Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwissel
Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwissel
Op mijn GPSMAP66st heb ik een aantal profielen, en ik merkte het volgende op bij het wijzigen van profiel: het eerste (custom) profiel is "Wandelen" met routebepaling > activiteit > wandelen. Wanneer ik wijzig naar een ander (custom) profiel "CarNavOSM" met routebepaling > activiteit > autorijden, blijft de vorige routebepaling actief, dus wandelen. Ik los het op door de routebepaling nogmaals te selecteren, dus nadat ik het profiel CarNavOSM heb geselecteerd, selecteer ik routebepaling > activiteit > autorijden (hoewel die dus al WAS geselecteerd!). Routebepaling gaat nu OK.
Hetzelfde gebeurt bij wijzigen van profiel "CarNavOSM" naar "Wandelen". Opnieuw selecteren van de reeds geselecteerde routebepaling is nodig. Het gebeurt ook als ik tussen andere profielen wissel die elk een andere routebepaling hebben. Bug? Anderen die dit ook hebben?
Hetzelfde gebeurt bij wijzigen van profiel "CarNavOSM" naar "Wandelen". Opnieuw selecteren van de reeds geselecteerde routebepaling is nodig. Het gebeurt ook als ik tussen andere profielen wissel die elk een andere routebepaling hebben. Bug? Anderen die dit ook hebben?
--- Raoul uit Berkel-Enschot, Quest 1, DriveLuxe 51 LMTS, GPSMAP66st, MS, BC, OSM, CNv9, City Navigator, TopoActive, Topo NL, Topo BE, JaVaWa ---
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Yep.... Ik heb al jaren een etrex touch 35 met dezelfde fout.
Inmiddels vele firmware updates verder. Nu 3.70, want 3.80 is onwerkbaar (maar dat komt door iets anders)
Inderdaad pas ik ook deze workaround toe.
Het is zelfs nog erger. Wanneer ik in wandelen kies voor een directe route en wissel van profiel naar bv fietsen blijft het een directe route. Dan dus weer even kiezen voor vervoermiddel fietsen (dat uiteraard al ingesteld staat) en dan is het weer goed.
Ik heb dat ooit een keer aangeslingerd bij Garmin, maar nooit een duidelijk antwoord gekregen behalve een harde reset... welk natuurlijk niet helpt, wat het is een BUG.
Het lijkt wel of garmin zo'n beetje in meer toestellen dezelfde soort software gebruikt.
Ik werk met OSM kaarten en garmin topo active , maar dat heeft er weinig mee te maken denk ik.
Een kennis heeft hetzelfde probleem... Z'n hele vakantie vergald op gps gebied, want alleen maar rechte lijnen. Hij kende het trucje niet.
Egbert
Inmiddels vele firmware updates verder. Nu 3.70, want 3.80 is onwerkbaar (maar dat komt door iets anders)
Inderdaad pas ik ook deze workaround toe.
Het is zelfs nog erger. Wanneer ik in wandelen kies voor een directe route en wissel van profiel naar bv fietsen blijft het een directe route. Dan dus weer even kiezen voor vervoermiddel fietsen (dat uiteraard al ingesteld staat) en dan is het weer goed.
Ik heb dat ooit een keer aangeslingerd bij Garmin, maar nooit een duidelijk antwoord gekregen behalve een harde reset... welk natuurlijk niet helpt, wat het is een BUG.
Het lijkt wel of garmin zo'n beetje in meer toestellen dezelfde soort software gebruikt.
Ik werk met OSM kaarten en garmin topo active , maar dat heeft er weinig mee te maken denk ik.
Een kennis heeft hetzelfde probleem... Z'n hele vakantie vergald op gps gebied, want alleen maar rechte lijnen. Hij kende het trucje niet.
Egbert
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
En na wijziging toestel uit en weer aan, wordt het dan wel opgepakt door de gps?
Bug, feauture, zeg het maar...
Bij bepaalde zumo's speelt dit toch ook?, niet op standby zetten maar echt uit/aan.
Bug, feauture, zeg het maar...
Bij bepaalde zumo's speelt dit toch ook?, niet op standby zetten maar echt uit/aan.
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Kees.. Bij een etrex touch helpt dit in ieder geval niet. Je "moet" nog een keer het vervoermiddel kiezen.
Wellicht bij de 66?
Wellicht bij de 66?
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Bij de Zumo’s speelt dat bij gebruik van de OnRoute Motorkaart. Je dient het toestel bij wisselen tussen de CN en Onroute kaart het toestel inderdaad volledig uit te zetten. Anders werkt de routeberekening niet goed.keesm schreef:En na wijziging toestel uit en weer aan, wordt het dan wel opgepakt door de gps?
Bug, feauture, zeg het maar...
Bij bepaalde zumo's speelt dit toch ook?, niet op standby zetten maar echt uit/aan.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Ook bij de GPSMAP66st helpt uit- en weer aanzetten niet. Na een profielwissel moet ik echt nogmaals de nieuwe routeringsmethode selecteren. Eigenlijk maar goed dat ik niet uit- en weer aan moet zetten, dat duurt vele malen langer dan herselecteren. En als je de workaround eenmaal weet, dan is er best mee te leven. Hoewel het natuurlijk een echte bug is en blijft.
