route downloaden in zumo 550
-
- Berichten: 3
- Lid geworden op: 25 sep 2017 09:38
Re: route downloaden in zumo 550
Onderstaande tekst vond ik bij het zoeken op internet van 2014.
"Als de route een gpx-bestand is, kan je wel degelijk de route rechtstreeks in je Zumo550 zetten. Maar het bestand moet wel komen te staan in de map Garmin(de schijf die je Zumo vertegenwoordigt)/Garmin/gpx .
Als je daarna je Zumo loskoppelt en aanzet (kan ook dat hij vanzelf opstart), komt hij binnen de minuut waarschuwen dat er nieuwe gegevens gevonden zijn, en vraagt hij of je ze wil importeren. Dan zeg je natuurlijk 'JA', en je kiest routes om de routes te importeren. Als dat gedaan is (zou wel enige tijd kunnen duren in de veronderstelling dat de route niet in hetzelfde kaartmateriaal gemaakt is als dat in jouw Zumo), dan kan je via 'waarheen' - 'routes' je route(s) selecteren."
Alles gedaan zoals boven genoemd, echter in "Waaarheen" en onder "Recent gevonden" krijg ik alleen maar de melding "Geen data beschikbaar".
Zit er een bug in mijn zumo of heeft iemand nog een oplossing?
"Als de route een gpx-bestand is, kan je wel degelijk de route rechtstreeks in je Zumo550 zetten. Maar het bestand moet wel komen te staan in de map Garmin(de schijf die je Zumo vertegenwoordigt)/Garmin/gpx .
Als je daarna je Zumo loskoppelt en aanzet (kan ook dat hij vanzelf opstart), komt hij binnen de minuut waarschuwen dat er nieuwe gegevens gevonden zijn, en vraagt hij of je ze wil importeren. Dan zeg je natuurlijk 'JA', en je kiest routes om de routes te importeren. Als dat gedaan is (zou wel enige tijd kunnen duren in de veronderstelling dat de route niet in hetzelfde kaartmateriaal gemaakt is als dat in jouw Zumo), dan kan je via 'waarheen' - 'routes' je route(s) selecteren."
Alles gedaan zoals boven genoemd, echter in "Waaarheen" en onder "Recent gevonden" krijg ik alleen maar de melding "Geen data beschikbaar".
Zit er een bug in mijn zumo of heeft iemand nog een oplossing?
Re: route downloaden in zumo 550
En waar in mijn verhaal gaat het over 'recent gevonden' ???? Ik lees toch duidelijk 'waarheen - routes'
Maar het gevaar met het rechtstreeks plaatsen van een gpx-bestand is dat je niet weet of er ûberhaupt een route in dat bestand zit. Het kan evengoed een spoor zijn. Ondertussen heb ik al een tijdje geen Zumo550 meer, en ik kan me niet meer herinneren hoe een 550 een spoor omzet naar een route. Doet hij dat automatisch, of moet je nog een handeling doen? Ik weet het niet meer.
Maar het gevaar met het rechtstreeks plaatsen van een gpx-bestand is dat je niet weet of er ûberhaupt een route in dat bestand zit. Het kan evengoed een spoor zijn. Ondertussen heb ik al een tijdje geen Zumo550 meer, en ik kan me niet meer herinneren hoe een 550 een spoor omzet naar een route. Doet hij dat automatisch, of moet je nog een handeling doen? Ik weet het niet meer.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
De 550 vraagt je om de tracks te importeren, net als bij routes.
@Peter van Leeningen: Misschien is het handig om even het betreffende GPX-bestand toe te voegen aan een reactie hier, dan kunnen we even kijken of er iets mee aan de hand is.
@Peter van Leeningen: Misschien is het handig om even het betreffende GPX-bestand toe te voegen aan een reactie hier, dan kunnen we even kijken of er iets mee aan de hand is.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Dat gevaar is niet zo groot, want als je een 550 opstart en er zit een nieuwe route en/of een nieuwe track in komt het toestel met de melding dat er "nieuwe gegevens gevonden zijn. Moet ik die importeren?". Als je dan JA aanklik krijg je een scherm waar of "routes" of "triplogs" gekozen kunnen worden. Op dat moment is het dus duidelijk wat het is.FM schreef:....
Maar het gevaar met het rechtstreeks plaatsen van een gpx-bestand is dat je niet weet of er ûberhaupt een route in dat bestand zit. Het kan evengoed een spoor zijn.
....
Dan kies ik routes en het toestel begint te berekenen. Als het kaartmateriaal waarin de route is gemaakt hetzelfde is als de kaart op het toestel gaat dat vlug, als dat verschillend is duurt het lang.
Of ik kies tracks, ook dat duurt even.
Onder NAVIGEER vind je ROUTES waarin je de geimporteerde route en track zult vinden.
Voor de duidelijkheid zet ik in Basecamp in de tracknaam altijd het woord TRACK voordat ik de boel naar de 550 stuur (is niet noodzakelijk). Dus de namen zijn 'Motorroute' en/of 'Motorroute track' deze stuur ik vanuit Basecamp via BESTAND en EXPORTEREN naar het toestel naar de map GARMIN/GPX
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: route downloaden in zumo 550
Kijk, ik was dus al vergeten dat de 550 zo werktRonalT schreef:Dat gevaar is niet zo groot, want als je een 550 opstart en er zit een nieuwe route en/of een nieuwe track in komt het toestel met de melding dat er "nieuwe gegevens gevonden zijn. Moet ik die importeren?". Als je dan JA aanklik krijg je een scherm waar of "routes" of "triplogs" gekozen kunnen worden. Op dat moment is het dus duidelijk wat het is.FM schreef:....
Maar het gevaar met het rechtstreeks plaatsen van een gpx-bestand is dat je niet weet of er ûberhaupt een route in dat bestand zit. Het kan evengoed een spoor zijn.
....
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Geeft niet, ik had het ook niet geweten als er geen 550 onder handbereik lag. Dus even uitgeprobeerd......
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 3
- Lid geworden op: 25 sep 2017 09:38
Re: route downloaden in zumo 550
In ieder geval goede tips. Maar nog geen oplossing.
Zie bijlage als een gpx bestand.
Zie bijlage als een gpx bestand.
- Bijlagen
-
- memmingen heen 2.gpx
- (609.15 KiB) 19 keer gedownload
-
- Berichten: 3
- Lid geworden op: 25 sep 2017 09:38
Re: route downloaden in zumo 550
In BaseCamp krijgen ik alle te importeren routes wel zichtbaar.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: route downloaden in zumo 550
ik heb geen Zumo maar heb de gpx even gedownload
Als ik hem importeer in Basecamp krijg ik een route met maar een paar tussenpunten en daartussen rechte lijnen.
Als ik hem op de CN laat herberekenen als auto (staat in de route) dan krijg ik een route van 622 km met alle routeaanwijzingen etc. en een verwachte rijtijd van bijna 11 uur
622 km is nogal een lange route
Ik weet niet of dat hoort te werken in een Z550
Als ik hem importeer in Basecamp krijg ik een route met maar een paar tussenpunten en daartussen rechte lijnen.
Als ik hem op de CN laat herberekenen als auto (staat in de route) dan krijg ik een route van 622 km met alle routeaanwijzingen etc. en een verwachte rijtijd van bijna 11 uur
622 km is nogal een lange route
Ik weet niet of dat hoort te werken in een Z550
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: route downloaden in zumo 550
Als het toestel bij de eerste keer opstarten na het plaatsen van het gpx-bestand niet zelf komt zeggen dat er nieuwe routes of tracks gevonden werden, kan je nog altijd zelf de importeeractie starten.
Uit mijn geheugen: gebruikersgegevens - importeer - tracks. Maar ook hier best even terugkoppeling van iemand die nog een 550 heeft.
Maar zoals Hawee al aangeeft: deze track zal niet lukken. Een track of route van + 600 km binnendoor, dat kan de 550 (en waarschijnlijk geen enkele Zumo) aan. Nogmaals een reden om toch elk bestand eerst even in Mapsource of Basecamp te openen. In dit geval zou ik de track in de helft splitsen en dan de 2 tracks in de Zumo importeren. Dat zal wel lukken.
Uit mijn geheugen: gebruikersgegevens - importeer - tracks. Maar ook hier best even terugkoppeling van iemand die nog een 550 heeft.
Maar zoals Hawee al aangeeft: deze track zal niet lukken. Een track of route van + 600 km binnendoor, dat kan de 550 (en waarschijnlijk geen enkele Zumo) aan. Nogmaals een reden om toch elk bestand eerst even in Mapsource of Basecamp te openen. In dit geval zou ik de track in de helft splitsen en dan de 2 tracks in de Zumo importeren. Dat zal wel lukken.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Bijna goed: {Sleuteltje rechtsonder} > Gebruikergegevens > Importeer gegevens > TriplogsFM schreef:Uit mijn geheugen: gebruikersgegevens - importeer - tracks. Maar ook hier best even terugkoppeling van iemand die nog een 550 heeft.
Mij zumo 500 vraagt gewoon netjes of ik de nieuwe data wil importeren, en doet dat ook. Het bestand bevat overigens zowel een route als een track. De route moet opnieuw herberekend worden (hij bestaat inderdaad uit maar een paar tussenpunten met rechte lijnen ertussen) en kan daardoor afwijken van het origineel. Met de track heeft de zumo bijzonder veel moeite en kan 'm niet helemaal verwerken. Dus inderdaad, beter even opknippen.FM schreef:Maar zoals Hawee al aangeeft: deze track zal niet lukken. Een track of route van + 600 km binnendoor, dat kan de 550 (en waarschijnlijk geen enkele Zumo) aan. Nogmaals een reden om toch elk bestand eerst even in Mapsource of Basecamp te openen. In dit geval zou ik de track in de helft splitsen en dan de 2 tracks in de Zumo importeren. Dat zal wel lukken.
De route is trouwens gemaakt met Myrouteapp. Waarom niet met MapSource of BaseCamp op dezelfde kaart als die in het toestel zit? Dat heeft toch wel de voorkeur bij een Garmin...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
De route is wel een beetje gammel.
Deze route is heel anders dan de route hiervoor in het topic (132km met 600 punten geloof ik)
In Basecamp herberekend op allerlei manieren, op geen enkele wijze kan ik de track volgen. Logisch, een route van meer dan 600 km met maar 6 routepunten er in is vragen om moeilijkheden.
Door het toevoegen van een stuk of 20 punten komt de route aardig overeen met de track.
Ook ik krijg netjes de vraag of de nieuwe gegevens geïmporteerd moeten worden.
Deze route en de track naar mijn 550 gestuurd en na veel rekenen krijg ik de opmerking dat de "route te lang is en de begeleiding wordt bij het naderen van de bestemming bijgewerkt. Dus deze route kan beter in tweeën gedeeld worden. Een route voor de ochtend en een voor de middag. Of voor dag 1 en dag 2
Ik moet overigens zeggen dat ik nog nooit een route heb gebruikt waarbij de route naar het einde wordt bijgewerkt, dus of dat goed gaat weet ik niet. Dus toch beter in 2 stukken delen. Maar importeren ging goed.
Nu wordt ondertussen de track geïmporteerd. Duurt ook lang....wacht....zucht....wacht....erg lang....al 52%....
Idem, route te lang wordt bij naderen van bestemming bijgewerkt.
Een stuk van 503km staat er in....
Op zich gaat alles goed. Geen problemen
Deze route is heel anders dan de route hiervoor in het topic (132km met 600 punten geloof ik)
In Basecamp herberekend op allerlei manieren, op geen enkele wijze kan ik de track volgen. Logisch, een route van meer dan 600 km met maar 6 routepunten er in is vragen om moeilijkheden.
Door het toevoegen van een stuk of 20 punten komt de route aardig overeen met de track.
Ook ik krijg netjes de vraag of de nieuwe gegevens geïmporteerd moeten worden.
Deze route en de track naar mijn 550 gestuurd en na veel rekenen krijg ik de opmerking dat de "route te lang is en de begeleiding wordt bij het naderen van de bestemming bijgewerkt. Dus deze route kan beter in tweeën gedeeld worden. Een route voor de ochtend en een voor de middag. Of voor dag 1 en dag 2
Ik moet overigens zeggen dat ik nog nooit een route heb gebruikt waarbij de route naar het einde wordt bijgewerkt, dus of dat goed gaat weet ik niet. Dus toch beter in 2 stukken delen. Maar importeren ging goed.
Nu wordt ondertussen de track geïmporteerd. Duurt ook lang....wacht....zucht....wacht....erg lang....al 52%....
Idem, route te lang wordt bij naderen van bestemming bijgewerkt.
Een stuk van 503km staat er in....
Op zich gaat alles goed. Geen problemen
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: route downloaden in zumo 550
Ik wel. En dat gaat niet goed. Dat blijft gewoon een rechte lijn van de laatste routeringsgegevens naar het eindpunt van de route.RonalT schreef:k moet overigens zeggen dat ik nog nooit een route heb gebruikt waarbij de route naar het einde wordt bijgewerkt, dus of dat goed gaat weet ik niet.
Zoals allen hier al gezegd hebben: deze route (track !) moet gewoon in 2 gedeeld worden.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Dat lijkt me ook de gemakkelijkste oplossing....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets