Mogelijkheid Mio GPS
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Vorig bericht moest snel gaan vandaar de "jawel" reactie, excuses.
Het toestel is bekeken via de verkoper door de Mio mensen, geen fouten gevonden.
Kaarten:
Tele Atlas / OSM.
Software is up-to-date.
Instellingen heb ik allemaal geprobeerd (geëxperimenteerd) zoals eerder gemeld.
Het toestel is bekeken via de verkoper door de Mio mensen, geen fouten gevonden.
Kaarten:
Tele Atlas / OSM.
Software is up-to-date.
Instellingen heb ik allemaal geprobeerd (geëxperimenteerd) zoals eerder gemeld.
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Daar hoeven ook geen fouten in te zitten, maar dat je het verkeerd gebruikt met de instellingen, zou nog eens van voren af aan beginnen en alles goed doorlezen. en de tip van Hawee eens proberen.
Nüvi 350 Nüvi 2595 Drivesmart 55 Garmin Gpsmap60Csx Gpsmap66s Vivoactive 4s Vivoactive 4
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Zoals reeds eerder aangegeven in vorige post heb ik al veel gespeeld / geswitcht in die instellingen.HaWee schreef:xs650 schreef:
van de instellingen die jij hebt gekozen zou het kunnen zijn dat je conflicten krijgt met deze voorkeuren en dan gaat een computer gek doen.
wat ik bedoel:
Fietsroutes: Voorkeur.
Knooppuntennetwerk: Voorkeur
als er zowel fietsroutes als knooppuntennetwerk in de buurt zijn (en die gaan over verschillende wegen) dan zijn dat tegenstrijdige commando's en daar kan een computer slecht tegen.
kies eens ofwel fietsroute voorkeur ofwel knooppunten voorkeur en niet beide en kijk wat er dan uit komt.
Helaas bracht dat geen soelaas.
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Hmmm, gaat het niet worden, heb de Mio nog maar amper een paar maanden.sniekma schreef:misschien toch een garmin aanschaffen?
Als er vervanging komt zal het een kaart worden.
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Er is maar 1 :keuze voor kaart in de Mio en dat is de OSM kaart van Mio voor in de Mio.
Helaas zijn surprise functie allemaal marketing flauwekul, ik heb nog maar weinig gezien dat je echt verbaarst. De surprise me werkt gewoon slecht in NL en BE. OSM is prima, OFM helpt een stuk (maar dan wel garmin nodig). Maar alle automatische algoritmes omte verbazen leiden meestal tot een niet verwachte verbazing. Niet de mooie wegen c.q. leuke wegen die je verwacht.
Echter voorgeladen routes (voor mio tracks) werken wel goed, dus gepland op de computer of van een website genomen, dat gaat goed. Bij de Mio kan het soms gebeurn dat deze toch een andere route neemt, maar dan zit er een fout in de kaart, kan het toestel niks aan doe. mio vertaald tracks ook naar routes met afslaginfo. Dit helpt onderweg als gebruiker, maar geeft bij foutrijden en herberekeningen eenkans op fouten.
Helaas zijn surprise functie allemaal marketing flauwekul, ik heb nog maar weinig gezien dat je echt verbaarst. De surprise me werkt gewoon slecht in NL en BE. OSM is prima, OFM helpt een stuk (maar dan wel garmin nodig). Maar alle automatische algoritmes omte verbazen leiden meestal tot een niet verwachte verbazing. Niet de mooie wegen c.q. leuke wegen die je verwacht.
Echter voorgeladen routes (voor mio tracks) werken wel goed, dus gepland op de computer of van een website genomen, dat gaat goed. Bij de Mio kan het soms gebeurn dat deze toch een andere route neemt, maar dan zit er een fout in de kaart, kan het toestel niks aan doe. mio vertaald tracks ook naar routes met afslaginfo. Dit helpt onderweg als gebruiker, maar geeft bij foutrijden en herberekeningen eenkans op fouten.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Voor de goede orde ...
Kaarten:
Tele Atlas / OSM.
Zie deze vorige post:
Deze kaarten zaten op de Mio en zo hoort het volgens de Mio mensen ook.GPS Expert schreef:Er is maar 1 :keuze voor kaart in de Mio en dat is de OSM kaart van Mio voor in de Mio.
Kaarten:
Tele Atlas / OSM.
Zo is dat, waardeloze functie.GPS Expert schreef: Helaas zijn surprise functie allemaal marketing flauwekul, ...
... Niet de mooie wegen c.q. leuke wegen die je verwacht...
Neen, doet de Mio niet goed ... hij werkt de voorgeladen route niet af, stuurt me voortijdig aandere richting uit, huiswaarts.GPS Expert schreef: Echter voorgeladen routes (voor mio tracks) werken wel goed, dus gepland op de computer of van een website genomen, dat gaat goed. Bij de Mio kan het soms gebeurn dat deze toch een andere route neemt, maar dan zit er een fout in de kaart, kan het toestel niks aan doe. mio vertaald tracks ook naar routes met afslaginfo. Dit helpt onderweg als gebruiker, maar geeft bij foutrijden en herberekeningen eenkans op fouten.
Zie deze vorige post:
xs650 schreef:Ik had een route gemaakt in een streek die ik goed ken en waar ik extra controle had door de genummerde bordjes die langs het parcours staan ... https://www.fietsnet.be/routeplanner/default.aspx
De Mio navigeerde daar een gedeelte van maar stuurde mij voortijdig de andere (verkeerde) kant uit.
Meermaals geprobeerd.
Toestel vertoont nog veel meer gebreken, zo navigeert deze mij 80% via drukke grote wegen, dit terwijl er vlak in de buurt mooie rustige weggetjes liggen.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Tele Atlas of OSMxs650 schreef:.....
Deze kaarten zaten op de Mio en zo hoort het volgens de Mio mensen ook.
Kaarten:
Tele Atlas / OSM.
.....
TeleAtlas is de kaartenmaker van TomTom en Open Street Map is volgens mij vrij verkrijgbare kaartinformatie waarmee kaarten samengesteld kunnen worden.
Lijkt me niet helemaal samen te gaan. Of snap ik iets niet....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Ik kan alleen maar zeggen dat mijn toestel, volgens de Mio medewerkers, van de juiste kaarten is voorzien.RonalT schreef:Tele Atlas of OSMxs650 schreef:.....
Deze kaarten zaten op de Mio en zo hoort het volgens de Mio mensen ook.
Kaarten:
Tele Atlas / OSM.
.....
TeleAtlas is de kaartenmaker van TomTom en Open Street Map is volgens mij vrij verkrijgbare kaartinformatie waarmee kaarten samengesteld kunnen worden.
Lijkt me niet helemaal samen te gaan. Of snap ik iets niet....
Re: Mogelijkheid Mio GPS
https://help.routeyou.com/nl/topic/view/325/mio
https://help.routeyou.com/nl/topic/view ... o-plaatsen
Heb je hier al eens gekeken?
https://help.routeyou.com/nl/topic/view ... o-plaatsen
Heb je hier al eens gekeken?
Nüvi 350 Nüvi 2595 Drivesmart 55 Garmin Gpsmap60Csx Gpsmap66s Vivoactive 4s Vivoactive 4
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Bij de Mio is er geen kaartkeuze; er is één kaart die gebaseerd is op zowel TeleAtlas als Openstreetmap. Dat kan prima samengaan. Garmin doet het trouwens ook, diverse Edges hebben samengestelde kaarten. Daarbij is OSM de bron voor de wegen en TeleAtlas de bron voor de adressen.RonalT schreef:Tele Atlas of OSM
TeleAtlas is de kaartenmaker van TomTom en Open Street Map is volgens mij vrij verkrijgbare kaartinformatie waarmee kaarten samengesteld kunnen worden.
Lijkt me niet helemaal samen te gaan. Of snap ik iets niet....
Hoe de verdeling bij Mio is weet ik niet, maar ik kan me voorstellen dat die een vergelijkbare keuze gemaakt hebben. In het NLse deel van de OSM is de huisnummering al behoorlijk goed verwerkt, in andere landen is dat een stuk minder.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Mogelijkheid Mio GPS
*Zoals elders hier vermeld heeft de verkoper van de Mio contact met ze gehad.sniekma schreef:https://help.routeyou.com/nl/topic/view/325/mio*
https://help.routeyou.com/nl/topic/view ... o-plaatsen**
Heb je hier al eens gekeken?
**Ook reeds eerder hier ergens vermeld, GPX bestand op de Mio zetten is geen probleem, deze volledig uitwerken blijkt voor de Mio wel een probleem.
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Vandaag de Mio nog eens een kans gelaten om te laten zien dat hij het toch goed kan doen ...
Navigeren op adres, resultaat ...
Ook hier weer hetzelfde verhaal, zodra de Mio de kans ziet zorgt hij ervoor dat ik zo snel mogelijk op een grote, drukke autorijke weg uitkom.
Als ik afwijk van de route die Mio mij wil laten rijden en ik kies voor kleine, rustige bekende (fiets)wegen geeft hij steevast de info "verkeerd, keer terug" ... wanneer ik dit opvolg kom ik terug op hetzelfde punt waar ik de aanbevolen route heb verlaten om mij zo verder te navigeren via (drukke) autowegen.
Op die manier stuurde hij me ook dwars door de drukte van Hasselt stad, terwijl er andere veilige mogelijkheden voorhanden zijn.
Aangekomen bij ikea Hasselt heb ik besloten om de Mio niet meer van de stuurhouder af te nemen, wie hem er af haalt mag dat onding hebben.
Navigeren op adres, resultaat ...
Ook hier weer hetzelfde verhaal, zodra de Mio de kans ziet zorgt hij ervoor dat ik zo snel mogelijk op een grote, drukke autorijke weg uitkom.