De GPSMAP66st heeft meer last van dit soort 'kleine' onvolkomenheden en bugs, heb ik gemerkt. Soms moet ik opnieuw opstarten, en in sommige gevallen heb ik ook de batterij moeten verwijderen omdat de aan-uit knop het het toestel niet meer uitzet. Ondanks deze onvolkomenheden ben ik tevreden over het toestel: tijdens vooral wandel- en (soms) autonavigatie doet-ie wat ie moet doen. Desondanks: hopelijk komt er heel snel minimaal nog één serieuze firmware update...
De GPSMAP66st heeft meer last van dit soort 'kleine' onvolkomenheden en bugs, heb ik gemerkt. Soms moet ik opnieuw opstarten, en in sommige gevallen heb ik ook de batterij moeten verwijderen omdat de aan-uit knop het het toestel niet meer uitzet. Ondanks deze onvolkomenheden ben ik tevreden over het toestel: tijdens vooral wandel- en (soms) autonavigatie doet-ie wat ie moet doen. Desondanks: hopelijk komt er heel snel minimaal nog één serieuze firmware update...
--- Raoul uit Berkel-Enschot, Quest 1, DriveLuxe 51 LMTS, GPSMAP66st, MS, BC, OSM, CNv9, City Navigator, TopoActive, Topo NL, Topo BE, JaVaWa ---
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Wellicht toch eens aanslingeren bij Garmin.. ik kwam geen steek verder, want ze konden het niet reproduceren.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Meestal helpt het om de route te stoppen, c.q. Niets meer te navigeren, “10” sec wachten, profiel wisselen, ff geduld en dan de route starten. Na stoppen route ff wachten en dan wisselen, dan gaat het meestal wel goed.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Helaas.. nada.. Bij de etrex touch 35 werkt dat niet.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Evenmin bij de GPSMAP66st: tijdje wachten en profiel wisselen helpt ook niet. Ik ga het bij Garmin melden.
Ik kwam deze site nog tegen: http://www.gpsrchive.com/ met bijbehorende forums. Voor de GPSMAP66 is ook een stukje ingeruimd: http://www.gpsrchive.com/GPSMAP/GPSMAP%2066/index.htm
Bij Common Issues is vermeld op welke manier een error report naar Garmin moet:
Error Reporting
Please report all software bugs, glitches, crash reports, and feature requests in the GPSMAP 66 discussion forum.
Try to include as much detail as possible when describing each issue you are experiencing, including profile settings, maps enabled, keystrokes, etc.
Send a copy of your post to product.support@Garmin.com and include:
a copy of the System.xml file located in the [GPSMAP]\Garmin\ directory.
a copy of the GarminDevice.xml file located in the [GPSMAP]\Garmin\ directory.
any *.fit files associated with the crash or bug from the [GPSMAP]\Garmin\Activity\ or [µSD]\Garmin\Activity\ directories.
any *.gpx files associated with the crash or bug from the [GPSMAP]\Garmin\GPX\ or [µSD]\Garmin\GPX\ directories.
Dus maar eens kijken of Garmin in actie wil komen...
Ik kwam deze site nog tegen: http://www.gpsrchive.com/ met bijbehorende forums. Voor de GPSMAP66 is ook een stukje ingeruimd: http://www.gpsrchive.com/GPSMAP/GPSMAP%2066/index.htm
Bij Common Issues is vermeld op welke manier een error report naar Garmin moet:
Error Reporting
Please report all software bugs, glitches, crash reports, and feature requests in the GPSMAP 66 discussion forum.
Try to include as much detail as possible when describing each issue you are experiencing, including profile settings, maps enabled, keystrokes, etc.
Send a copy of your post to product.support@Garmin.com and include:
a copy of the System.xml file located in the [GPSMAP]\Garmin\ directory.
a copy of the GarminDevice.xml file located in the [GPSMAP]\Garmin\ directory.
any *.fit files associated with the crash or bug from the [GPSMAP]\Garmin\Activity\ or [µSD]\Garmin\Activity\ directories.
any *.gpx files associated with the crash or bug from the [GPSMAP]\Garmin\GPX\ or [µSD]\Garmin\GPX\ directories.
Dus maar eens kijken of Garmin in actie wil komen...
--- Raoul uit Berkel-Enschot, Quest 1, DriveLuxe 51 LMTS, GPSMAP66st, MS, BC, OSM, CNv9, City Navigator, TopoActive, Topo NL, Topo BE, JaVaWa ---
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Ik heb hetzelfde probleem op mijn nieuwe Gpsmaps 66ST. Is de fout/bug gemeld bij Garmin? En is er alle een reactie?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Niet alleen jouw toestel heeft er last van, diverse andere modellen hebben dat ook (en sommige al heel lang). Is ongetwijfeld gemeld bij Garmin, maar nog steeds niet opgelost.
Een reactie op een foutmelding krijg je trouwens nooit, ook niet als het probleem wel is opgelost.
Een reactie op een foutmelding krijg je trouwens nooit, ook niet als het probleem wel is opgelost.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
Jammer! Dank voor de reactie. Verder prima toestel.
Re: Routebepaling wijzigt niet op GPSMAP66st bij profielwiss
De routebepaling blijkt op mijn GPSMAP66st wél mee te veranderen bij wisseling van profiel, als de berekeningswijze NIET "op verzoek" staat, dus als de berekening vast is ingesteld op minimale tijd / afstand / stijging. Ik ben benieuwd of dit ook bij anderen zo is?
--- Raoul uit Berkel-Enschot, Quest 1, DriveLuxe 51 LMTS, GPSMAP66st, MS, BC, OSM, CNv9, City Navigator, TopoActive, Topo NL, Topo BE, JaVaWa ---