Pagina 1 van 1

Profiel wijzigen

Geplaatst: 9 nov 2011 12:32
door Jan Kaffa
Als je in Basecamp je profiel wijzigt door het schuifje b.v. naar meer snelweg te verplaatsen gaat Basecamp alle routes die zich in Mijn Verzameling bevinde herbereken.
Is dat een normale actie of is dit een fout ?
Het lijkt mij zeer lastig voor al je zorgvuldig gemaakte routes.

Re: Profiel wijzigen

Geplaatst: 9 nov 2011 12:39
door HaWee
ik ben niet zeker maar ik dacht dat Basecamp alle routes herberekent die met dat profiel zijn gemaakt, dat schijnt standaard te zijn. Routes gemaakt met een ander profiel veranderen niet.

Re: Profiel wijzigen

Geplaatst: 9 nov 2011 12:44
door Jan Kaffa
Ik ben wat aan het stoeien met Basecamp en heb een aantal routes in Duitsland in Min Verzameling gezet.
Ik moet een route maken die via de snelweg gaat en ga dus mijn profiel veranderen.
Ik zet het schuifje op snelweg en klik op OK.
Ik zie dat alle routes in Mijn Verzameling herberekent worden.

Re: Profiel wijzigen

Geplaatst: 9 nov 2011 13:05
door Scheurneus
Volgens mij word er normaal gevraagd of je dat wilt (of niet) en als je het vinkje aanvinkt dat er nooit meer om gevraagd dient te worden... kan de standaard wel een Ja zijn.

(of haal ik nu de windows en mac versie door elkaar?)

Re: Profiel wijzigen

Geplaatst: 9 nov 2011 13:07
door Jan Kaffa
Nee je hebt gelijk, er komt een scherm met die vraag.
Probleem opgelost !

Re: Profiel wijzigen

Geplaatst: 9 nov 2011 13:16
door ++ Lex ++
BaseCamp hanteert een logisch systeem:

Er zijn activiteitenprofielen, en routes kunnen in zo'n profiel gemaakt zijn.
Als je het profiel verandert omdat je er nu wat anders over denkt kunnen alle routes die in dat profiel gemaakt zijn daaraan aangepast worden.

Je kunt per route een ander profiel kiezen; dan wordt de route herberekend in het nieuwe profiel. Je kunt ook voor aangepast kiezen, dan kun je alle routeringskeuzen instellen, en dat geldt dan alleen voor die ene route. Het begint met de instellingen van het laatste profiel. Als je dus voor een bepaalde route iets aan het motorprofiel wilt wijzigen kies je eerst motor, daarna aangepast, en vervolgens breng je de wijziging aan die je voor die route wilt.

Als je het activiteitenprofiel wijzigt krijg je de keuze of je alle bestaande routes met dat profiel wilt meewijzigen of niet. In het eerste geval worden ze alle herberekend, in het tweede geval krijgen ze alle het aangepaste profiel, met de instellingen zoals ze voor de wijziging waren. Er hoeft dus niet herberekend te worden, en als je later wat in de route wijzigt gebeurt het herberekenen met de oude instellingen.

Als je voor een enkele route iets anders wilt dan normaal kies je het profiel aangepast, want dan kunnen alle andere het motorprofiel houden.
Als je ervoor kiest om het motorprofiel te wijzigen krijgen alle bestaande motorroutes het profiel aangepast, en dan kun je dus geen wijzigingen meer aanbrengen die voor al die routes moeten gelden.