Pagina 1 van 1

kaart afdrukken

Geplaatst: 14 aug 2012 14:40
door johan d
Ik heb een tochtje in vrij onbekend gebeid om met vrienden te gaan rijden op een weekend. De track ligt in een gebeid van +-200km². De track is 80km lang.
Ik denk dat alles wel vlot zal verlopen, maar om iets achter de hand te hebben zou ik graag de route op een kaart afdrukken met zoveel mogelijk plaatsnamen als referentie in de buurt. Ik heb een A2 plotter ter beschikking, maar hoe zet ik best de instellingen in Basecamp (3.3.3) om zo mooi en gedetailleerd kaartmateriaal uit mijn print te krijgen.

Ik zie op mijn print bvb geen plaatsnamen staan, hoewel ik het kaartdetail wel op het hoogte nieveau heb gezet. Iemand ervaring hiermee.

PS: op deze manier bespaar ik de kosten van een aantal stafkaarten vh gebied.

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 14 aug 2012 16:26
door HaWee
ik denk dat je wat moet experimenteren met de schaal en detail instellingen, als je op je pc scherm plaatsnamen ziet dan zie je ze op de print ook maar verschillende kaarten hebben verschillend gedrag wat betrefd plaatsnamen tonen afhankelijk van o.a. schaal en detail.

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 14 aug 2012 18:35
door FM
Of je laat je track met http://www.gpsvisualizer.com op een google maps of andere kaart tonen.

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 15 aug 2012 18:32
door Hans Vaessen
Is het niet zo dat bij verschillende (topo) kaarten de mogelijkheid tot afdrukken nu juist beperkt is?

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 16 aug 2012 11:20
door Scheurneus
Alles kaarten vanaf microSD volgens mij en ik dacht dat Topo GB ook zo'n geintje had, waarbij de detail info op je scherm zelf beperkt is tot ene klein vierkantje.

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 16 aug 2012 13:28
door cpk
In MS of BaseCamp de route netjes zichbaar maken op het volledige scherm. Juiste grootte lettertyp instellen. Hoogste detail level kiezen. Route netjes over volledig scherm instellen. druk nu "Alt" en "Print Screen" tegelijk in. Plaatje staat nu in het geheugen.
Ga naar Paint of een ander teken pakket. Paste of gebruik "Control" en "C" toets tegelijk indrukken en het plaatje verschijnt in mooie resolutie in het gekozen teken pakket. Hierna op de bekende wijze afdrukken naar printer of plotter.

Succes

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 16 aug 2012 13:32
door johan d
cpk schreef:In MS of BaseCamp de route netjes zichbaar maken op het volledige scherm. Juiste grootte lettertyp instellen. Hoogste detail level kiezen. Route netjes over volledig scherm instellen. druk nu "Alt" en "Print Screen" tegelijk in. Plaatje staat nu in het geheugen.
Ga naar Paint of een ander teken pakket. Paste of gebruik "Control" en "C" toets tegelijk indrukken en het plaatje verschijnt in mooie resolutie in het gekozen teken pakket. Hierna op de bekende wijze afdrukken naar printer of plotter.

Succes
Ik doe het rechtstreeks in BC nu, maar hoogste detail betekend niet automatisch plaatsnamen op de kaart... Niveaudetail op gemiddeld geeft nog beste resultaat bij mij. Misschien kan het resultaat nog beter als ik de plaatsnamen "bovenop' de kaart&wegen kan plaatsen. Nu doorkruisen (bepaalde type) wegen soms een plaatsnaam, waardoor deze moeilijk leesbaar is.

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 16 aug 2012 15:35
door bearhunt
cpk schreef:Paste of gebruik "Control" en "C" toets tegelijk indrukken en het plaatje verschijnt in mooie resolutie in het gekozen teken pakket. Hierna op de bekende wijze afdrukken naar printer of plotter.
control + c = copy functie.
denk dat je
control + v = paste functie.
bedoelt

Re: kaart afdrukken

Geplaatst: 16 aug 2012 16:16
door cpk
Klopt!! Foutje!