Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Ik ben reeds zover dat ik van het bestaande spoor een mtb route heb gemaakt die mijn inziens de gewenste paden goed volgt. Alleen de via punten kan ik niet vinden/verwijderen in mijn Basecamp. Tenzij het dit is? Als ik zo een punt verwijder dan verdwijnt de hele route.
Dus nu moet ik de route nog terug omzetten in een spoor om ze dan op te knippen in verschillende delen.
klopt dit?
Dus nu moet ik de route nog terug omzetten in een spoor om ze dan op te knippen in verschillende delen.
klopt dit?
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Dan ben je al een goed eind op weg!
Nee, dit zijn geen viapunten maar aanwijzingen om de route te volgen. De viapunten zie je in de lijst links naast de lijst die je nu geopend hebt.
De viapunten maken de route, dat wil zeggen het BaseCamp programma zoekt een route die de viapunten met elkaar verbindt.
Bij een 'directe-route' is dat dan een rechte paarse streep (een vogelvlucht route) van punt naar punt.
Bij een 'auto(matische)-route' wordt dat een paarse streep die de kaart-wegen volgt om van punt naar punt te gaan.
In dit geval spelen de routering-instellingen een rol, zoals b.v wel of geen onverharde wegen vermijden, kortste of snelste route, etc.
Ik zou de kortste route berekening kiezen.
Het is mij niet duidelijk of je een nieuwe route hebt gemaakt of dat je de aangeboden route hebt aangepast.
En welke kaart heb je gebruikt?
Ja, zodra de route naar je zin is en dus het originele spoor goed genoeg volgt kun je van die route een spoor laten maken om te gaan gebruiken.
Dat spoor mag dan niet meer dan 10000 punten hebben, anders opknippen in gedeelten.
Ik zou het spoor niet terug filteren naar minder punten maar liever opknippen in gedeelten, b.v. in logische delen van grote plaats naar grote plaats.
Nee, dit zijn geen viapunten maar aanwijzingen om de route te volgen. De viapunten zie je in de lijst links naast de lijst die je nu geopend hebt.
De viapunten maken de route, dat wil zeggen het BaseCamp programma zoekt een route die de viapunten met elkaar verbindt.
Bij een 'directe-route' is dat dan een rechte paarse streep (een vogelvlucht route) van punt naar punt.
Bij een 'auto(matische)-route' wordt dat een paarse streep die de kaart-wegen volgt om van punt naar punt te gaan.
In dit geval spelen de routering-instellingen een rol, zoals b.v wel of geen onverharde wegen vermijden, kortste of snelste route, etc.
Ik zou de kortste route berekening kiezen.
Het is mij niet duidelijk of je een nieuwe route hebt gemaakt of dat je de aangeboden route hebt aangepast.
En welke kaart heb je gebruikt?
Ja, zodra de route naar je zin is en dus het originele spoor goed genoeg volgt kun je van die route een spoor laten maken om te gaan gebruiken.
Dat spoor mag dan niet meer dan 10000 punten hebben, anders opknippen in gedeelten.
Ik zou het spoor niet terug filteren naar minder punten maar liever opknippen in gedeelten, b.v. in logische delen van grote plaats naar grote plaats.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Dat dacht ik dus ook. Maar ik heb maar twee via punten. Een begin en eindpunt. Als ik één van beide verwijder is er geen spoor of route meer.tony rave schreef: ↑17 mei 2021 22:44
Nee, dit zijn geen viapunten maar aanwijzingen om de route te volgen. De viapunten zie je in de lijst links naast de lijst die je nu geopend hebt.
De viapunten maken de route, dat wil zeggen het BaseCamp programma zoekt een route die de viapunten met elkaar verbindt.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Dat klopt, als je in BaseCamp een route van een spoor maakt heeft deze maar twee viapunten; die route kun je dus niet meer bewerken. Tony rave gaf het advies om de route te downloaden daar waar je de track vandaan hebt. Dat is een directe route en bevat wel voldoende viapunten om 'm te bewerken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Als ik het hier kan downloaden. https://ridewithgps.com/routes/12633820
Hoe kan ik er dan voor zorgen dat ik een route download en geen spoor of iets anders?
Hoe kan ik er dan voor zorgen dat ik een route download en geen spoor of iets anders?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Download daar de "GPX Route", niet de "GPX Track".
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Het begint bijna een workshop 'routes maken' te worden, maar okay 't is hobby.
Nog een optie die ik even probeerde en bruikbaar lijkt:
(alles in BaseCamp en met de OFM kaart)
1. Selecteer het originele spoor.
2. Maak er een directe-route van met max b.v. 300 viapunten (je kunt experimenteren met het aantal).
3. Herbereken deze directe-route naar een auto-route (fietsen).
4. Corrigeer deze fiets-route met verplaatsen/toevoegen of wissen van viapunten.
Deze fiets-route komt met de OFM al redelijk overeen met het spoor. Met de CycleMap (waar te halen?) misschien nog beter?
Op onderstaande afbeeldingen zie je een voorbeeld van zo'n correctie.
dunne paarse lijn = originele spoor vlg p1
cyaan lijn = de directe route vlg p2
rode dikke lijn = route vlg p4 (deze keer rood gemaakt ipv standaard paars)
.
Nog een optie die ik even probeerde en bruikbaar lijkt:
(alles in BaseCamp en met de OFM kaart)
1. Selecteer het originele spoor.
2. Maak er een directe-route van met max b.v. 300 viapunten (je kunt experimenteren met het aantal).
3. Herbereken deze directe-route naar een auto-route (fietsen).
4. Corrigeer deze fiets-route met verplaatsen/toevoegen of wissen van viapunten.
Deze fiets-route komt met de OFM al redelijk overeen met het spoor. Met de CycleMap (waar te halen?) misschien nog beter?
Op onderstaande afbeeldingen zie je een voorbeeld van zo'n correctie.
dunne paarse lijn = originele spoor vlg p1
cyaan lijn = de directe route vlg p2
rode dikke lijn = route vlg p4 (deze keer rood gemaakt ipv standaard paars)
.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Tja, ook het volgen van routes vereist enige inventiviteit dan wel niet begrijpen, dat soort verrassingen kom ik onderweg wel meer tegen.
Maar goed ook want waar anders komen die onvergetelijke reiservaringen vandaan?
Maar dat eerdere bord maakt het 'niet begrijpen' een minder begrepen verhaal (N39.14191° W1.67355°).
.
Maar goed ook want waar anders komen die onvergetelijke reiservaringen vandaan?
Maar dat eerdere bord maakt het 'niet begrijpen' een minder begrepen verhaal (N39.14191° W1.67355°).
.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Volgens de kaart openmtbmap.org is dat stuk wel onderdeel van de Altravesur route:
Maar voor ik zo'n track zou publiceren zou ik die kluwen er inderdaad eerst uit halen....
En die kluwen die Tony eerder opmerkte, ik zie ze voornamelijk in dorpjes/kleine stadjes. Herkenbaar met mijn fietsvakanties. Degene die dit opgenomen heeft zal op zoek zijn geweest naar een terras, supermarkt, tapasbar, overnachting e.d. Maar voor ik zo'n track zou publiceren zou ik die kluwen er inderdaad eerst uit halen....
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Ik ben enkele dagen in de Ardenne geweest maar pik nu weer in.tony rave schreef: ↑17 mei 2021 13:27
Deze werkwijze heeft daarbij nog als resultaat dat je, naast het spoor, ook de keuze hebt om de route te volgen (met navigatie aanwijzingen).
Ook de route zal opgedeeld moeten worden in meerdere delen van elk maximaal 50 routepunten (het max voor elk Garmin outdoor toestel voor routes over de weg).
Deze 50 controle punten zijn dat de 134 aanwijzingen zoals in mijn voorbeeld?
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Met controle-punten bedoel je route-punten?
In mijn Windows versie ziet BaseCamp er iets anders uit daarom weet ik het niet zeker.
Maar nee, het aantal routepunten staat waarschijnlijk onder de knop 'Viapunten' die ik met de groene pijlen en cirkel hieronder aangeef.
Routepunten zijn het beginpunt, de viapunten en het eindpunt samengeteld, dat zijn de max 50 die ik bedoel.
De onduidelijkheid hier is dat het Via-punten genoemd wordt. In werkelijkheid mogen er dus 48 via-punten staan, plus het altijd aanwezige begin- en eindpunt is dat samen 50 routepunten.
Die 134 zijn waarschjnlijk het aantal punten onder het kopje 'Richtingen'. Dat staat los van het aantal route-punten.
.
In mijn Windows versie ziet BaseCamp er iets anders uit daarom weet ik het niet zeker.
Maar nee, het aantal routepunten staat waarschijnlijk onder de knop 'Viapunten' die ik met de groene pijlen en cirkel hieronder aangeef.
Routepunten zijn het beginpunt, de viapunten en het eindpunt samengeteld, dat zijn de max 50 die ik bedoel.
De onduidelijkheid hier is dat het Via-punten genoemd wordt. In werkelijkheid mogen er dus 48 via-punten staan, plus het altijd aanwezige begin- en eindpunt is dat samen 50 routepunten.
Die 134 zijn waarschjnlijk het aantal punten onder het kopje 'Richtingen'. Dat staat los van het aantal route-punten.
.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
De 134 aanwijzingen zijn de plekken waar je een routeaanwijzing krijgt (ga linksaf etc.).
Viapunten (of routepunten, de termen variëren regelmatig) zijn de punten de de routemaker zelf neergezet heeft.
Viapunten (of routepunten, de termen variëren regelmatig) zijn de punten de de routemaker zelf neergezet heeft.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Dankzij al jullie hulp heb ik het helemaal voor elkaar gekregen waarvoor dank.
Ik vroeg me alleen nog af hoe het mogelijk is om een route naar de garmin etrex 30X te sturen zonder hem aan de computer te moeten koppelen.
Als ik op vakantie ben heb ik deze namelijk niet bij mij. Ik neem wel steeds men iphone mee.
Ik vroeg me alleen nog af hoe het mogelijk is om een route naar de garmin etrex 30X te sturen zonder hem aan de computer te moeten koppelen.
Als ik op vakantie ben heb ik deze namelijk niet bij mij. Ik neem wel steeds men iphone mee.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18271
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Garmin geeft maar een gedeelte van de route weer
Dat kan zo: viewtopic.php?p=438687#p438687
Bij een iPhone heb je wel wat extra randapparatuur nodig, met een Android telefoon is het wat makkelijker.
Bij een iPhone heb je wel wat extra randapparatuur nodig, met een Android telefoon is het wat makkelijker.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen