zūmo® 396 LMT-S motornavigator
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Het is hier al gemeld de 396 is zeer traag met een routes berekenen ,er zou een snellere processor in zitten volgens mij een langzamere ,de zumo 550 is stukken sneller.
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
- Jeroen D.
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 1265
- Lid geworden op: 3 sep 2008 07:31
- Locatie: Uden
- Contacteer:
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Ik moet eerlijk bekennen dat ik hem niet vergeleken heb met de Zumo 550, maar in vergelijk met de Zumo 395 (zijn voorganger) is hij toch wel degelijk een stuk sneller...
Zie ook het filmpje van mij collega Ruud:
https://youtu.be/vFoI30QN1Hg
Ik zal eens kijken of ik hem naast een Zumo 550 kan leggen en een filmpje kan maken.
Zie ook het filmpje van mij collega Ruud:
https://youtu.be/vFoI30QN1Hg
Ik zal eens kijken of ik hem naast een Zumo 550 kan leggen en een filmpje kan maken.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- Jeroen D.
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 1265
- Lid geworden op: 3 sep 2008 07:31
- Locatie: Uden
- Contacteer:
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Geen filmpje, wel wat getest.
Aantal seconden dat een toestel er over doet om van Vessem naar Parijs te rekenen.
Snelste route en kortste route.
TomTom in dit geval met Traffic aan.
Zumo 550: snelste 11, kortste 16
Zumo 395: snelste 45, kortste 62
Zumo 396: snelste 38, kortste 43
TTR 550: snelste 7, kortste 14
Aantal seconden dat een toestel er over doet om van Vessem naar Parijs te rekenen.
Snelste route en kortste route.
TomTom in dit geval met Traffic aan.
Zumo 550: snelste 11, kortste 16
Zumo 395: snelste 45, kortste 62
Zumo 396: snelste 38, kortste 43
TTR 550: snelste 7, kortste 14
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Nieuwsgierig geworden ook even gekeken (Vessem-Parijs):
60CSx: fastest 177sec, 437km, 5:14h / shortest 150sec, 404.3km, 5:57h (CN)
60CSx: fastest/shortest 3sec - 426km - 4:26h (routable basemap)
60CSx: rekent met de gemiddeld gereden snelheden per wegcategorie (fastest route).
60CSx: maakt supersnel een (weliswaar ruwe) berekening over lange afstand via de Routable-BaseMap, b.v. Vessem-Gibraltar 6 sec (2360 km - 24:58h), kan handig zijn.
276Cx: fastest 36sec, 428km, 5:20h / shortest 75sec, 412km, 6:00h (CN)
276Cx: fastest 8sec, 430km, 4:15h / shortest 14sec, 425km, 4:20h (OSM-Motoroute)
276Cx: heeft helaas geen routable basemap!
Ik weet niet of de 276Cx de gemiddeld gereden snelheden gebruikt, lijkt er wel op.
De rekentijd (en route kwaliteit) hangt sterk af van de gebruikte kaart, en wellicht ook van 'vermijdingen' etc.
Ook wel begrepen dat er (soms) grenzen zijn gesteld aan de maximale rekentijd waardoor de kwaliteit van kortere routes beter kan zijn dan die van langere routes.
60CSx: fastest 177sec, 437km, 5:14h / shortest 150sec, 404.3km, 5:57h (CN)
60CSx: fastest/shortest 3sec - 426km - 4:26h (routable basemap)
60CSx: rekent met de gemiddeld gereden snelheden per wegcategorie (fastest route).
60CSx: maakt supersnel een (weliswaar ruwe) berekening over lange afstand via de Routable-BaseMap, b.v. Vessem-Gibraltar 6 sec (2360 km - 24:58h), kan handig zijn.
276Cx: fastest 36sec, 428km, 5:20h / shortest 75sec, 412km, 6:00h (CN)
276Cx: fastest 8sec, 430km, 4:15h / shortest 14sec, 425km, 4:20h (OSM-Motoroute)
276Cx: heeft helaas geen routable basemap!
Ik weet niet of de 276Cx de gemiddeld gereden snelheden gebruikt, lijkt er wel op.
De rekentijd (en route kwaliteit) hangt sterk af van de gebruikte kaart, en wellicht ook van 'vermijdingen' etc.
Ook wel begrepen dat er (soms) grenzen zijn gesteld aan de maximale rekentijd waardoor de kwaliteit van kortere routes beter kan zijn dan die van langere routes.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- frits.danon
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 1799
- Lid geworden op: 29 jun 2004 11:08
- Locatie: in Zuid Holland
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Zo werkt het inderdaad in de praktijk precies RonalT. Je moet er wel voor zorgen dat je herberekenen uit hebt staan. Tenzij je volgens mij een route hebt met harde waypoints, dan maakt hij voor zover ik kon zien (ik moet het nog een keer doelbewust testen) bij het afwijken van de route een nieuwe naar het eerstvolgende harde punt van de route.RonalT schreef:Nee, er is al een en ander over geschreven. Maar ik wil het toch nog wat duidelijker maken.frits.danon schreef:....
2. Of je, als je op de route staat een 'ga naar start' moet doen van de route en deze dan moet vervolgen.
Dat laatste is wel raar, want je wilt niet iedere keer als je per ongeluk van de route raakt, weer terug naar start om je route te vervolgen. Trouwens bij grotere routes wil je misschien helemaal niet naar het begin.
....
Er zijn twee mogelijke situaties.
- Je staat NIET op de route: dan selecteer je de route en je klikt dan op 'GA' en kies dan om naar 'Begin' te gaan. Je krijgt nu een aanrijroute voorgeschoteld. Na het passeren van het startpunt gaat het toestel verder met de route naar het Eindpunt toe.
- Je staat WEL op de route: dan selecteer je de route en je klikt dan op 'GA' en kies dan om naar 'Einde' te gaan. Je krijgt nu de route voorgeschoteld naar het Eindpunt toe.
Als je overigens een route maakt met MyRouteApp, wat vreselijk handig is, dan maakt hij daar een gpx 1.1 van die je flitsend kunt oversturen via de smart link. Hij stuurt dan een track over, én een route met zachte viapunten. Die zachte punten kun je vervolgens weer omsmurfen naar harte punten op het toestel zelf en dan krijg je dus een route die je kunt laten berekenen op het toestel. Let wel, dit hoeft dan natuurlijk niet exact de route te worden die je in de MyRouteApp bedacht hebt, de 396 rekent hem uit gerelateerd aan zijn eigen route instellingen.
Zumo 396 op een BMW, 60CSx op een Qwic fiets én nonchalant op de heup gedragen, TomTom in een VW Eos. En nu de Apple watch bij het spinnen.
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Garmin moet heel snel terug naarde 2-de generatie manier van routes oppikken.
Wat een flauwekul allemaal.
Wat een flauwekul allemaal.
Eerst rijden, dan oordelen. Zumo XT op Tenere 700.
- frits.danon
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 1799
- Lid geworden op: 29 jun 2004 11:08
- Locatie: in Zuid Holland
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Mee eens. Don’t fix what is not broken.RedStrom schreef:Garmin moet heel snel terug naarde 2-de generatie manier van routes oppikken.
Wat een flauwekul allemaal.
Zumo 396 op een BMW, 60CSx op een Qwic fiets én nonchalant op de heup gedragen, TomTom in een VW Eos. En nu de Apple watch bij het spinnen.
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
En vertel me eens wat je dan doet als je ergens om de één of andere reden je route weer moet activeren. Dan moet je een hard punt uit de lijst kiezen. Welk kies je dan ?frits.danon schreef:...én een route met zachte viapunten. Die zachte punten kun je vervolgens weer omsmurfen naar harte punten op het toestel zelf en dan krijg je dus een route die je kunt laten berekenen op het toestel. Let wel, dit hoeft dan natuurlijk niet exact de route te worden die je in de MyRouteApp bedacht hebt, de 396 rekent hem uit gerelateerd aan zijn eigen route instellingen.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Maar Garmin heeft in hun ogen gefixed waar zo vele motorrijders om zeurden: "hoe geraak ik op een route als ik niet naar het beginpunt wil"? Dat is nu opgelost: je kiest één van de harde punten.frits.danon schreef:Mee eens. Don’t fix what is not broken.RedStrom schreef:Garmin moet heel snel terug naarde 2-de generatie manier van routes oppikken.
Wat een flauwekul allemaal.
Geloof maar niet dat ze dit nog wijzigen, want al hun Amerikaanse klanten zijn tevreden met deze werkwijze.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Met alle respect: sukkels zijn het.
Bied dan beide opties aan. Het is maar een kwestie van software
Bied dan beide opties aan. Het is maar een kwestie van software
Eerst rijden, dan oordelen. Zumo XT op Tenere 700.
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Helemaal mee eens! En om het nog gekker te maken; Bij de Edge 1030 zit de mogelijkheid om te kiezen naar de track of begin van de track. Daar werkt het prima!RedStrom schreef:Met alle respect: sukkels zijn het.
Bied dan beide opties aan. Het is maar een kwestie van software
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Er zijn er veel meer eens met ons.
Maar hoe zorgen we dat Garmin dit asap oplost?
Maar hoe zorgen we dat Garmin dit asap oplost?
Eerst rijden, dan oordelen. Zumo XT op Tenere 700.
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Afgelopen week met een maat met zijn nieuwe 396 naar en door de Dolomieten gereden.
Zoals gezegd een nieuw apparaat, dus alles lag aan het apparaat
Hij is ook een 2-de generatie Garmin gewend. Dat op de route staan moet je wel letterlijk zien.
100 mtr er van af is al te veel. Het heeft wat gepuf en getier opgeleverd.
Niet alles was de schuld van het apparaat. Gewoon het startpunt kiezen en daar door heen rijden had geholpen.
Ik rij ook met een 2-de generatie apparaat en dat heeft ons wel eens geholpen.
Een knop die we niet hebben getest (geen zin meer in zeg maar) was iets dat op het scherm stond en waarmee je het volgende viapunt kon overslaan. Ik weet zo de exacte omschrijving niet meer.
Maar het leek alsof je daarmee bijvoorbeeld toch ergens op de route kan starten.
Je bent niet op de route en start de route en kiest startpunt ipv eindpunt.
Je negeert de route die de Garmin geeft, zoomt uit, en rijdt naar de route zoals je zelf wilt/kiest.
Ben je op de route, dan druk je op die genoemde knop en skipt hij het startpunt en kiest hij het eindpunt, of je volgende harde viapunt (lunchplek oid). Zou dat kunnen werken?
Je kunt ook de route opnieuw opstarten en eindpunt kiezen, maar van dat gedoe wilden we nu juist af.
Zoals gezegd een nieuw apparaat, dus alles lag aan het apparaat
Hij is ook een 2-de generatie Garmin gewend. Dat op de route staan moet je wel letterlijk zien.
100 mtr er van af is al te veel. Het heeft wat gepuf en getier opgeleverd.
Niet alles was de schuld van het apparaat. Gewoon het startpunt kiezen en daar door heen rijden had geholpen.
Ik rij ook met een 2-de generatie apparaat en dat heeft ons wel eens geholpen.
Een knop die we niet hebben getest (geen zin meer in zeg maar) was iets dat op het scherm stond en waarmee je het volgende viapunt kon overslaan. Ik weet zo de exacte omschrijving niet meer.
Maar het leek alsof je daarmee bijvoorbeeld toch ergens op de route kan starten.
Je bent niet op de route en start de route en kiest startpunt ipv eindpunt.
Je negeert de route die de Garmin geeft, zoomt uit, en rijdt naar de route zoals je zelf wilt/kiest.
Ben je op de route, dan druk je op die genoemde knop en skipt hij het startpunt en kiest hij het eindpunt, of je volgende harde viapunt (lunchplek oid). Zou dat kunnen werken?
Je kunt ook de route opnieuw opstarten en eindpunt kiezen, maar van dat gedoe wilden we nu juist af.
Eerst rijden, dan oordelen. Zumo XT op Tenere 700.
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Er werd gemeld dat bij het skippen van een (hard) waypoint de route ook herberekend wordt. Ik weet niet of dat enkel naar het volgende waypoint is, dan wel de hele route.RedStrom schreef:Je negeert de route die de Garmin geeft, zoomt uit, en rijdt naar de route zoals je zelf wilt/kiest.
Ben je op de route, dan druk je op die genoemde knop en skipt hij het startpunt en kiest hij het eindpunt, of je volgende harde viapunt (lunchplek oid). Zou dat kunnen werken?
Je kunt ook de route opnieuw opstarten en eindpunt kiezen, maar van dat gedoe wilden we nu juist af.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: zūmo® 396 LMT-S motornavigator
Ook als dat uit staat?
iemand die het even kan testen?
iemand die het even kan testen?
Eerst rijden, dan oordelen. Zumo XT op Tenere 700.