Kaarten op Garmin Overlander

Robuust, multifunctioneel navigatietoestel met gesproken afslag-voor-afslag aanwijzingen voor navigatie op de weg in heel Europa, het Midden-Oosten en Noord- en Zuid-Afrika
Plaats reactie
Javer
Berichten: 3
Lid geworden op: 19 okt 2022 18:28

Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door Javer »

Een tijdje geleden heb ik een Garmin Overlander aangeschaft. Best prijzig maar het leek me een prima toestel voor onze verre reizen.
Ik was in de veronderstelling dat er wereldwijde kaarten zijn geïnstalleerd maar dat valt vies tegen. Zo ontbreekt Azië bijvoorbeeld in zijn geheel terwijl dit toch een contingent is waar veel overlanders reizen. Dat merkte ik pas toen het apparaat in Armenië, Gerorgie, en Iran niet te gebruiken was.
De Overlander bevat volgens de beschrijving “afslag voor afslag aanwijzingen in heel Europa, het Midden Oosten en Noord- en Zuid Afrika inclusief Tracks4Africa.
Nu kan ik nergens vinden welke landen onder de kaarten van Afrika vallen. Omvat dit ook de landen in West Afrika ?
Bijvoorbeeld Marokko, Mauritanië en Senegal ?

Gebruikersavatar
keesm
WayPoint relatie
WayPoint relatie
Berichten: 5670
Lid geworden op: 18 nov 2004 21:03
Locatie: N 51°48' E 5°14'

Re: Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door keesm »

Kijk hier even bij Garmin voor wat overzicht (dekking) van bepaalde landen: https://www.garmin.com/nl-NL/p/759411/pn/010-13096-00
Voorzover ik overzie heeft de Overlander de volgende kaarten aan boord:
- City Navigator North Africa
- City Navigator South Africa
- City Navigator Gulf Coast Countries
- City Navigator East&West Africa
- City Navigator Europa
Die kaarten zou je ook allemaal op je computer kunnen zetten. Kun je gericht kijken naar de dekking.

City Navigator algemeen overzicht wat Garmin ter beschikking heeft: https://buy.garmin.com/nl-NL/NL/c496-p1 ... ducts-desc
Kies een kaart en dan op tabblad dekking.
North Africa en Gulf Coast Countries is dan eigenlijk de combi MENA (Middel East en Northern Africa).

Dekking North Africa/MENA: Bevat dekking voor: Algerije, Bahrein, Egypte, Irak, Jordanië, Koeweit, Libanon, Libië, Mauritanië, Marokko, Oman, Qatar, Saoedi-Arabië, Soedan, Tunesië, Verenigde Arabische Emiraten en Jemen.
(Detail van Mauritanië en Senegal is overigens niet zo denderend. Wellicht dat een kaart vanuit openstreetmap meer detail geeft?.)

Dekking South Africa: Bevat dekking voor Angola, Botswana, Lesotho, Madagaskar, Malawi, Mauritius, Mayotte, Mozambique, Namibië, Republiek Zuid-Afrika, Réunion, Eswatini (Swaziland), Zambia en Zimbabwe

East&West Africa: Dekking omvat: Benin, Burkina Faso, Burundi, Kameroen, Kaapverdië, de Centraal-Afrikaanse Republiek, Tsjaad, de Comoren, de Democratische Republiek Congo, Djibouti, Equatoriaal-Guinea, Eritrea, Ethiopië, Gabon, Gambia, Ghana, Guinee, Guinee-Bissau, Ivoorkust, Kenia, Liberia, Mali, Niger, Nigeria, de Republiek Congo, Rwanda, Sao Tomé en Principe, Senegal, de Seychellen, Sierra Leone, Somalië, Zuid-Soedan, Tanzania, Togo en Oeganda.

Openstreetmap: Download bijvoorbeeld eens Mauritanië bij alternativaslibres en vergelijk dat met de CN die bij je Overlander hoort, link: https://alternativaslibres.org/en/downloads.php#Africa (Topographic nemen, is inclusief hoogtelijnen).

Gebruikersavatar
keesm
WayPoint relatie
WayPoint relatie
Berichten: 5670
Lid geworden op: 18 nov 2004 21:03
Locatie: N 51°48' E 5°14'

Re: Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door keesm »

Screenshot van een willekeurig punt in Mauritania vanuit Basecamp met detail Hoogste:

kaart City Navigator MENA NT 2022.10 c.q. North Africa NTU 2023.10:
Mauritania_CN MENA.png
Mauritania_CN MENA.png (222.46 KiB) 402 keer bekeken
kaart OSM-Mauritania-Topo (date 19/10/22):
Mauritania_Alternativaslibres.png
Mauritania_Alternativaslibres.png (459.13 KiB) 402 keer bekeken

Gebruikersavatar
JaVaWa
WayPoint GPS specialist
WayPoint GPS specialist
Berichten: 18770
Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
Locatie: Traiectum
Contacteer:

Re: Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door JaVaWa »

Dekking in de vorm van plaatjes:
cm-md-d3877a1d-bef0-4117-a012-17d53fda5904.jpg
cm-md-d3877a1d-bef0-4117-a012-17d53fda5904.jpg (62.3 KiB) 388 keer bekeken
cm-md-5626d0c1-53b3-4ee4-a7c9-b2ce9a6b9576.jpg
cm-md-5626d0c1-53b3-4ee4-a7c9-b2ce9a6b9576.jpg (15.11 KiB) 388 keer bekeken
cm-md-f31de69e-b8ca-4477-a8a2-ab6ac8bd528c.jpg
cm-md-f31de69e-b8ca-4477-a8a2-ab6ac8bd528c.jpg (7.19 KiB) 388 keer bekeken
cm-md-bd70fef6-8956-4e28-a5d0-fb703f3cd72b.jpg
cm-md-bd70fef6-8956-4e28-a5d0-fb703f3cd72b.jpg (34.4 KiB) 388 keer bekeken
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.

Mijn 149 GPS-toestellen

Gebruikersavatar
guzzi vero
Berichten: 1786
Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
Locatie: Oostduinkerke

Re: Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door guzzi vero »

Een vriend van me is in augustus naar Georgië afgereisd om daar off road te gaan rijden. Ik heb toen de kaarten die hij nodig had op een sd gezet van zijn Overlander. Werkte perfect.
gravel maps asia west.JPG
gravel maps asia west.JPG (83.82 KiB) 367 keer bekeken
gravel maps asia west detail.JPG
gravel maps asia west detail.JPG (820.47 KiB) 367 keer bekeken
Voor zijn volgende reis naar Marokko heb ik hetzelfde gedaan (detail van Tanger)
Mahgreb - Tanger.JPG
Mahgreb - Tanger.JPG (115.81 KiB) 367 keer bekeken
Deze kaarten werden van de gravel maps site gehaald en stonden binnen de 5 minuten op mijn pc. zoals jullie in bovenste foto's kunnen zien zijn deze heel gedetailleerd en perfect routeerbaar.
https://gravelmaps.de/en/download-2/download/

Voor Z-Amerika heb ik onlangs deze 2 gebruikt:
Brazilië https://www.tracksource.org.br/desenv/t ... apsets.php
Wat andere Z-Amerikaanse landen http://www.proyectomapear.com.ar/descargas.php?tipo=1
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820

Hans Schipper
WayPoint relatie
WayPoint relatie
Berichten: 537
Lid geworden op: 29 apr 2004 10:07
Locatie: Dijk en Waard

Re: Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door Hans Schipper »

Dank voor de info, Guzzi Vero :) . Wist niet dat deze maps bestonden :?

Javer
Berichten: 3
Lid geworden op: 19 okt 2022 18:28

Re: Kaarten op Garmin Overlander

Bericht door Javer »

Heel hartelijk dank voor jullie reacties ! Ik ben er erg mee geholpen.

Plaats reactie

Terug naar “Garmin Overlander”