Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Als ik in de Fenix 5 plus een bestemming kies, dan krijg ik perfecte begeleiding met afslag voor afslag. Maak ik een route in basecamp, dan lijkt het erop dat dit een track wordt in de Fenix.
Maak ik een koers aan in Garmin Connect, dan krijg ik inderdaad een turn by turn begeleiding. Punt is echter dat ik in Garmin Connect geen route kan maken met diverse punten (handmatig gekozen) erin.
Hoe kan ik mijn Fenix 5 Plus nu op dezelfde manier gebruiken als bv. een Montana?
Maak ik een koers aan in Garmin Connect, dan krijg ik inderdaad een turn by turn begeleiding. Punt is echter dat ik in Garmin Connect geen route kan maken met diverse punten (handmatig gekozen) erin.
Hoe kan ik mijn Fenix 5 Plus nu op dezelfde manier gebruiken als bv. een Montana?
Past:
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Ik snap je probleem met Garmin Connect niet goed. In Garmin Connect (website) kan je een koers maken zoals je zelf wil, van punt naar punt naar punt naar... Wat is het probleem?
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Kan wel hoor, maar in de app werkt het niet echt intuïtief. Via de Connect website gaat het een stuk makkelijker.Ramon 73 schreef:Punt is echter dat ik in Garmin Connect geen route kan maken met diverse punten (handmatig gekozen) erin.
De fenix is meer ingesteld op het werken met koersen, en daar kan BaseCamp niet zoveel mee.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
In Garmin connect kun je een koers alleen maken tussen 2 punten, niet van punt naar punt naar nóg een punt. Of ik doe iets verkeerd?Frank schreef:Ik snap je probleem met Garmin Connect niet goed. In Garmin Connect (website) kan je een koers maken zoals je zelf wil, van punt naar punt naar punt naar... Wat is het probleem?
Past:
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Je kunt wel meerdere punten gebruiken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Hoe dan? Ik krijg het niet voor elkaar. Of moet je "vrije hand" kiezen?JaVaWa schreef:Je kunt wel meerdere punten gebruiken.
Past:
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Zojuist geprobeerd en het werkt inderdaad.JaVaWa schreef:Je kunt wel meerdere punten gebruiken.
Je moet echter geduld hebben. Ik heb eerst een route met twee punten gemaakt. Even wachten en dan zie je onderin drie opties. Een daarvan is “punt toevoegen” vervolgens kun je er zo meerdere plaatsen.
Vind ik niet prettig werken, maar kan dus wel.
Als iemand een makkelijkere methode weet, dan hoor ik dat graag.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Het kan makkelijker: gebruik niet de app, maar de website...
(Had ik eerder ook al geschreven)
(Had ik eerder ook al geschreven)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3862
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Ik gebruik dikwijls https://afstandmeten.nl/ om een koers te maken. Afstand meten werkt heel prettig en je werkt op basis van de openstreetmap (en keuze uit andere kaarten). Ook vrijliggende fietspaden staan er op.
Deze koers/track lees ik dan in Connect in en kan ik hem naar mijn EDGE versturen.
Deze koers/track lees ik dan in Connect in en kan ik hem naar mijn EDGE versturen.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Vanuit de website gaat hij bij mij direct door naar de App. Ik moet bewust de App wegklikken om op de site te blijven.JaVaWa schreef:Het kan makkelijker: gebruik niet de app, maar de website...
(Had ik eerder ook al geschreven)
Is daarvoor een handleiding beschikbaar, want daarin lukt het me niet. Krijg wel te zien dat ik een extra punt kan toevoegen, maar als ik daarvoor kies reageert hij niet
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Nadat ik 1 route met routering "vrije hand" heb gemaakt, kan ik ook in trendline extra punten gebruiken..... Vreemd.
Dat ging eerst echt niet, na 1 start en eindpunt hield het op.
Maar desalniettemin, routes maken en overzetten naar de Fenix is nu een eitje. Echter worden de routes ook nu niet turn by turn weergegeven
Geef ik als eindpunt mijn werk in (29km) dan wordt er gerekend en krijg ik perfecte tbt navigatie. Klik ik een route bij elkaar, dan krijg ik track navigatie.
Het lijkt alsof turn by turn navigatie niet mogelijk is met een route.
Dat ging eerst echt niet, na 1 start en eindpunt hield het op.
Maar desalniettemin, routes maken en overzetten naar de Fenix is nu een eitje. Echter worden de routes ook nu niet turn by turn weergegeven
Geef ik als eindpunt mijn werk in (29km) dan wordt er gerekend en krijg ik perfecte tbt navigatie. Klik ik een route bij elkaar, dan krijg ik track navigatie.
Het lijkt alsof turn by turn navigatie niet mogelijk is met een route.
Past:
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Mijn eigen vraag maar even beantwoorden
In een navigatie activiteit is een instelling "Routebepaling" die beslist hoe de beschikbare koers (Course) behandeld moet worden. Standaard staat die keuze op "Koers volgen" en wordt dus elke koers omgebouwd naar een track!
Zet je routebepaling op "Kaart gebruiken" dan wordt een Koers ook voorzien van afslaginstructies. Bij omrijden gaat de Fenix ook herbereken.
Naar de setting:
* Knop rechts boven, kies activiteit uit
* Zodra de activiteit start veschijnt bovenin een balkje "^Opties". Druk dan op Up/Menu (Midden links)
* Kies "Fietsen instellen"
* Kies "Routebepaling"
* Kies "Koersen" en kies voor "Kaart gebruiken"(routing met tbt) of "Volg koers" (spoor navigatie)
In een navigatie activiteit is een instelling "Routebepaling" die beslist hoe de beschikbare koers (Course) behandeld moet worden. Standaard staat die keuze op "Koers volgen" en wordt dus elke koers omgebouwd naar een track!
