Spontaan eindpunt in gemaakte route
Spontaan eindpunt in gemaakte route
Hallo heb gisteren een route gemaakt en geladen in de zumo 395LM, deze route ging van den Helder naar Hoogvliet door het groene hart tijdens het rijden van deze route kreeg ik ineens de melding u heeft uw eindpunt bereikt helaas was dit niet het geval. Opnieuw opstarten van de route hielp niet heb een nieuwe route naar het eindpunt moeten laten berekenen. Thuis de route geïmporteerd naar Basecamp en daar staat het eindpunt weer op de juiste plaats.
Heeft iemand enig idee hoe dit kan.
Heeft iemand enig idee hoe dit kan.
- Bijlagen
-
- julianadorp naar hoogvliet.gpx
- (225.71 KiB) 30 keer gedownload
- guzzi vero
- Berichten: 1706
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
op het eerste zicht geen flauw idee. Voor ik een route opstart controleer ik thuis nog even of deze er goed in zit en vergelijk ik met de track die op de achtergrond zichtbaar is.
zulke onverwachte problemen zijn makkelijk te vermijden door in de gps de track naar een route te converteren en deze te gebruiken (herberekenen op uit natuurlijk)
zulke onverwachte problemen zijn makkelijk te vermijden door in de gps de track naar een route te converteren en deze te gebruiken (herberekenen op uit natuurlijk)
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Er staan wel veel harde via punten in
Hoe/waar ben je aan de route begonnen?
wat heb je op de GPS aangetikt nadat je op "ga" hebt gedrukt?hier zou je op Kruisnetlaan,en viskaarweg hebben moeten drukken.want dat is het eind punt.
heb je herberekenen uit staan?
stond je op de juiste route toen je deze wilde opnieuw opstarten?
Hoe/waar ben je aan de route begonnen?
wat heb je op de GPS aangetikt nadat je op "ga" hebt gedrukt?hier zou je op Kruisnetlaan,en viskaarweg hebben moeten drukken.want dat is het eind punt.
heb je herberekenen uit staan?
stond je op de juiste route toen je deze wilde opnieuw opstarten?
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Ben bij het beginpunt in Julianadorp begonnen en heb het laatste waypoint aangetikt dus inderdaad viskaarweg, heb geen track in de achtergrond laten meedraaien wat is daar het voordeel van, ga binnenkort een route van 2500 km rijden en ben bang dat dat ook weer fout gaat aangezien ik tot nu toe geen gelukkig huwelijk met deze garmin heb, hiervoor een 660 gehad nooit een probleem mee gehad tot op het moment dat deze de geest gaf.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
geen idee hoe dit verschijnsel te verklaren.
Maar voordat je die 2500 km gaat rijden zou je eens hier https://www.mrgps.nl/kennisbank/motornavigatie/ de filmpjes over de Zumo3xx kunnen bekijken. Dat kon wel eens veel problemen onderweg voorkomen.
goede reis
Maar voordat je die 2500 km gaat rijden zou je eens hier https://www.mrgps.nl/kennisbank/motornavigatie/ de filmpjes over de Zumo3xx kunnen bekijken. Dat kon wel eens veel problemen onderweg voorkomen.
goede reis
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2534
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Ik denk het verkeerde punt aangeklikt bij het starten van de route.
Filmpjes van MRGPS over deze Zumo serie bekijken zal veel helpen.
Tip 1: Maak alle tussenpunten "niet melden bij aankomst" (word je niet gek van alle meldingen onderweg?)
Tip 2: Leg het startpunt iets verder weg dan je daadwerkelijke vertrekpunt (b.v. 200 meter verderop) en maak hier een waypoint "Startpunt route" oid van. Kies voor dit punt als je de route opstart.
Tip 3: Zet "Route herberekenen" altijd uit.
De ultieme tip: maak gebruik van de MrGPS methode (zoek maar op YouTube): maak de route in Basecamp op je PC, maak daar dan een track (of spoor) van. Zet alleen deze track in de Zümo (samen met eventuele waypoints). Laat dan de Zümo zelf een route berekenen op basis van deze track en activeer deze route. Hierbij is het nog belangrijker dat het route herberekenen uit staat, want je hebt nu geen enkel tussenpunt meer!
O ja voor ik het vergeet: deel die lange route van 2500 km op in dagetappes!
Filmpjes van MRGPS over deze Zumo serie bekijken zal veel helpen.
