Momenteel ben ik bezig met een voorbereiding op een autorondreis door Namibië.
Ik heb 2 soorten kaarten (OSM) en OSM NEW STYLE.
Eerst had ik alles voorbereid op de klassieke OSM en nu dacht ik om de NEW style te gebruiken.
Als ik echter een herberekening doe van een route van ongeveer 300 km dan is er meer dan een uur meer reistijd geteld.
Heeft iemand hier een verklaring voor?
Of ervaring mee?
Peter
verschil in OSM kaarten
Re: verschil in OSM kaarten
Ik heb er geen verklaring of ervaring mee.
Even de generic routable en de generic routable new style van garmin.openstreetmap.nl binnengehaald van Namibië (versies 09-03-2019).
Wanneer ik dezelfde route maak in Basecamp met profiel autorijden dan constateer ik bij een route van 595 km een verschil van 20 minuten (6 uur versus 6uur20min) tussen de beide kaarten na herberekenen. Waar het verschil in zit?, de gegevensbron is dezelfde (osm) en dezelfde datum (9/3/19). Niet direct verklaarbaar dus.
Tussen de kaarten zit volgens geen verschil, alleen de typfile is anders bij de new style waardoor het uiterlijk van deze kaart anders is. Voor wat betreft de routering zou er geen verschil in moeten zitten. De kaartmaker is Lambertus maar slecht benaderbaar, wellicht dat openfietsmap nog meeleest en een verklaring kan geven.
Aan de andere kant: de reistijd wordt bepaald door de snelheden die default in Basecamp staan voor de diverse wegtypes. Het lijkt me dat dit meer ingesteld is voor Europese omstandigheden dan voor de omstandigheden in Namibië. Dus de werkelijke reistijd zal waarschijnlijk in de praktijk compleet anders zijn dan die door Basecamp voorgeschoteld.
Even de generic routable en de generic routable new style van garmin.openstreetmap.nl binnengehaald van Namibië (versies 09-03-2019).
Wanneer ik dezelfde route maak in Basecamp met profiel autorijden dan constateer ik bij een route van 595 km een verschil van 20 minuten (6 uur versus 6uur20min) tussen de beide kaarten na herberekenen. Waar het verschil in zit?, de gegevensbron is dezelfde (osm) en dezelfde datum (9/3/19). Niet direct verklaarbaar dus.
Tussen de kaarten zit volgens geen verschil, alleen de typfile is anders bij de new style waardoor het uiterlijk van deze kaart anders is. Voor wat betreft de routering zou er geen verschil in moeten zitten. De kaartmaker is Lambertus maar slecht benaderbaar, wellicht dat openfietsmap nog meeleest en een verklaring kan geven.
Aan de andere kant: de reistijd wordt bepaald door de snelheden die default in Basecamp staan voor de diverse wegtypes. Het lijkt me dat dit meer ingesteld is voor Europese omstandigheden dan voor de omstandigheden in Namibië. Dus de werkelijke reistijd zal waarschijnlijk in de praktijk compleet anders zijn dan die door Basecamp voorgeschoteld.
Re: verschil in OSM kaarten
ik heb niets veranderd qua instellingen.
Het enige dat misschien een verschil zou kunnen zijn is dat de osm kaart niet dezelfde datum heeft.
De NEW STYLE is recenter.
Maar vermits er in Namibie niet zoveel verandert in de wegen (er zijn er immers niet zoveel) gaat hier het verschil waarschijnlijk niet inzitten.
Kan ik ergens de snelheden opzoeken die gebruikt worden in de instellingen?
Peter
Het enige dat misschien een verschil zou kunnen zijn is dat de osm kaart niet dezelfde datum heeft.
De NEW STYLE is recenter.
Maar vermits er in Namibie niet zoveel verandert in de wegen (er zijn er immers niet zoveel) gaat hier het verschil waarschijnlijk niet inzitten.
Kan ik ergens de snelheden opzoeken die gebruikt worden in de instellingen?
Peter
Re: verschil in OSM kaarten
De Mac versies die ik vandaag downloade (gmap-versie, ook voor Windows) zijn beide van 9/3/2019.pevsteen schreef:De NEW STYLE is recenter.
Ik heb een Windows-Basecamp: dubbelklik op de route, tabblad Routeopties en dan keuze Routeopties aanpassen, daarna bij blokje Snelheid kun je op Aanpassen klikken.Dan krijg je een popup waar je de snelheden per wegtype kunt aanpassen. Kan op Mac-Basecamp wellicht anders zijn.pevsteen schreef:kan ik ergens de snelheden opzoeken die gebruikt worden in de instellingen?
Re: verschil in OSM kaarten
ondertussen toch even verder gezocht.
Blijkbaar is het vervoermiddel soms gewijzigd, van auto naar dirtbike of motorfiets.
Hiermee zijn al een deel van de tijdsverschillen gevonden
sorry maar dat had ik misschien moeten zien.
Peter
Blijkbaar is het vervoermiddel soms gewijzigd, van auto naar dirtbike of motorfiets.
Hiermee zijn al een deel van de tijdsverschillen gevonden
sorry maar dat had ik misschien moeten zien.
Peter
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: verschil in OSM kaarten
Niet in BaseCamp voor de Mac.pevsteen schreef:Kan ik ergens de snelheden opzoeken die gebruikt worden in de instellingen?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: verschil in OSM kaarten
Verschillen in routering tussen routable en new style zullen klein zijn, er kan tussentijds wel iets zijn aangepast in de default mkgmap style (waarvan de "generic" gebruik van maakt) qua routering. De new style is ooit afgeleid van diezelfde default maar al jaren niet meer verder ontwikkeld. Kan dus achterlopen qua routering.
Voor de experts, zoek de verschillen
https://github.com/ligfietser/mkgmap-st ... 0new/lines
https://github.com/openstreetmap/mkgmap ... ault/lines
Voor de experts, zoek de verschillen
https://github.com/ligfietser/mkgmap-st ... 0new/lines
https://github.com/openstreetmap/mkgmap ... ault/lines