Hoe kan ik zien welke map codcering (UTF-8 / Latin1) er voor welke GPS geschikt is?
Ik h eb bv. een GPSMAP 66sr, hier moet ik Latin1 gebruiken, maar voor de GPSMAP 60cx is dit weer anders ?
Map codering per GPS ?
-
- Berichten: 14
- Lid geworden op: 19 sep 2019 22:30
- Contacteer:
Map codering per GPS ?
May the outdoors be with you ==> OutdoorOnly.nl
Re: Map codering per GPS ?
Gewoon van een klein gebiedje beide coderingen downloaden en proberen...?
Colorado 300 / Edge 800 / Edge Touring Plus / Edge Explore 2
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18293
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Map codering per GPS ?
Latin1 gaat altijd goed, dus als je kan kiezen dan neem je Latin1.
UTF-8 is een kwestie van proberen, al zal de 60 dat vrijwel zeker niet ondersteunen.
UTF-8 is een kwestie van proberen, al zal de 60 dat vrijwel zeker niet ondersteunen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Map codering per GPS ?
Op de site van openmtbmap staat nog wat aangegeven en een opsomming van toestellen welke Unicode kaarten niet goed lezen (lees ik maar even als UTF-8): https://openmtbmap.org/download/odbl/ (zie onder kopje Compatibility - Unicode vs Non Unicode (cannot authenticate maps).
Het is inderdaad kwestie van proberen. Op de volgende site : https://extract.bbbike.org/ , kun je van diverse kaartsoorten de Latin 1 of UTF-8 versie als een klein kaarttegeltje downloaden om dit uit te proberen.
Mijn 60Cx slikt alleen maar latin 1.
Op het forum van opentreetmap is dit ook al eens aan de orde geweest: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=64286 en https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=66755
Het is inderdaad kwestie van proberen. Op de volgende site : https://extract.bbbike.org/ , kun je van diverse kaartsoorten de Latin 1 of UTF-8 versie als een klein kaarttegeltje downloaden om dit uit te proberen.
Mijn 60Cx slikt alleen maar latin 1.
Op het forum van opentreetmap is dit ook al eens aan de orde geweest: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=64286 en https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=66755