Vreemd.
Ten zuiden van de Galecopperbrug bij Utrecht, naast het kantoorgebouw van Rijkswaterstaat bevindt zich volgens de OpenFietsmap een heuvel van 25m in het Amsterdam-Rijnkanaal...
25 meter hoge heuvel in het kanaal
- Henk de Jong
- WayPoint relatie
- Berichten: 229
- Lid geworden op: 5 aug 2006 16:55
- Locatie: Nieuwegein
- Contacteer:
- QuattroFrits
- WayPoint relatie
- Berichten: 2938
- Lid geworden op: 13 jan 2008 16:59
- Locatie: Hulsberg
- Contacteer:
Re: 25 meter hoge heuvel in het kanaal
Die is er in gevallen maar helaas te zwaar om er uit te tillen, dus maar op de kaart gezet.
Met een GPS geen stress en zonder GPS vergaat de wereld ook niet.
Virb XE + Zumo XT + Nuvi 2599 LMT-D + Schuberth C4 Pro met SC1A + Dashcam 67W.
Virb XE + Zumo XT + Nuvi 2599 LMT-D + Schuberth C4 Pro met SC1A + Dashcam 67W.
Re: 25 meter hoge heuvel in het kanaal
Grappig, vroeger nog wel in de RWS-flat gewerkt op 10 hoog, de heuvel nooit opgemerkt
Ik denk dat er bij de brongegevens wat fout is of heel oude data. OSM gebruikt veelal zelfde bronnen. Ook bij Garmin kaarten zit de heuvel in het hoogteprofiel. Even een track gemaakt over die heuvel heen en van verschillende kaarten een hoogteprofiel gemaakt. Alle kaarten laten een heuvel zien in het hoogteprofiel, al is de hoogte nog wel variabel (12-25m) Aanleg kanaal is vanaf 1930, op oude topokaarten voor die tijd is er geen heuvel te zien (topotijdreis.nl).
Ik denk dat er bij de brongegevens wat fout is of heel oude data. OSM gebruikt veelal zelfde bronnen. Ook bij Garmin kaarten zit de heuvel in het hoogteprofiel. Even een track gemaakt over die heuvel heen en van verschillende kaarten een hoogteprofiel gemaakt. Alle kaarten laten een heuvel zien in het hoogteprofiel, al is de hoogte nog wel variabel (12-25m) Aanleg kanaal is vanaf 1930, op oude topokaarten voor die tijd is er geen heuvel te zien (topotijdreis.nl).
- openfietsmap
- Berichten: 1153
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: 25 meter hoge heuvel in het kanaal
Heeft niets met (historische) heuvels te maken, maar wordt veroorzaakt door het kantoorgebouw. De hoogtelijnen zijn gebaseerd op satellietdata van de NASA, de lage resolutie en interpolatie van de brondata zorgt voor dergelijke fouten. Zou je een veel nauwkeuriger hoogteprofiel willen hebben dan zou je moeten corrigeren voor de gebouwen en een veel hogere resolutie moeten nemen, maar dan gaat het om vele gigabytes aan data en dat past dan niet meer op je GPS. Zie http://www.javawa.nl/srtm/index.php?lang=nl voor meer achtergrondinformatie.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: 25 meter hoge heuvel in het kanaal
De terreinhoogtes maken geen deel uit van de OSM, daar wordt een andere openbare bron voor gebruikt. Welke is het precies openfietsmap? De (op de SRTM gebaseerde) EU-data heb ik even bekeken, die geeft op die plaats een afwijking van hooguit een meter of zes. Ook niet goed uiteraard, maar het is geen 25 meter...
Deze pagina geeft wat meer info: http://www.javawa.nl/hoogtedata.html
Edit: in de originele SRTM zit deze fout er inderdaad in. Voortaan EU-data gebruiken voor de openfietsmap? https://www.eea.europa.eu/data-and-maps ... ice-eu-dem
Deze pagina geeft wat meer info: http://www.javawa.nl/hoogtedata.html
Edit: in de originele SRTM zit deze fout er inderdaad in. Voortaan EU-data gebruiken voor de openfietsmap? https://www.eea.europa.eu/data-and-maps ... ice-eu-dem
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen