Pagina 1 van 2
Basecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 27 mei 2015 17:18
door STXrider
Vroeger werkte ik altijd met Mapsource en daar kwam Basecamp bij. Ik kan goed met beide systemen overweg....
Nu zette ik tot voor kort de routes altijd via Mapsource op de Zumo550. Unflagde de routes zonder problemen. Maar als ik het nu op die manier doe ziet mijn Zumo de routes niet meer als ik ze op de SD kaart zet. Nu doe ik het maar met Basecamp en dan ziet de Zumo ze wel?
Vraag is of anderen dat ook gemerkt hebben?
Misschien dat er onderhuids veranderingen zijn geweest bij het updaten van de kaarten tegelijk met het apparaat? Ik zou het anders ook niet weten waaraan het ligt?

Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 27 mei 2015 18:00
door RonalT
Kijk eens hier in
het 590 gedeelte daar wordt er iets over geschreven, maar een oplossing ligt er nog niet.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 27 mei 2015 18:43
door Hans Vaessen
Ik heb hier geen 550 liggen dus kan niet testen. Maar ik dacht niet dat er iets veranderd was.. Misschien is het gewoon een kwestie van de routes eerst importeren via gebruiksgegevens?? (ik doe het even uit het hoofd.).
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 27 mei 2015 19:05
door JaVaWa
Er is al een paar jaar niets meer veranderd aan de 550 of aan MapSource, en aan de kaarten kan het niet liggen...
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 27 mei 2015 21:08
door FM
IK zou eigenlijk de 550 eens opschonen. Harde reset en dergelijke. Ik heb met mijn 550 ook het probleem gehad dat routes soms wel, soms niet zichtbaar waren na opslaan van het gpx-bestand op de Zumo. (En ja, op de juiste plaats, ik doe dat al 6 jaar zo!).
En na die eerste harde reset was nog niet alles OK (tracklog die bijgeschreven werd in één archive bestand ipv telkens een nieuw bestand te beginnen, nog altijd troubles met importeren routes).
Nu doet hij het weer zoals het hoort.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 28 mei 2015 09:24
door sf-ftd
FM schreef:En na die eerste harde reset was nog niet alles OK (tracklog die bijgeschreven werd in één archive bestand ipv telkens een nieuw bestand te beginnen, nog altijd troubles met importeren routes).
De Zumo 550 kan een beperkt aantal tracklogs opslaan. Daarna worden oudere tracklogs aan het archive-bestand toegevoegd. Het is inderdaad verstandig om je Zumo zo af en toe op te schonen. Wil je de track-logs bewaren dan moet je ze op je pc zetten. Tracklogs die in het archive-bestand zitten kun je alleen via de Verkenner in MapSource openen.
Daarna kun je de bestanden op je Zumo (map Garmin\GPX) wissen. Het beste kun je dit met de JaVaWA Device Manager doen. Dan kun je ook precies zien wat er in het bestand staat, zelfs snel even de track tonen op de kaart.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 28 mei 2015 14:35
door FM

Euhhh....
Heeft iemand gevraagd hoe tracks opgeslagen worden ?
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 28 mei 2015 21:08
door STXrider
Jij bent degene die over tracklog begon, vandaar de verwarring
FM schreef:En na die eerste harde reset was nog niet alles OK (tracklog die bijgeschreven werd in één archive bestand ipv telkens een nieuw bestand te beginnen, nog altijd troubles met importeren routes).
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 22 jun 2015 21:30
door STXrider
Voor het komende weekend hebben we weer een rit van de club, vroeger deed ik alles in MS, maar op een 1 of andere reden ziet hij de routes niet meer?
- Open de route
- Dupliceer en herbereken
- Opslaan als *.gpx en dan unflag ik de route
Deze manier gaat niet meer op, want hij ziet de routes niet.
De enige manier waarop ik de route in het apparaat kan zetten is d.m.v. het slepen van de route naar het interne geheugen van het apparaat zelf.
- Via basecamp via button naar de SD, zag de route niet.
- Slepen van de route naar de SD kaart, ook dan zag hij de route niet
- Als ik de route van het interne geheugen heb geladen, na "nieuwe gegevens gevonden" en kopieer naar de SD dan ziet hij ze wel?
Wel

raar, en het niet zien van de route heb ik eigenlijk sinds de laatste update...... Weet iemand misschien waar het verder aan kan liggen?
Wat me ook opvalt is dat tegenwoordig mijn PC een waarschuwing geeft m.b.t. tot het checken van de SD kaart en de Zumo. En nu las ik in het draadje van
Gebruik Basecamp bij Zumo dat er ook van die rare dingen gemeld worden.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 22 jun 2015 21:52
door FM
Je bedoelt 'opslaan als gpx in de map Garmin/gpx op je Zumo ? Dat werkt niet meer ? Wel , ik heb dat zo nu en dan ook voor.
Ik sla nu op als gpx op de PC zelf, en sleep dat gpx-bestand dan met de Windows verkenner naar de Zumo. Dat lijkt wel nog altijd goed te gaan.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 23 jun 2015 22:48
door STXrider
Vroeger kopieerde ik gelijk de route zo op de SD kaart, maar sinds de laatste of voorlaatste update van Basecamp kan ik de route nog wel op de SD kaart doen, maar hij ziet ze niet. Maar de motorkaart zit er ook al jaren op en die doet het gewoon. Vind het wel raar.
Nu moet ik inderdaad ook gaan slepen in BC, het is niet anders

.
Dat van windows verkenner moet ik nog maar eens proberen.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 25 jun 2015 17:23
door Arjen.
Probeer de Zumo eens veilig te verwijderen. Dat kan ook vanuit Basecamp, door met de rechter muisknop op interne opslag van het toestel te klikken, en "Uitwerpen" te kiezen.
Het niet veilig uitwerpen kan er voor zorgen dat routes niet gezien worden door het toestel.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 26 jun 2015 15:47
door STXrider
Maar dat is toch hetzelfde als ik via de USB het apparaat verwijder....... Want dan krijg ik ook de melding dat ik het apparaat veilig kan verwijderen? Ik haal hem nooit zo los van de computer.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 26 jun 2015 16:00
door Arjen.
Dat klopt. Maar als je toch al in Basecamp werkt, vind ik dat wel net zo makkelijk.
Diverse problemen zijn het gevolg van het niet veilig verwijderen van USB apparaten.Als je dat altijd doet: top.
Re: Bacecamp ~ Zumo550
Geplaatst: 26 jun 2015 16:13
door Hans Vaessen
Eerlijk gezegd: ik werk NOOIT met 'veilig uitwerpen' en heb dat al die jaren ook nog nooit gedaan.. Wat ik wèl doe is, na overzetten data, even tot drie tellen voor ik de usb kabel er uit trek.