Als ik afwijk van de route die Mio mij wil laten rijden en ik kies voor kleine, rustige bekende (fiets)wegen geeft hij steevast de info "verkeerd, keer terug" ... wanneer ik dit opvolg kom ik terug op hetzelfde punt waar ik de aanbevolen route heb verlaten om mij zo verder te navigeren via (drukke) autowegen.
Op die manier stuurde hij me ook dwars door de drukte van Hasselt stad, terwijl er andere veilige mogelijkheden voorhanden zijn.
Aangekomen bij ikea Hasselt heb ik besloten om de Mio niet meer van de stuurhouder af te nemen, wie hem er af haalt mag dat onding hebben.
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Wat zegt de verkoper en Mio hier van, als ze dit voorgelegd, en het toestel is in orde is volgens hun.
Wat is dan de oorzaak volgens de verkoper?
Wat is dan de oorzaak volgens de verkoper?
Nüvi 350 Nüvi 2595 Drivesmart 55 Garmin Gpsmap60Csx Gpsmap66s Vivoactive 4s Vivoactive 4
Re: Mogelijkheid Mio GPS
De uitleg die ik heb gekregen is dat alles in orde was met het toestel.sniekma schreef:Wat zegt de verkoper en Mio hier van, als ze dit voorgelegd, en het toestel is in orde is volgens hun.
Wat is dan de oorzaak volgens de verkoper?
Verkoper heeft natuurlijk niet alles zo uitvoerig uitgelegd zoals ik het hier tot nog toe heb gedaan maar wel wat voorbeelden gegeven waar het misloopt, idem dito voor het andere toestel.
Zij vonden het allemaal niet abnormaal werken, van zodra de Mio navigeert via wegen met fietspad is er volgens de Mio mensen niks mis.
Blijkbaar gaan drukke wegen met fietspaden voor op rustige wandel / fietswegen.
Zal ik, die dit niet normaal vind, de dwaas zijn zeker.
Re: Mogelijkheid Mio GPS
Ik bezit een mio Cyclo 505HC, sinds 2013.
Heeft u de instelling fietsroutes 'Toestaan' ipv 'Voorkeur' al eens getest.
Mijn ondervinding is een fietsroute voor Mio een drukke baan, 2vaks, 3vaks,... wel met een fietspad.
Het plannen van een route via knooppunten, kan een probleem zijn, nl. bij de meeste planners kan je alleen maar op het knpt klikken. Het is beter een trkpt te plaatsen na het knooppunt. Kom je 2 maal op hetzelfde knooppunt, zet dan een trkpt vóór het en na het knpt.
Met een lus heeft Mio ook een probleem, bij een planner terug naar beginpunt best niet gebruiken. Voorbeeld, een lus van 60 km, na 10 km wijk je af van uitgestippelde track, een stadje of dorp inrijden 5 km extra, zet GPS uit en terug aan resultaat 'nog af te leggen afstand 60 km' in plaats van 50 km!
Bij het afwijken van de uitgestippelde track is het best om het routeren uit te schakelen. Daarna routeren terug aanzetten en kortste weg naar de track.
Als het navigeren actief blijft en je rijdt kris kras door een dorpje of stadje zit die GPS constant te herberekenen 'Verkeerd keer terug' en wil u idd naar pet punt sturen waar je de track hebt verlaten.
Het herberekenen vreet ook energie, batterij dus vlugger leeg.
BTW ik heb geen enkel voordeel om Mio te promoten, blijf wel mijn GPS gebruiken, heeft mij bijna 400 EUR gekost.
Heeft u de instelling fietsroutes 'Toestaan' ipv 'Voorkeur' al eens getest.
Mijn ondervinding is een fietsroute voor Mio een drukke baan, 2vaks, 3vaks,... wel met een fietspad.
Het plannen van een route via knooppunten, kan een probleem zijn, nl. bij de meeste planners kan je alleen maar op het knpt klikken. Het is beter een trkpt te plaatsen na het knooppunt. Kom je 2 maal op hetzelfde knooppunt, zet dan een trkpt vóór het en na het knpt.
Met een lus heeft Mio ook een probleem, bij een planner terug naar beginpunt best niet gebruiken. Voorbeeld, een lus van 60 km, na 10 km wijk je af van uitgestippelde track, een stadje of dorp inrijden 5 km extra, zet GPS uit en terug aan resultaat 'nog af te leggen afstand 60 km' in plaats van 50 km!
Bij het afwijken van de uitgestippelde track is het best om het routeren uit te schakelen. Daarna routeren terug aanzetten en kortste weg naar de track.
Als het navigeren actief blijft en je rijdt kris kras door een dorpje of stadje zit die GPS constant te herberekenen 'Verkeerd keer terug' en wil u idd naar pet punt sturen waar je de track hebt verlaten.
Het herberekenen vreet ook energie, batterij dus vlugger leeg.
BTW ik heb geen enkel voordeel om Mio te promoten, blijf wel mijn GPS gebruiken, heeft mij bijna 400 EUR gekost.