OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Ik heb vandaag via OSM website een selectie gemaakt van kaart delen in Oostenrijk, 5 kaartdelen om precies te zijn, met als hoofd deel "Zell am See" en om dit kaart deel heen alle vierkanten rondom. (Begrijpen jullie het nog?)
Deze heb ik gedownload, en geinstalleerd, wat prima ging, geen fouten, geen meldingen. Geinstalleerd in Basecamp; Ik krijg alles te zien van wat ik heb geselecteerd, BEHALVE het stuk Sell am See, en ook een stuk erboven niet.
Bij een check in JaVaWa, kaartdekking, heeft hij keurig de dekking aan wat ik geselecteerd had via de OSM, alleen missen er 2 vierkantjes bij Sell am See, en erboven. Als ik de kaart rechtstreeks op mijn Oregon 700 zet via het IMG bestand heb ik precies hetzelfde probleem. Hoe kan dit? Wordt dit gebied niet gedekt door OSM of is dit een fout in de software van OSM of van mijzelf ?
Deze heb ik gedownload, en geinstalleerd, wat prima ging, geen fouten, geen meldingen. Geinstalleerd in Basecamp; Ik krijg alles te zien van wat ik heb geselecteerd, BEHALVE het stuk Sell am See, en ook een stuk erboven niet.
Bij een check in JaVaWa, kaartdekking, heeft hij keurig de dekking aan wat ik geselecteerd had via de OSM, alleen missen er 2 vierkantjes bij Sell am See, en erboven. Als ik de kaart rechtstreeks op mijn Oregon 700 zet via het IMG bestand heb ik precies hetzelfde probleem. Hoe kan dit? Wordt dit gebied niet gedekt door OSM of is dit een fout in de software van OSM of van mijzelf ?
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3852
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
misschien toch niet goed geselecteerd?
gewoon een keer opnieuw doen....
gewoon een keer opnieuw doen....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Al 3x opnieuw gedaan, en zeker goed geselecteerd.. 3x dubbel gecheckt...
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Robert-Jan.. Wat bedoel je met de website van OSM? http://garmin.openstreetmap.nl/ deze?
Die had afgelopen week een probleem in de download procedure..
Verder heeft de laatste versie van basecamp een probleem om o.a. bepaalde OSM kaarten over te sturen.
De remedie is dan om een versie terug te gaan in basecamp. Er zijn diverse draadjes te vinden over dit onderwerp.
Welke versie gebruik je van basecamp?
Ik denk dat je probleem in de versie van basecamp zit. (De eigenlijke fout zit in het onderdeel mapinstall)
edit.. Je krijgt dan een onvolledige kaart.
...edit.. Maar wanneer je de gmapsupp.img overzet met verkenner zou het natuurlijk wel moeten werken. Dan heb ik geen verklaring.
edit3. Je kunt ook wel eens lege delen op de gps hebben als je over de 4000 kaartdelen zit..
Dat kun je checken met javawa device manager.
Egbert
Die had afgelopen week een probleem in de download procedure..
Verder heeft de laatste versie van basecamp een probleem om o.a. bepaalde OSM kaarten over te sturen.
De remedie is dan om een versie terug te gaan in basecamp. Er zijn diverse draadjes te vinden over dit onderwerp.
Welke versie gebruik je van basecamp?
Ik denk dat je probleem in de versie van basecamp zit. (De eigenlijke fout zit in het onderdeel mapinstall)
edit.. Je krijgt dan een onvolledige kaart.
...edit.. Maar wanneer je de gmapsupp.img overzet met verkenner zou het natuurlijk wel moeten werken. Dan heb ik geen verklaring.
edit3. Je kunt ook wel eens lege delen op de gps hebben als je over de 4000 kaartdelen zit..
Dat kun je checken met javawa device manager.
Egbert
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Klopt, ik bedoel die website ja, sorry voor het niet duidelijker neerzetten.
Ik zal eens proberen met een eerdere versie van Basecamp. Maar wat je zegt, de img werkt ook niet, dus ik vermoed dat dit niet de oplossing zal zijn, maar het is het proberen waard.
Ik had totaal iets van 5 kaart delen, ongv 500 MB dus geen grote kaart.
Ik zal eens proberen met een eerdere versie van Basecamp. Maar wat je zegt, de img werkt ook niet, dus ik vermoed dat dit niet de oplossing zal zijn, maar het is het proberen waard.
Ik had totaal iets van 5 kaart delen, ongv 500 MB dus geen grote kaart.
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Het aantal kaartdelen is een optelsom van alle andere kaarten op intern en extern geheugen. Voor installatie vorige versie basecamp. moet je ook de verwijzing naar mapinstall verwijderen. Even zoeken op het forum.
Mapsource geeft overigens geen problemen.
Er zijn ook nog alternatieven in andere downloadsites. Hangt er een beetje vanaf wat je met de kaart wilt doen..
Mapsource geeft overigens geen problemen.
Er zijn ook nog alternatieven in andere downloadsites. Hangt er een beetje vanaf wat je met de kaart wilt doen..
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Ik snap nog niet helemaal goed wat je bedoeld, met "verwijzing naar mapinstall verwijderen". Maar ik zal wel eens op het forum gaan zoeken.
En wat ik er mee wil doen; 2 ledig eigenlijk, ik wil de kaart in BaseCamp hebben om routes zelf te kunnen uitzetten maar ook om te oefenen in Basecamp, en het gebied alvast te verkennen. Daarnaast wil ik de kaart op mijn Garmin, zodat ik goede dekking daar heb op het moment dat ik daar naartoe ga.
En wat ik er mee wil doen; 2 ledig eigenlijk, ik wil de kaart in BaseCamp hebben om routes zelf te kunnen uitzetten maar ook om te oefenen in Basecamp, en het gebied alvast te verkennen. Daarnaast wil ik de kaart op mijn Garmin, zodat ik goede dekking daar heb op het moment dat ik daar naartoe ga.
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Wat ik bedoel is dat het opnieuw installeren van de vorige versie van basecamp niet genoeg is, want de fout zit eigenlijk in de nieuwe mapinstall die met basecamp meekomt.
Vorige week klaagde iedereen dat de download van de kaarten van "Lambertus" niet lukte. Daar zou natuurlijk ook nog een fout in kunnen zitten.
edit:
Hier wordt getipt: installeer eerst mapinstall.. daarna basecamp. Zo kan het ook.
edit: https://www.mywaypoint.nl/page/faq/artikel/375
edit2: De downloads van de "Lambertuskaart" verloopt weer volgens het protocol. Net Nederland binnengehaald en die ziet er normaal uit.
Vorige week klaagde iedereen dat de download van de kaarten van "Lambertus" niet lukte. Daar zou natuurlijk ook nog een fout in kunnen zitten.
edit:
Hier wordt getipt: installeer eerst mapinstall.. daarna basecamp. Zo kan het ook.
edit: https://www.mywaypoint.nl/page/faq/artikel/375
edit2: De downloads van de "Lambertuskaart" verloopt weer volgens het protocol. Net Nederland binnengehaald en die ziet er normaal uit.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Cache al eens geleegd? Meestal ligt het daar aan dat een paar tegels uit de vorige versie de huidige in de weg zitten...
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
.. maar in de gps zelf zit hetzelfde probleem lees ik nu. Ook lege tegels. Dan zit het 'm toch in de download. Misschien iets ruimer selecteren?
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Ik heb op garmin.openstreetmap.nl zowel van generic routable als wel van openfietsmap lite wat kaartdelen van Zell am See en omgeving binnengehaald. Zowel de gmap voor op PC als wel de gmapsupp.img voor op gps werken goed c.q. geven geen ontbrekende kaartdelen.
Ik heb de indruk dat de site van Lambertus nog niet lang weer goed functioneert. Wellicht zit/zat daar het probleem van topicsteller. Gewoon opnieuw proberen zou ik zeggen.
En ga je wandelen, fietsen dan zijn er ook alternatieven zoals Openfietsmap (Alps kaart) of Freizeitkarte.
Ik heb de indruk dat de site van Lambertus nog niet lang weer goed functioneert. Wellicht zit/zat daar het probleem van topicsteller. Gewoon opnieuw proberen zou ik zeggen.
En ga je wandelen, fietsen dan zijn er ook alternatieven zoals Openfietsmap (Alps kaart) of Freizeitkarte.
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Iedereen bedankt voor de info en hulp !! Ik ga ermee aan de slag en kijken of ik het ergens werkend krijg.
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Inmiddels een paar weken verder, door tijdgebrek weinig kunnen doen. Inmiddels dus 2 weken verder, mocht er een fout zitten in de OSM had ik gehoopt dat die inmiddels opgelost was....Vanmorgen even zitten puzzelen;
Ik heb het volgende gedaan: Nogmaals de kaarten gedownload (3x om precies te zijn, en de laatste download was met bijna heel Oostenrijk geselecteerd) en hij blijft de fout weergeven; 3 tegels Zell am See en rondom worden gewoon niet weergegeven, de map is daar gewoon blank, zelfs de hoofdwegen worden niet getoond (bij selectie wereldkaart worden de hoofdwegen WEL getoond.) Basecamp de oudere versie geïnstalleerd gaf ook geen resultaat.
Ik ben naar de Freizeitkarte site gegaan, daar het geheel gedownload, en voilà, alles wordt keurig weergegeven.
Echter heb ik het idee dat de dekking van die kaart minder is dan de Garmin OSM ? Ik ken het gebied redelijk goed en mis daar toch wel een hoop weggetjes, de kaart ziet er vrij "basis" uit. Enfin, ik kan niet vergelijken want de Garmin OSM laat niet zien Maar, iets klopt er niet met de Garmin OSM download (al dan niet in combinatie met mijn PC?)
Ik heb het volgende gedaan: Nogmaals de kaarten gedownload (3x om precies te zijn, en de laatste download was met bijna heel Oostenrijk geselecteerd) en hij blijft de fout weergeven; 3 tegels Zell am See en rondom worden gewoon niet weergegeven, de map is daar gewoon blank, zelfs de hoofdwegen worden niet getoond (bij selectie wereldkaart worden de hoofdwegen WEL getoond.) Basecamp de oudere versie geïnstalleerd gaf ook geen resultaat.
Ik ben naar de Freizeitkarte site gegaan, daar het geheel gedownload, en voilà, alles wordt keurig weergegeven.
Echter heb ik het idee dat de dekking van die kaart minder is dan de Garmin OSM ? Ik ken het gebied redelijk goed en mis daar toch wel een hoop weggetjes, de kaart ziet er vrij "basis" uit. Enfin, ik kan niet vergelijken want de Garmin OSM laat niet zien Maar, iets klopt er niet met de Garmin OSM download (al dan niet in combinatie met mijn PC?)
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
En wat als je op garmin.openstreetmap.nl in plaats van manual tile selection nu eens Oostenrijk als predefined country kiest?
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 10 feb 2019 19:53
Re: OSM Oostenrijk wordt niet compleet weergegeven
Goeie tip, die ga ik vanavond eens proberen, ik laat het weten !