Kaart(en) op 276Cx
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22862
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Kaart(en) op 276Cx
op de OSM site de Manual en de FAQ lezen !!! (altijd doen, die info staat er niet voor niets)
daar staat dat je dit kunt verhelpen met een tool van JaVaWa nl GMTK en hoe dit moet
daar staat dat je dit kunt verhelpen met een tool van JaVaWa nl GMTK en hoe dit moet
"Always Look on the Bright Side of Life"
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Kaart(en) op 276Cx
Een OSM kaart van MotoRoute installeren is nu een stuk gemakkelijker geworden.
Wellicht een welkome optie voor diegenen die er tegenop zagen de kaart zelf te bakken.
Deze kaart is specifiek voor motorrijden gemaakt, heeft o.a. de voor motoren permanent verboden wegen weggelaten en de wegen die beperkte afsluiting kennen op de kaart aangegeven (speelt vooral in DE).
Eerder (zie 21 jun 2017 20:19 hierboven) was het nodig de z.g. Backmischung te gebruiken.
Dat kan nog steeds maar het is nu (althans momenteel) ook mogelijk de reeds gebakken GMAP op te halen bij https://mtbs-nord.de/ (geheel EU of DACH onder New Downloads).
Daarna met GMTK installeren, projectie-hoek aanpassen en eventueel de TYP-file naar eigen smaak veranderen.
Edit 200311:
Sinds kort vind ik de website van MTBS-Nord niet meer, ook MotoRoute rept er niet meer over.
Dus terug naar de eigen fabricage.
Edit 200515:
Vandaag de Europakaart ververst, nu dus weer via de 'eigen bakkerij'', dat duurt wel lang maar het proces verloopt 'einwandfrei'. De computer doet het werk en het resultaat is de kaart in gmap-formaat.
Voor info 'hoe het werkt', zie mijn berichten eerder in dit topic.
Uiteraard niet alleen voor de 276Cx geschikt maar ook voor andere Garmin types (geheel EU tot 47 graden Oost is rond 8 GB).
Hieronder de vergelijking tussen de originele TYP (nogal donker) en mijn aanpassing (eventueel via PB te verkrijgen).
Wellicht een welkome optie voor diegenen die er tegenop zagen de kaart zelf te bakken.
Deze kaart is specifiek voor motorrijden gemaakt, heeft o.a. de voor motoren permanent verboden wegen weggelaten en de wegen die beperkte afsluiting kennen op de kaart aangegeven (speelt vooral in DE).
Eerder (zie 21 jun 2017 20:19 hierboven) was het nodig de z.g. Backmischung te gebruiken.
Dat kan nog steeds maar het is nu (althans momenteel) ook mogelijk de reeds gebakken GMAP op te halen bij https://mtbs-nord.de/ (geheel EU of DACH onder New Downloads).
Daarna met GMTK installeren, projectie-hoek aanpassen en eventueel de TYP-file naar eigen smaak veranderen.
Edit 200311:
Sinds kort vind ik de website van MTBS-Nord niet meer, ook MotoRoute rept er niet meer over.
Dus terug naar de eigen fabricage.
Edit 200515:
Vandaag de Europakaart ververst, nu dus weer via de 'eigen bakkerij'', dat duurt wel lang maar het proces verloopt 'einwandfrei'. De computer doet het werk en het resultaat is de kaart in gmap-formaat.
Voor info 'hoe het werkt', zie mijn berichten eerder in dit topic.
Uiteraard niet alleen voor de 276Cx geschikt maar ook voor andere Garmin types (geheel EU tot 47 graden Oost is rond 8 GB).
Hieronder de vergelijking tussen de originele TYP (nogal donker) en mijn aanpassing (eventueel via PB te verkrijgen).
Laatst gewijzigd door tony rave op 13 nov 2020 20:14, 1 keer totaal gewijzigd.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Kaart(en) op 276Cx
Het proces om de MotoRoute_OSM kaart te bakken met een Windows-PC is gewijzigd.
Het werkt nu via het Windows Subsystem Linux (WSL).
Lees meer via de uitgebreide handleiding MotoRoute-OpenStreetMap-2.0.101_Anleitung.pdf (http://motoroute.de/sites/default/files).
Als probeersel heb ik met "andorra-latest.osm.pbf" een gmapsupp.img en een *.gmap gebakken, werkt goed.
(Getest met Ubuntu 18.04 en WSL versie-1, met Ubuntu 20.04 en/of WSL versie-2 ging het niet goed).
Begin juli 2021 een update van geheel EU gebakken en geinstalleerd, in omvang inmiddels 9.3 GB groot (vorige versie 8.94 GB).
Inmiddels is de MR_OSM kaart mijn standaard kaart geworden, Garmin's CN dit jaar onderweg (tijdens motorritten) nog niet gebruikt.
Beiden zijn evenwel goed bruikbaar en qua foutjes doen ze niet voor elkaar onder, maar daar zijn we dan zelf nog bij.
Edit 3 april 2023: De website van MotoRoute vond ik niet meer en (erger) het kaart-bakprogramma geeft nu foutmeldingen. Was mooi zolang het duurde.
Het werkt nu via het Windows Subsystem Linux (WSL).
Lees meer via de uitgebreide handleiding MotoRoute-OpenStreetMap-2.0.101_Anleitung.pdf (http://motoroute.de/sites/default/files).
Als probeersel heb ik met "andorra-latest.osm.pbf" een gmapsupp.img en een *.gmap gebakken, werkt goed.
(Getest met Ubuntu 18.04 en WSL versie-1, met Ubuntu 20.04 en/of WSL versie-2 ging het niet goed).
Begin juli 2021 een update van geheel EU gebakken en geinstalleerd, in omvang inmiddels 9.3 GB groot (vorige versie 8.94 GB).
Inmiddels is de MR_OSM kaart mijn standaard kaart geworden, Garmin's CN dit jaar onderweg (tijdens motorritten) nog niet gebruikt.
Beiden zijn evenwel goed bruikbaar en qua foutjes doen ze niet voor elkaar onder, maar daar zijn we dan zelf nog bij.
Edit 3 april 2023: De website van MotoRoute vond ik niet meer en (erger) het kaart-bakprogramma geeft nu foutmeldingen. Was mooi zolang het duurde.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
De website is inderdaad weg, maar de benodigde bestanden en scripts staan nog steeds ergens online. Uit nieuwsgierigheid heb ik de kaart van Nederland gecompileerd. Het bakprogramma werkt nog probleemloos op de Mac, op Windows is het waarschijnlijk een kwestie van wat kleine aanpassingen.
Misschien is het iets om op mijn website te zetten, maar zit nog wel met wat vragen. De kaartkleuren zijn wat anders, maar ik heb eigenlijk niet kunnen ontdekken dat de routering iets speciaals doet voor motorrijders. Kun je aangeven wat de meerwaarde is van deze kaart t.o.v. andere kaarten?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Kaart(en) op 276Cx
Punten die ik prettig vond:
1. Wegen die altijd voor motoren verboden zijn werden niet op de kaart getoond (kan ook een nadeel zijn).
2. Wegen die alleen op bepaalde dagen afgesloten zijn voor motoren waren duidelijk herkenbaar.
3. Mooie motorwegen kregen een eigen kleur, dat zou onafhankelijk van de normale wegclassificatie gedaan zijn.
Algemeen had de kaart m.i. een goede balans in de detaillering welke per instelling (5 in b.v. de 276Cx) zichtbaar werden.
1. Wegen die altijd voor motoren verboden zijn werden niet op de kaart getoond (kan ook een nadeel zijn).
2. Wegen die alleen op bepaalde dagen afgesloten zijn voor motoren waren duidelijk herkenbaar.
3. Mooie motorwegen kregen een eigen kleur, dat zou onafhankelijk van de normale wegclassificatie gedaan zijn.
Algemeen had de kaart m.i. een goede balans in de detaillering welke per instelling (5 in b.v. de 276Cx) zichtbaar werden.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Ik heb het nog eens goed bestudeerd, ook aan de hand van de door jou toegestuurde handleiding. Ik vrees echter dat de toegevoegde waarde voor motorrijders beperkt is.
Wegen die altijd voor motoren verboden zijn worden niet opgenomen in routes. In Duitsland zijn dat er 12, in Nederland geen. Wegen met een tijdelijke afzetting (bijv. alleen in het weekend) krijgen een ander kleurtje, maar worden niet vermeden bij het maken van routes. Overigens staat er in Nederland maar eentje met een andere kleur op de kaart, die op de Lekdijk. De andere (bijv. De Meije of Zuiderdijk) niet.
De classificatie van wegen gebeurt volledig op basis van de informatie die in de Openstreetmap aanwezig is. Het kenmerk "mooie motorweg" bestaat niet in de OSM, dus kan de "mooie motorwegen"-kleur alleen gebaseerd worden op bestaande classificaties (snelweg, N-weg etc.)
De effecten op de routering zijn minimaal, het enige is dat je een voor bromfietsen geschikte kaart kan maken door snelwegen en hoofdwegen uit te schakelen.
Het enige voordeel is dus het kleurgebruik, maar dat kun je ook voor andere kaarten realiseren met een aangepast TYP-bestand of op de nieuwe zumo's met een aangepast themabestand.
Wegen die altijd voor motoren verboden zijn worden niet opgenomen in routes. In Duitsland zijn dat er 12, in Nederland geen. Wegen met een tijdelijke afzetting (bijv. alleen in het weekend) krijgen een ander kleurtje, maar worden niet vermeden bij het maken van routes. Overigens staat er in Nederland maar eentje met een andere kleur op de kaart, die op de Lekdijk. De andere (bijv. De Meije of Zuiderdijk) niet.
De classificatie van wegen gebeurt volledig op basis van de informatie die in de Openstreetmap aanwezig is. Het kenmerk "mooie motorweg" bestaat niet in de OSM, dus kan de "mooie motorwegen"-kleur alleen gebaseerd worden op bestaande classificaties (snelweg, N-weg etc.)
De effecten op de routering zijn minimaal, het enige is dat je een voor bromfietsen geschikte kaart kan maken door snelwegen en hoofdwegen uit te schakelen.
Het enige voordeel is dus het kleurgebruik, maar dat kun je ook voor andere kaarten realiseren met een aangepast TYP-bestand of op de nieuwe zumo's met een aangepast themabestand.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- guzzi vero
- Berichten: 1713
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Kaart(en) op 276Cx
Hierbij een bijgewerkt bestand met de Streckensperrungen voor liefhebbers.
In de bestanden zijn de afsluitingen gesorteerd op postcode, postcodes in Oostenrijk beginnen met A, in Zwitserland met Ch en Italië met I.
De waypoints zijn voorzien van nadere informatie over de periode van de afsluiting of andere informatie.
"SaSo" betekent een blok op zaterdag, zondag en feestdagen, "So" op zon- en feestdagen en "vol blok" betekent een blok op alle weekdagen.
De aanduiding "-Kuhdorf" betekent dat de doorgang vanaf hier richting Kuhdorf is geblokkeerd.
Een "95dB" in de aanduiding betekent dat de blokkering geldt voor motorfietsen met een stilstaand geluid van meer als 95 dB.
Wegverboden op individuele straten in steden zijn niet in de bestanden opgenomen omdat deze zonder problemen kunnen worden omzeild en
omdat dergelijke wegverboden niet bijzonder interessant zijn voor motorrijders op de route.
Dit bestand dateert van 11 Mei 2023
Als je die in een lijst zet in BC kan je even je route daarin copiëren om te kijken of je daar door mag op de dag dat je daar wil rijden.
Geen idee of hiervan een overlay kaart zou kunnen gemaakt worden die je dan ook kan activeren in de gps zodat deze dan op de NT/NTU kaarten geprojecteerd wordt?
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Hoewel de bestandsnaam wat anders suggereert dateert het bestand van 4 mei 2023. Oorspronkelijk is het afkomstig van deze site: http://www.mintelonline.de/Streckensperrungen/
Op die site kun je de data ook in andere formaten downloaden; vooral de laatste is interessant omdat die een kant en klare, transparante kaart met deze Streckensperrungen bevat die je zó op je toestel kunt zetten.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Kaart(en) op 276Cx
Er is nu een nieuwe NT2024.1 versie, maar als ik de kaart wil installeren . geeft hij aan dat ik al de nieuwste kaart heb? Raar?
Via JDM gecontroleerd of het echt zo is, maar daar wordt toch alleen 2022.1 aangegeven.
* Zijn er mensen die dit ook hebben meegemaakt?
* Wat kan ik doen om de 2024 versie erop te krijgen?
Alvast bedankt
Via JDM gecontroleerd of het echt zo is, maar daar wordt toch alleen 2022.1 aangegeven.
* Zijn er mensen die dit ook hebben meegemaakt?
* Wat kan ik doen om de 2024 versie erop te krijgen?
Alvast bedankt
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Heb je de nieuwste versie van Garmin Express?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Kaart(en) op 276Cx
Ja, die heb ik vandaag geinstalleerd i.v.m. update voor de oude Zumo 550
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Dan toch maar even contact opnemen met Garmin, dit kunnen alleen zij oplossen...
Je zumo 550 krijgt geen 2024, de ondersteuning van dat (en een groot aantal andere) toestel is gestopt.
Je zumo 550 krijgt geen 2024, de ondersteuning van dat (en een groot aantal andere) toestel is gestopt.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Kaart(en) op 276Cx
Het rare is dat ik de Zumo 550 heb kunnen updaten naar 2024, zou hij daarbij het account van de 276CX overschreven hebben?
Gaat het updaten van de 276CX nu via Garmin Express? of nog steeds met Mapinstall via Basecamp?
Gaat het updaten van de 276CX nu via Garmin Express? of nog steeds met Mapinstall via Basecamp?
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Kaart(en) op 276Cx
zonet nogmaals geprobeerd, melding van "nieuwste kaarten zijn al geherinstalleerd". Moeten we misschien wachten op volgend jaar .... om dan eerst de 276CX aan te sluiten. Moet dan maar een mailtje sturen om te vragen hoe het zit?
Als de ondersteuning van de Z550 beeindigd is waarom krijg ik dan geen melding? Kaarten staan er gewoon op?
Als de ondersteuning van de Z550 beeindigd is waarom krijg ik dan geen melding? Kaarten staan er gewoon op?
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Kaart(en) op 276Cx
Installeren op de 276Cx moet waarschijnlijk nog wel met MapInstall, maar de kaart moet natuurlijk eerst wel met Express op de computer gezet worden.
Werkt de kaart ook op de zumo 550?
Ik denk dat er dan inderdaad wat verwisseld is tussen de 276Cx en de zumo 550. Die laatste zou echt niet 2024 kunnen krijgen.
Contact opnemen met Garmin, alleen zij kunnen het oplossen.
Werkt de kaart ook op de zumo 550?
Ik denk dat er dan inderdaad wat verwisseld is tussen de 276Cx en de zumo 550. Die laatste zou echt niet 2024 kunnen krijgen.
Contact opnemen met Garmin, alleen zij kunnen het oplossen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen