Handelszaken en routetool
Handelszaken en routetool
Hallo iedereen,
Al vele jaren maak ik routes via Basecamp.
En al vele jaren heb ik hetzelfde probleem.
Bij het maken van een route met de routetool komen de punten bijna steeds naast de weg te liggen.
Ik corrigeer deze dan wel altijd en zet ze precies op de weg. De route is dan perfect te rijden.
De reden is dat de punten naar handelszaken getrokken worden en dus naast de weg verschijnen.
Ik heb al gezocht, maar vind niet hoe ik die handelszaken uit mijn routetool kan krijgen zodat de punten in een keer goed komen te staan.
Graag een reactie hoe je dit kan aanpassen.
Jan
Al vele jaren maak ik routes via Basecamp.
En al vele jaren heb ik hetzelfde probleem.
Bij het maken van een route met de routetool komen de punten bijna steeds naast de weg te liggen.
Ik corrigeer deze dan wel altijd en zet ze precies op de weg. De route is dan perfect te rijden.
De reden is dat de punten naar handelszaken getrokken worden en dus naast de weg verschijnen.
Ik heb al gezocht, maar vind niet hoe ik die handelszaken uit mijn routetool kan krijgen zodat de punten in een keer goed komen te staan.
Graag een reactie hoe je dit kan aanpassen.
Jan
groetjes,
Lambda
Streetpilot 1- Streetpilot III -Streetpilot 2610 - E-map - Nuvi 660 - Colorado 300 en nog een Colorado 300 - Nuvi 765 - Nuviphone A 10- Metroguide - CN V4.....CN 2008 - Topo Belgie - Fietskaart Be-lux CN life-update - Onroute SD ME
Lambda
Streetpilot 1- Streetpilot III -Streetpilot 2610 - E-map - Nuvi 660 - Colorado 300 en nog een Colorado 300 - Nuvi 765 - Nuviphone A 10- Metroguide - CN V4.....CN 2008 - Topo Belgie - Fietskaart Be-lux CN life-update - Onroute SD ME
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Handelszaken en routetool
Klopt en vooral in België is dat een probleem omdat er daar ontzettend veel van dit soort zaken op de kaart staan. Vergelijk maar eens op een schaal van 1 km een grotere plaats in Nederland of België.
Mijn oplossing is als je de route gemaakt hebt en je merk dat er een routepunt op een zaak gelegd is, is inzoomen en een nieuw tussenpunt maken op een plek tussen twee zaken en daarna die op die zaak wissen.
Het is wat gedoe, maar het is in iedergeval werkbaar.
Mijn oplossing is als je de route gemaakt hebt en je merk dat er een routepunt op een zaak gelegd is, is inzoomen en een nieuw tussenpunt maken op een plek tussen twee zaken en daarna die op die zaak wissen.
Het is wat gedoe, maar het is in iedergeval werkbaar.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Handelszaken en routetool
Ik keek even maar ik zag op schaal 1 km geen handelszaken oid in Belgie
Als een keer gekeken in wat er aan punten te kiezen zijn op de kaart maar die stonden allemaal aan.
Blijkt dat ik mijn detailweergave op gemiddeld heb staan, bij hoogst verdrink je inderdaad in de icoontjes van winkels etc.
Probeer eens of je wel direct het punt op de weg kunt leggen met detailinstelling gemiddeld Als detailniveau niet op de balk staat dan kun je dat aanzetten via Beeld - Werkbalken en dan een vinkje bij Detailniveau
Als een keer gekeken in wat er aan punten te kiezen zijn op de kaart maar die stonden allemaal aan.
Blijkt dat ik mijn detailweergave op gemiddeld heb staan, bij hoogst verdrink je inderdaad in de icoontjes van winkels etc.
Probeer eens of je wel direct het punt op de weg kunt leggen met detailinstelling gemiddeld Als detailniveau niet op de balk staat dan kun je dat aanzetten via Beeld - Werkbalken en dan een vinkje bij Detailniveau
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Handelszaken en routetool
Nu, al die icoontjes kan je ook uitzetten in je kaartfuncties en heb je daar helemaal geen last meer van.
- Bijlagen
-
- Schermafbeelding 2019-03-25 om 21.55.12.png (167.7 KiB) 1329 keer bekeken
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
Re: Handelszaken en routetool
ben daar ook al lang naar op zoek,om dat te kunnen uitzetten
maar blijkbaar is er geen oplossing,er worden zelfs zaken aangedaan waar je zelf geen punten hebt gezet,ook als die niet zichtbaar zijn op de kaart,Basecamp doet dat zelf als of het een verplichting is om deze handels zaken,benzine stations enz aan te doen
Ik controleer een zelf gemaakte route of een gedownloade route altijd of de punten juist op de weg staan,en moet deze dan ook handmatig verplaatsen,het is nu eenmaal zo,door het veel te doen wordt je daar wel snel en handig in.
Mgent,volgens mij heb jij een mac,mischien dat die er anders mee omgaat dan een windows PC
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Handelszaken en routetool
Dit is een voorbeeld wat basecamp doet
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Handelszaken en routetool
JaVaWa RTWtool kan al die “glitches” (punten die naast de weg staan) eenvoudig verwijderen. Laad de route in RTWtool, controleer even of de unglitch-functie aan staat bij de instellingen en converteer de route naar een route zonder verdere modificaties. Daarna staan alle puntjes netjes op de weg.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
-
- Berichten: 117
- Lid geworden op: 13 aug 2018 07:01
Re: Handelszaken en routetool
Ik zie het fenomeen ook vaak gebeuren, en ik zie het ook werkelijk omdat er inplaats van het standaard vlaggetje een symbool van de betreffende "zaak" wordt geplaatst: dan is het onmiddelijk "undo", verder inzoomen en zoals eerder gezegd een route punt verder van die betreffende zaak af neerplanten.
Wouter
Geen BMW R1200RT-LC (2017) meer maar wel een BMW Navigator VI
Geen BMW R1200RT-LC (2017) meer maar wel een BMW Navigator VI
Re: Handelszaken en routetool
Hoe werkt dit eigenlijk, gebruikt RTWtool een kaart om te weten waar de weg werkelijk loopt?JaVaWa schreef:JaVaWa RTWtool kan al die “glitches” (punten die naast de weg staan) eenvoudig verwijderen.
Groet, Marcel.
Etrex Vista, 60CS, Co300, Or650, Or750t - Nuvi760, Nuvi3590, DriveLuxe_51 - SPIII, SP2610, Zumo660, Zumo590/5, Zumo XT
Etrex Vista, 60CS, Co300, Or650, Or750t - Nuvi760, Nuvi3590, DriveLuxe_51 - SPIII, SP2610, Zumo660, Zumo590/5, Zumo XT
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Handelszaken en routetool
Nee, er wordt geen kaart gebruikt. Een glitch geproduceerd door MapSource of BaseCamp kenmerkt zich door het feit dat er een lijntje loopt vanaf een punt op de route naar het punt dat naast de weg ligt, en daarna weer terug naar precies hetzelfde punt op de route. RTWtool haalt die uitstekende lijntjes eruit.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: Handelszaken en routetool
ah, slim! bedankt voor je rappe antwoord!
Groet, Marcel.
Etrex Vista, 60CS, Co300, Or650, Or750t - Nuvi760, Nuvi3590, DriveLuxe_51 - SPIII, SP2610, Zumo660, Zumo590/5, Zumo XT
Etrex Vista, 60CS, Co300, Or650, Or750t - Nuvi760, Nuvi3590, DriveLuxe_51 - SPIII, SP2610, Zumo660, Zumo590/5, Zumo XT
Re: Handelszaken en routetool
Een tool welke ik veel gebruikte, was sneller dan elk punt na te lopen in Basecamp. Alleen.... gedaan nu met het gemak wegens geen recente mac versie meer.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.