Zumo 595 neemt shortcuts
Zumo 595 neemt shortcuts
Wat ik de laatste weken merk is dat de zumo "shortcuts" neemt in plaats van de weg te volgen. Alsof de "kortste weg" als optie staat ingegegeven.
Kaart De laatste versie europa (updaten enkele weken terug) City navigator NTU 2018-1
De instelling is snelste route. Hiervan verwacht je niet dat je door een dorp of over een geasfalteerd karrespoor gestuurd wordt .
Met name in Oostenrijk / frankrijk en Italie dirigeerde de zumo mij diverse keren een geasfalteerd karrespoor op in plaats van de weg te volgen.
Ook diverse keren door een stad/ dorp centrum.
Ook basecamp laat dit zien. Test zelf maar eens met hetvolgende
Noord ITALIE Van Barco naar Faedo (Trento) . De Route zou via de SP58 moeten gaan. Echter bij mij neemt hij een shortcut even na de kruising met de SP131. Dit is echter een geasfalteerd karrespoor (25%) met de vermelding inrijden verboden. Zie maps
https://www.google.nl/maps/@46.1957163, ... 6656?hl=nl
Ik kan mij niet herrinneren dat dit in voorgaande jaren zoveel voorkwam.
Het lijkt erop dat er iets gewijzigd is sinds de mogelijkheden er zijn om "route opties zoals bochten " in te stellen.
Iemand dezelfde ervaring / suggesties ?
Kaart De laatste versie europa (updaten enkele weken terug) City navigator NTU 2018-1
De instelling is snelste route. Hiervan verwacht je niet dat je door een dorp of over een geasfalteerd karrespoor gestuurd wordt .
Met name in Oostenrijk / frankrijk en Italie dirigeerde de zumo mij diverse keren een geasfalteerd karrespoor op in plaats van de weg te volgen.
Ook diverse keren door een stad/ dorp centrum.
Ook basecamp laat dit zien. Test zelf maar eens met hetvolgende
Noord ITALIE Van Barco naar Faedo (Trento) . De Route zou via de SP58 moeten gaan. Echter bij mij neemt hij een shortcut even na de kruising met de SP131. Dit is echter een geasfalteerd karrespoor (25%) met de vermelding inrijden verboden. Zie maps
https://www.google.nl/maps/@46.1957163, ... 6656?hl=nl
Ik kan mij niet herrinneren dat dit in voorgaande jaren zoveel voorkwam.
Het lijkt erop dat er iets gewijzigd is sinds de mogelijkheden er zijn om "route opties zoals bochten " in te stellen.
Iemand dezelfde ervaring / suggesties ?
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Ook ik heb de ervaring dat er inderdaad van dit soort shortcuts worden genomen. Niet alleen in het toestel zelf maar ook als je in Basecamp een route uitzet.
Is niet nieuw, zolang ik een GPS heb en met Masource/Basecamp routes maak (sinds 2003), kom ik dit regelmatig tegen. Heeft te maken met wegclassificaties en een route die (op papier!) net effe sneller is. Als op de digitale kaart zo'n geasfalteerd karrespoor gewoon de classificatie "verharde weg" heeft en het kenmerk "inrijden verboden" ontbreekt, kan je daar inderdaad overheen gestuurd worden.
Hoe hiermee om te gaan? Gezond verstand gebruiken! Als de route een shortcut via een klein straatje pakt om daarna weer op een doorgaande weg uit te komen, blijf dan de doorgaande wegen volgen. Je hebt natuurlijk het automatisch herberekenen uit staan, dus verderop pak je de route gewoon weer op.
Overigens, als een weg een geslotenverklaring heeft, maar dat staat niet in de City Navigator kaart, dan is dit een kaartfout die je zou kunnen rapporteren bij Garmin. Hopelijk wordt dat dan in de volgende uitgave gecorrigeerd.
Is niet nieuw, zolang ik een GPS heb en met Masource/Basecamp routes maak (sinds 2003), kom ik dit regelmatig tegen. Heeft te maken met wegclassificaties en een route die (op papier!) net effe sneller is. Als op de digitale kaart zo'n geasfalteerd karrespoor gewoon de classificatie "verharde weg" heeft en het kenmerk "inrijden verboden" ontbreekt, kan je daar inderdaad overheen gestuurd worden.
Hoe hiermee om te gaan? Gezond verstand gebruiken! Als de route een shortcut via een klein straatje pakt om daarna weer op een doorgaande weg uit te komen, blijf dan de doorgaande wegen volgen. Je hebt natuurlijk het automatisch herberekenen uit staan, dus verderop pak je de route gewoon weer op.
Overigens, als een weg een geslotenverklaring heeft, maar dat staat niet in de City Navigator kaart, dan is dit een kaartfout die je zou kunnen rapporteren bij Garmin. Hopelijk wordt dat dan in de volgende uitgave gecorrigeerd.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Het weggetje lijkt mij een uitdaging.
En ja waarom? Simpel omdat het beide verharde wegen zijn en deze weg korter en volgens de berekening sneller is....
Vooral dat laatste lijkt twijfelachtig.
Maar even de blindegeleide hond laten voor wat hij is en een keuze maken voor de doorgaande weg.
Dit soort situaties is ook de reden dat ik het liefst mijn routes voorbereid via BaseCamp i.p.v. in het toestel aangeef 'ga naar Faedo'. In Basecamp kan ik met verschillende kaarten kijken en eventueel met maps en streetview wat ik kan verwachten.
Totdat er een wegafsluiting is en we met 5 GoldWings serieus het bos in gestuurd worden. Toen moest ik wel aannemen wat het toestel me voorschotelde. Het gravel ging nog wel, maar de haarspeldbochten vonden de meesten niet grappig
http://youtu.be/JBxyENekT4I
Bij 36 sec zie je de vrouw van een van de motorrijders lopen, die durfde daar niet verder mee.
En ja waarom? Simpel omdat het beide verharde wegen zijn en deze weg korter en volgens de berekening sneller is....
Vooral dat laatste lijkt twijfelachtig.
Maar even de blindegeleide hond laten voor wat hij is en een keuze maken voor de doorgaande weg.
Dit soort situaties is ook de reden dat ik het liefst mijn routes voorbereid via BaseCamp i.p.v. in het toestel aangeef 'ga naar Faedo'. In Basecamp kan ik met verschillende kaarten kijken en eventueel met maps en streetview wat ik kan verwachten.
Totdat er een wegafsluiting is en we met 5 GoldWings serieus het bos in gestuurd worden. Toen moest ik wel aannemen wat het toestel me voorschotelde. Het gravel ging nog wel, maar de haarspeldbochten vonden de meesten niet grappig
http://youtu.be/JBxyENekT4I
Bij 36 sec zie je de vrouw van een van de motorrijders lopen, die durfde daar niet verder mee.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Bedankt voor jullie reacties. En met de motor zijn dit natuurlijk leuke weggetjes. Maar ik gebruik de zumo ook in de auto (cabrio). Dan was dit weggetje echt een uitdaging (25% met zeer krappe haarspeldbochten en geen uitwijk mogelijkheden)
Inderdaad gezond verstand gebruiken. In dit geval heel duidelijk dat je van de route afgestuurd wordt.
Maar meerdere keren gewoon een dorp in en dan pas verderop zeer smalle "winkel" straatjes zoals je misschien zelf wel eens gezien hebt in de bergdorpen. .
Ik zal het bewuste punt en bord bij Faedo melden bij Garmin.
Leuk filmpje offroad met een Goldwing . Niet bang voor lekke band ?
Inderdaad gezond verstand gebruiken. In dit geval heel duidelijk dat je van de route afgestuurd wordt.
Maar meerdere keren gewoon een dorp in en dan pas verderop zeer smalle "winkel" straatjes zoals je misschien zelf wel eens gezien hebt in de bergdorpen. .
Ik zal het bewuste punt en bord bij Faedo melden bij Garmin.
Leuk filmpje offroad met een Goldwing . Niet bang voor lekke band ?
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Ik weet niet hoe het is met een Gold-Wing maar zo'n 25 - 30 jaren geleden huurden we eens met meerderen 1 Harley-Davidson om daar om beurten mee te rijden.RonalT schreef:Totdat er een wegafsluiting is en we met 5 GoldWings serieus het bos in gestuurd worden. Toen moest ik wel aannemen wat het toestel me voorschotelde. Het gravel ging nog wel, maar de haarspeldbochten vonden de meesten niet grappig
De wendbaarheid viel me erg mee, ook in los zand (bospad) was er goed mee te rijden door kennelijk een laaggelegen zwaartepunt en omdat de brede voorband niet diep wegzakte in het zand.
'Off-road' zijn lekke banden een uitzondering, eerder scheuren/breuken in het karkas, vooral wanneer de bandenspanning verlaagd werd tot onder de 1,5 bar.RRblade schreef:Niet bang voor lekke band ?
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Ik heb de situatie gemeld bij Garmin .
Hier de reactie van garmin
Thank you for contacting Garmin International.
When it happens, the “side road” usually has an incorrect speed limit assigned to it. We ask our data vendor to repair them as we discover them or have them pointed out to us.
This seems to happen more in Italy than other countries, unfortunately. I will make sure this one is passed along.
Thanks so much.
Hier de reactie van garmin
Thank you for contacting Garmin International.
When it happens, the “side road” usually has an incorrect speed limit assigned to it. We ask our data vendor to repair them as we discover them or have them pointed out to us.
This seems to happen more in Italy than other countries, unfortunately. I will make sure this one is passed along.
Thanks so much.
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Helaas heb ik ook geen goede ervaring met de 595. het is een mooi kastje maar de software vind ik dramatisch.
vergelijkbaar met de eerste tom tom rider.
Je kunt er geen routes meer mee maken , wel van a naar b, maar als je van a naar b naar c wilt kan het zo maar zijn dat hij de toeristische weg naar a overslaat, via b naar a gaat en dan naar c.
op de computer routes uitzetten kan ook niet meer omdat je niet meer de zelfde kaarten op de computer kunt downloaden als op de zummo .
De route wordt 3 keer herberekend waardoor er iets onbekends over blijft.
Als je de zummo aansluit op de computer kun je de kaarten van de zummo gebruiken maar dan moet alle data door een usb kabeltje en dat werkt ook niet.
De nood oplossing die ik heb gevonden is een zummo 550 geleend en daarmee de nieuwe kaarten gedownload voor mijn computer.
Verder blijft de software dramatisch, opties die niet werken en zinloze opmerkingen op het scherm van overstekend wild of gevaarlijke bochten, als je die allemaal leest is de kans pas echt groot dat er wat gebeurd
vergelijkbaar met de eerste tom tom rider.
Je kunt er geen routes meer mee maken , wel van a naar b, maar als je van a naar b naar c wilt kan het zo maar zijn dat hij de toeristische weg naar a overslaat, via b naar a gaat en dan naar c.
op de computer routes uitzetten kan ook niet meer omdat je niet meer de zelfde kaarten op de computer kunt downloaden als op de zummo .
De route wordt 3 keer herberekend waardoor er iets onbekends over blijft.
Als je de zummo aansluit op de computer kun je de kaarten van de zummo gebruiken maar dan moet alle data door een usb kabeltje en dat werkt ook niet.
De nood oplossing die ik heb gevonden is een zummo 550 geleend en daarmee de nieuwe kaarten gedownload voor mijn computer.
Verder blijft de software dramatisch, opties die niet werken en zinloze opmerkingen op het scherm van overstekend wild of gevaarlijke bochten, als je die allemaal leest is de kans pas echt groot dat er wat gebeurd
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
het is een Zumo , geen zummo
even serieus: als je niet de kaart kunt downloaden naar de computer met Express dan betekend dat dat je een Zumo 595 Travel Edition hebt. Bij de Travel Edition kun je elke CN kaart wereldwijd installeren op je Zumo zonder extra kosten maar helaas niet de kaart installeren op je computer. Garmin gaat er van uit dat je routes maakt door je Zumo aan de computer te hangen en dan kan Basecamp de kaart van de Zumo gebruiken.
Door Waypoint is dat al aangekaart bij Garmin met het verzoek om dit wel mogelijk te maken maar helaas tot nu toe zonder resultaat.
Als service voor zijn klanten heeft Waypoint de kaart van Europa voor de Travel Edition op zijn site als download staan samen met een beschrijving hoe de kaart op de computer te installeren.
https://www.mywaypoint.nl/page/faq/artikel/367
ik verwacht trouwens dat de kaarten voor de 550 niet hetzelfde zijn als voor je 595 maar ben niet zeker.
Je 595 heeft NTU kaarten, ik dacht dat de 550 nog NT kaarten had en als dat zo is ziet de Zumo dit als een route gemaakt op een andere kaart en kunnen er afwijkingen ontstaan.
even serieus: als je niet de kaart kunt downloaden naar de computer met Express dan betekend dat dat je een Zumo 595 Travel Edition hebt. Bij de Travel Edition kun je elke CN kaart wereldwijd installeren op je Zumo zonder extra kosten maar helaas niet de kaart installeren op je computer. Garmin gaat er van uit dat je routes maakt door je Zumo aan de computer te hangen en dan kan Basecamp de kaart van de Zumo gebruiken.
Door Waypoint is dat al aangekaart bij Garmin met het verzoek om dit wel mogelijk te maken maar helaas tot nu toe zonder resultaat.
Als service voor zijn klanten heeft Waypoint de kaart van Europa voor de Travel Edition op zijn site als download staan samen met een beschrijving hoe de kaart op de computer te installeren.
https://www.mywaypoint.nl/page/faq/artikel/367
ik verwacht trouwens dat de kaarten voor de 550 niet hetzelfde zijn als voor je 595 maar ben niet zeker.
Je 595 heeft NTU kaarten, ik dacht dat de 550 nog NT kaarten had en als dat zo is ziet de Zumo dit als een route gemaakt op een andere kaart en kunnen er afwijkingen ontstaan.
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 527
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Een Zumo550 en een Zumo660 gebruiken inderdaad CNNT-kaarten. De derde generatie Zumo’s gebruiken de CNNTU-kaarten.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Misschien dat je eerst eens moet zien te begrijpen hoe zo'n toestel werkt.AndreGr schreef:Helaas heb ik ook geen goede ervaring met de 595.....
Want van A->B werkt behoorlijk eenvoudig, maar een route maken via meer punten vraagt enige precisie in je manier van werken.
Lees eens wat op dit forum dan wordt er vast een en ander duidelijk.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
helaas heeft precisie daar niets mee te maken , de 595 veranderd ongevraagd de volgorde van via punten.
Als je nog een 590 hebt kun je beter niet aan een 595 beginnen
Als je nog een 590 hebt kun je beter niet aan een 595 beginnen
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Met een 395 geen enkel probleem wat dit betreft. Route maken in de 395, wat ik trouwens meestal in BaseCamp doe, route controleren, eventueel aanpassen, herberekenen uitschakelen en rijden.
In BC volg ik meestal de Mr.GPS methode; route maken, controleren of de gewenste wegen gevolgd worden en de viapunten goed op de weg staan, track maken en die naar de Zumo sturen. In de Zumo, track converteren naar route, herberekenen uitschakelen en rijden. Als BC en de Zumo dezelfde kaart(versie) hebben, kun je ook de route van BC naar de Zumo sturen; in de Zumo herberekenen uitschakelen. Nooit geen probleem gehad. Kom je een ongewenste situatie tegen, gezond verstand gebruiken en om het "probleem" rijden.
Alleen als ik van A naar B rij schakel ik herberekenen in, maar ook niet altijd.
In BC volg ik meestal de Mr.GPS methode; route maken, controleren of de gewenste wegen gevolgd worden en de viapunten goed op de weg staan, track maken en die naar de Zumo sturen. In de Zumo, track converteren naar route, herberekenen uitschakelen en rijden. Als BC en de Zumo dezelfde kaart(versie) hebben, kun je ook de route van BC naar de Zumo sturen; in de Zumo herberekenen uitschakelen. Nooit geen probleem gehad. Kom je een ongewenste situatie tegen, gezond verstand gebruiken en om het "probleem" rijden.
Alleen als ik van A naar B rij schakel ik herberekenen in, maar ook niet altijd.
Honda CRF1000LD-Africa Twin, Zumo XT, GPSmap76CSx
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Ook met een 595 is er geen probleem om routes te maken, en viapunten worden niet op andere plaats gezet. Misschien moet gebruiker eerst bij zichzelf beginnen en kijken wat hij fout doet.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Ik herken het ook totaal niet. Mijn 595 werkt exact hetzelfde als het om routes gaat als mijn vorige zumo's uit de 3xx series.Mgent schreef:Ook met een 595 is er geen probleem om routes te maken, en viapunten worden niet op andere plaats gezet. Misschien moet gebruiker eerst bij zichzelf beginnen en kijken wat hij fout doet.
Ik denk dat gebruiker er (nog) niet goed mee om gaat...
Garmin Zumo 590 en TomTom Rider 550 op KTM 1290 Super Adventure/ Super Duke 1290 GT en in de auto.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Zumo 595 neemt shortcuts
Klopt, ik had hem gisteren ook al geschreven, dat hij zijn toestel moet leren snappen. Het toestel snapt niet zo maar wat je wil....
Toen ik van de Z550 naar de Z590 ging was er ook een en ander te leren ondanks het feit dat ik de Z550 van binnen en van buiten kende.
Toen ik van de Z550 naar de Z590 ging was er ook een en ander te leren ondanks het feit dat ik de Z550 van binnen en van buiten kende.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets