Ardennen op de kaart
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Ardennen op de kaart
Hallo allemaal,
Ik weet niet waar ik deze vraag moet plaatsen, vandaar maar even in de GPS-Stamkroeg.
Ik heb het ook geGoogled, zonder de juiste resultaat . Ik zou graag willen zien wat het gebied van de Ardennen is op de kaart. Dus hoe het op de kaart dekkend is. Nu denk ik het een beetje te weten. En heb het gemarkeerd in een GPX bestand.
Zou iemand naar het gpx bestandje willen kijken of ik juist heb, dat ik het gebied van de Ardennen heb getekend?
Ik hoop dat jullie mijn dingetje begrijpen wat ik graag wil. En dat iemand ermee kan helpen, alvast bedankt.
Ik weet niet waar ik deze vraag moet plaatsen, vandaar maar even in de GPS-Stamkroeg.
Ik heb het ook geGoogled, zonder de juiste resultaat . Ik zou graag willen zien wat het gebied van de Ardennen is op de kaart. Dus hoe het op de kaart dekkend is. Nu denk ik het een beetje te weten. En heb het gemarkeerd in een GPX bestand.
Zou iemand naar het gpx bestandje willen kijken of ik juist heb, dat ik het gebied van de Ardennen heb getekend?
Ik hoop dat jullie mijn dingetje begrijpen wat ik graag wil. En dat iemand ermee kan helpen, alvast bedankt.
Laatst gewijzigd door jelleruben op 12 jan 2019 17:13, 3 keer totaal gewijzigd.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
Re: Ardennen op de kaart
Als ik het vergelijk met het kaartje op Wikipedia klopt het prima zo.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... nnen03.png
Gert-Jan.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... nnen03.png
Gert-Jan.
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Mooi bedankt voor je bevestiging, was voor mij vaak wel een onduidelijk gebied, hoe het nou liep. En Nu kan ik mooi en goed oriënteren in de Ardennen.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2533
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Ardennen op de kaart
Op WIkipedia kan je ook een mooi kaartje vinden:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... nnen03.png
Maar ik ben best wel nieuwsgierig naar de reden waarom je dit gebied zou willen markeren in een GPX bestand.....
Je heb toch een GPS toestel om je te kunnen oriënteren?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... nnen03.png
Maar ik ben best wel nieuwsgierig naar de reden waarom je dit gebied zou willen markeren in een GPX bestand.....
Je heb toch een GPS toestel om je te kunnen oriënteren?
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
De GPS vertelt wel waar je bent, maar niet of die locatie nog bij de Ardennen hoort of niet...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Klopt, maar daar kan je verder niet op inzomen, op straat niveau. Wat ik wel wilFrank schreef:Op WIkipedia kan je ook een mooi kaartje vinden:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... nnen03.png
Ja te kijken op stad, dorp en rivieren te oriënteren.Frank schreef:
oriënteren?
Op een tablet, smartphone en computer, heb je grotere scherm. En kan je zelf makkelijker een trip plannen.Frank schreef:
Maar ik ben best wel nieuwsgierig naar de reden waarom je dit gebied zou willen markeren in een GPX bestand.....
Je heb toch een GPS toestel om je te kunnen oriënteren?
Ik gebruik een GPX bestand dus ook voor gebieden te markeren, zodat je je makkelijk een duidelijke overzicht hebt. En verder niet als route gebruiken.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2533
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Ardennen op de kaart
Of een plaats nou wel of niet precies tot de Ardennen behoort lijkt mij niet geweldig interessant. Als het er maar mooi, spannend, etc. is...JaVaWa schreef:De GPS vertelt wel waar je bent, maar niet of die locatie nog bij de Ardennen hoort of niet...
Op PC, tablet & smartphone kan je toch Google Maps gebruiken? Veel details, zelf met satellietbeelden. Wat wil je nog meer?jelleruben schreef:Klopt, maar daar kan je verder niet op inzomen, op straat niveau. Wat ik wel wil
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Sorry dat vindt jij misschien niet interessant, maar ik en de groep waar ik mee op pad ga wel.Frank schreef:Of een plaats nou wel of niet precies tot de Ardennen behoort lijkt mij niet geweldig interessant. Als het er maar mooi, spannend, etc. is...JaVaWa schreef:De GPS vertelt wel waar je bent, maar niet of die locatie nog bij de Ardennen hoort of niet...
Dat is misschien voor jou genoeg.Frank schreef:
Op PC, tablet & smartphone kan je toch Google Maps gebruiken? Veel details, zelf met satellietbeelden. Wat wil je nog meer?
Ik gebruik het ergens anders voor. Ik wil gewoon om de kaart snelop het oog zien waar ongeveer de Ardennen ligt.
Tevens was dit een verzoek van meer mensen (in mijn kennisen kring). Er is verder al antwoord gegeven van dat het redelijk klopt. Eigenlijk verder discussie is er niet nodig.
Satelliet beelden heb je niets aan in de natuur (zie je toch alleen maar groen )
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- Mike Schenk
- WayPoint relatie
- Berichten: 366
- Lid geworden op: 4 apr 2008 22:47
- Locatie: Den Haag
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Het is volkomen arbitrair of iets wel of niet tot de Ardennen behoort.
In Frankrijk bestaan de Ardennen uit het departement Ardennes en het noordelijke deel van het departement Champagne-Ardennes. Zoals je nu jouw kaartje afbakent pak je een deel van wat formeel de Ardennen heet niet mee. Je pakt wel het mooiste deel mee, maar daar ging het je niet om.
In Belgie wordt de westgrens bepaalt door de Maas tot aan Luik. Maar ten zuidoosten van Luik heet het geen Ardennen maar Hoge Venen/Hautes Fagnes die overgaan in de Eifel. Jouw kaartje heeft de grens iets te ver naar het oosten doorgetrokken.
In Luxemburg loopt de grens aan het oosten gelijk met de landsgrens met Duitsland. En naar het zuiden grofweg van Wallendorf-Pont naar Martelange, net onder Diekirch langs. Jouw kaartje zit net iets te veel naar het zuiden.
In de praktijk is er weinig verschil qua natuur met de Luxemburgse Ardennen en de Vulkan-Eifel. Terwijl de Franse en Waalse Ardennen weer veel meer met elkaar gemeen hebben. De natuurlijke overgang tussen deze gebieden loopt net ten oosten van de Luxemburgse grens waar de hoogste heuvels liggen die doorlopen richting Hoge Venen.
In Frankrijk bestaan de Ardennen uit het departement Ardennes en het noordelijke deel van het departement Champagne-Ardennes. Zoals je nu jouw kaartje afbakent pak je een deel van wat formeel de Ardennen heet niet mee. Je pakt wel het mooiste deel mee, maar daar ging het je niet om.
In Belgie wordt de westgrens bepaalt door de Maas tot aan Luik. Maar ten zuidoosten van Luik heet het geen Ardennen maar Hoge Venen/Hautes Fagnes die overgaan in de Eifel. Jouw kaartje heeft de grens iets te ver naar het oosten doorgetrokken.
In Luxemburg loopt de grens aan het oosten gelijk met de landsgrens met Duitsland. En naar het zuiden grofweg van Wallendorf-Pont naar Martelange, net onder Diekirch langs. Jouw kaartje zit net iets te veel naar het zuiden.
In de praktijk is er weinig verschil qua natuur met de Luxemburgse Ardennen en de Vulkan-Eifel. Terwijl de Franse en Waalse Ardennen weer veel meer met elkaar gemeen hebben. De natuurlijke overgang tussen deze gebieden loopt net ten oosten van de Luxemburgse grens waar de hoogste heuvels liggen die doorlopen richting Hoge Venen.
Garmin Zumo 350 | Kawasaki Versys 650 2015
Garmin GPSMap 276Cx BMW R1200 GSA LC 2014
Garmin GPSMap 276Cx BMW R1200 GSA LC 2014
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Bedankt voor deze informatie.. Zal eens kijken naar mijn kaart.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- guzzi vero
- Berichten: 1706
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Ardennen op de kaart
Mike je was me voor. En zo te zien zit op het kaartje ook de "Gaume" regio (F en B) er niet volledig in.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Ja dat kan misschien wel kloppen, aangezien ik verder even geen reverentie heb, en ik het gebied verder niet kan.
Het gebied heb ik nu overgenomen van de Wiki pagina.
Het gebied heb ik nu overgenomen van de Wiki pagina.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- guzzi vero
- Berichten: 1706
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Ardennen op de kaart
en dan heb je de Vlaamse Ardennen (streek Geraardsbergen, Oudenaarde) ook nog om het plaatje volledig te maken.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
- jelleruben
- WayPoint relatie
- Berichten: 278
- Lid geworden op: 25 mei 2004 18:35
- Locatie: Groningen
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Ja er zijn nog wat streken, maar het betreft mij eerst deze streek. Aanvulling komt, als ik weet hoe de andere streken lopen.
Garmin GPSMap 66SR | Garmin GPSMap 64ST | Garmin Montana 700 | Garmin eTrex 20 | Garmin eTrex Legend | Garmin Nüvi 1340 | Garmin Venu 1 |
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Ardennen op de kaart
Volgens Wikipedia maakt dat gebied geen deel uit van de "echte" Ardennen.guzzi vero schreef:en dan heb je de Vlaamse Ardennen
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen