Ik heb enkele weken terug een nieuwe Oregon 700 gekocht.
Ondeetussen heb ik via OSM 2 kaarten op gezet: Openfietsmap Lite en OSM Generic routable BEL.
Nu bij wijze van testen probeer ik adressen in te geven in mijm streek om te zien langs wasr de GPS mij stuurt. Ik kies MTB of Hiken en steeds navigeert hij mij langs wegen en negeert hij stadswegels of paden. Ik heb nochtans de goede te vermijden instellingen gebruikt. Ik zie nochtans ook de paden op de kaart als ik inzoom maar hij neemt ze niet.
Als ik hike of MTB kies wil ik uiteraard zoveel mogelijk off road maar hij neemt deze niet.
Iemand hier ervaring of oplossing voor??
Bedankt alvast,
Benny
Probleem!
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Probleem!
openfietsmap is een heel goede fietskaart , met de juiste (zie de site) routeringsinstellingen routeert hij je ofwel over fietspaden cq wegen waar je mag fietsen ofwel over tourfietsroutes . hij kan alleen routeren over de wegen die op deze kaart als toegestaan staan dus niet over niet-wegen (off road)
osm generic is een kaart die afhankelijk van je instellingen zowel voor auto's als andere vervoermiddelen geschikt is en dan de juiste wegen kiest. Maar ook hier, alleen wegen die op de kaart staan en zijn toegestaan voor het vervoermiddel. (dus niet over een voetpad en ook niet dwars door bos en hei want daar loopt geen weg die hij kent)
wat ook nog een reden voor problemen kan zijn is als je beide kaarten tegelijk "aan" hebt staan. Dit mag absoluut niet (om precies te zijn, er mogen geen 2 of meer routerende kaarten aanstaan voor (deels) hetzelfde gebied ) als je osm be en ofm benelux aan hebt staan is België dubbel en weet de gps daar niet wat hij moet doen omdat hij 2 kaarten ziet met verschillende en deels tegenstrijdige info qua routeren.
Controleer dus in het profiel dat je aan hebt staan dat alleen één van deze kaarten EN de basiskaart aan staat. (basiskaart moet altijd aan staan)
Eventueel na keuze van het juiste profiel een keer de gps helemaal uitzetten en weer aanzetten want soms blijft het kijken naar de andere kaart "hangen" en krijg je toch vreemde effecten hoewel de instelling van de kaart in het profiel goed is.
osm generic is een kaart die afhankelijk van je instellingen zowel voor auto's als andere vervoermiddelen geschikt is en dan de juiste wegen kiest. Maar ook hier, alleen wegen die op de kaart staan en zijn toegestaan voor het vervoermiddel. (dus niet over een voetpad en ook niet dwars door bos en hei want daar loopt geen weg die hij kent)
wat ook nog een reden voor problemen kan zijn is als je beide kaarten tegelijk "aan" hebt staan. Dit mag absoluut niet (om precies te zijn, er mogen geen 2 of meer routerende kaarten aanstaan voor (deels) hetzelfde gebied ) als je osm be en ofm benelux aan hebt staan is België dubbel en weet de gps daar niet wat hij moet doen omdat hij 2 kaarten ziet met verschillende en deels tegenstrijdige info qua routeren.
Controleer dus in het profiel dat je aan hebt staan dat alleen één van deze kaarten EN de basiskaart aan staat. (basiskaart moet altijd aan staan)
Eventueel na keuze van het juiste profiel een keer de gps helemaal uitzetten en weer aanzetten want soms blijft het kijken naar de andere kaart "hangen" en krijg je toch vreemde effecten hoewel de instelling van de kaart in het profiel goed is.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Probleem!
Misschien sluit deze kaart beter aan bij je wensen: https://openmtbmap.org
Ook op die site goed de aanwijzingen lezen hoe de kaart te gebruiken.
Ook op die site goed de aanwijzingen lezen hoe de kaart te gebruiken.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Probleem!
en misschien kan een moderator dit draadje verplaatsen, de vraag gaat tenslotte niet over de OnRoute wandelkaart
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Probleem!
Oke alvast morgen eens proberen en die Openmtb map te installeren, maar die is in tegenstelling tot OSM niet gratis volgens dat ik lees. Er moet een donatie gedaan worden of je kan niets installeren??
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Probleem!
beter lezen
de kaarten zijn gewoon gratis te downloaden en te installeren.
alle osm kaartleveranciers waarderen een donatie maar het is niet verplicht
bij openmtb krijg je met een donatie extra's in de vorm van premiumdownloads en ondersteuning bij vragen maar de normale downloads zijn gewoon gratis
de kaarten zijn gewoon gratis te downloaden en te installeren.
alle osm kaartleveranciers waarderen een donatie maar het is niet verplicht
bij openmtb krijg je met een donatie extra's in de vorm van premiumdownloads en ondersteuning bij vragen maar de normale downloads zijn gewoon gratis
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Probleem!
De openmtbmap is inderdaad gratis te downloaden tenzij je de Mac-versie wilt hebben; die valt namelijk onder de categorie "leden". Het is mogelijk om de Windows-dowload te nemen, de exe uit te pakken met bijvoorbeeld The Unarchiver en de juiste map uit de download te converteren naar het voor de Mac geschikte formaat met JaVaWa MapConverter. Dit programma vraagt dan wel een aantal keer naar het juiste bestand (aangezien er een keuze is in verschillende varianten); welke je moet hebben is terug te vinden in een van de tekstbestanden in de download.
Aan de andere kant: de maker van de openmtbmap heeft er een hoop energie in gestopt, een (kleine) beloning daarvoor geven is ook niet verkeerd.
Aan de andere kant: de maker van de openmtbmap heeft er een hoop energie in gestopt, een (kleine) beloning daarvoor geven is ook niet verkeerd.
Gedaan.HaWee schreef:en misschien kan een moderator dit draadje verplaatsen, de vraag gaat tenslotte niet over de OnRoute wandelkaart
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen