zichtbaarheid img op sd kaart
zichtbaarheid img op sd kaart
Goedemorgen forum,
Ondanks de hoge temperatuur ben ik bezig met mijn toestel, Oregon 700. Voorafgaand aan de vakantie heb ik van de routes en de kaarten op het toestel een backup gemaakt op een sd-kaart. Ook die sd-kaart zit in het toestel.
Mijn vraag: Waarom "ziet" het toestel wél de routes op de sd-kaart maar niet de kaarten? (img bestanden met unieke namen)
Alvast dank voor jullie gewaardeerde hulp.
Vriendelijke groet,
Sieger Postma
Oldenzaal
Ondanks de hoge temperatuur ben ik bezig met mijn toestel, Oregon 700. Voorafgaand aan de vakantie heb ik van de routes en de kaarten op het toestel een backup gemaakt op een sd-kaart. Ook die sd-kaart zit in het toestel.
Mijn vraag: Waarom "ziet" het toestel wél de routes op de sd-kaart maar niet de kaarten? (img bestanden met unieke namen)
Alvast dank voor jullie gewaardeerde hulp.
Vriendelijke groet,
Sieger Postma
Oldenzaal
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Ik hoop dat mijn reactie niet relevant is en dat er iets anders aan de hand is, maar toch:
Heb je BaseCamp 4.7.0 geïnstalleerd?
Zo ja, kijk dan hier: Openfietskaart niet zichtbaar op Etrex
Heb je BaseCamp 4.7.0 geïnstalleerd?
Zo ja, kijk dan hier: Openfietskaart niet zichtbaar op Etrex
Niet meer actief op dit forum...
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Hallo Ankeric,
Bedankt voor het nemen van de moeite om te reageren.
En, inderdaad, je reactie is niet relevant. De genoemde versie is geïnstalleerd. Meer nog irrelevant omdat het niet om de zichtbaarheid in Basecamp gaat maar om de zichtbaarheid op het het toestel, de Oregon 700.
Vriendelijke groet,
Sieger
Bedankt voor het nemen van de moeite om te reageren.
En, inderdaad, je reactie is niet relevant. De genoemde versie is geïnstalleerd. Meer nog irrelevant omdat het niet om de zichtbaarheid in Basecamp gaat maar om de zichtbaarheid op het het toestel, de Oregon 700.
Vriendelijke groet,
Sieger
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Ehhh...
Ik hoop dat je niet BaseCamp 4.7.0 hebt geïnstalleerd. Want zo ja, dan is dat de oorzaak.
En dan gaat het niet om de zichtbaarheid binnen BaseCamp (die is altijd oké), maar juist op de GPS.
Met BaseCamp 4.7.0 wordt ook Mapinstall 4.2.0 geïnstalleerd.
Mapinstall installeert de kaarten op de GPS en die doet dat met "Register kaarten" (zoals op OpenStreetMap gebaseerde kaarten) niet goed...!
Waardoor deze kaarten niet (goed) zichtbaar zijn op de GPS.
Ik hoop dat je niet BaseCamp 4.7.0 hebt geïnstalleerd. Want zo ja, dan is dat de oorzaak.
En dan gaat het niet om de zichtbaarheid binnen BaseCamp (die is altijd oké), maar juist op de GPS.
Met BaseCamp 4.7.0 wordt ook Mapinstall 4.2.0 geïnstalleerd.
Mapinstall installeert de kaarten op de GPS en die doet dat met "Register kaarten" (zoals op OpenStreetMap gebaseerde kaarten) niet goed...!
Waardoor deze kaarten niet (goed) zichtbaar zijn op de GPS.
Niet meer actief op dit forum...
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Nogmaals dank en goedemorgen,
Ik heb de kaarten niet geïnstalleerd vanuit Basecamp. Ik heb de OSM-kaarten (de img-bestanden) geïnstalleerd met de JaVaWa-toepassing.
Andere oorzaak??
Vr.groet,
Sieger
Ik heb de kaarten niet geïnstalleerd vanuit Basecamp. Ik heb de OSM-kaarten (de img-bestanden) geïnstalleerd met de JaVaWa-toepassing.
Andere oorzaak??
Vr.groet,
Sieger
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Maak eens een rapportage met JaVaWa Device Manager, via Extra -> rapportage
Plaats dan de link naar het online rapportage hier.
Als je inderdaad een img van een kaart hebt gedownload en die op de SD-kaart plaatst, dan heeft het BaseCamp/MapInstall probleem hier niets mee te maken.
Plaats dan de link naar het online rapportage hier.
Als je inderdaad een img van een kaart hebt gedownload en die op de SD-kaart plaatst, dan heeft het BaseCamp/MapInstall probleem hier niets mee te maken.
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Ik zou bijna zeggen: Sorry dat ik me er mee bemoeid hebt...rick schreef:Als je inderdaad een img van een kaart hebt gedownload en die op de SD-kaart plaatst, dan heeft het BaseCamp/MapInstall probleem hier niets mee te maken.
Maar:
Kun je mij vertellen waar ik een op OpenStreetMap gebaseerde kaart kan vinden die bestaat uit één IMG-bestand?
Ik ken alleen OSM-register-kaarten en gmap-format-kaarten.
De OSM-register-kaarten bevatten wél (vele) IMG-bestanden.
Maar als ik een dergelijke kaart selecteer met JaVaWa GMTK 4.1 dan wordt gemeld: "De geselecteerde map bevat geen (geldige) kaart".
Met JaVaWa GMTK 4.1 kan ik een ".gmapi/.gmap"-kaart installeren. Dit is een map en geen IMG-bestand.
Volgens mij - als ik de handleiding van JaVaWa GMTK 4.1 goed (?) lees - is die installatie bedoeld voor een "Windows PC" of "Mac OSX". Nergens lees ik iets over een "GPS".
Nu kan ik met JaVaWa GMTK 4.1 óók een "gmap"-kaart óók installeren op de SD-kaart van de GPS.
Geen probleem: "kaart is succesvol geïnstalleerd".
Alleen, het is zinloos.
Want de GPS (of - meer correct - mijn GPSMAP 64st) ziet deze kaart niet. Mijn GPS verwacht een IMG-bestand. Geen map.
Ik ben benieuwd of er nu inderdaad een IMG-bestand op de SD-kaart van Sieger staat en hoe en wat dat dan voor bestand is en hoe dat daar is geïnstalleerd?
Bovenstaande map "K:\Garmin\OpenFietsMap (BNL_ligh).gmap" (en "K:\Garmin\userdata") zijn wat mijn GPSMAP 64st betreft volledig nutteloos.
Als hier geldt dat het BaseCamp/MapInstall probleem hier niets mee te maken" heeft, dan vraag ik mij ook af waarom op dit forum alleen BaseCamp downgrade of gmap-kaart als oplossing wordt genoemd voor het "het BaseCamp/MapInstall probleem"?
Terwijl JaVaWa GMTK het ook gewoon kan?
Als je een "IMG van een kaart hebt gedownload"?
Waarom zou je dan eigenlijk BaseCamp (en Mapinstall) nog gebruiken om kaarten op de GPS te installeren?
Waarom zou je dan een downgrade naar BaseCamp 4.62 uitvoeren?
Niet meer actief op dit forum...
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Dat valt me een beetje tegen van je.ankeric schreef:Kun je mij vertellen waar ik een op OpenStreetMap gebaseerde kaart kan vinden die bestaat uit één IMG-bestand?
Ik ken alleen OSM-register-kaarten en gmap-format-kaarten.
Er zijn bij diverse kaartenmakers osm-kaarten als gmapsupp.img te downloaden zoals openfietsmap, freizeitkarte, speichenkarte etc. etc. welke direct op je gps te zetten zijn...
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Oké en die zet je met JaVaWa op de SD-kaart? Waarom?
En dan ziet de GPS die niet?
Nu echt benieuwd naar de rapportage...
Is het antwoord op de vraag van Sieger niet veel eenvoudiger:
Plaats het IMG-bestand in de Map "<driveletter>\Garmin\" op de SD-kaart?
Als het IMG-bestand niet in deze folder staat, dan ziet de GPS deze kaart niet.
En doe dat gewoon met Windows Verkenner.
En dan ziet de GPS die niet?
Nu echt benieuwd naar de rapportage...
Is het antwoord op de vraag van Sieger niet veel eenvoudiger:
Plaats het IMG-bestand in de Map "<driveletter>\Garmin\" op de SD-kaart?
Als het IMG-bestand niet in deze folder staat, dan ziet de GPS deze kaart niet.
En doe dat gewoon met Windows Verkenner.
Niet meer actief op dit forum...
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Kan met JaVaWa, kan ook met Verkenner, Finder, Totalcommander etc. Als tie maar in de goede map komt. Waarom?, om de kaaart op de gps te zien lijkt meankeric schreef:Oké en die zet je met JaVaWa op de SD-kaart? Waarom?
Normaliter wel, maar in geval van topicsteller dus niet.ankeric schreef:En dan ziet de GPS die niet?
Ik ook. Want TS heeft het over een backup van routes en kaarten van zijn gps (intern geheugen) op een sd-kaart en die sd-kaart stopt hij ook weer in het toestel als ik het goed begrijp. Dus dan staat kaart 2 maal op toestel, wellicht de oorzaak....ankeric schreef:Nu echt benieuwd naar de rapportage...
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
en ondanks de temperatuur, vol vuur reageren.... Mijn complimenten maar ook dank.
De link naar het rapport staat hier: http://jdm.javawa.nl/iPcF
en ja, vanaf OpenStreetMap download ik 2 bestanden. 1 voor hergebruik in Basecamp en 1, het img bestand, voor het directe gebruik op de Oregon.
Wederom dank.
Sieger
De link naar het rapport staat hier: http://jdm.javawa.nl/iPcF
en ja, vanaf OpenStreetMap download ik 2 bestanden. 1 voor hergebruik in Basecamp en 1, het img bestand, voor het directe gebruik op de Oregon.
Wederom dank.
Sieger
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Aan het rapport te zien, verwacht ik dat hier de oorzaak zit. Via het online rapportage moeten we naar de nummertjes kijken, maar je kan zelf als het goed is ook op een kaartje zien welke gedeeltes van de kaarten er dubbel op staan. Dubbel kan dus ook zijn zowel op toestel als op SD-kaart. Helaas kunnen wij het toestel niet bekijken met dit rapport.keesm schreef:Want TS heeft het over een backup van routes en kaarten van zijn gps (intern geheugen) op een sd-kaart en die sd-kaart stopt hij ook weer in het toestel als ik het goed begrijp. Dus dan staat kaart 2 maal op toestel, wellicht de oorzaak....
Verder gebruik je kennelijk een Mac. Dan kan het verstandig zijn om CleanEject te gebruiken: http://www.javawa.nl/cleaneject.html
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
En ja, soms zoek je de oplossing te ver weg..
Even geprobeerd: Nederland.img van het toestel verwijderd. Op de sd-kaart staat de zelfde kaart met de naam Nederland2.img. Deze is na het verwijderen van Nederland gewoon te zien. En, ja, die overlapten elkaar volledig. Had de bestanden als zekerheidsbackup geplaatst op de SD-kaart. Ik haal nu de sd-kaart uit het toestel en bewaar die buiten het toestel als backup.
Alle reageerders hartelijk dank.
Vriendelijk groet,
Sieger
Even geprobeerd: Nederland.img van het toestel verwijderd. Op de sd-kaart staat de zelfde kaart met de naam Nederland2.img. Deze is na het verwijderen van Nederland gewoon te zien. En, ja, die overlapten elkaar volledig. Had de bestanden als zekerheidsbackup geplaatst op de SD-kaart. Ik haal nu de sd-kaart uit het toestel en bewaar die buiten het toestel als backup.
Alle reageerders hartelijk dank.
Vriendelijk groet,
Sieger
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Siepos, als je die kaart echt twee keer wil hebben, voor backup purposes zeg maar, dan moet je niet alleen de bestandsnaam uniek maken maar ook de "interne", door het toestel gebruikte naam, probleem opgelost, als je dat niet doet "ziet" het toestel dat de kaart er twee keer op staat en laat één daarvan niet zien en veroorzaakt wellicht nog meer ellende.
Interne naam kun je wijzigen met GMTK uiteraard ook van JaVaWa, wellicht zelfs de ID wijzigen, dan zou het geen probleem moeten zijn, mits je de kaarten niet tegelijk aan zet in het toestel.
Gert-Jan
Interne naam kun je wijzigen met GMTK uiteraard ook van JaVaWa, wellicht zelfs de ID wijzigen, dan zou het geen probleem moeten zijn, mits je de kaarten niet tegelijk aan zet in het toestel.
Gert-Jan
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: zichtbaarheid img op sd kaart
Nee, dat werkt niet. De kaartsegmentnummers dienen namelijk ook uniek te zijn om problemen te voorkomen, en er is nu al een overlap tussen de drie huidige kaarten. De kaartsegmentnummers kunnen niet gewijzigd worden met GMTK of JDM.
Het probleem met deze nummers treedt altijd op bij selecties van aangrenzende landen omdat kaartsegmenten rechthoekig zijn en grenzen niet...
Dit kan voorkomen worden door één aangepaste kaartselectie te maken van het hele gebied dat je wenst, of door meerdere kaarten samen te voegen tot één kaart zonder dubbels met OSM Combiner.
Het probleem met deze nummers treedt altijd op bij selecties van aangrenzende landen omdat kaartsegmenten rechthoekig zijn en grenzen niet...
Dit kan voorkomen worden door één aangepaste kaartselectie te maken van het hele gebied dat je wenst, of door meerdere kaarten samen te voegen tot één kaart zonder dubbels met OSM Combiner.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen