Voor enige tijd gebruikte ik een Garmin uit de 60-serie. Mijn wandelvriend gebruikte een 64. We hadden altijd verschil in afstand. Nu ik ook een 64 heb is er geen verschil meer.
Als ik het bestand open in Basecamp en vervolgens overzet naar Mapsource wordt de afstand kleiner. Het verschil kan oplopen - afhankelijk van de afstand van de wandeling - tussen de 5 en 8 procent.
Wat is de reden van het verschil?
Mapsource-Basecamp: verschil in afstand
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Mapsource-Basecamp: verschil in afstand
Je toestel houdt in de GPX-bestanden naast de tracklog ook de statistieken zoals de afgelegde afstand bij (deze krijg je te zien op je toestel op de desbetreffende velden geselecteerd in de tripcomputer). Die afstand is nooit helemaal gelijk aan de lengte van de tracklog, e.e.a. afhankelijk van bijvoorbeeld de ingestelde interval voor de tracklog (wat ervoor kan zorgen dat bochten 'afgesneden' worden in de tracklog)
BaseCamp gebruikt die statistieken bij het weergeven van de afstand; je kunt het verschil goed zien als je in het detailvenster van de track alle punten minus één selecteert. In dat laatste geval gaat BaseCamp namelijk de tracklengte tussen de geselecteerde punten berekenen.
MapSource doet niets met de opgeslagen statistieken, die berekent altijd.
BaseCamp gebruikt die statistieken bij het weergeven van de afstand; je kunt het verschil goed zien als je in het detailvenster van de track alle punten minus één selecteert. In dat laatste geval gaat BaseCamp namelijk de tracklengte tussen de geselecteerde punten berekenen.
MapSource doet niets met de opgeslagen statistieken, die berekent altijd.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Mapsource-Basecamp: verschil in afstand
Dank voor de uitleg. Voor mij - als leek - ietwat ingewikkeld.
Betekent dit dan nu de gemeten afstand van de 64-serie in combinatie met Basecamp de werkelijkheid beter benaderd dan de 60-serie in combinatie met Mapsource?
Reden van mijn vraag is ook dat ik op mijn wandelwebsite uitsluitend de mapsource-afstanden vermeld.
Betekent dit dan nu de gemeten afstand van de 64-serie in combinatie met Basecamp de werkelijkheid beter benaderd dan de 60-serie in combinatie met Mapsource?
Reden van mijn vraag is ook dat ik op mijn wandelwebsite uitsluitend de mapsource-afstanden vermeld.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Mapsource-Basecamp: verschil in afstand
Nee, dat is niet per definitie zo. Mijn uitleg geeft alleen aan waardoor de weergegeven lengte van een en dezelfde track in BaseCamp en in MapSource verschillend kan zijn. Het kan echter best zijn dat het ene toestel een betere positiebepaling heeft dan de andere, en de nieuwste is niet per definitie de beste...
Eigenlijk zou je de tracks naast elkaar op de kaart zetten in BaseCamp (of Mapsource), en zo de kwaliteit vergelijken.
Eigenlijk zou je de tracks naast elkaar op de kaart zetten in BaseCamp (of Mapsource), en zo de kwaliteit vergelijken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen