Track volgen.
- Kils
- Berichten: 55
- Lid geworden op: 11 dec 2018 13:16
- Locatie: Gochar, Sorbas, Almeria, Spanje
- Contacteer:
Track volgen.
Ik download zo nu en dan wel eens een rit van iemand, dat gaat allemaal prima maar soms en ik heb daarover al heel veel gelezen gaat de track zich aanpassen aan mijn kaart op TomTom. Nu kan ik dat aardig omzeilen als ik fietser of wandelaar aanzet. Maar dan kom ik in problemen als er een stuk weg in zit waar geen wandelaar of fietser mag komen bijv. Snelwegen. Hij opent dan de track niet. Is er niet een andere instelling of misschien wil TT deze alsnog toevoegen waarmee je een track kan rijden zoals die origineel ook is.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Track volgen.
De Rider zal de track altijd aanpassen aan de kaart. Met de instellingen kun je dat wel sturen, maar wijzigingen geheel voorkomen gaat niet lukken. De originele track tonen op het scherm, dat kan bij TomTom niet.Kils schreef:soms ... gaat de track zich aanpassen aan mijn kaart op TomTom.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Kils
- Berichten: 55
- Lid geworden op: 11 dec 2018 13:16
- Locatie: Gochar, Sorbas, Almeria, Spanje
- Contacteer:
Re: Track volgen.
Als je invloed hebt door fietser of wandelaar te kiezen zou TT toch ook een keuze kunnen maken bijvoorbeeld "onbewerkt".
Ik begrijp dat het er nu niet op zit maar misschien door veel opmerkingen of vragen aan TT misschien iets voor de toekomst.
Ik begrijp dat het er nu niet op zit maar misschien door veel opmerkingen of vragen aan TT misschien iets voor de toekomst.
Re: Track volgen.
Ja, misschien dat ze dat na 15 jaar vragen nu wel gaan doen.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Track volgen.
Bijzonder. Nu was ik toch echt in de veronderstelling dat een track/spoor bij importeren niet wijzigt. De MrGPS-methode voor het importeren bij Garmin en TomTom is daar toch op gebaseerd. Hij (MrGPS) stelt toch dat de track/het spoor dan één op één wordt overgenomen om er een precies gelijke route van te maken?JaVaWa schreef:De Rider zal de track altijd aanpassen aan de kaart. Met de instellingen kun je dat wel sturen, maar wijzigingen geheel voorkomen gaat niet lukken. De originele track tonen op het scherm, dat kan bij TomTom niet.Kils schreef:soms ... gaat de track zich aanpassen aan mijn kaart op TomTom.
Het doel was daarbij toch dat als je met twee of meer, danwel in een groep rijdt eenieder dezelfde route op het scherm krijgt te zien en kan rijden? Ongeacht of je een Garmin, een TomTom of een andere (oudere) kaart gebruikt.
- Kils
- Berichten: 55
- Lid geworden op: 11 dec 2018 13:16
- Locatie: Gochar, Sorbas, Almeria, Spanje
- Contacteer:
Re: Track volgen.
Dingeman dat is dus precies waar dit overgaat. Hij neemt de route niet één op één over. Volgens mij schrijft MrGPS daar ook over. Nu is dat wel mogelijk als keuze in plan altijd deze route voor wandelaar of fiets kiest mits er geen wegen zijn waar die verboden zijn zoals autowegen en snelwegen.
Wat mij trouwens ook opvalt is dat ik bij instellingen routeplanner de keuze aangevinkt heb "Vraag het me zodat ik kan kiezen" echter heeft TT dit nog nooit gevraagd. Ik zal hier een ander topic voor maken.
Wat mij trouwens ook opvalt is dat ik bij instellingen routeplanner de keuze aangevinkt heb "Vraag het me zodat ik kan kiezen" echter heeft TT dit nog nooit gevraagd. Ik zal hier een ander topic voor maken.
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Track volgen.
een track wordt voor conversie geprojecteerd op de kaart in de gps en de gps maakt daar een "aannemelijke" route van. Bij Garmin gaat dat voor 99.9 % goed. De TT echter gaat ook profiel, routeringsinstellingen en wegenclassificatie gebruiken bij het converteren. Dit gaat hier ongeveer voor 95% goed. Mag jij daar volgens de wegenclassificatie niet rijden, lopen of fietsen gaat deze automatisch een omleiding inlassen. In jouw geval als fietser/wandelaar is er waarschijnlijk geen aannemelijke omleiding aanwezig waardoor de TT de track niet wil (lees kan) converteren.
