Tracks en routes zijn twee verschillende dingen! Bij een track zul je nooit richtingaanwijzingen krijgen, bij een berekende route wèl.
De dingen die jij “route” noemt zijn tracks (die verwarring wordt ook door veel sites die “routes” aanbieden in stand gehouden; het zijn heel vaak tracks)
Wat heel belangrijk is bij het volgen van routes, is dat er altijd maar één routeerbare kaart tegelijk aan mag staan van de regio waar je bent. Bij overlappende kaarten kan het toestel geen routeaanwijzingen geven.
Bij tracks komt dat niet zo nauw, maar voor de snelheid van het toestel is het toch een goed idee om ook maar één kaart tegelijk aan te zetten.
kaart op etrex 30X installeren mislukt
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18272
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
Zo dan hebben we nogmaals iets bijgeleerd.
Ik ga deze track volgen: https://bikepacking.com/routes/alta-via ... ti-liguri/ de track is helemaal onderaan te downloaden.
Is het mogelijk hier een route van te maken? Enzo ja welke routeerbare kaart heb ik dan nodig?
Ik ga deze track volgen: https://bikepacking.com/routes/alta-via ... ti-liguri/ de track is helemaal onderaan te downloaden.
Is het mogelijk hier een route van te maken? Enzo ja welke routeerbare kaart heb ik dan nodig?
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
In basecamp kun je een track omzetten in een route...maar het levert vaak een teleurstelling op..want bij herberekening gaat de route toch afwijken of maakt er een soort kluwen van. De route... edit ..track dus..de opname.. is immers op een afwijkende kaart gemaakt.
Met fietsen is je snelheid dermate laag dat een route met aanwijzingen geen meerwaarde heeft.
Een track (spoor) kun je wel actief maken dmv Ga.
Je krijgt dan wel een hoogteprofiel en een indicatie hoever het nog is.
Zelf gebruik ik eigenlijk alleen maar tracks. In een grote stad routeer ik wel van A naar B.
Bij een track maakt gebruik van een bepaalde kaart niets uit. Zelfs zonder kaart werkt het. Voor een fietstocht kun je het beste een fietskaart gebruiken zoals de OFM.
Dmv de instellingen veranderen kun je dan een voorkeur krijgen voor kortste weg.. meer fietspaden of juist de fietsroutes. Die zijn op een fietskaart te herkennen als de geblokte wegen. Met instelling auto..motorfiets en tolwegen vermijden gaat je gps dan de fietsroute volgen.
Aanv. Wanneer deze route al ingetekend staat als officiele fietsroute kun je dus de tolwegen vermijdentruc gebruiken. Je track zet je dan als altijd zichtbaar aan en dan heb je een routerende route en ook je track in beeld.
Met fietsen is je snelheid dermate laag dat een route met aanwijzingen geen meerwaarde heeft.
Een track (spoor) kun je wel actief maken dmv Ga.
Je krijgt dan wel een hoogteprofiel en een indicatie hoever het nog is.
Zelf gebruik ik eigenlijk alleen maar tracks. In een grote stad routeer ik wel van A naar B.
Bij een track maakt gebruik van een bepaalde kaart niets uit. Zelfs zonder kaart werkt het. Voor een fietstocht kun je het beste een fietskaart gebruiken zoals de OFM.
Dmv de instellingen veranderen kun je dan een voorkeur krijgen voor kortste weg.. meer fietspaden of juist de fietsroutes. Die zijn op een fietskaart te herkennen als de geblokte wegen. Met instelling auto..motorfiets en tolwegen vermijden gaat je gps dan de fietsroute volgen.
Aanv. Wanneer deze route al ingetekend staat als officiele fietsroute kun je dus de tolwegen vermijdentruc gebruiken. Je track zet je dan als altijd zichtbaar aan en dan heb je een routerende route en ook je track in beeld.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
Dat is goed om weten.
Ik met de track al vaak op "GA" gedrukt, maar een deftig hoogte profiel krijg ik nooit. Enig idee hoe dit kan komen?
Ik met de track al vaak op "GA" gedrukt, maar een deftig hoogte profiel krijg ik nooit. Enig idee hoe dit kan komen?
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
Yep... Je hebt de luchtdruk .. barometer.. aanstaan in het profielscherm. Wijzig plottype in Hoogte/afstand...
Wanneer je dan via paginavolgorde komt in het profielscherm zie je de hoogte..Het nog te volgen traject heeft dan een iets andere kleur. Best handig in een berggebied
Wanneer je dan via paginavolgorde komt in het profielscherm zie je de hoogte..Het nog te volgen traject heeft dan een iets andere kleur. Best handig in een berggebied
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
Ik denk dat ik de juiste hoogte instellingen heb ik gevoerd maar toch krijg ik nog geen degelijk hoogteprofiel te zien
https://www.mupload.nl/img/jgv73b.jpg
https://www.mupload.nl/img/aylh4k3p.jpg
https://www.mupload.nl/img/g06wlwr.jpg
https://www.mupload.nl/img/jgv73b.jpg
https://www.mupload.nl/img/aylh4k3p.jpg
https://www.mupload.nl/img/g06wlwr.jpg
Re: kaart op etrex 30X installeren mislukt
Heb je wel een track actief gemaakt waar hoogte verschil in zit?
Edit.. en scroll eens naar rechts
...wellicht gaat het dan wel omhoog.
Wanneer ik mn gedownloade tracks uit de Eiffel bekijk zie ik echt profiel.. Die van Drenthe ook.. maar dat gaat dus nagenoeg vlak.
Je instelling staat goed zo te zien
Edit.. je kunt ook bv verticaal op 20m zetten en horizontaal op 500... Dan zie je meer profiel.
Edit.. en scroll eens naar rechts
...wellicht gaat het dan wel omhoog.
Wanneer ik mn gedownloade tracks uit de Eiffel bekijk zie ik echt profiel.. Die van Drenthe ook.. maar dat gaat dus nagenoeg vlak.
Je instelling staat goed zo te zien
Edit.. je kunt ook bv verticaal op 20m zetten en horizontaal op 500... Dan zie je meer profiel.
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap