Garmin Oregon 450 traag
Garmin Oregon 450 traag
Ik heb al enige tijd een Garmin Oregon 450 en deze is erg traag geworden bij het (her)berekenen van routes. Nu zie ik bij gebruik van de JaVaWa device manager dat mijn basiskaart ontbreekt. Ik had inderdaad (te veel?) bestanden verwijderd (mijn ervaring was dat te veel tracks en routes de snelheid beinvloed werd). Hoe kan ik de basiskaart terug krijgen? Bedankt alvast, Marius.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Garmin Oregon 450 traag
zoek hier http://forum.gps-expert.nl/viewforum.php?f=29 in het zoekvenster rechtsboven naar basiskaart je krijgt dan een aantal hits en in die draadjes staat ook de link hier naar toe http://forum.gps-expert.nl/viewtopic.php?f=39&t=927
maak een gebruikersnaam en wachtwoord aan en log in, dan kun je een basiskaart downloaden.
Je kunt JDM gebruiken om hem op de juiste plaats neer te zetten.
maak een gebruikersnaam en wachtwoord aan en log in, dan kun je een basiskaart downloaden.
Je kunt JDM gebruiken om hem op de juiste plaats neer te zetten.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Garmin Oregon 450 traag
Het is gelukt om de basiskaart weer te installeren. De garmin blijft echter problemen houden met herberekenen van routes. Dit was in het verleden veel sneller. Wat zou ik kunnen doen?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Garmin Oregon 450 traag
meer info geven:
je kunt beginnen met een rapport van JDM (Extra-Rapportage en dan een rapport op de JaVaWa site en de link hier plaatsen)
Verder kan het helpen om te vertellen welke kaart je gebruikt en welke routeringsvoorkeuren, lengte van de route en aantal tussenpunten en evt waar als het niet gewoon in NL is.
Verder is wissen van bestanden meestal niet de methode om snelheid te winnen, een backup van belangrijke profielen , WP en routes etc en dan een harde reset van de gps heeft meestal meer succes. Hiermee wordt het werkgeheugen opgeschoond wat je niet kunt zien met verkenner of JDM. Na een harde reset moet je weer allerlei zaken als taal en eenheden etc instellen.
Info over hoe hard reset te doen voor diverse gps en vind je hier
http://static.garmin.com/shared/uk/cust ... /NL_MR.pdf
je kunt beginnen met een rapport van JDM (Extra-Rapportage en dan een rapport op de JaVaWa site en de link hier plaatsen)
Verder kan het helpen om te vertellen welke kaart je gebruikt en welke routeringsvoorkeuren, lengte van de route en aantal tussenpunten en evt waar als het niet gewoon in NL is.
Verder is wissen van bestanden meestal niet de methode om snelheid te winnen, een backup van belangrijke profielen , WP en routes etc en dan een harde reset van de gps heeft meestal meer succes. Hiermee wordt het werkgeheugen opgeschoond wat je niet kunt zien met verkenner of JDM. Na een harde reset moet je weer allerlei zaken als taal en eenheden etc instellen.
Info over hoe hard reset te doen voor diverse gps en vind je hier
http://static.garmin.com/shared/uk/cust ... /NL_MR.pdf
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Garmin Oregon 450 traag
Ik heb online gezet op de volgende link. http://jdm.javawa.nl/8xMH.
Ik heb een openfietsmap gebruikt (download met gebied oost nederland). Route van ongeveer 140km bevat 5 waypoints. Ik had al een harde reset gegeven maar dit had geen effect gehad.
Ik heb een openfietsmap gebruikt (download met gebied oost nederland). Route van ongeveer 140km bevat 5 waypoints. Ik had al een harde reset gegeven maar dit had geen effect gehad.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Garmin Oregon 450 traag
Ik zie geen echte problemen in het rapport
een paar dingen die me opvallen:
--je schrijft " Ik had inderdaad (te veel?) bestanden verwijderd (mijn ervaring was dat te veel tracks en routes de snelheid beinvloed werd)." maar toch staan er nog 180 gpx bestanden intern sommige vele jaren oud.
--zowel intern als op sd staat de timezonekaart, hoewel dit geen echte kaart is weet ik niet of de gps dat leuk vind. Volgens mij moet de timezone kaart alleen intern staan.
--je hebt behalve de ofm ook topo nederland, je hebt toch niet beide kaarten aan staan?
een paar dingen die me opvallen:
--je schrijft " Ik had inderdaad (te veel?) bestanden verwijderd (mijn ervaring was dat te veel tracks en routes de snelheid beinvloed werd)." maar toch staan er nog 180 gpx bestanden intern sommige vele jaren oud.
--zowel intern als op sd staat de timezonekaart, hoewel dit geen echte kaart is weet ik niet of de gps dat leuk vind. Volgens mij moet de timezone kaart alleen intern staan.
--je hebt behalve de ofm ook topo nederland, je hebt toch niet beide kaarten aan staan?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Garmin Oregon 450 traag
Bedankt voor de info. In Base Camp zie ik slechts 16 gpx bestanden: dit is inderdaad een groot verschil. Ik heb bij het routeren alleen de OFM kaart actief staan dus dat zal de reden niet zijn. Het bestand gmaptz.img verwijderd op de sd kaart en een groot aantal (gpx ea) bestanden die oud zijn. Mag route.gpx, track.gpx ed trouwens weg? Ook nog een extra harde reset gegeven. Het lijkt erop dat het nu wat sneller is maar echt opgelost is het nog niet. Opnieuw een rapport aangemaakt: http://jdm.javawa.nl/8xMH. Nogmaals bedankt voor de analyse en support.
Re: Garmin Oregon 450 traag
Volgens mij is in dit geval de 140 km lange route ondanks de tussenpunten de oorzaak.
Wanneer je dan gaat herberekenen duurt het ellenlang.
100 km is echt de limit en zal ook niet snel werken. Probeer een gewoon 40 km.. dus haal er eens 100 af. Instelling kortste weg en niets vermijden.
egbert
Wanneer je dan gaat herberekenen duurt het ellenlang.
100 km is echt de limit en zal ook niet snel werken. Probeer een gewoon 40 km.. dus haal er eens 100 af. Instelling kortste weg en niets vermijden.
egbert
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap