Pagina 1 van 1
ervaring met GP accu's ?
Geplaatst: 3 sep 2004 17:32
door LV
Voor mijn GEKO een setje van 4 AAA GP accu's gekocht.
Bij eerste keer gebruik (na opladen) gaf de Geko201 binnen het uur aan dat accu leeg was. Hier werd ik niet blij van. Maar.... wat blijkt?
Als je in system de boel bedriegt en hier verteld dat je ALKALINE batterijen hebt kun je wel weer door.
Vreemd hoor. De standaard spanning van een ALKALINE batt. is 1,5V en de standaard spanning van een NiMh accu is 1,2V. Persoonlijk ben ik bang dat hier of een softwarefout of een meetfout in de GEKO201 zit.
Deze vraag is ook al aan NOTTER gesteld, maar heb hier nog geen antwoord op gekregen.
Graag reactie
LV
Geplaatst: 3 sep 2004 17:47
door elsinga
Het is vanwege het mooie weer vast druk in Notter.
Maar je bevinding klopt. Ook bij mijn V kan ik veel langer met de NiMh accu's toe op standje Alkaline. Dit is geen meetfout maar kennelijk is dit hoe het algoritme bij Garmin is ingeregeld.
Overigens klopt ok dat algoritme waarschijnlijk wel, want bij NiMh accu's blijft de 1,2V spanning aanwezig tot vlak voordat ze leeg zijn. Als de GPS dan let op 1,15V, dan is dat correct. Dat je accu's het nog een kwartier langer volhouden en dan zakken naar 1,0V is niet zols het bedoeld is.
En hou er rekening mee dat accu's eerst een paar volledige laad- en ontlaadcycli nodig hebben voordat ze de volledige capaciteit hebben.
GP accu's
Geplaatst: 4 sep 2004 11:51
door LV
THX, Robert. Heb je misschien een link waar het gedrag en eigenschappen van die accu's staat?
Ik zal accu's een paar keer ontladen en laden om te zien of er verbetering optreed.
Overigens jammer dat max vermogen wat men toto nu toe kan fabriceren voor AAA 800mAh is.
Nogmaals bedankt
Re: GP accu's
Geplaatst: 4 sep 2004 12:03
door Zwager
LV schreef:Overigens jammer dat max vermogen wat men tot nu toe kan fabriceren voor AAA 800mAh is.
Dat zit hem ook in de grote van de accu's. Enige jaren was het maximum nog 700mAh. Blijkbaar is er toch meer interesse voor AA's dan voor AAA's. De ontwikkeling van grotere AAA vermogens blijft in ieder geval ver achter.
Geplaatst: 4 sep 2004 12:15
door yzf1kr
elsinga schreef:En hou er rekening mee dat accu's eerst een paar volledige laad- en ontlaadcycli nodig hebben voordat ze de volledige capaciteit hebben.
Daarnaast moet je er rekening mee houden dat je oplaadbare batterijen niet kan "bewaren", ze verliezen 10% van hun vermogen in de eerste 24 uur en daarna 1% iedere volgende 24 uur.
Dit betekend dat lege batterijen opladen en in de kast leggen todat je ze nodig hebt zinloos is. Je kan ze beter leeg in de kast leggen en opladen vlak voordat je ze nodig hebt. Of een "intelligent" laadstation aanschaffen dat de battrijen op peil houd..
Geplaatst: 4 sep 2004 22:08
door Hans Vaessen
Interessante dialoog. Ofschoon er geen specifieke 'plek' is voor batterijen zijn is de discussie hier echter toch wat 'verdwaald'.
Sugeestie:
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=170 ... batterijen
Geplaatst: 5 sep 2004 07:05
door Klaas
Vergeet ook niet dat een accu pas bij meerdere malen laden,ontladen, de max. capaciteit bereikt.
Geplaatst: 11 sep 2004 23:04
door LV
TNX vrienden. Het bleek mij na metingen dat er in het nieuwe setje van vier AAA accu's twee slechte in zaten.
Als je dat door elkaar gebruikt zonder te meten denk je dat de boel snel leeg is.
Bericht gestuurd naar GP en die hebben mij keurig van 4 nieuwe 850mAh accu's voorzien. Toppie dus. Inmiddels ook de ontlaad grafieken gevonden op die site. Ik ben tevreden. De accu's werken nu voortreffelijk.
Sorrie Hans, wellicht kan jij deze berichten ff naar de plaats schuiven waar ze horen?
Bedankt!! en... nogmaals sorry
Geplaatst: 12 sep 2004 11:40
door Hans Vaessen
Voorlopig zal ik niet gaan schuiven met berichten; in najaar/winter grote forum-opruiming.
Overigens zijn je batterijen aan de lichte kant; we adviseren minimaal 1700 Mah.
Geplaatst: 12 sep 2004 12:08
door ++ Lex ++
Hans Vaessen schreef:Overigens zijn je batterijen aan de lichte kant; we adviseren minimaal 1700 Mah.
Bedoeld is 1700 mAh; om 1700 MAh aan batterijen te vervoeren heb je een groot zeeschip nodig.
M lijkt wel op m, maar is toch een miljard maal zo groot.

Ik weet het, het zal wel een typefout zijn, maar ik kom het zo vaak tegen in diverse berichten, en dan gaat men misschien denken dat het M moet zijn.

Geplaatst: 12 sep 2004 12:34
door LV
Hans, .................... in Geko201 past alleen AAA!!!!!
Thanks en.. prettige dag nog