik een route ga rijden ... , welke handelingen voer je uit, compleet en uitvoerig , waarschijnlijk doe je iets verkeerd en wat dat weten we niet als je niet verteld wat je doet
In het algemeen, hoe uitvoeriger en completer de vraag hoe sneller je een antwoord hebt dat je verder helpt.
zoals gezegd, een route is kaartafhankelijk welke kaart (routerend) heb je in je gps en heb je die kaart gekozen (en alleen die plus de basiskaart) en welke routeringsinstellingen heb je ingesteld.
je probleem met de track is al door guzzi vero beantwoord ,
veel fietsers gebruiken liever de track dan de route omdat de track kaartonafhankelijk is en altijd hetzelfde blijft. Maar dan moet je inderdaad de track wel op de juiste manier oproepen.
Als je dan gaat fietsen zie je de track op je scherm met daarop je eigen positie als een symbooltje en de kaart met track schuift dan op zodat je positie netjes in het midden blijft staan.
Je navigeert door te zorgen dat je positiepijltje netjes de track volgt, klaar.
als je wel een route wilt rijden bv naar een adres dan moet je een geschikte kaart hebben (bv openfietsmap.nl ) en je routeringsinstellingen juist kiezen (zie Tips&Tricks) en dan kun je een adres intypen en daar naar toe geleid worden.
Maar het is heel simpel, hoe meer mogelijkheden een apparaat heeft hoe meer tijd je er in moet stoppen om die mogelijkheden er uit te halen, een simpele autogps kun je aansluiten, aanzetten , adres intypen en rijden.
Voor een outdoor gps die je voor heel veel verschillende soorten navigatie kunt gebruiken zul je je toch even in de mogelijkheden moeten verdiepen.
edit: een deel van mijn antwoord is ook al door e.vdwerf gegeven maar misschien vullen de antwoorden elkaar aan.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Ik sluit het apparaat aan op de pc en open in basecamp. Daar zet ik de gedownloade route op de kaart. Dan kan ik er of een spoor of een route van maken,
Ok ik verzend dan de route naar mijn etrex. Enerzijds staat ie dan bij sporen of bij routes. De route wordt niet geaccepteerd want heeft teveel waypoints. De track kan ik niet volgen want er staat alleen een overzicht op mn etrex.
Tik ik een adres is dan werkt ie wel. dan krijg ik duidelijke aanwijzingen en piepjes om af te slaan. De kaart staat dan ook ingezoomd.
Ik heb een prfiel aangemaakt met voorkeuren. welke kaart wat te vermijden ed
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
a: maak je plaatje aub een stuk kleiner zodat het op een normaal scherm past.
b:
c: De route wordt niet geaccepteerd vanwege te veel waypoints : dat kun je verhelpen door ofwel de route te filteren op aantal punten bij oversturen , ofwel dit opschonen te doen met RTW tool http://www.javawa.nl/rtwtool.html ofwel (beter) de route zelf nieuw te maken met als voorbeeld de gedownloade track of route en dan op de juiste manier nl door weinig punten te gebruiken (begin , midden, eind ) en dan te corrigeren wat de kaart er van maakt met een paar extra punten tot de route juist is.
advies: verdiep je eerst in in je gps en de mogelijkheden en de methodes om datgene te bereiken wat je wilt bereiken met de gps ipv te roepen dat het een zooitje is.
info vind je op vele plaatsen:
Hier op het forum in het forumdeel : Helpdesk - Instructiefilms , in Helpdesk - Software - Basecamp (en andere onderdelen) in Helpdesk-Toestellen-Etrex 10/20/30 (aannemende dat je die hebt en niet een touch of een oude generatie Etrex want je hebt ook nog steeds niet vermeld welke gps je hebt)
Verder hier bovenin het scherm onderaan de Waypoint banner , de keuzes Cursus , MyWaypoint en Waypoint TV
En verder buiten dit forum, een beperkte lijst in willekeurige volgorde want er is nog veel meer
https://www.mrgps.nl/kennisbank/outdoornavigatie/
http://forum.gps-expert.nl/
http://www.gps-info.nl/
b:
dit geeft dus nog steeds geen antwoord op de vraag welke kaart je hebt nog op de vraag van de instellingen van de routering, je hebt een profiel gemaakt maar verteld niet wat daar in staat dus non info voor ons.edwin e schreef: De route wordt niet geaccepteerd want heeft teveel waypoints. De track kan ik niet volgen want er staat alleen een overzicht op mn etrex.
Tik ik een adres is dan werkt ie wel. dan krijg ik duidelijke aanwijzingen en piepjes om af te slaan. De kaart staat dan ook ingezoomd.
Ik heb een prfiel aangemaakt met voorkeuren. welke kaart wat te vermijden ed
c: De route wordt niet geaccepteerd vanwege te veel waypoints : dat kun je verhelpen door ofwel de route te filteren op aantal punten bij oversturen , ofwel dit opschonen te doen met RTW tool http://www.javawa.nl/rtwtool.html ofwel (beter) de route zelf nieuw te maken met als voorbeeld de gedownloade track of route en dan op de juiste manier nl door weinig punten te gebruiken (begin , midden, eind ) en dan te corrigeren wat de kaart er van maakt met een paar extra punten tot de route juist is.
advies: verdiep je eerst in in je gps en de mogelijkheden en de methodes om datgene te bereiken wat je wilt bereiken met de gps ipv te roepen dat het een zooitje is.
info vind je op vele plaatsen:
Hier op het forum in het forumdeel : Helpdesk - Instructiefilms , in Helpdesk - Software - Basecamp (en andere onderdelen) in Helpdesk-Toestellen-Etrex 10/20/30 (aannemende dat je die hebt en niet een touch of een oude generatie Etrex want je hebt ook nog steeds niet vermeld welke gps je hebt)
Verder hier bovenin het scherm onderaan de Waypoint banner , de keuzes Cursus , MyWaypoint en Waypoint TV
En verder buiten dit forum, een beperkte lijst in willekeurige volgorde want er is nog veel meer
https://www.mrgps.nl/kennisbank/outdoornavigatie/
http://forum.gps-expert.nl/
http://www.gps-info.nl/
"Always Look on the Bright Side of Life"
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Misschien onlangs dit toestel aangeschaft en vol ongeduld om ermee op pad te gaan, kan ik begrijpen, maar toch ... het toestel maakt er echt geen zooitje van.
Navigatie kan met behulp van middelen als je Etrex veel simpeler worden dan 'vroeger', als je de mogelijkheden en beperkingen daarvan kent.
Het betekent wel dat je er tijd in moet steken om met een Outdoor toestel goed overweg te kunnen.
Je zult er veel profijt van hebben eerst eens een weekje of zo jezelf in te lezen, er is voldoende materiaal te vinden c.q. te koop.
Vooral veel experimenteren met je toestel, de eigenschappen van routes, tracks, viapunten begrijpen en gaandeweg neem je dan afstand van je begin als 'navigatie-dommie'
De bijgeleverde handleiding voldoet daarvoor bij lange na niet.
Alvast 1 opmerking: Een routerende-route mag maximaal 50 viapunten bevatten, een directe route maximaal 250 punten, een track 10.000 of zelfs meer bij diverse modellen.
p.s. je afbeelding is veel te groot om overzichtelijk te zijn, dat zag je zelf al ?
Navigatie kan met behulp van middelen als je Etrex veel simpeler worden dan 'vroeger', als je de mogelijkheden en beperkingen daarvan kent.
Het betekent wel dat je er tijd in moet steken om met een Outdoor toestel goed overweg te kunnen.
Je zult er veel profijt van hebben eerst eens een weekje of zo jezelf in te lezen, er is voldoende materiaal te vinden c.q. te koop.
Vooral veel experimenteren met je toestel, de eigenschappen van routes, tracks, viapunten begrijpen en gaandeweg neem je dan afstand van je begin als 'navigatie-dommie'
De bijgeleverde handleiding voldoet daarvoor bij lange na niet.
Alvast 1 opmerking: Een routerende-route mag maximaal 50 viapunten bevatten, een directe route maximaal 250 punten, een track 10.000 of zelfs meer bij diverse modellen.
p.s. je afbeelding is veel te groot om overzichtelijk te zijn, dat zag je zelf al ?
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Voor zover ik kan kijken zie ik op het toestel de DEM basiskaart. Je hebt dus een gps garmin etrex 20 zonder bruikbare routerende kaart.
Dat schiet niet op. Al eerder is genoemd de openfietsmap. http://www.openfietsmap.nl .. met duidelijke uitleg hoe te installeren.
Je "moet" ook een beetje open staan om alles te leren. Wie geen geduld heeft lukt het nooit.
Dat leren kost je dagen zoniet weken.
Mijn buurman haalde zijn etrex drie maanden na aanschaf uit de doos... Egbert.. hij doet het niet! Er zaten dus nog geen batterijen in. En nu.. Ik wil naar Willemstad? Kom opschieten .. roept z'n vrouw. Leg het maar uit in 30 sec. Ding was nog aan het opstarten.
Vorig jaar... Egbert hij deed het niet in Italië... er zat geen kaart in. Dus wel..maar hoe zet je een kaart aan. Ook dit jaar zat er "geen" kaart in het toestel.
De gps staat nu te koop op marktplaats. Na drie jaar ongebruikt, want hij maakte er een zootje van.
edit: Het verhaal van Eric in het draadje van de GPS64 is wel tekenend hoe zoiets gaat. Ik ben er mee gestopt om mensen een gps te adviseren.. Zelf gebruik ik 'm met het grootste plezier ....Het dingetje zoals m'n kennissen 'm noemen heeft me uit veel benarde situaties gered.
Dat schiet niet op. Al eerder is genoemd de openfietsmap. http://www.openfietsmap.nl .. met duidelijke uitleg hoe te installeren.
Je "moet" ook een beetje open staan om alles te leren. Wie geen geduld heeft lukt het nooit.
Dat leren kost je dagen zoniet weken.
Mijn buurman haalde zijn etrex drie maanden na aanschaf uit de doos... Egbert.. hij doet het niet! Er zaten dus nog geen batterijen in. En nu.. Ik wil naar Willemstad? Kom opschieten .. roept z'n vrouw. Leg het maar uit in 30 sec. Ding was nog aan het opstarten.
Vorig jaar... Egbert hij deed het niet in Italië... er zat geen kaart in. Dus wel..maar hoe zet je een kaart aan. Ook dit jaar zat er "geen" kaart in het toestel.
De gps staat nu te koop op marktplaats. Na drie jaar ongebruikt, want hij maakte er een zootje van.
edit: Het verhaal van Eric in het draadje van de GPS64 is wel tekenend hoe zoiets gaat. Ik ben er mee gestopt om mensen een gps te adviseren.. Zelf gebruik ik 'm met het grootste plezier ....Het dingetje zoals m'n kennissen 'm noemen heeft me uit veel benarde situaties gered.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Van de andere kant: Hij kan adressen intikken en met een 'go_to' krijgt hij dan navigatie aanwijzingen ???e.vdwerf schreef:Voor zover ik kan kijken zie ik op het toestel de DEM basiskaart. Je hebt dus een gps garmin etrex 20 zonder bruikbare routerende kaart.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
Dat is waar..ja... hoewel mij etrex vista kon navigeren op de basiskaart. De touch kan het niet.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
na dank allemaal. Ik ben idd erg ongeduldig. Kan het niet hebben dat ik t niet meteen goed kan.
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
ik heb overigens een TopoActive Europa v4 kaart.
en er zit ook nog zon worldwide ding op. Ik heb ze beiden aangezet .
er is een openfietsmap van heel europa maar dat ding is meer dan 10 gig.
en er zit ook nog zon worldwide ding op. Ik heb ze beiden aangezet .
er is een openfietsmap van heel europa maar dat ding is meer dan 10 gig.
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
ok
ik heb een garmin etrex 20 x
een TopoActive Europa v4 kaart
basecamp
Ik maak een route in basecamp
Zet em op mn toestel
zet toestel aan
waarheen???
selecteer die route en krijg dan alleen maar overzicht geen aanwijzingen
terwijl als ik een adres intik ik netjes ingezoomd wordt op de kaart afslag aanwijzingen krijg en meer.
Ik doe iets fout dat weet ik zeker maar wat.
\
waarschijnlijk moet ik echt gaan studeren. hahaha
Ik dacht gewoon gaan met die banaan.
en nee ik wil niet als Egbert mn toestel weer te koop aanbieden omdat ik nu iets niet snap
ik heb een garmin etrex 20 x
een TopoActive Europa v4 kaart
basecamp
Ik maak een route in basecamp
Zet em op mn toestel
zet toestel aan
waarheen???
selecteer die route en krijg dan alleen maar overzicht geen aanwijzingen
terwijl als ik een adres intik ik netjes ingezoomd wordt op de kaart afslag aanwijzingen krijg en meer.
Ik doe iets fout dat weet ik zeker maar wat.
\
waarschijnlijk moet ik echt gaan studeren. hahaha
Ik dacht gewoon gaan met die banaan.
en nee ik wil niet als Egbert mn toestel weer te koop aanbieden omdat ik nu iets niet snap
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
nog een vraag
kun je twee kaarten tegelijk open zetten. en gaat dat niet storen met elkaar.
Heb nu topoactive v4 europe maar ook openfietsmap benelux
kun je twee kaarten tegelijk open zetten. en gaat dat niet storen met elkaar.
Heb nu topoactive v4 europe maar ook openfietsmap benelux
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: etrex gebruiker nieuw. navigatie is een zootje
dat geeft zeker problemen.
je mag altijd maar één routerende kaart aan hebben (dus of topoactive of openfietsmap of een andere kaart) verder is het nodig/nuttig om de basiskaart altijd aan te hebben staan.
als je een route maakt in basecamp is het van belang om deze route ook in de gps te gebruiken met deze zelfde kaart . verder moeten de routeringsinstellingen in Basecamp en de gps bij deze kaart zoveel mogelijk gelijk staan.
Lees vooral de info bij openfietsmap zowel in de leesmij als in de Tips&Tricks over de juiste instellingen (die lijken nl niet "logisch" )
je mag altijd maar één routerende kaart aan hebben (dus of topoactive of openfietsmap of een andere kaart) verder is het nodig/nuttig om de basiskaart altijd aan te hebben staan.
als je een route maakt in basecamp is het van belang om deze route ook in de gps te gebruiken met deze zelfde kaart . verder moeten de routeringsinstellingen in Basecamp en de gps bij deze kaart zoveel mogelijk gelijk staan.
Lees vooral de info bij openfietsmap zowel in de leesmij als in de Tips&Tricks over de juiste instellingen (die lijken nl niet "logisch" )
"Always Look on the Bright Side of Life"