Zet je routebepaling op "Kaart gebruiken" dan wordt een Koers ook voorzien van afslaginstructies. Bij omrijden gaat de Fenix ook herbereken.
Naar de setting:
* Knop rechts boven, kies activiteit uit
* Zodra de activiteit start veschijnt bovenin een balkje "^Opties". Druk dan op Up/Menu (Midden links)
* Kies "Fietsen instellen"
* Kies "Routebepaling"
* Kies "Koersen" en kies voor "Kaart gebruiken"(routing met tbt) of "Volg koers" (spoor navigatie)
Past:
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Ik heb een Fenix 5x en ik heb ook een probleem met die afslagpunten. Ik doe regelmatig mee aan trails en daarvoor zet ik het parcours op mijn horloge met de bevoorradingen gedefineerd als waypoint. Bovendien laat ik als gegevensveld "afstand tot volgend waypoint" zien op mijn horloge. Mijn bedoeling van dit veld is dus te weten hoever het nog is tot de eerstvolgende bevoorrading. Het probleem is echter dat die turns/koerspunten ook aanzien worden als waypoint. In plaats van nog 10km tot de bevoorrading zie ik dus hoever het nog is tot de eerste afslag. Ik heb het al met "kaart gebruiken" en met "koersen" volgen geprobeerd. Weet iemand hoe ik die turns/afslagen er uit kan halen als waypoint?
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Er van uit gaand dat je Basecamp gebruikt:Ivanhoe schreef:Ik heb een Fenix 5x en ik heb ook een probleem met die afslagpunten. Ik doe regelmatig mee aan trails en daarvoor zet ik het parcours op mijn horloge met de bevoorradingen gedefineerd als waypoint. Bovendien laat ik als gegevensveld "afstand tot volgend waypoint" zien op mijn horloge. Mijn bedoeling van dit veld is dus te weten hoever het nog is tot de eerstvolgende bevoorrading. Het probleem is echter dat die turns/koerspunten ook aanzien worden als waypoint. In plaats van nog 10km tot de bevoorrading zie ik dus hoever het nog is tot de eerste afslag. Ik heb het al met "kaart gebruiken" en met "koersen" volgen geprobeerd. Weet iemand hoe ik die turns/afslagen er uit kan halen als waypoint?
- Route openen (dubbelklik)
- Waypoint zonder toevoeging "geen waarschuwing" aanklikken met rechter muistoets, kies voor Niet waarschuwen bij aankomst (punt maken)
- Alle punten die je niet als waypoint wil hebben zo behandelen
Punt maken is het omzetten van waypoint naar routegeleidingspunt. Route blijft identiek, maar geleidingspunt wordt niet als tussenpunt gezien
Past:
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
GPSmap 60CSx - GPSmap62s - Montana 600 - Nüvi 765T - Nüvi 3790LMT - Nüvi 3597LMT Mechanic HD - Forerunner 235 - Fenix 5 plus - Montana 680
Current:
Montana 700i - Fenix 6X Pro - Vector 3
Re: Afslag-voor-afslag Fenix 5 Plus Basecamp
Mijn post die je citeert kwam van een moment dat ik nog geen BaseCamp gebruikt, maar Garmin Connect. Als je gewoon je route overzet van Garmin Connect naar BaseCamp dan is dat van die "afslagpunten" opgelost. Maar de waypoints die ik zelf heb gemaakt verdwijnen ook. Als ik mijn zelf gemaakte waypoints terug toevoeg of punten op de route catalogeer onder "waarschuwing" zit ik met het probleem dat de afstand tot het volgende waypoint gelijk is aan de afstand tot de finish. Geen oplossing dus ondanks het feit dat ik zelfs al op de kaart op mijn horloge de waypoints heb gezien. Ik weet dus niet of het aan mijn horloge zelf ligt of aan BaseCamp. Ik heb zelfs al eens gekeken naar verschillen tussen de GPX-bestanden van Garmin Connect en van BaseCamp. Er zijn wel verschillen, maar geen enkel slaat op waypoints, maar wel op de hoogte. Indien ik zou kunnen zien wat de trigger in het GPX-bestand (Garmin Connect) is om de afslagpunten te aanzien als waypoint zou ik die gewoon kunnen wissen. Maar dat weet ik dus niet. Ik heb ook al geprobeerd met rechtstreeks in de GPX-bestanden dingen aan te passen, maar dat lukt dus ook niet.Ramon 73 schreef:Er van uit gaand dat je Basecamp gebruikt:Ivanhoe schreef:Ik heb een Fenix 5x en ik heb ook een probleem met die afslagpunten. Ik doe regelmatig mee aan trails en daarvoor zet ik het parcours op mijn horloge met de bevoorradingen gedefineerd als waypoint. Bovendien laat ik als gegevensveld "afstand tot volgend waypoint" zien op mijn horloge. Mijn bedoeling van dit veld is dus te weten hoever het nog is tot de eerstvolgende bevoorrading. Het probleem is echter dat die turns/koerspunten ook aanzien worden als waypoint. In plaats van nog 10km tot de bevoorrading zie ik dus hoever het nog is tot de eerste afslag. Ik heb het al met "kaart gebruiken" en met "koersen" volgen geprobeerd. Weet iemand hoe ik die turns/afslagen er uit kan halen als waypoint?
- Route openen (dubbelklik)
- Waypoint zonder toevoeging "geen waarschuwing" aanklikken met rechter muistoets, kies voor Niet waarschuwen bij aankomst (punt maken)
- Alle punten die je niet als waypoint wil hebben zo behandelen
Punt maken is het omzetten van waypoint naar routegeleidingspunt. Route blijft identiek, maar geleidingspunt wordt niet als tussenpunt gezien