Zeer groot probleem Zumo 590
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Neen dat is niet standaard. Jarenlang is dat niet noodzakelijk geweest, en volgens mij nog steeds niet. Al mijn voorgaande toestellen slikten elke route nagenoeg foutloos. En reken maar dat dat er wat waren, meer dan 500 de afgelopen jaren.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
[quote="Hunter6" Al mijn voorgaande toestellen slikten elke route nagenoeg foutloos. En reken maar dat dat er wat waren, meer dan 500 de afgelopen jaren. [/quote]
elke 3 dagen een andere gps?
De afgelopen paar jaar is het hier op het forum echt standaard om te adviseren om een route met je eigen kaart te herberekenen
elke 3 dagen een andere gps?
De afgelopen paar jaar is het hier op het forum echt standaard om te adviseren om een route met je eigen kaart te herberekenen
"Always Look on the Bright Side of Life"
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3862
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Je kon inderdaad routes zo in sommige toestellen stoppen, de Z550 is er o.a. een voorbeeld van.
Dikwijls ging dat wel goed, maar in geval van verschillende kaarten (gebruikt door de maker en een andere in jouw toestel) wilde dat toch wel eens voor ongewenste effecten zorgen.
Zo had ik ooit geen aanwijzingen tijdens een rit. Die was op een enkele jaren oudere kaart gemaakt. Even herberekenen en het probleem was opgelost.
Vandaar dat het altijd al aan te raden is om te herberekenen....
Dikwijls ging dat wel goed, maar in geval van verschillende kaarten (gebruikt door de maker en een andere in jouw toestel) wilde dat toch wel eens voor ongewenste effecten zorgen.
Zo had ik ooit geen aanwijzingen tijdens een rit. Die was op een enkele jaren oudere kaart gemaakt. Even herberekenen en het probleem was opgelost.
Vandaar dat het altijd al aan te raden is om te herberekenen....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 1
- Lid geworden op: 7 aug 2017 20:02
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Ik heb ditzelfde probleem ervaren deze zomer in Frankrijk. Ik werk met tracks die ik in mijn navigatie omzet naar routes.
Is er al meer bekend over dit probleem, of een oplossing? Ik kan het niet vinden
Gr. Rick
Is er al meer bekend over dit probleem, of een oplossing? Ik kan het niet vinden
Gr. Rick
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Mijn ervaring is dat tracks naar routes omzetten vrijwel altijd feilloos gaat. Af en toe zit er een klein verschil in, maar eigenlijk niet de moeite waard. En als je de GPS niet als blindengeleidehond gebruikt, maar zelf blijft opletten gaat er eigenlijk niet veel verkeerd.
Ik verbaas me over deze berichten dat de 590 "zelf de routes gaat veranderen". In principe kan dat niet, zeker niet als je die door het toestel uit een track laat berekenen, tenzij......
- je het automatisch herberekenen aan hebt laten staan (controleer maar even voor de zekerheid....)
- je meer dan één kaart actief hebt (dit kan allerlei ongewenste effecten geven)
Ik verbaas me over deze berichten dat de 590 "zelf de routes gaat veranderen". In principe kan dat niet, zeker niet als je die door het toestel uit een track laat berekenen, tenzij......
- je het automatisch herberekenen aan hebt laten staan (controleer maar even voor de zekerheid....)
- je meer dan één kaart actief hebt (dit kan allerlei ongewenste effecten geven)
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Je moet opletten ,met het berekenen vanuit een track, met wegen die opgespitst zijn in twee aparte vakken zoals snelwegen. Wanneer de track op het andere gedeelte ligt durft hij soms rare dingen berekenen. Heb dit enkele malen ondervonden door einde naar begin te berekenen. Wanneer je rond steden een ring neemt moet je opletten.
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Als dit gebeurt betekent het dat de route, waar de track vanaf geleid is, niet goed is gemaakt! Ik ga natuurlijk wel uit van een "perfecte" route.
En nog iets bedacht: als er in de track punten naast de weg staan wil de route ook wel eens iets anders uitpakken. Bij kleine afwijkingen is dat niet zo spannend, maar als de punten een flink stuk van de weg afliggen.... Ook daarop letten dus!
En nog iets bedacht: als er in de track punten naast de weg staan wil de route ook wel eens iets anders uitpakken. Bij kleine afwijkingen is dat niet zo spannend, maar als de punten een flink stuk van de weg afliggen.... Ook daarop letten dus!
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Ik ga er ook vanuit dat de zumo een perfecte route maakt van de track. Maar dat is niet altijd zo. En in het geval dat ik hierboven vernoem moet je opletten daar durft het al eens verkeerd gaan.
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Dan is nog de vraag over welk probleem Rick het heeft. Het draadje is wel met een heel ander probleem begonnen.rickbuddingh schreef:Ik heb ditzelfde probleem ervaren deze zomer in Frankrijk.
Het omzetten van een spoor naar een route in de Zumo zelf ervaar ik niet als een probleem waar nog een oplossing voor gezocht moet worden. Zoals de vorige heren al duidelijk gemaakt hebben, dat loopt meestal goed, met de genoemde punten waarvoor je moet opletten. Maar over het algemeen is er geen probleem als het een spoor is wat een track is van een effectief gereden route, of als het een spoor is van zelf een gemaakte route.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3862
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zeer groot probleem Zumo 590
Dat geldt niet alleen voor een track, maar ook voor een route. Het verloop van de weg is in een andere kaartversie ook wel eens anders.bartho schreef:....met wegen die opgespitst zijn in twee aparte vakken zoals snelwegen. Wanneer de track op het andere gedeelte ligt durft hij soms rare dingen berekenen....
Al verschillende keren gemerkt dat een oudere route hierdoor in de fout ging.
Ook een kennis maakte het mee dat hij een route naar de Eifel had die hij als route terug wilde gebruiken, na omkeren was de route ineens 2 maal zo lang, doordat gedeelte heen-terug-heen gereden werden. Na verleggen van punten was de lengte weer normaal.
Opletten moet je altijd.
Ik voer niet graag een route of track zo maar in, liever eerst even bekijken in Basecamp. En eventueel een gecorrigeerde route gebruiken. Mijn eigen 'vakkennis' is bekend, wat ik van een ander krijg moet ik altijd maar afwachten.
Dus tablet in de koffer bij....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets