Ik heb een probleem met Basecamp 4.6.2 (Engelse versie)
Als ik een route maak met een beginpunt en een eindpunt, dan komt er een krankzinnige route uit.
Begin: WAY10 N50° 56.543' E5° 47.484'
Eind: WAY11 N50° 49.656' E5° 40.171'
Als ik deze route in Mapsource uitreken, dan komt er een keurige route uit van 18,0 km.
Reken ik een route uit tussen dezelfde waypoints in Basecamp, dan komt er een krankzinnige route uit.
In beide gevallen is het kaartmateriaal CN NTU 2019.30
Geen idee waar ik het zoeken moet.
PS. WAY10 en WAY11 zijn onderdelen van een langere route, maar aslleen rond Maastricht gaat het zo vreemd mis.
Onverklaarbare rouite
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 252
- Lid geworden op: 1 dec 2006 06:53
- Locatie: Lichtenvoorde
- Contacteer:
Onverklaarbare rouite
Guzzi V7 Stone-TestaRossa, Guzzi V50 en BSA B33
allemaal met de Zumo XT-2
Skoda Karoq 1.5 TSI (bij regen of kou).
"In matters of security only paranoia is good enough"
allemaal met de Zumo XT-2
Skoda Karoq 1.5 TSI (bij regen of kou).
"In matters of security only paranoia is good enough"
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Onverklaarbare rouite
Basecamp is niet verschillend in Engelse of Nederlandse versie , alleen een kwestie van de terminologie en in te stellen door je gewenste taal te kiezen.
Waarschijnlijk is er iets afwijkends in de routeringsinstellingen van Basecamp tov Mapsource.
100% hetzelfde krijg je de instellingen niet maar je kunt ze welk grotendeels gelijk zetten en dan verwacht ik toch dat de routes gelijk worden. (je kunt waarschijnlijk ook door 1 extra tussenpunt te zetten de gewenste route krijgen)
In Basecamp engels kies Edit en dan onderste keuze Options
Als je General kiest kun je de voorkeurstaal veranderen naar NL als je dat wilt.
Als je kiest voor Activity profile kun je het profiel kiezen en bewerken hoe de route wordt berekend via de tab Routing.
In Mapsource vind je deze instellingen onder Bewerken - Voorkeuren - Routebepaling
Vergelijk de instellingen eens met elkaar.
Waarschijnlijk is er iets afwijkends in de routeringsinstellingen van Basecamp tov Mapsource.
100% hetzelfde krijg je de instellingen niet maar je kunt ze welk grotendeels gelijk zetten en dan verwacht ik toch dat de routes gelijk worden. (je kunt waarschijnlijk ook door 1 extra tussenpunt te zetten de gewenste route krijgen)
In Basecamp engels kies Edit en dan onderste keuze Options
Als je General kiest kun je de voorkeurstaal veranderen naar NL als je dat wilt.
Als je kiest voor Activity profile kun je het profiel kiezen en bewerken hoe de route wordt berekend via de tab Routing.
In Mapsource vind je deze instellingen onder Bewerken - Voorkeuren - Routebepaling
Vergelijk de instellingen eens met elkaar.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Onverklaarbare rouite
Perfect in BC hier
- Bijlagen
-
- Schermafbeelding 2019-04-27 om 14.55.34.png (426.13 KiB) 485 keer bekeken
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 252
- Lid geworden op: 1 dec 2006 06:53
- Locatie: Lichtenvoorde
- Contacteer:
Re: Onverklaarbare rouite
Opgelost.
Dankzij jullie reacties kreeg ik het idee om het Activity Profile (Motocycling) even te veranderen in het Driving profile.
Dat lost het probleem meteen op.
Volgende stap was te kijken waarin profile Motocycling afweek van Driving.
Bij profiel "Driving" werden alleen onverharde wegen vermeden en bij profiel "Motocycling" werden "Interstates" en "Major Roads" vermeden.
Die interstates was niet het probleem, maar dat ook Major Roads (N-wegen zo ongeveer) werden vermeden leidde tot het probleem, dat er geen brug meer over de Maas te vinden was. Vandaar !
Dank voor de reacties, die mij het juiste pad weer op stuurden.
Dankzij jullie reacties kreeg ik het idee om het Activity Profile (Motocycling) even te veranderen in het Driving profile.
Dat lost het probleem meteen op.
Volgende stap was te kijken waarin profile Motocycling afweek van Driving.
Bij profiel "Driving" werden alleen onverharde wegen vermeden en bij profiel "Motocycling" werden "Interstates" en "Major Roads" vermeden.
Die interstates was niet het probleem, maar dat ook Major Roads (N-wegen zo ongeveer) werden vermeden leidde tot het probleem, dat er geen brug meer over de Maas te vinden was. Vandaar !
Dank voor de reacties, die mij het juiste pad weer op stuurden.
Guzzi V7 Stone-TestaRossa, Guzzi V50 en BSA B33
allemaal met de Zumo XT-2
Skoda Karoq 1.5 TSI (bij regen of kou).
"In matters of security only paranoia is good enough"
allemaal met de Zumo XT-2
Skoda Karoq 1.5 TSI (bij regen of kou).
"In matters of security only paranoia is good enough"