Tip 1: Maak alle tussenpunten "niet melden bij aankomst" (word je niet gek van alle meldingen onderweg?)
Tip 2: Leg het startpunt iets verder weg dan je daadwerkelijke vertrekpunt (b.v. 200 meter verderop) en maak hier een waypoint "Startpunt route" oid van. Kies voor dit punt als je de route opstart.
Tip 3: Zet "Route herberekenen" altijd uit.
De ultieme tip: maak gebruik van de MrGPS methode (zoek maar op YouTube): maak de route in Basecamp op je PC, maak daar dan een track (of spoor) van. Zet alleen deze track in de Zümo (samen met eventuele waypoints). Laat dan de Zümo zelf een route berekenen op basis van deze track en activeer deze route. Hierbij is het nog belangrijker dat het route herberekenen uit staat, want je hebt nu geen enkel tussenpunt meer!
O ja voor ik het vergeet: deel die lange route van 2500 km op in dagetappes!
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
het voordeel dat je de track in de achter grond laat meedraaien is, dat je dan altijd de juiste route zichtbaar hebt,moest je omwille van een omleiding van de route geraken
heb de route nog eens bekeken,en het start punt ligt niet op de weg,dus dat is niet goed,en dan kan er al eens wat mis gaan,
heb de route nog eens bekeken,en het start punt ligt niet op de weg,dus dat is niet goed,en dan kan er al eens wat mis gaan,
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Inderdaad. Als je op de route staat, moet je het eerstvolgende harde punt op de route aanduiden, zoniet berekent de Zumo zelf een route naar het aangeduide punt.Frank schreef:Ik denk het verkeerde punt aangeklikt bij het starten van de route.
Het advies van de vorige antwoorden moet je zeker volgen. Leer je toestel kennen, want het reageert anders dan de 660. Anders ga je nog vele keren de mist in zoals het nu misgelopen is.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Heb al de suggesties uitgeprobeerd de eerste keer ging alles goed maar afgelopen zondag ging alles weer verkeerd vanaf het moment van opstarten kreeg ik al de melding dat ik het eindpunt bereikt had. Heb het eind en beginpunt nooit op de zelfde plek leggen, de route laten maken vanuit de track en dat ging prima
. Aangaande de cursus die heb ik thuis liggen en al een paar keer doorgenomen ik weet echt niet wat ik fout doe.
. Aangaande de cursus die heb ik thuis liggen en al een paar keer doorgenomen ik weet echt niet wat ik fout doe.
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2534
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Heb je "mijn" Tip 2 toegepast en dan het startpunt als eerste punt van de route aangewezen?
En het eindpunt ligt niet op de plek waar je staat als je de route opstart?
Is het antwoord op beide vragen "ja", dan is er inderdaad iets geks aan de hand. Al eens een harde reset uitgevoerd?
O ja, je hebt maar één kaart actief in de Zümo? Als je meerdere kaarten actief hebt (b.v. zowel de City Navigator als de Onroute Motorkaart) wil dat ook wel eens zeer onvoorspelbare effecten opleveren.
En het eindpunt ligt niet op de plek waar je staat als je de route opstart?
Is het antwoord op beide vragen "ja", dan is er inderdaad iets geks aan de hand. Al eens een harde reset uitgevoerd?
O ja, je hebt maar één kaart actief in de Zümo? Als je meerdere kaarten actief hebt (b.v. zowel de City Navigator als de Onroute Motorkaart) wil dat ook wel eens zeer onvoorspelbare effecten opleveren.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Moet toegeven tip 2 ben ik vergeten doe ik de volgende keer. Ik zorg altijd dat er maar een kaart actief is verder zorg ik dat het activiteitenprofiel over een komt met welke ik in basecamp gebruikt heb. Maar de tip met de track werkte perfect bedankt daar voor ga weer wat meer gerust op vakantie.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
bij een aantal Zumo's is het absoluut noodzakelijk om NA het wisselen van kaart de gps helemaal uit te zetten en daarna weer aan te zetten. Zo niet heb je grote kans op vreemde effecten omdat de kaartwissel niet helemaal effectief is. (dit zal hier niet de oorzaak zijn maar even een tip voor later als je weer eens van kaart wisselt)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Spontaan eindpunt in gemaakte route
Vakantie is afgelopen heb de gegeven tips verwerkt in de routes en ik moet toegeven geen een probleem de tip van Frank aangaande het verlegen van het start punt werkt perfect hartelijk dank voor alle hulp.