Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Tja, na de aanschaf van TT Rider 450 vorig jaar al eea geëxperimenteerd. Het blijft echter gedoe met rijden naar een route vanuit huis.
Rijden naar startpunt is niet altijd een optie, maar dan loopt de route meestal iig gewoon door. Bij rijden naar dichtstbijzijnde punt is het ellende; de route houdt op als ik bij het punt ben aangekomen. Rij ik door dan moet ik omkeren en blijft de TT me terugleiden naar dat ingestelde dichtstbijzijnde punt. Waar blijft dan de rest van de route??
Wat ik eigenlijk wil is thuis wegrijden naar een route; ongeacht of het nu naar startpunt of dichtstbijzijnde punt is en daar aangekomen lekker kunnen doorrijden. Hoe regel ik dat?
Rijden naar startpunt is niet altijd een optie, maar dan loopt de route meestal iig gewoon door. Bij rijden naar dichtstbijzijnde punt is het ellende; de route houdt op als ik bij het punt ben aangekomen. Rij ik door dan moet ik omkeren en blijft de TT me terugleiden naar dat ingestelde dichtstbijzijnde punt. Waar blijft dan de rest van de route??
Wat ik eigenlijk wil is thuis wegrijden naar een route; ongeacht of het nu naar startpunt of dichtstbijzijnde punt is en daar aangekomen lekker kunnen doorrijden. Hoe regel ik dat?
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Wat gebruik je ITN route, een gpx route of een spoor?
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Het zijn gpx bestanden.
-
- Berichten: 258
- Lid geworden op: 21 apr 2017 10:43
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Een .gpx kan zowel een track als een route zijn.Ruud1966 schreef:Het zijn gpx bestanden.
Nu heb ik een Rider 550 maar voorheen dik 3 jaar 450 en dit is een probleem dat ik niet herken. Bij mij liep dat gewoon goed. Ik gebruik .gpx tracks.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Bij een Tomtom maakt het niet uit of het een route of een track is, Dirk.
Tomtom behandeld een track of een route op de zelfde manier. Voor de motorrijder ziet het er beide als route uit.
Tomtom behandeld een track of een route op de zelfde manier. Voor de motorrijder ziet het er beide als route uit.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Toch niet, je hebt een track nodig op een TT, geen route.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Graag wat uitleg over het hoe en wat? Waarom geen route? Waarom een track?
Een quote ergens van het internet:
Een quote ergens van het internet:
Er zijn binnen de motornavigatie namelijk twee soorten gpx-routes. De één noemen we ‘route’, de ander ‘track’ (of ‘spoor’). Beide routesoorten worden door de Rider400 op gelijke wijze behandeld.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Een Rider van de nieuwe generatie gebruikt bij een route alleen de viapunten en trekt rechte lijnen tussen die punten. De kans dat dat leidt tot een andere wegkeuze als bedoeld is dan, doordat er weinig punten zijn, vrij groot.
Een track is eigenlijk zoals we weten, een broodkruimelspoor van de route, met punten die zo dicht bij elkaar staan dat er geen twijfel over kan bestaan welke weg gebruikt moet worden.
Vandaar dat iedereen met een track werkt. Want mis je bij een route een punt wordt je steeds terug gestuurd, net zoals bij Garmin je een hard punt zou missen.
Een track is eigenlijk zoals we weten, een broodkruimelspoor van de route, met punten die zo dicht bij elkaar staan dat er geen twijfel over kan bestaan welke weg gebruikt moet worden.
Vandaar dat iedereen met een track werkt. Want mis je bij een route een punt wordt je steeds terug gestuurd, net zoals bij Garmin je een hard punt zou missen.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Het klopt dat een GPX-route niet echt geschikt is voor de TomTom, maar hij stuurt je nooit terug naar een routepunt. De TomTom behandelt een GPX-route precies hetzelfde als een GPX-track, alleen heb je in het eerste geval veel minder punten (en daardoor een veel slechter resultaat).
Bij een ITN-route gaat het heel anders: daar moeten wel alle punten bezocht worden (of je moet ze handmatig overslaan).
Bij een ITN-route gaat het heel anders: daar moeten wel alle punten bezocht worden (of je moet ze handmatig overslaan).
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Dus...? Als ik allemaal gps tracks gebruik is mijn probleem opgelost? En hoe zie ik het verschil tussen route en track? Volgens mijn heeft alles toch een .gpx extensie?
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 526
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Ik heb een TTR 550 en ben daar happy mee. Wat jouw eerste vraag betreft, als je op een willekeurig punt van de route wilt ‘instappen’, kies dan voor dichtstbijzijnde punt en rijd vervolgens naar een punt van de route waar jij wilt starten.Tom begeleid je verder naadloos over het verdere traject van de gekozen route. Geen problemen bij mij zoals jij beschreven hebt.
Wat jouw laatste vraag betreft, als je een route of spoor in MyDrive laadt staat er onder de naam van een route het woord ‘exact’ en onder de naam van een spoor het woord ‘snelst’.
Op de MyDrive-kaart ziet een route er uit als een blauwe lijn met een aantal nummertjes in witte circels (de viapunten in afbeelding 1) en een spoor is een blauwe lijn met alleen een start en finish (afbeelding 2).
Wat jouw laatste vraag betreft, als je een route of spoor in MyDrive laadt staat er onder de naam van een route het woord ‘exact’ en onder de naam van een spoor het woord ‘snelst’.
Op de MyDrive-kaart ziet een route er uit als een blauwe lijn met een aantal nummertjes in witte circels (de viapunten in afbeelding 1) en een spoor is een blauwe lijn met alleen een start en finish (afbeelding 2).
-
- Berichten: 258
- Lid geworden op: 21 apr 2017 10:43
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Weer iets bijgeleerd idd exact bij een track en snelst bij een route.
Maar als je mydrive gebruikt zou dit geen probleem mogen geven want om een route via mydrive naar het toestel te krijgen moet je de schuif ‘synchroniseer deze route als track op mijn systemen’ aanzetten. Ik gebruik zowel mydrive als myroteapp gold om m’n ritten via de cloud in de rider te krijgen. Ik gebruik nooit een kabel ;-)Mogelijk is dat al een oplossing van het probleem
Dus ruud1996 , hoe zet je uw ritten in de rider? En welk programma gebruikt je om ritten te maken/bewerken?
Maar als je mydrive gebruikt zou dit geen probleem mogen geven want om een route via mydrive naar het toestel te krijgen moet je de schuif ‘synchroniseer deze route als track op mijn systemen’ aanzetten. Ik gebruik zowel mydrive als myroteapp gold om m’n ritten via de cloud in de rider te krijgen. Ik gebruik nooit een kabel ;-)Mogelijk is dat al een oplossing van het probleem
Dus ruud1996 , hoe zet je uw ritten in de rider? En welk programma gebruikt je om ritten te maken/bewerken?
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 526
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Ik gebruikte ook MRA om een spoor via “opslaan als/TomTom MyDrive (beta)” draadloos in mijn TTR550 te plaatsen. Dit is echter niet meer mogelijk. Je moet voortaan met het spoor in beeld eerst op de button “bewerk route-track” klikken. Dan krijg je de route met veel nummertjes in witte circels (viapunten) in beeld. Deze kan je wél opslaan in Tom. Helaas verspringt door deze handeling de route op willekeurige plaatsen en verandert dus het oorspronkelijke spoor. Kost je extra werk om nauwkeurig te controleren op welke plaatsen het spoor veranderd is. Daarom gebruik ik noodgedwongen MRA niet meer om een spoor in Tom te laden. Uitsluitend MyDrive en dat werkt foutloos.
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Wat je schrijft klopt niet. Je kan via opslaan als en dan kiezen voor mydrive beta je spoor perfect naar mydrive sturen.
Tweede optie is om e kiezen voor exporteren, dan zien dat de connector is geïnstalleerd, en kiezen voor open route, connector toestemming verlenen, en dan het toestel kiezen. Spoor wordt nu ook verstuurd.
Tweede optie is om e kiezen voor exporteren, dan zien dat de connector is geïnstalleerd, en kiezen voor open route, connector toestemming verlenen, en dan het toestel kiezen. Spoor wordt nu ook verstuurd.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 526
- Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
- Locatie: Dijk en Waard
Re: Na “dichtstbijzijnde punt” houdt route op
Jammer genoeg klopt het wel. Heb over dit probleem met de ‘lead developer’ van MRA gecorrespondeerd. Die schreef dat TomTom deze mogelijkheid heeft geblokkeerd. Er verschijnt sindien de volgende mededeling op het scherm als je probeert om een spoor via TomTom MyDrive (beta) rechtsreeks naar de TTR550 te sturen:
“Het uploaden van een route-track naar MyDrive is helaas niet mogelijk. Druk op 'Bewerk route-track' om de route om te zetten naar een bewerkbare route. Dit kun je vervolgens wel uploaden naar MyDrive.
OK”
De connector gebruik ik nooit. Wireless only.
“Het uploaden van een route-track naar MyDrive is helaas niet mogelijk. Druk op 'Bewerk route-track' om de route om te zetten naar een bewerkbare route. Dit kun je vervolgens wel uploaden naar MyDrive.
OK”
De connector gebruik ik nooit. Wireless only.