Ik heb in het verleden ook nog TT routes moeten opsplitsen omdat deze enkel op profiel wandelen of fietsen door dat ene geasfalteerd boswegeltje wou daar waar dit bij Garmin geen probleem was. Dus in jouw geval dien je jammer genoeg hetzelfde te doen: route opsplitsen voor dat stukje autoweg maar dan van fietsen cq wandelen naar rijden.
Ik heb in het verleden ook nog TT routes moeten opsplitsen omdat deze enkel op profiel wandelen of fietsen door dat ene geasfalteerd boswegeltje wou daar waar dit bij Garmin geen probleem was. Dus in jouw geval dien je jammer genoeg hetzelfde te doen: route opsplitsen voor dat stukje autoweg maar dan van fietsen cq wandelen naar rijden.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
- Kils
- Berichten: 55
- Lid geworden op: 11 dec 2018 13:16
- Locatie: Gochar, Sorbas, Almeria, Spanje
- Contacteer:
Re: Track volgen.
En om dat allemaal te voorkomen zou dus een instelling in de TomTom aangepast moeten worden. Misschien dat dat dan eindelijk eens kan gebeuren om Tomtom Rider 550 echt beter te maken.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Track volgen.
In de eerste minuut van de video over de MRGPS methode versie TT vertelt Hans "....ook met deze methode niet voor 100% gegarandeerd, maar wel vrij zeker....".Dingeman schreef:....De MrGPS-methode voor het importeren bij Garmin en TomTom is daar toch op gebaseerd. Hij (MrGPS) stelt toch dat de track/het spoor dan één op één wordt overgenomen om er een precies gelijke route van te maken....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Track volgen.
Als de condities goed zijn zal er niets wijzigen, helaas zijn die condities lang niet altijd goed genoeg...Dingeman schreef:Bijzonder. Nu was ik toch echt in de veronderstelling dat een track/spoor bij importeren niet wijzigt.
De zumo kan de track ongewijzigd tonen, ook in combinatie met de daarvan afgeleide route. De track zelf gebruiken mét navigatieaanwijzingen, dat kan echter niet. Om navigatieaanwijzingen te krijgen moet er altijd eerst een koppeling gemaakt worden met het onderliggende wegennet. Garmin en TomTom gebruiken verschillende benaderingsmethodes, met elk hun voor- en nadelen. Als een Garmin zumo er niet uitkomt met de route zal die de verkeersregels of zelfs de ligging van de wegen negeren, je zult dan hooguit tijdelijk wat minder aanwijzingen krijgen. Als de track goed gemaakt is zal dat geen problemen opleveren (kaarten komen immers niet 100% overeen met de werkelijke situatie; zolang de track de werkelijke situatie respecteert gaat 't goed).
De TomTom Rider is wat dat betreft veel strikter: als de gekozen weg niet gevolgd kan worden (al gaat 't om een paar meter) zal hij altijd een alternatieve route bedenken, met soms hele omwegen als gevolg.
Off road is beslist geen optie bij de Rider; off road = geen navigatieaanwijzingen = uitgesloten bij TT.
Meerdere gebruikers zouden dat graag willen zien, maar ik verwacht geen verandering op dat gebied.Kils schreef:En om dat allemaal te voorkomen zou dus een instelling in de TomTom aangepast moeten worden. Misschien dat dat dan eindelijk eens kan gebeuren om Tomtom Rider 550 echt beter te maken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- Berichten: 258
- Lid geworden op: 21 apr 2017 10:43
Re: Track volgen.
Het klopt inderdaad dat bij het importeren van een track in de Rider 4xx/5xx reeks , deze track vergeleken wordt met het intern beschikbare kaartmateriaal. En zo maakt hij een (voor hem meest) logische route. Het klopt echter niet dat de toestel-instellingen daarbij gelden. De weg die geografisch het meest overeenkomt met het spoor neemt ie. En aangezien er duizenden punten in een track zitten is de kans op afwijkingen heel klein..... op de (normale) baan. De TT Rider is ongeschikt voor off-road.
Echter , basecamp neemt al eens graag een 'bospad' in een gewone 'on-road' route , al dan niet on- of half verhard , en die baantjes staan niet op de TT kaart. En de rider neemt die dan ook niet. Voor mij persoonlijk is dat een groot pluspunt. Ik krijg , veel betere routes (qua wegkeuze) sinds ik basecamp links gelaten heb. Ik gebruik nu My Route App Gold met de Michelin kaart overlay.
Als je uw profiel op fiets moet zetten om een gedownloade route te kunnen rijden , dan zou ik elders gaan downloaden. Maar smaak en kleur ..... is voor iedereen anders he.
Echter , basecamp neemt al eens graag een 'bospad' in een gewone 'on-road' route , al dan niet on- of half verhard , en die baantjes staan niet op de TT kaart. En de rider neemt die dan ook niet. Voor mij persoonlijk is dat een groot pluspunt. Ik krijg , veel betere routes (qua wegkeuze) sinds ik basecamp links gelaten heb. Ik gebruik nu My Route App Gold met de Michelin kaart overlay.
Als je uw profiel op fiets moet zetten om een gedownloade route te kunnen rijden , dan zou ik elders gaan downloaden. Maar smaak en kleur ..... is voor iedereen anders he.
- Kils
- Berichten: 55
- Lid geworden op: 11 dec 2018 13:16
- Locatie: Gochar, Sorbas, Almeria, Spanje
- Contacteer:
Re: Track volgen.
Dirk ik heb ook de MRA gold maar ik zie geen Michelin kaart overlay. Wel Open streetmap, Google, Here en TomTom.
-
- Berichten: 258
- Lid geworden op: 21 apr 2017 10:43
Re: Track volgen.
Je hebt rechts bovenaan de knop 'delen'. Links daarvan kan je 3 kaarten kiezen , die worden gebruikt voor de berekening. Onder de knop 'delen' staat een icoon met een stapel tegels in : daar ga je met je muis over en dan kan je de 'overlay' kiezen. Zet je die op michelin zie je 'groene' baantjes van de michelinkaart! Superhandig!
Re: Track volgen.
Klopt, als je alleen op pad gaat. Ga je echter met twee of meer en zijn er verschillende navigatietoestellen en/of andere (oudere of nieuwere) kaarten bij deze anderen in gebruik dan is het toch bijna of nagenoeg bijna zeker dat je niet dezelfde route in beeld hebt en rijdt. En dat kan toch wel eens tot ergenis lijden of zeker tot interessante gesprekken na het rijden van de route.Dirk motard schreef: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,knip,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Voor mij persoonlijk is dat een groot pluspunt. Ik krijg, veel betere routes (qua wegkeuze) sinds ik basecamp links gelaten heb. Ik gebruik nu My Route App Gold met de Michelin kaart overlay.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,knip,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
-
- Berichten: 258
- Lid geworden op: 21 apr 2017 10:43
Re: Track volgen.
Paar jaar geleden met motortours (een groepsreis) naar de Dolomieten geweest en daar waren alle merken gps’en aanwezig. De organisatie leverde (op voorhand) degelijke routes in .GDB voor de garminners en tracks in .gpx voor oa. de Tomtom’ers. Ikzelf reed (met m’n TT410) in een groepje met 3 generaties garmins. En toch liepen die routes gelijk. Ik heb dus echt helemaal die slechte ervaring niet met verschil in routes , ook niet op andere momenten met zelf gemaakte routes (want ik veronderstel dat een reisorganisatie z’n routes op voorhand wel nakijkt op degelijkheid)
Echter in kaartmateriaal van verschillende merken , en ook van hetzelfde merk en verschillende jaren enz , zullen ALTIJD verschillen mogelijk zijn. Het zal dus wel zijn dat je , ook al doe je alles goed , er af en toe iets anders uit komt. Is het meer dan af en toe dan is er iemand die iets verkeerd aanpakt En dan nog zie ik het probleem niet , je rijdt in groep iedereen volgt de eerste , toch. Desnoods kan je wat uitzoomen en als het echt de verkeerde kant opgaat , even stoppen en nakijken.
Echter in kaartmateriaal van verschillende merken , en ook van hetzelfde merk en verschillende jaren enz , zullen ALTIJD verschillen mogelijk zijn. Het zal dus wel zijn dat je , ook al doe je alles goed , er af en toe iets anders uit komt. Is het meer dan af en toe dan is er iemand die iets verkeerd aanpakt En dan nog zie ik het probleem niet , je rijdt in groep iedereen volgt de eerste , toch. Desnoods kan je wat uitzoomen en als het echt de verkeerde kant opgaat , even stoppen en nakijken.