Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
-
- Berichten: 85
- Lid geworden op: 24 feb 2008 22:25
- Locatie: Dordrecht
Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
Af gelopen weekend ben ik op de motor met mijn Zumo 590 op pad geweest in de Harz, alles verliep perfect tot de laatste route die totaal niet mijn gemaakte spoor volgde.
Ik had al heel snel door dat dit niet de door mij gemaakte route was maar een route die de snelste rechtstreekse route naar het eind punt was terwijl ik op de kaart wel mijn eerder gemaakte spoor route zag lopen.
Ook na verwijderen van de route en opnieuw opstarten van de Zumo bleef de rechtstreekse route als enige optie over.
Voor alle duidelijkheid zal ik mijn complete werkwijze even uitleggen.
Voor af had ik verschillende routes in BC gemaakt waarna ik van deze routes een spoor heb gemaakt.
Deze sporen heb ik vervolgens naar mijn sd kaart in mijn Zumo gekopieerd.
In de Zumo heb ik vervolgens de sporen geïmporteerd waarna ik dat spoor converteer naar een reis.
Om nu de route te gaan rijden ga ik naar de reisplanner en selecteer ik de route die ik wil gaan rijden en als volgende bestemming selecteer ik Begin.
In de Zumo heb ik herberekenen uit staan.
Zelf denk ik dat dit komt omdat de eerste meters van het door mij gemaakte spoor over een klinker weg liep en dat stuk heb ik afgesneden en dus heb ik het eerste start route punt gemist en vervolgens is mijn spoor een eigen leven gaan lijden.
Misschien is er iemand die mijn denk wijze kan bevestigen want dan weet ik dat voor een volgende keer en kunnen anderen er mogelijk ook van leren.
Groeten Peter
Ik had al heel snel door dat dit niet de door mij gemaakte route was maar een route die de snelste rechtstreekse route naar het eind punt was terwijl ik op de kaart wel mijn eerder gemaakte spoor route zag lopen.
Ook na verwijderen van de route en opnieuw opstarten van de Zumo bleef de rechtstreekse route als enige optie over.
Voor alle duidelijkheid zal ik mijn complete werkwijze even uitleggen.
Voor af had ik verschillende routes in BC gemaakt waarna ik van deze routes een spoor heb gemaakt.
Deze sporen heb ik vervolgens naar mijn sd kaart in mijn Zumo gekopieerd.
In de Zumo heb ik vervolgens de sporen geïmporteerd waarna ik dat spoor converteer naar een reis.
Om nu de route te gaan rijden ga ik naar de reisplanner en selecteer ik de route die ik wil gaan rijden en als volgende bestemming selecteer ik Begin.
In de Zumo heb ik herberekenen uit staan.
Zelf denk ik dat dit komt omdat de eerste meters van het door mij gemaakte spoor over een klinker weg liep en dat stuk heb ik afgesneden en dus heb ik het eerste start route punt gemist en vervolgens is mijn spoor een eigen leven gaan lijden.
Misschien is er iemand die mijn denk wijze kan bevestigen want dan weet ik dat voor een volgende keer en kunnen anderen er mogelijk ook van leren.
Groeten Peter
Kawasaki Versys 1000, Zumo XT met Nolan Bluetooth N-com B 602 intercom systeem
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Tja, mijn glazen bol is kapot.
Wat je beschrijft klinkt niet zoals het zou moeten werken. Als er rechtstreeks naar het eindpunt gerekend wordt zou dat er op wijzen dat er herberekend is. Maar als herberekenen uit staat zou het dat niet moeten zijn.
Jammer dat je "Ook na verwijderen van de route en opnieuw opstarten van de Zumo bleef de rechtstreekse route als enige optie over." hier niet exact beschreef wat je deed.
Je hebt de route verwijderd uit je toestel en weer vanuit een track de route laten berekenen??
En nu je thuis bent en de route nog eens laat berekenen vanuit de track, gaat het dan ook fout.
Voeg de track eens toe aan een bericht zodat wij ook kunnen kijken!
Wat je beschrijft klinkt niet zoals het zou moeten werken. Als er rechtstreeks naar het eindpunt gerekend wordt zou dat er op wijzen dat er herberekend is. Maar als herberekenen uit staat zou het dat niet moeten zijn.
Jammer dat je "Ook na verwijderen van de route en opnieuw opstarten van de Zumo bleef de rechtstreekse route als enige optie over." hier niet exact beschreef wat je deed.
Je hebt de route verwijderd uit je toestel en weer vanuit een track de route laten berekenen??
En nu je thuis bent en de route nog eens laat berekenen vanuit de track, gaat het dan ook fout.
Voeg de track eens toe aan een bericht zodat wij ook kunnen kijken!
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 85
- Lid geworden op: 24 feb 2008 22:25
- Locatie: Dordrecht
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Ik heb de route beëindigd en niet helemaal verwijderd en daarna opnieuw mijn gemaakte reisplan geladen.
Al heel snel had ik door dat dit niet de juiste route was.
Als ik nu de route nog eens ga laden zal hij eerst vanuit Dordrecht terug willen naar mijn eerste bestemming in duitsland dus dat lijkt mij geen optie.
Dit is mijn gemaakte spoor. Dit is mijn gereden route.
Al heel snel had ik door dat dit niet de juiste route was.
Als ik nu de route nog eens ga laden zal hij eerst vanuit Dordrecht terug willen naar mijn eerste bestemming in duitsland dus dat lijkt mij geen optie.
Dit is mijn gemaakte spoor. Dit is mijn gereden route.
Kawasaki Versys 1000, Zumo XT met Nolan Bluetooth N-com B 602 intercom systeem
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Mij lijkt dit eerder het gedrag wanneer je kiest voor 'einde', wanneer je niet op de route bent, of wanneer je nog geen goede fix hebt. In dat geval gaat de gps immers zelf een route berekenen naar het eindpunt.
Als je effectief voor 'start' kiest bij het activeren van de route, dan zal een route naar de start berekend worden, of je nu op de route bent of niet. Maar dan wil hij je ook echt naar de start sturen als je ervan wegrijdt. En dat gebeurde niet bij jou ?
Als je effectief voor 'start' kiest bij het activeren van de route, dan zal een route naar de start berekend worden, of je nu op de route bent of niet. Maar dan wil hij je ook echt naar de start sturen als je ervan wegrijdt. En dat gebeurde niet bij jou ?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
-
- Berichten: 85
- Lid geworden op: 24 feb 2008 22:25
- Locatie: Dordrecht
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Nee hij stuurde mij gelijk de verkeerde kant op en niet naar het start punt.
Ik weet zeker dat ik voor HET BEGIN van de route heb gekozen.
Mogelijk is de optie dat er nog geen goede satelliet fix was een optie omdat het eerste route punt vrij dicht bij het vertrek punt vanwaar ik ben weg gereden.
Ik weet zeker dat ik voor HET BEGIN van de route heb gekozen.
Mogelijk is de optie dat er nog geen goede satelliet fix was een optie omdat het eerste route punt vrij dicht bij het vertrek punt vanwaar ik ben weg gereden.
Kawasaki Versys 1000, Zumo XT met Nolan Bluetooth N-com B 602 intercom systeem
- tencats
- WayPoint relatie
- Berichten: 1163
- Lid geworden op: 23 mei 2008 14:54
- Locatie: Almere
- Contacteer:
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Een andere oplossing is om het originele spoor ook op de kaart zichtbaar maken, daar vervolgens op zicht naar toe rijden en de route starten op het moment dat je aanwijzer op de route is aangekomen.
Erik
Onderweg met een BMW R1250R, een Garmin Zumo XT, of een Rider 40 plus de Sena SRL2. Verder nog: nog een XT, 550 & 660, Montana 650, een VIRB Elite en een VIRB X, een eTrex Touch 25 en een Epix.
Onderweg met een BMW R1250R, een Garmin Zumo XT, of een Rider 40 plus de Sena SRL2. Verder nog: nog een XT, 550 & 660, Montana 650, een VIRB Elite en een VIRB X, een eTrex Touch 25 en een Epix.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Het 'niet op de route zijn' zou inderdaad een reden kunnen zijn. De track waaruit de route gemaakt is start ongeveer 150-200 meter van het hotel vandaan en de track die gereden is begint ook 160 meter eerder dan het begin van de route.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 85
- Lid geworden op: 24 feb 2008 22:25
- Locatie: Dordrecht
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Het originele spoor was nadat ik inzag dat ik op de verkeerde route zat inderdaad wel zichtbaar op op de kaart.
Ik denk inderdaad dat het door mij afsnijden van het eerste stukje van je route vanwege de slechte klinkerweg de oorzaak kan zijn van het probleem van het "niet op de route zijn"
Ik denk inderdaad dat het door mij afsnijden van het eerste stukje van je route vanwege de slechte klinkerweg de oorzaak kan zijn van het probleem van het "niet op de route zijn"
Kawasaki Versys 1000, Zumo XT met Nolan Bluetooth N-com B 602 intercom systeem
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reispla
Ik herken dit echt niet. Heb ik nog niet meegemaakt.petrusmeijer schreef:Nee hij stuurde mij gelijk de verkeerde kant op en niet naar het start punt.
Ik weet zeker dat ik voor HET BEGIN van de route heb gekozen.
Ik wil je niet voor het hoofd stoten, maar is het mogelijk dat je wel op begin hebt willen duwen, maar dat het scherm mogelijk toch het einde geregistreerd heeft. Die 2 knoppen liggen nu eenmaal vlak bij mekaar, dus...
Maar als je per vergissing 'einde' geselecteerd zou hebben, dan zou hij wel even hebben moeten rekenen. Heb je dat gemerkt? Daar let ik trouwens altijd op. Als je 'einden' geselecteerd hebt, dan mag hij niet beginnen rekenen, want dat is het sein dat je niet op de route bent.
Dus als de gps niet is beginnen rekenen, dan klopt mijn idee niet, en is er echt iets heel raars gebeurd.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
-
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 23 jan 2011 10:19
- Locatie: Groningen
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
Hallo,
Ik heb ook een Zumo 590, en ik maak in reisplanner een route van ca 8 plaatsen. Heb wel een route gemaakt van en naar huis, dan gaat die rekenen en sla hem op als datum van de dag.
Ga dan naar ga, dan komen de plaatsen in beeld die ik heb geselecteerd, ik selecteer dan de laatste plaats voor thuis. Dan maakt die een berekening naar de laatste plaats en niet de route die ik heb gemaakt. Dit terwijl ik herberekenen heb uit staan.
Wat mis ik, doe ik iets fout of heb ik misschien iets fout staan in de instelling ?.
Johan
Ik heb ook een Zumo 590, en ik maak in reisplanner een route van ca 8 plaatsen. Heb wel een route gemaakt van en naar huis, dan gaat die rekenen en sla hem op als datum van de dag.
Ga dan naar ga, dan komen de plaatsen in beeld die ik heb geselecteerd, ik selecteer dan de laatste plaats voor thuis. Dan maakt die een berekening naar de laatste plaats en niet de route die ik heb gemaakt. Dit terwijl ik herberekenen heb uit staan.
Wat mis ik, doe ik iets fout of heb ik misschien iets fout staan in de instelling ?.
Johan
Als je aan het rijden bent denk altijd 2 stappen vooruit.
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
@Johan. Je doet iets niet goed. Als je in de Zumo een route met plaatsen/ viapunten maakt, zijn dit "harde" punten. Als je kiest voor "Ga" kies je in de lijst het 1ste (harde) punt, niet de laatste (=thuis). De Zumo geeft route aanwijzingen naar dit 1ste harde punt en gaat vervolgens automatisch verder met de volgende punten tot de laatste (=thuis) en volgt precies de route. Kies je het laatste punt, gaat de Zumo een nieuwe route berekenen op basis van de routeinstellingen in de Zumo. Je kunt ook eens kijken op YouTube MrGPS, er staan diverse instruktie video's op.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
@Peter. Zo werk ik ook altijd, een track in de Zumo converteren naar een route (met alleen een Begin- en Eindpunt). Herberekenen altijd uitschakelen. Begin- en Eindpunt zijn wel harde punten. Als mijn (thuis)startpunt niet het Beginpunt van de route is, aktiveer ik de route en kies Beginpunt als eindpunt. De Zumo gaat nu een route berekenen naar het Beginpunt op basis van de route instellingen van de Zumo. Omdat het Beginpunt een hard punt is, moet je het Beginpunt aandoen. Doe je dit niet, zoals in jouw vb omdat je een klinkerweg vermijdt met het Beginpunt er in, zou de Zumo je moeten blijven sturen naar dit Beginpunt (hard punt). Ik weet niet hoe dicht je het Beginpunt moet passeren. Als je de route ter plaatste stopt en opnieuw aktiveert met bestemming Eindpunt, zal, als je niet op de route staat, de Zumo een nieuwe route berekenen naar het Eindpunt, alweer vlgs de route instellingen van de Zumo. Als je het Beginpunt wel aangedaan hebt, krijg je automatisch routeaanwijzingen naar het Eindpunt vlgs de opgeslagen route. Ik denk dat je dit allemaal wel weet. Ik kan 2 dingen bedenken, of je hebt geen goede GPS fix gehad, of de route is opnieuw geaktiveerd met als bestemming Eindpunt terwijl je niet op de route stond.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
@Peter. Ik wil niet betuttelend overkomen, maar ik las elders dat, zolang er een negatief reisadvies geldt voor het buitenland (ook D), sommige motorverzekeringen niet uitkeren in geval van een ongeval. Neg. reisadvies zal binnenkort wel opgeheven worden, zolang wacht ik nog even.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
@Fred: je reageert op een bericht van Peter van 2 jaar geleden...
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Zumo gaat eigen route maken ipv gemaakt spoor in reisplanner
shit, klasse, geweldig, ik kruip even in een hoekje. Beter lezen in het vervolg. Misschien een idee om (te) oude berichten te wissen.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx