Ik heb vandaag mijn PC versie (3.75) van OnRoute geupdate naar versie 5.15
In Basecamp zijn daarna ook de oude versies (2.12 en 3.75) nog steeds beschikbaar.
Ik had gehoopt en gedacht dat mijn 'probleem' (onverklaarbaar heen en weer routen) hiermee opgelost zou zijn.
Helaas is dat niet zo.
In de bijlage heb ik geprobeerd dit duidelijk te maken.
Kan iemand mij uitleggen waardoor, in de versies 3.75 en 5.15, dit heen en weer routen ontstaat?
Alvast bedank!
Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
- Bijlagen
-
- Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute.pdf
- (1.11 MiB) 26 keer gedownload
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Jammer dat je zo'n rare PDF plaats.
Ik zie liever een GPX met daarop de tracks van de routes....
Daar kan ik wat mee
Ik zie liever een GPX met daarop de tracks van de routes....
Daar kan ik wat mee
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Hallo RonalT,
Ik dacht dat een pdf bestandje, met wat aantekeningen, mijn vraag duidelijker zou maken.
Maar hier is het gpx bestandje.
Ik hoop dat je mijn vraag kunt beantwoorden.
Met vriendelijke groet, Hennie
Ik dacht dat een pdf bestandje, met wat aantekeningen, mijn vraag duidelijker zou maken.
Maar hier is het gpx bestandje.
Ik hoop dat je mijn vraag kunt beantwoorden.
Met vriendelijke groet, Hennie
- Bijlagen
-
- OnRoute.gpx
- (375.03 KiB) 16 keer gedownload
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Ik heb er ook even naar gekeken. Het valt me op dat de routes gemaakt zijn met een dirtbike profiel, ik vraag me af waarom.
Dit soort routeproblemen worden vaak veroorzaakt door de routeringsinstelliingen in Basecamp. Voor de Onroutekaarten worden vaak wat afwijkende instellingen geadviseerd, zoals vermijden met tolwegen en juist niet het vermijden van snelwegen! Ik weet niet of dit voor deze laatste versie ook geldt. Wellicht kunnen anderen daar iets meer over zeggen.
Dit soort routeproblemen worden vaak veroorzaakt door de routeringsinstelliingen in Basecamp. Voor de Onroutekaarten worden vaak wat afwijkende instellingen geadviseerd, zoals vermijden met tolwegen en juist niet het vermijden van snelwegen! Ik weet niet of dit voor deze laatste versie ook geldt. Wellicht kunnen anderen daar iets meer over zeggen.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Frank, bedankt voor jouw reactie.
Het gebruikte profiel is een nieuw profiel, afgeleid van het dirtbike profiel.
De voor OnRoute geadviseerde instellingen zijn daarin opgenomen (zie bijlage)
Voor alle drie OnRoute versies is dit profiel gebruikt, maar geeft alleen in de oude 2.12 versie het verwachte resultaat.
Het gebruikte profiel is een nieuw profiel, afgeleid van het dirtbike profiel.
De voor OnRoute geadviseerde instellingen zijn daarin opgenomen (zie bijlage)
Voor alle drie OnRoute versies is dit profiel gebruikt, maar geeft alleen in de oude 2.12 versie het verwachte resultaat.
- Bijlagen
-
- Geadviseerd profiel.png (65.8 KiB) 699 keer bekeken
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Hennie, om te beginnen moet je er rekening mee houden dat de OMK moeilijk te dwingen is om een bepaalde route te volgen. De kaart is enigszins eigenwijs. En er zitten verschillen in de groene routes en in de routering van de kaart.
Maar op een paar kleinigheidjes na is de route in 5.15 bijna net zo te krijgen als in 2.12
Een poging om in OMK de route te benaderen. Een poging om in CN de route na te tekenen.
Maar op een paar kleinigheidjes na is de route in 5.15 bijna net zo te krijgen als in 2.12
- Op de kruising Exelseweg / Dwarsweg / Papenslagweg zit een foutje net naast de kruising in NO richting. Daar kan je niet langs routeren.
- Bij Baak en Wichmond heb ik wat routepunten verplaatst en dan loopt de route zoals gewenst.
- De Dr. Alfons Ariënsstraat maakt geen deel meer uit van het motornetwerk.
- Bij Dieren heb ik een routepunt verplaatst want dat staat op de autoweg en niet op de afrit. Je rijd daar volgens mij in een soort tunnelbak.
- De Koeweg maakt geen deel meer uit van het motornetwerk.
- Ook bij Drempt maak je gebruik van een weg die geen deel meer uitmaak van het motornetwerk, een paar punten wat noordelijker zetten en het werkt. Ietsjes anders.
- De Hoekendaalse weg maakt geen deel meer uit van het motornetwerk.
Ik denk dat Hennie een profiel heeft gepakt wat hij nooit gaat gebruiken en deze heeft aangepast. Er zit bijzonder weinig aan instellingen in.Frank schreef:.... Het valt me op dat de routes gemaakt zijn met een dirtbike profiel, ik vraag me af waarom....
Een poging om in OMK de route te benaderen. Een poging om in CN de route na te tekenen.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
Bedankt RonalT, voor jouw uitgebreide antwoord.
Het heeft mij een heel stuk verder geholpen!
Groeten en veel mooie en veilige kilometers gewenst, Hennie
Het heeft mij een heel stuk verder geholpen!
Groeten en veel mooie en veilige kilometers gewenst, Hennie
- Mike Schenk
- WayPoint relatie
- Berichten: 366
- Lid geworden op: 4 apr 2008 22:47
- Locatie: Den Haag
- Contacteer:
Re: Dezelfde route in verschillende versies van OnRoute
OnRoute is eigenlijk niet bedoeld om op de PC een route te maken en die in te laden in de navigatie. Het is juist bedoeld om zonder vooraf te plannen een bestemming op te geven in de navigatie, met hooguit enkele tussenpunten en dan toch een mooie motorroute geadviseerd te krijgen.
Garmin Zumo 350 | Kawasaki Versys 650 2015
Garmin GPSMap 276Cx BMW R1200 GSA LC 2014
Garmin GPSMap 276Cx BMW R1200 GSA LC 2014