Pagina 1 van 1
Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtingen
Geplaatst: 6 mei 2015 22:09
door Fransp
Hallo Deskundigen,
Wederom stuit ik op een probleempje tijden het maken van een route, en wel het volgende: Als ik een route maak en plaats viapunten dan gebeurt het met regelmaat dat het rode routepijltje op de roze routelijn plots in 2 richtingen wijst Dus vooruit en ook weer terug. Ra ra hoe kan dat? Telkens als ik lekker op weg ben en ik let niet op kan ik alles weer wissen en opnieuw beginnen. En dit is van toepassing gewoon op een lange kronkelige weg waar ik viapunten op wil zetten.Wat doe ik fout?
Gr. Frans
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 6 mei 2015 22:12
door HaWee
verkeerde helft van de weg?
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 6 mei 2015 23:05
door Fransp
Nee, het is geen autosnelweg, gewoon een provincale weg zonder gescheiden rijbanen,touristische wegen in de Eiffel.
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 6 mei 2015 23:16
door JaVaWa
Het kan voorkomen als je meer dan één viapunt per wegsegment (een stuk weg tussen twee zijwegen) plaatst. Gebruik dus nooit meer dan één viapunt per wegsegment (is ook niet nodig, de route kan immers toch nergens anders heen).
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 7 mei 2015 09:28
door Ruud Woudstra
Dit was een probleem in BC 4.4.6, door wat te spelen met de plek waar je het via punt plaatst was dit op te lossen.
In de nieuwste release van BC zou dit opgelost zijn. Versie 4.4.7.
Succes, Ruud
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 7 mei 2015 11:10
door Fransp
Hallo Ruud en Javawa,
Bedankt, Wat jij schrijft Ruud, zit de waarheid, Eergisteren heb ik de nieuwe versie van BC gedownload, Hiervoor had ik dit probleem niet. Ik ben er nu achter, Als ik stop met het maken van een route en ik ga later weer verder dan kies ik de optie invoegen en ga ik met de muispijl op het laatste viapunt staan. Daar verschijnt dan een zwarte punt met eromheen een zwart rond vlak. Klik ik nu exact op het zwarte puntje dan verschijnt er een dubbel elastiekje met de zwarte balk totaan het vorige viapunt, dus voor de optie laatste stuk route verplaatsten. Als ik dat dan doe, dan verschijnen er op mijn gehele route dubbele pijlen voor zowel heen als terug. Per ongeluk ben ik er nu achtergekomen dat als ik met de muispijl gewoon in het zwarte vlakje klik dus niet exact op het midden van het puntje dan verschijnt er maar een elastiekje en dan gewoon in de richting van waar ik verder wil gaan op de route. Als ik dat doe dan is alles normaal dus geen pijltjes in 2 richtingen. Dus ja,, ik weet niet of dit normaal is of dat de update van BC. een steek laat vallen. Wel vervelend, want je zoekt je te barsten.
Gr. Frans
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 7 mei 2015 11:48
door Frank
Dit is geen kwestie van steken laten vallen, dit is altijd al zo geweest.
Werkwijze om een route te verlengen is als volgt:
Met het invoegtool in de buurt van het laatste punt gaan staan. Als je een dikke zwarte punt ziet, klikken en je krijgt een eenzijdig elastiekje waarmee je de route kunt verlengen. (je hoeft dus niet 'exact' op de punt te klikken).
Zie je een zwarte balk, dan heb je de invoeg modus te pakken en krijg je bij klikken een tweezijdig elastiekje om een viapunt tussen te voegen.
't Is een handigheidje....
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 7 mei 2015 12:48
door JaVaWa
Ruud Woudstra schreef:Dit was een probleem in BC 4.4.6, door wat te spelen met de plek waar je het via punt plaatst was dit op te lossen.
In de nieuwste release van BC zou dit opgelost zijn. Versie 4.4.7.
Het gebeurt nog steeds in 4.4.7, en het is geen kwestie van wat spelen: als je niet meer dan één viapunt per wegsegment plaatst gaat het goed.
Maar goed, het probleem van Fransp had dus een andere oorzaak.
Re: Rode pijltjes op route tijdens maken wijzen in 2 richtin
Geplaatst: 7 mei 2015 13:38
door Fransp
Hallo Frank en Javawaman, Ja idd zoals Frank het me uitlegt klopt het, het zal wel aan mij gelegen hebben. Soms weet ik niet meer wat ik gedaan heb, maar nu ben ik er weer uit.
Bedankt allemaal.
Gr. Frans